Manchester United 3 - 0 Tottenham Hotspur

3

3 1 połowa

Tottenham Hotspur

0

• Druga połowa tego spotkania nie zachwyciła. Piłkarze Louisa van Gaala mieli trzybramkową przewagę z pierwszej części gry i spokojnie kontrolowali ten mecz. Tottenham nie mógł zrobić praktycznie nic, poza jedną szansą z końcówki goście ani razu nie zagrozili bramce Davida de Gei. Spurs oddalają się od miejsca w Lidze Mistrzów, a Czerwone Diabły ścigają lokalnego rywala - strata do The Citizens wynosi już tylko dwa punkty. To już wszystko na dziś, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu, trzy punkty zostają na Old Trafford!

• Próba indywidualnej akcji w wykonaniu Adebayora, lecz napastnik gości traci piłkę.

• Dwie minuty dłużej potrwa jeszcze to spotkanie.

• Kane! Wreszcie pokazał się napastnik Tottenhamu po znakomitym podaniu od Lameli, ale jego uderzenie z ostrego kąta broni dobrze ustawiony De Gea!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Michaela Carricka zastępuje Rafael.

• Ładne podanie Rose'a do Adebayora, ale ten i tak złapany na spalonym.

• Tottenham rozgrywa piłkę, lecz niewiele z tego wynika. Znakomity mecz gra dziś defensywa Czerwonych Diabłów.

• Drybling Eriksena, który wpadł z piłką w pole karne, ale dośrodkowanie na rzut rożny wybił wracający Rooney.

• Owacją na stojąco żegnany jest Marouane Fellaini. Zmienia go Radamel Falcao.

• Przycisnęli nieco piłkarze Tottenhamu, lecz żaden z kolegów nie potrafił zamknąć dośrodkowania Walkera.

• Miał trochę więcej miejsca Harry Kane, ale szybko stracił równowagę i piłkę. To nie jest jego mecz.

• Jest zmiana także w Tottenhamie. Schodzi Nacer Chadli, pojawia się Emmanuel Adebayor.

• Dla Pereiry mecz z Tottenhamem jest debiutem w angielskiej Premier League.

• Mamy pierwszą zmianę w Manchesterze. Brawami żegnany Juan Mata, na boisku melduje się Andreas Pereira.

• Tym razem Herrera strzelał z dystansu, lecz piłka przeleciała obok bramki.

• Michael Carrick zagrywa znakomitą piłkę do Herrery, ten podaje do Rooneya, który umieszcza piłkę w siatce. Wcześniej sędzia przerwał jednak akcję gwizdkiem, dopatrując się spalonego Herrery. Jak pokazały powtórki, raczej niesłusznie.

• Niemal przez całą drugą połowę na Old Trafford słychać chóralne śpiewy. Nie ma się co dziwić, ich ulubieńcy grają dziś naprawdę dobrze.

• Herrera popędził prawym skrzydłem i już mijał Rose'a, gdy ten powalił go na ziemię. Zółta kartka dla obrońcy Spurs.

• Kane zdołał odwrócić się z piłką, ale Ander Herrera wślizgiem wybił mu piłkę spod nóg.

• Kolejne dłuższe rozegranie akcji przez Manchester. Dobre podanie Carricka do Younga, ten dośrodkowuje w pole karne, a Rose wybija piłkę na rzut rożny.

• Tottenham miał rzut wolny, lecz obrońcy Manchesteru poradzili sobie zarówno z dośrodkowaniem Eriksena, jak i strzałem z dystansu Walkera.

• Herrera! Bardzo długo rozgrywali teraz piłkę gospodarze, Daley Blin dośrodkował z lewej strony w pole karne, a strzał z ostrego kąta oddał Herrera. Trafił jednak tylko w boczną siatkę.

• Druga zmiana w Tottenhamie. Erik Lamela zastępuje Ryana Masona.

• Ashley Young popędził lewą stroną i w starciu z Walkerem wywalczył rzut rożny.

