Manchester United

2

Stoke City

1

• David De Gea praktycznie przez cały mecz był bezrobotny, ale w końcówce pokazał swoje ogromne emocje i wespół z Ashley'em Youngiem uratował zespołowi wygraną. United w przekroju całego meczu byli jednak lepsi i ich wygrana jest zasłużona. Od nas to tyle, dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

• Koniec! United po emocjach w końcówce wygrywa ze Stoke!

• Jeszcze żółta kartka dla Wilsona

• Jak to nie wpadło?! Po kolejnej wrzutce w pole karne strzały oddawali Arnautović i Diouf, ale najpierw świetnie bronił De Gea, a potem piłkę z linii bramkowej wybił Young!

• De Gea! Fantastyczna interwencja! Diouf oddał strzał głową z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale Hiszpan popisał się świetnym refleksem!

• Żółta kartka dla Irelanda, za taktyczny faul na Wilsonie

• To musiał być gol! James Wilson przeprowadził świetną indywidualną akcję, wyszedł sam na sam z Begoviciem, ale minimalnie przestrzelił!

• Niezły strzał z rzutu wolnego oddał Krkić, ale piłka minęła bramkę De Gei

• Rozciągniecie gry w kierunku Bardsley'a. ale piłka wychodzi na aut.

• Spokojnie, długo kolejną swoją akcję budują gospodarze

• Blisko strzału po dośrodkowaniu z prawej strony był Herrera, ale obrońca zdjął mu piłkę z nogi

• Żółta kartka za taktyczny faul dla Herrery

• Mata chyba dośrodkowywał piłkę z rzutu wolnego, ale nikt w polu karnym nie zdołał jej trącić i wpadła ona do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! Juan Mata, 2:1 dla gospodarzy!

• Żółta kartka dla Pietersa za taktyczny faul na rywalu

• Manchester United - Stoke CityManchester United - Stoke City

• Zawodnik Stoke już wrócił na boisko, obie ekipy grają więc w komplecie

• Pieters schodzi na razie za linię boczną, a my wznawiamy grę

• Pieters doznał jakiejś kontuzji w starciu z Van Persiem i potrzebuje pomocy lekarzy.

• Sam Young zdecydował się na dośrodkowanie z narożnika boiska, ale Begović spokojnie wypiąstkował piłkę

• Ashley Young spróbował indywidualnego ataku lewą stroną, ale wywalczyły tylko rzut rożny

• Fellaini faulował Pietersa na połowie Stoke

• Mata dośrodkował z tego rzutu wolnego, ale Begović spokojnie złapał piłkę

• Assaidi faulował na własnej połowie Herrerę

• Van Persie zagrał teraz ładną górną piłkę do Maty, ale ten niedokładnie odgrywał do Herrery. Futbolówkę przejęli goście

• Arbiter daje znak, zaczynamy drugą połowę!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: United 63%, Stoke 37%
    • Strzały: United 5 (2), Stoke 1 (1)
    • Rzuty rożne: po 1
    • Faule: po 2
  • Pierwsza połowa z całą pewnością nie była najlepszym widowiskiem, jakie dane nam było widzieć, ale padły dwie bramki, więc nie ma co psioczyć. Przewagę mieli gospodarze, ale jak na razie tylko remisują

• I właśnie teraz arbiter zaprosił piłkarzy na przerwę

• Minutę doliczył sędzia do pierwszej połowie

• Fellaini dośrodkował z prawej strony, ale został zablokowany i gospodarze mają tylko rzut rożny

• Ashley Young oddał strzał z dystansu, ale mocno się pomylił. Od bramki grę wznowią goście

• To powinien być gol! Po dośrodkowaniu Younga z rzutu wolnego i małej przebitce w polu karnym piłka trafiła pod nogi Fellainiego, ale Belg oddał za lekki strzał, którym nie mógł pokonać bramkarza!

• Żółta kartka dla Bardsley'a za faul na Youngu

• Fellaini stracił piłkę w środkowej strefie boiska, ta trafiła do N'Zonziego, który kapitalnym strzałem sprzed pola karnego nie dał szans De Gei!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!! N'Zonzi, mamy remis!

• Znów chaos wdarł nam się w boiskowe wydarzenia. Szybko tracą piłkę jedni i drudzy

• Próba prostopadłego podania ze strony Camerona, ale zupełnie nieudana. Od bramki grę wznowi ekipa z Manchesteru

• A teraz na lewej stronie zatrzymany został Young. Kolejny aut dla gospodarzy

• Prawą stroną spróbowali zaatakować gospodarze, ale tam zatrzymany został James Wilson. Od autu wznowią grę Czerwone Diabły

• Było blisko wyrównania! Pieters kapitalnie dośrodkował z lewej strony boiska, a Rojo w ostatniej chwili ubiegł nabiegającego na piłkę Bojana!

