2

West Ham United

1

• To tyle na dziś, za wspólne emocje dziękuje Michał Kozera.

• Zwycięstwo w ciężkich mękach odniósł Manchester United, jednak liczą się 3 punkty na koncie i awans na 7 miejsce w tabeli i wyprzedzenie Liverpoolu. Nadal jednak wiele brakuje drużynie Louisa van Gaala, chociaż wydaje się, że remedium na problemy jest po prostu zdrowie obrońców. Słaba defensywę i czerwoną kartkę Rooneya chciał dziś wykorzystać West Ham, ale tym razem zasada nie została złamana - Młoty nie zdołały zdobyć więcej niż bramki przeciwko Manchesterowi United i spadają na 11 miejsce w tabeli.

• Koniec meczu! Okrzyk ulgi na Old Trafford i poważna mina Louisa van Gaala!

• Jenkinson jeszcze leciał prawą stroną, ale zdobył tylko aut.

• Aut bramkowy po ogromnym kociole w polu karnym de Gei.

• Miał zejść Luke Shaw, ale to jednak di Maria opuszcza boisko, w jego miejsce Tom Thorpe.

• Faul na zawodniku West Hamu.

• Do tego szykuje się jeszcze zmiana dla United, wszystko za cenę kolejnych sekund.

• Antonio Valencia wywalcza jeszcze rzut rożny dla Manchesteru.

• Żółta dla Adriana.

• Kontrowersyjna interwencja Adriana, który ręką piłkę wybił przy linii końcowej, ale pół metra za polem karnym.

• Jeszcze 4 minuty walki West Hamu z autobusem złożonym z 10 zawodników United polu karnym.

• Wślizgiem interweniuje na granicy pola karnego Luke Shaw.

• NOLAN! NIE! SPALONY!

• Jenkinson wywalczył korner dla West Hamu.

• Na górnej siatce ląduje piłka uderzona z wolnego przez Valencię.

• Di Maria fauluje Ennera Valencię.

• Świetnie interweniuje McNair w akcji, w której musiał paść gol! Fantastyczna główka młodego obrońcy!

• Faulowany Rafael przy próbie kontry. Sakho tym razem ma szczęście, mógł dostać drugą, żółtą kartkę.

• Enner Valencia ruszył w poprzek boiska na 17 metrze, minął kilku rywali i uderzył na bramkę, niestety niecelnie.

• Faulowany w polu karnym Luke Shaw.

• West Ham wciąż na połowie rywala, naciska i stara się znaleźć szansę na wyrównanie.

• Cresswell mógł poważnie zagrozić bramce rywala, ale w piłkę trafił nieczysto.

• Valencia walczy z Valencią, zwycięski okazuje się ten o imieniu Antonio.

• Na boisku pojawia się Kevin Nolan za Diego Poyeta, a to może oznaczać problemy dla gospodarzy.

• I wymuszona zmiana - za Herrerę wchodzi Valencia.

• Przy okazji leży na murawie obolały Herrera, wskazując na plecy.

• Sakho również fauluje taktycznie, jednak zrobił to o wiele lepiej niż Rooney i zgarnia tylko standardową, żółtą kartkę.

• Van Persie neutralizuje zagrożenie, jednak nadal goście przy piłce.

• McNair wybija piłkę na rzut rożny dla WHU.

• De Gea musiał daleko wyjść z pola karnego, by wybić piłki posłaną tam po zamieszaniu na lewej stronie środka pola.

• Faulowany Herrera, Valencia mocno uderzył w nogi Hiszpana.

• Od razu West Ham przed szansą, ale di Maria wybija podanie w pole karne.

• Również w ekipie gospodarzy zmiana - za Falcao Fletcher.

• Mamy zmianę w West Hamie - Jenkinson za Demela.

• West Ham nie ma innej opcji niż zaatakować osłabionego rywala. Sakho zamienia wrzutkę na uderzenie głową w boczną siatkę.

• Mamy przy okazji zmianę, Amalfitano zmienia Cole.

• Czerwona kartka dla Wayne'a Rooneya! Kapitan Manchesteru fauluje taktycznie ruszającego z kontrą rywala i sędzia bez wątpliwości wyciąga czerwony kartonik! Opaskę kapitana przejmuje van Persie.

• Mamy rzut rożny dla United po próbie di Marii.

• Sakho i de Gea! Świetna wrzutka w pole karne United zamieniona na uderzenie przy prawym słupku, tam jednak świetnie interweniował de Gea! Mamy korner.

• Uderzenie Falcao po rykoszecie wychodzi na korner.

• Amalfitano przed szansą, jednak nie zdołał opanować kozłującej piłki, którą zgarnął de Gea.

• Bardzo brzydki wślizg Andera Herrery, który otrzymuje żółtą kartkę.

• Rozpoczął Manchester United, jednak to West Ham utrzymuje się przy piłce.

• Piłkarze wrócili na boisko, my przed ekrany. Druga połowa się rozpoczęła!

• I mamy koniec pierwszej połowy. 2:1 dla Manchesteru United, jednak West Ham pokazuje, że nie jest bez szans.

• 2 minuty więcej będzie liczyć pierwsza połowa.

• Piłka przelatuje na drugi koniec pola karnego, tam Tomkins odbija ją z powrotem do środka pola i pewnie wychwytuje ją de Gea.

• McNair skutecznie powstrzymuje Sakho, który wpada w pole karne. Rzut rożny dla WHU.