• Blind dobrze zszedł do środka boiska i próbował dograć do będącego w polu karnym Herrery, ale piłka trafiła tylko do rąk Hugo Llorisa.

• Dobry drybling Juana Maty, który wywalczył rzut wolny. Faulował go Danny Rose.

• Danny Rose dośrodkowywał w pole karne Manchesteru, lecz bez żadnego problemu poradził sobie z tą wrzutką De Gea.

• Nie jest to najlepszy mecz Harry'ego Kane'a, Napastnik Tottenhamu na razie jest kompletnie niewidoczny,

• Wreszcie dobra akcja Tottenhamu, a konkretnie Ryana Masona! Znakomity drybling pomocnika Spurs nie zakończył się jednak dobrze - strzał przeszedł dość daleko obok słupka.

• Spore zamieszanie zapanowało po dośrodkowaniu z prawej strony Valencii, ostatecznie strzał sprzed pola karnego oddał Blind, lecz do uderzenie zostało zablokowane.

• Tottenham starał się odebrać piłkę United wysokim pressingiem. Bez skutku - gospodarze po kilku podaniach ładnie wyszli z piłką.

• Dłużej przy piłce Tottenham, lecz goście grają głównie na własnej połowie - na sforsowanie defensywy Manchesteru wciąż nie mają pomysłu.

• Rooney! Kapitan Czerwonych Diabłów otrzymał piłkę w polu karnym, ale nie zdołał odegrać głową do Fellainiego. Potem piłka wróciła jeszcze do Rooneya, ten oddał strzał, lecz piłka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

• Od początku drugiej połowy inicjatywę ma Tottenham. Jest pierwszy strzał gości w tym meczu - Moussa Dembele przyładował jednak w trybuny.

• Od środka rozpoczął Tottenham, nie mamy zmian w stosunku do końcówki pierwszej połowy.

• Znów gramy!

• Wracamy już na Old Trafford, zaraz początek drugiej połowy!

• Manchester United rozgrywa bez wątpienia jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i na razie deklasuje u siebie Tottenham. Gospodarze atakują głównie lewą stroną boiska i są bardzo skuteczni. Świetnie grają Young, Blind, Fellaini, Carrick i Young. Tottenham zupełnie nie potrafi natomiast zagrozić bramce De Gei, niewidoczny jest Kane, a w całej pierwszej połowie goście nie oddali nawet jednego strzału! Czy w drugiej połowie zagrają lepiej? Zapraszamy na nią za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy!

• Mocno huknął z dystansu Rooney, było to jednak uderzenie bardzo niecelne.

• Minutę doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Tym razem Young nie poradził sobie z Walkerem, który zablokował jego dośrodkowanie.

• Sporo błędów mamy teraz z obu stron. Piłkarze obu drużyn czekają już chyba na przerwę.

• Zbyt mocne podanie Blinda w kierunku Younga i od bramki zacznie Lloris.

• Rose niecelnie dogrywał teraz do Walkera. Nic nie wychodzi dziś Tottenhamowi.

• Akcja prawą stroną Chadliego, ale pomocnik gości przegrywa pojedynek z Philem Jonsem.

• Kane mógłby znaleźć się w sytuacji sam na sam z De Geą, gdyby nie jeden drobny szczegół. Napastnik Tottenhamu znów dał się złapać na spalonego.

• Rooney! Kolejna szansa dla gospodarzy po kolejnej akcji lewą stroną. Znakomicie dograł w pole karne Fellaini, ale Rooney w dobrej sytuacji uderza obok bramki.

• A popis swoich byłych podopiecznych obserwuje z trybun sir Alex Ferguson. Dzisiaj może być dumny z Manchesteru!

• Fenomenalna akcja Wayne'a Rooneya! Kapitan Manchesteru United wykonał znakomity drybling i mimo asysty czterech rywali znalazł się w sytuacji sam na sam z Llorisem i pokonał Francuza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU! ROONEY!