• James Wilson padł teraz w polu karnym rywala po dośrodkowaniu Younga z lewej strony, ale arbiter pokazuje, że o jedenastce nie ma mowy

• Fellaini dośrodkował z prawej strony boiska, ale obrońcy Stoke wybili piłkę spod własnej szesnastki

• Lewą stroną spróbowali zaatakować goście, ale Assaidi nie opanował piłki wyrzuconej z autu. Od bramki zacznie De Gea

• I znów długo, do znudzenia piłkę wymieniają podopieczni Louisa Van Gaala

• Mata i Herrera przeprowadzili akcję lewą stroną boiska, drugi z Hiszpanów dośrodkował, a Fellaini kapitalnym strzałem głową wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! No, to teraz się zadziało! Fellaini i jest 1:0!

• Mało jak na razie dzieje się na boisku, a na pewno pod bramkami obu drużyn. Przy piłce dłużej są United, ale niewiele z tego wynika

• Herrera powalczył teraz z kilkoma rywalami około 25 metrów od bramki Stoke i stracił piłkę. Goście mogą wrócić od długiego budowania akcji

• To powinna być bramka! Begović za lekko podawał do obrońcy, przejął piłkę Van Persie i wyłożył ją na tacy Herrerze. Hiszpan jednak przestrzelił w idealnej sytuacji!

• Kolejna niedokładna próba zawiązania ataku przez podopieczni Van Gaala. Tym razem niecelnym podaniem popisał się Fellaini

• Sporo chaosu mamy teraz na boisku, obie drużyny szybko tracą piłkę, mają spory problem z jej rozegraniem

• Kolejna długa wymiana podań ze strony gospodarzy, ale kiedy Mata miał zagrać najważniejsze podanie do Herrery, to zrobił to niedokładne. Przy piłce The Potters

• Piłkarze obu drużyn zameldowali się już na boisku, za chwilkę zaczniemy to spotkanie

• Mimo dość słabego początku sezonu, teraz United zajmują czwarte miejsce w tabeli ligowej, które premiowane jest grą w eliminacjach Ligi Mistrzów, ze stratą czterech punktów do trzeciego Southampton i jedenastu do liderującej Chelsea. Stoke jest na 12. miejscu z 15 punktami.

• W lutym tego roku Stoke zdołało jednak pokonać Manchester United na Britannia Stadium i była to ich pierwsza wygrana z Czerwonymi Diabłami od 1984 roku

• Postacią łączącą oba te zespoły z pewnością jest Mark Hughes. Aktualny szkoleniowiec Stoke w latach 1980-1986 i 1988-1995 grał w Manchesterze United, którego jest wychowankiem. Wystąpił w 345 meczach i strzelił 119 goli.

• Stoke z kolei przegrało trzy z pięciu ostatnich swoich meczów, włączając w tym dwa ostatnie (1:2 z Burnley i 0:1 z Liverpoolem)

• Manchester United ma okazję wygrać czwarty ligowy mecz z rzędu, co jak dotąd po zakończeniu ery sir Alexa Fergusona udało się tylko raz, w grudniu ubiegłego roku

• Faworytem tego spotkania są oczywiście gospodarze, co pokazują nawet liczby ostatnich ich meczów przed własną publicznością z The Potters. Wygrali oni 11 ostatnich takich pojedynków w lidze oraz pucharach.

• Zespół gospodarzy doznał dwóch poważnych osłabień. W ostatnim meczu z Hull kontuzji doznali Angel Di Maria oraz Wayne Rooney, przez co obaj piłkarze nie znaleźli się dzisiaj nawet na ławce rezerwowych. Uraz kapitana Czerwonych Diabłów wydawał się nie tak groźny, ale jak widać Louis Van Gaal postanowił go dzisiaj oszczędzić

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Falcao, Januzaj, Lindegaard, Fletcher, McNair, Blackett, Keane

• Ławka rezerwowych gości: Muniesa, Palacios, Arnautović, Adam, Butland, Crouch, Shenton

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składu obu drużyn, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapoznajcie się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Michał Kozera

• Witamy! Już tylko godzina została do rozpoczęcia jednego z dzisiejszych spotkań 14. kolejki angielskiej Premier League. Manchester United podejmuje przed własną publicznością Stoke City - zapraszamy na relację live z tego widowiska!