• Enner Valencia pędzi lewym skrzydłem i próbuje dorzucić z linii końcowej, niestety piłka wychodzi poza boisko.

• Bardzo głęboko wrzuca piłkę di Maria, a tam na centymetry walczą o nią van Persie oraz Adrian. Wygrywa golkiper.

• Di Maria próbował chyba wkręcić piłkę w bramkę, ale Adrian wybija ją poza pole karne.

• Adrian piąstkuje wrzutkę Rooneya i mamy powtórkę kornera.

• Sakho wślizgiem przerywa akcję United i wybija piłkę na rożny.

• Po rzucie rożnym bramkę United uratowała poprzeczka, jednak bez szans byli stojący na linii bramkowej obrońcy, gdy przyszło do dobitki Sakho. West Ham łapie kontakt!!

• SAKHO!! Mamy kontakt!!

• I mamy kolejny korner dla WHU

• Spore zamieszanie w polu karnym United, ale ostatecznie wybija piłkę defensywa.

• Korner dla Młotów.

• Sakho w polu karnym Manchesteru pewnie zblokowany przez Rafaela i Rojo.

• Demel z wrzutką w pole karne, ale pewnie łapie ją de Gea.

• Herrera do di Marii, ale ten pudłuje niemiłosiernie.

• Rozrzucenie akcji United z lewej na prawą stronę, jednak wrzutka Rooneya zablokowana.

• Faulowany Herrera.

• Przysiadło nieco tempo gry, piłka wędruje głównie środkiem pola.

• Kontra United, van Persie świetnie zwodem odbiera piłkę i podaje, następnie Rooney z prawego skrzydła wrzuca w pole karne, tam jednak na rożny wybija obrońca.

• Manchester United - West Ham United

• Bardzo dobre przejęcie piłki w środku pola przez Herrerę, podanie Falcao do van Persiego, który w piękny stylu zwiódł obrońcę i prawą nogę uderzył płasko na lewy słupek, dając drugą bramkę swojej ekipie.

• VAN PERSIE!!

• Kolejny raz świetnie wyprowadza akcję skrzydłem Rafael, podaje na 11 metr do Rooneya, jednak ten tym samym sposobem co w przypadku pierwszej bramki uderza prosto w obrońcę.

• Tomkins uderza głową, ale piłka leci kompletnie z dala od bramki.

• A teraz Rooney dopuszcza się faulu na Tomkinsie.

• Van Persie wrócił na swoją połowę pomóc w defensywie, ale faulował rywala.

• Świetnie podanie Blinda do di Marii w pole karne, ale Argentyńczyk prawą nogą kompletnie chybia.

• Van Persie dostał bardzo długa piłkę za obrońców, ale pierwszy do niej dopadł Adrian.

• Zdecydowanie to West Ham teraz jest więcej przy piłce, United liczy na kontry.

• I przy okazji popełnia błąd, wyrzucając piłkę na aut.

• Dośrodkowanie di Marii wyłapuje pewnie Adrian.

• Rooney fauluje Amalfitano na własnej połowie.

• Falcao finiszuje kontrę strzałem z dystansu, jednak kompletnie niecelnie.

• Rooney wrzuca do van Persiego, jednak Holender mija się z piłką.

• Świetny powrót Rooneya i dobre podanie wślizgiem piłki do de Gei.

• I już trochę szczęścia mieli gospodarze, bowiem Valencia mógł zdobyć bramkę. Niestety postawił na siłę, zamiast na celność.

• Fantastycznie pokazał się ofensywnie Rafael, odbierając piłkę w środku pola i pędząc prawym skrzydle. Jego dośrodkowanie zdążyło jeszcze odbić się od ziemi, po czym świetnie w lewy słupek uderzył kapitan Diabłów.

• ROONEEEEEEEY!!

• Szybka akcja United, ale obrońcy blokują piłkę w ostatnim momencie.

• Song znów fauluje, znów di Marię. Już mamy żółtą kartkę dla kapitana WHU.

• Dośrodkowanie na 11 metr, jednak Falcao nie dał rady doskoczyć do piłki i mamy aut bramkowy.

• Di Maria faulowany w środku pola przez Songa, brzydki faul na Argentyńczyku.

• West Ham przy piłce.

• Piłka w grze!

• Gotowi? Zaraz zaczynamy!

• Nic nie zmieniła się linia ofensywna Manchesteru United, co oznacza że po raz kolejny na ławce zasiądzie Juan Mata, będąc ofiarą przesytu ofensywy "Czerwonych Diabłów".

• W składzie United dziś 3 dość nowe nazwiska - poza McNairem w pierwszym składzie, na ławce zasiądą Tom Thorpe oraz Andreas Pereira.

• Dziś po raz pierwszy od początku sezonu w pierwszym składzie wszystkich 6 nowych zawodników Manchesteru United. Do tego na pozycji środkowego obrońcy młodziutki Paddy McNair, który będzie musiał powstrzymać ofensywę West Hamu. Goście dziś przed szansą, bowiem jeśli "Młoty" zagórują nad linią obrony rywala, mogą zdominować spotkanie. Z drugiej strony, rywale wystawiają do gry graczy takich jak van Persie, di Maria, Rooney czy Falcao - możemy zatem liczyć na wiele goli. Wita Was Michał Kozera w relacji LIVE z meczu Manchesteru United z West Hamem.