• Herrera przejął piłkę, świetnie minął dwóch rywali, lecz później nie zrozumiał się z Rooneyem i podawał bardzo niecelnie.

• Mata traci piłkę na rzecz Masona i fauluje rywala. Żółta kartka dla Hiszpana.

• Mauricio Pochettino nie zamierza dłużej czekać i dokonuje już pierwszej zmiany! Moussa Dembele zastępuje Townsenda.

• Young i Blind powalczyli lewą stroną i ma Manchester kolejny rzut rożny.

• Bardzo dużo miejsca zostawili teraz gracze Tottenhamu Smallingowi, ale ten nie zdołał dograć do Younga. Od bramki zacznie Lloris.

• Teraz lewą stroną urwał się Fellaini, znakomicie dograł w pole karne, ale Juana Matę w ostatniej chwili uprzedził jeden z obrońców!

• Wreszcie pokazał się Harry Kane, choć niekoniecznie z dobrej strony. Snajper Tottenhamu złapany na spalonym.

• Walker po raz kolejny nie radzi sobie z pędzącym lewą stroną Youngiem. Będzie dobra okazja dla United z rzutu wolnego.

• A Manchester nie rezygnuje z kolejnych ataków. Wpadł w pole karne Ashley Young, dośrodkował przed bramkę Tottenhamu, ale żaden z jego partnerów nie zdołał zamknąć akcji.

• Prosty błąd Walkera, który zupełnie niepilnowany źle przyjmuje piłkę. Rozbity jest Tottenham.

• Świetne dośrodkowanie z rzutu rożnego, głową uderzał Fellaini, zablokował to uderzenie Chadli, lecz piłka trafiła do Michaela Carricka. Angielski pomocnik precyzyjnym strzałem głową podwyższył prowadzenie Manchesteru, do asysty dorzucając gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU! CARRICK!

• Akcja Younga i Blinda lewą stroną boiska, ten drugi wywalczył rzut rożny dla swojego zespołu.

• Rose wysoko wyszedł teraz do Maty i wybił piłkę na aut. Po chwili gospodarze wyprowadzili kolejną akcję, lecz nic z niej nie wyszło.

• Chadli próbował obsłużyć teraz Kane'a, lecz zablokował go obrońca. Z kolejną akcją ruszają gospodarze.

• Rozkręcają się gospodarze. Mata świetnie przerzucił piłkę na lewą stronę do Younga, ten zagrał piętą do Blinda, a Holender dośrodkował w pole karne. Tam skakał do piłki Fellaini, lecz nie zdołał wygrać tego pojedynku.

• Kolejny raz lewą stroną popędził Fellaini, ale tym razem poradził sobie z nim Dier.

• Dwa prostopadłe podania całkowicie rozmontowały obronę Spurs! Znakomitą piłkę do Fellainiego zagrał Michael Carrick, a ten pierwszy precyzyjnym strzałem przy prawym słupku pokonał Llorisa.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MANCHESTERU! FELLAINI!

• Tym razem Rooney złapany na spalonym. Napastnik Manchesteru gra na granicy ofsajdu.

• Dobry rajd Rooneya prawą stroną boiska, wycofanie piłki w kierunku Maty, ale było to zagranie niecelne.

• Wysokim pressingiem gra na razie Tottenham. Goście zmuszają ekipę Van Gaala do błędów.

• Young próbował teraz dograć do Rooneya, ale napastnik Manchesteru znajdował się na spalonym.

• Z rzutu rożnego bardzo dobrze dośrodkowywał Towsend, gdyby piłka doszła do Vertonghena, mielibyśmy gola! Zdążyli jednak obrońcy "Czerwonych Diabłów".

• Phil Jones zagrywa bardzo mocno do De Gei! To mogło skończyć się samobójem, ale Hiszpan wybija piłkę wślizgiem!

• Akcja Fellainiego i Younga lewą stroną boiska, ale z ostrym dośrodkowaniem tego drugiego radzi sobie Lloris.

