Manchester United

1

Swansea City

2

• Koniec meczu! Fabiański i jego koledzy z boiska górą nad Czerwonymi Diabłami. W pełni zasłużone zwycięstwo z bezbarwnym i bez polotu Manchesterem. Za uwagę dziękuję, Bartosz Czekała.

• Było gorąco! Januzaj uderza...w Rooneya!

• Manchester jeszcze walczy, ale bezskutecznie.

• Doliczono 4 minuty.

• Januzaj centrował w pole karne, świetnie z bramki wychodzi Fabiański!

• Tym razem Fellaini na spalonym.

• Kartka dla Younga.

• Gomis na spalonym.

• Young uderzał z dystansu, piłka nieprzyjemnie od biła się od murawy przed Fabiańskim, ale nasz bramkarz mimo wszystko poradził sobie z tym uderzeniem!

• Zaostrza nam się spotkanie. Kolejna kartka - ukarany Blackett.

• Ki ukarany kartką za przerwanie kontry Manchesteru.

• Świetna akcja Gomisa, sklepał defensywę Czerwonych Diabłów z Sigurdssonem, ale otrzymał za mocne podanie powrotne i Jones go uprzedził!

• Shelvey uprzedza Fellainiego i mamy korner.

• Rooney nieprzepisowo zatrzymany i będzie rzut wolny.

• Pierwszy strzał Gomisa zablokowany.

• Z boiska schodzi Bony, a w jego miejsce debiutant na boiskach Premier League, Gomis.

• Kwadrans do końca. Czy Manchester jeszcze jest w stanie coś zmienić?

• Bony sprytnie szybko wznowił rzut wolny, podał na lewo do Montero, ten wrzucił w pole karne do Routledga, ten zaliczył kiks, ale tak piłka mu zeszła, że padła łupem Sigurdssona, który wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:2! OLD TRAFFORD ZAMARŁO!

• Januzaj zagrywał płasko w pole karne, ale znowu dobrze radzi sobie Williams.

• Rooney zatrzymany przez Triendalliego.

• Oraz Fellaini za Herrere.

• Reprezentant Ekwadoru, Montero za Dyera.

• Tyle się dzieje, że przeoczyliśmy zmianę sprzed kilku minut. Triendalli wszedł za Taylora.

• Uderzenie Rooneya z rzutu wolnego musnęło spojenie słupka z poprzeczką!

• Piłka toczy się w środku pola.

• Januzaj wypracował sobie sporo miejsca, ale oddał fatalny strzał.

• Nani do Rooneya, ale jego uprzedza Amat.

• Manchester United - Swansea

• Manchester nabrał wiatru w żagle i coraz odważniej atakuje.

• W ostatniej chwili Williams wybija piłkę spod nóg Rooneya!

• Wrzutka z wolnego Younga, świetnie uprzedza Rooneya Fabiański!

• Kolejna kartka dla gracza gości. Ukarany Shelvey.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego przez Matę, piłkę głową przedłużył Jones wygrywając pojedynek główkowy z Bonym, a Rooney z najbliższej odległości doprowadza do remisu!

• GOOOL! 1:1! ROONEY!

• Bony strzelał z dystansu, ale w środek bramki.

• Centra Naniego, ale znowu pewnie interweniuje Fabiański!

• Fletcher z dystansu, ale wcześniej zabrzmiał gwizdek arbitra.

• Taylor ukarany kartką za faul na Januzaju.

• Nani w miejsce Hernandeza.

• Manchester od środka.

• Zawodnicy wracają już na murawę. Czego możemy spodziewać się po Manchesterze? Czy Czerwone Diabły dadzą radę jeszcze odwrócić losy tego meczu? Tego dowiemy się za jakieś 45 minut!

• Koniec pierwszej części gry. Do przerwy niespodzianka, Manchester przegrywa u siebie ze Swansea 0:1. Wracamy za 15 minut.

• Długa rozmowa czeka tych obu panów.

• Doliczono 3 minuty.

• Bramka dla Swansea dodała im wiele pewności siebie. Manchester ma problem z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy.

• Bomba Fletchera z dystansu zablokowana!

• Centra Maty z rzutu wolnego, ale po raz kolejny świetnie i pewnie łapie piłkę Fabiański.

• Manchester stara się odpowiedzieć, ale samymi podaniami na Rooneya za wiele tu nie wskórają.

• Januzaj w kierunku Rooneya, ale świetna interwencja Williamsa.

• Rooney uderzał po wrzutce Maty, ale obok bramki!

• Swansea próbuje iść za ciosem.

• Świetne zagranie do Ki przed pole karne, a ten pięknym strzałem otwiera wynik spotkania!

• GOOOL! 0:1! KI!

• Dyer otrzymuje żółty kartonik za ostry faul.

• Kolejna centra w pole karne. Young na głowę Rooneya, ale ten uderzał w środek bramki!

• Kolejna świetna interwencja Fabiańskiego! Tym razem zatrzymuje strzał Maty!

• Świetne zagranie Maty do Jonesa, ten chciał dośrodkowywać, ale wyszedł z tego strzał, świetnie broni Fabiański!

• Uraz Lingarda jest jednak na tyle poważny, że musi on opuścić murawę. W jego miejsce wszedł Januzaj.

• Mocno bita piłka przez Matę z wolnego w pole karne, ale Ki wybija piłkę.

• Szybka kontra Manchesteru - Hernandez faulowany.

• Lingard jednak się pozbierał i wraca na murawę.