• Strącił piłkę teraz Harry Kane, ale czujny był Phil Jones. Z akcją wychodzą gospodarze.

• Oba zespoły w swoich tradycyjnych trykotach. Zaczął mec grający w czerwonych koszulkach i białych spodenkach Manchester, Tottenham na biało-czarno.

• Zaczynamy!

• Mark Clattenburg wyprowadza właśnie oba zespoły na boisko. Old Trafford wypełnione po brzegi!

• Drużyna Tottenhamu ma bardzo dobre wspomnienia z Old Trafford. Po przerwaniu koszmarnej serii 23 lat bez zwycięstwa na boisku Manchesteru United, dwa ostatnie mecze na tym stadionie padły właśnie łupem Spurs. Mauricio Pochettino ma nadzieję, że dzisiaj uda się jego zespołowi wygrać po raz trzeci.

• Ostatnie dwa mecze w Premier League ułożyły się po myśli obu zespołów. Manchester United okazał się lepszy od Newcastle i Sunderlandu, w obu meczach nie tracąc nawet gola. Tottenham pokonał natomiast Swansea i Queens Park Rangers. Jeszcze wcześniej oba zespoły zaznały także porażek – Manchester przegrał ze Swansea, a Tottenham z Liverpoolem.

• Nadrzędnym celem jest więc awans do Ligi Mistrzów, który daje zajęcie którejś z czterech czołowych pozycji w Premier League. Jeżeli dzisiaj Manchester pokona na własnym boisku Tottenham, znacznie zbliży się do tego celu. Podopieczni Louisa van Gaala będą wówczas tracić tylko dwa punkty do drugiego Manchesteru City i jeden do trzeciego Arsenalu. Jeśli jednak to Tottenham okaże się lepszy na Old Trafford, to zrówna się punktami z „Czerwonymi Diabłami”, a Arsenal odskoczy na cztery oczka.

• Ten tydzień jest dla „Czerwonych Diabłów” bardzo ważny. Nie tylko ze względu na dzisiejsze spotkanie ligowe, ale także Puchar Anglii, z którego podopieczni Louisa van Gaala odpadli we wtorek. Wówczas lepszy od drużyny z Manchesteru okazał się londyński Arsenal, który wygrał 2:1 i to „Kanonierzy” awansowali do półfinału. Stało się więc jasne, że ekipa z Old Trafford w tym sezonie nie wywalczy żadnego trofeum.

• Teraz oddajemy głos Mauricio Pochettino.

Wierzymy, że możemy wygrać. Przed meczem nigdy nie myślimy o porażce, zawsze koncentrujemy się na uzyskaniu trzech punktów. Chcemy wygrywać każdy mecz. Może Manchester United ma wielką historię, ale my i tak chcemy wygrać. Rywale to nie mój problem.
  • Zobaczmy co do powiedzenia mieli obaj trenerzy. Na początek Louis van Gaal.

Mam taką samą pewność, że zakończymy sezon w najlepszej czwórce, jak wcześniej. Jestem bardzo zadowolony z reakcji zespołu po porażce z Arsenalem i mam nadzieję, że pokażemy to w meczu ze Spurs. To będzie pierwszy z dziesięciu meczów w wyścigu szczurów
  • Rezerwowi Tottenhamu: Michel Borm, Emmanuel Adebayor, Ben Davies, Moussa Dembele, Paulinho, Erik Lamela, Vlad Chiriches

• Rezerwowi Manchesteru: Anders Lindegaard, Tyler Blackett, Radamel Falcao, Adnan Januzaj, Andreas Pereira, James Wilson, Rafael da Silva

• Znamy już podstawowe składy obu zespołów. Tradycyjnie wyświetlają się one po lewej stronie.

• Już za pół godziny rozpocznie się hist 29. kolejki angielskiej Premier League, czyli starcie Manchesteru United z Tottenhamem. Na relację na żywo z pojedynku na Old Trafford zaprasza Ekstraklasa.net!