• Ucierpiał Lingard w jednym z pojedynków. Znoszony jest na noszach. Prawdopodobnie będzie musiał zakończyć na dziś swój występ. Szkoda bo od początku meczu był bardzo aktywny na prawym skrzydle.

• Czerwony Diabły ciągle starają się zdominować środek pola, ale sytuacji na razie jak na lekarstwo.

• Dobrze zapowiadała się akcja gospodarzy. Hernandez do Rooneya, ten szukał pozycji do strzału, uderzył, ale jego strzał został zablokowany.

• Sigurdsson dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne, Blackett wybija głową piłkę za obręb pola karnego.

• Routledge chciał technicznie oszukać Jonesa, ale ten się tego spodziewał i piłka za linią końcową boiska.

• Uderzenie Rooneya z dystansu, ale prosto w Fabiańskiego.

• Dobra akcja gości. Bony na lewą stronę do Routledga, ten wrzucał ale Young wyjaśnił sytuację.

• Bardzo aktywny jest na razie Lingard, kolejna jego wrzutka, ale obrońcy Swansea wybijają piłkę z pola karnego.

• Ni to strzał ni dośrodkowanie Lingarda i Fabiański spokojnie łapie piłkę.

• Zablokowane dośrodkowanie Younga, Swansea ruszyło z kontrą, ale szybko zatrzymali ją defensorzy Manchesteru.

• Świetnie Shelvey wypatrzył długą piłką Routledga, ale ten nie opanował futbolówki.

• Jones zagrywał daleką piłkę do Hernandeza, ale zbyt mocną i od bramki rozpocznie Fabiański.

• Young świetnie wypatrzył Rooneya, lecz podał nieco za mocno.

• Manchester od początku konstruuje atak pozycyjny. Swansea schowane za podwójną gardą.

• Pierwsza dobra interwencja Fabiańskiego, który uprzedził Rooneya.

• Pierwsza dynamiczna akcja Czerwonych Diabłów. Dośrodkowanie Lingarda zablokowane!

• Początek meczu. Przy piłce Swansea!

• Zawodnicy już na murawie. Przywitanie, losowanie stron i zaczynamy! Pasy zapięte?

• Swansea za to zaprezentuje nam ustawienie 4-5-1.

• Czerwone Diabły grają dziś formacją 3-5-2.

• Louis van Gaal przywitany ogromnymi brawami na Old Trafford!

• Już kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia nowego sezonu w Premier League! Kto w tym sezonie będzie rozdawał karty?

• Opaskę kapitana w Czerwonych Diabłach założy dziś Wayne Rooney, a w zespole gości Ashley Williams.

• Ławka rezerwowych Swansea: Gomis, Tiendalli, Montero, Tremmel, Bartley, Richards, Sheehan

• Ławka rezerwowych Manchesteru: Amos, James, M. Keane, Kagawa, Nani, Fellaini, Januzaj

• Skrót ostatniego meczu między tymi zespołami na Old Trafford w ramach rozgrywek ligowych.

• Manchester United jeszcze nigdy nie przegrał u siebie ligowego starcia ze Swansea (9 zwycięstw, 2 remisy). Z kolei drużyna z Walii w rozgrywkach Premier League jeszcze z Czerwonymi Diabłami nie wygrała (1 remis, 5 porażek).

• Drużyna Swansea w zeszłym sezonie nie była w stanie wygrać żadnego ze swoich 18 spotkań z pierwszą dziewiątką tabeli, a więc sprawienie niespodzianki w United graniczy z cudem, ale w piłce jednak wszystko jest możliwe.

• A co słychać w Swansea? Zespół popularnych Łabędzi przeszedł lekką rewolucję kadrową. Zespół opuściło sześciu graczy i może to odbić się na zgraniu zespołu. Mimo wszystko do United na pewno nie przyjechali w roli faworyta i to może im tylko pomóc.

• W ostatnim teście przed ligą podopieczni Van Gaala pokonali Valencię 2:1.

• Znamy już składy obydwu drużyn. Pojedynek Rooney vs. Fabiański zapowiada się bardzo interesująco!

• Mecze kontrolne przed sezonem raczej nie powinny być wyznacznikiem dyspozycji danego klubu, ale zwycięstwa w turnieju przeciwko Los Angeles Galaxy, AS Romie, Interowi Mediolan (po rzutach karnych), Realowi Madryt i na końcu Liverpoolowi mogą budzić duży optymizm w szeregach Czerwonych Diabłów.

• Poprzedni sezon w wykonaniu Manchesteru był fatalny. Czerwone Diabły zajęły siódme miejsce i nie zakwalifikowały się do Europejskich Pucharów, co bardzo rzadko w ich wypadku się zdarza.

• Filmik promujący Manchester przed zbliżającym się sezonem, który rozpocznie się za około 50 minut.

• Dobry początek sezonu jest niezwykle istotny. Musimy zanotować serię wygranych spotkań, w których będziemy czuli się dobrze i zgarniemy maksimum punktów. Zdobycie trzech punktów w pierwszym meczu jest kluczowe

, mówił przed spotkaniem jeden z liderów Czerwonych Diabłów, Wayne Rooney.

• Usiądźmy wygodnie w fotelach, zapnijmy pasy - takim akcentem witam was na relacji live z meczu inauguracyjnego sezon w Premier League, gdzie Manchester United na Old Trafford zmierzy się ze Swansea. Na wspólnie spędzony czas zaprasza, Bartosz Czekała.