Newcastle United

3

Everton FC

2

• To było bardzo dobre, niezwykle emocjonujące zakończenie dzisiejszego dnia z Premier League. Pięć goli, wynik który wahał się do samego końca i bardzo ładne gole. Z mojej strony to już wszystko, dokończenie 19. kolejki jutro wieczorem, kiedy Liverpool będzie się mierzyć ze Swansea. Za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Koniec! Newcastle ogrywa Everton!

• Ayoze Perez! Świetny strzał z około 14 metrów od bramki, piłka trafia w słupek!

• Riviere zaatakował lewą stroną boiska, ale nikt nie przeciął piłki po jego dośrodkowaniu

• Baines faulował na połowie przeciwnika Pereza i ten utykając na razie schodzi za linię boczną

• Coleman dośrodkował z prawej strony boiska, a Alnwick spokojnie chwycił futbolówkę

• Cztery minuty doliczył arbiter do drugiej połowy

• I mamy ostatnią zmianę w Newcastle. Gouffran schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Cabella

• Ross Barkley dośrodkował z prawej strony boiska, ale zrobił to kiepsko i piłka wyszła na aut bramkowy

• Mirallas! Świetny strzał z rzutu wolnego, piłka nieznacznie mija bramkę Alnwicka!

• A teraz Colback faulował na własnej połowie Rossa Barkley'a

• Garbutt dośrodkował z lewej strony boiska, ale nie wywalczył nawet aut - ten mają gospodarze

• Leighton Baines zagrał fenomenalną piłkę z głębi pola do Mirallasa, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem i wygrał ten pojedynek!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Trafienie kontaktowe Mirallasa!

• Strzelec pierwszego gola w tym meczu, Arouna Kone, schodzi z boiska, a w jego miejsce widzimy Romelo Lukaku

• Żółtą kartką za faul na Sissoko ukarany Alcaraz.

• Cisse! Dobry strzał sprzed pola karnego w wykonaniu Senegalczyka, broni jednak Robles!

• Daryl Janmaat dość kiepsko zagrywał piłkę z prawej strony w pole karne, ale źle przyjmował futbolówkę Ross Barkley i przejął ją Jack Colback. Zawodnik Newcastle wyszedł sam na sam z Roblesem i nie zmarnował tej sytuacji!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Jack Colback, 3:1 dla Newcastle!

• Tera nieco dłużej są przy piłce podopieczni Roberto Martineza, ale nie potrafią znaleźć oni drogi pod bramkę przeciwnika

• Aiden McGeady niepewnie wybijał piłkę spod własnego pola karnego, przejął ją Sissoko i podał do Pereza. Ten jako zasłony użył jednego z rywali i zaskoczył bramkarza strzałem z około 16 metra!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Ayoze Perez, 2:1 dla Newcastle!

• A teraz groźnie pod drugą bramką! Po dośrodkowaniu Sissoko z prawej strony boiska blisko pokonania bramkarza był Gouffran, ale Robles popisał się refleksem!

• Gareth Barry oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak nie trafił nawet w bramkę

• Małe zamieszanie mieliśmy pod bramką gospodarzy, w pole karne dośrodkowywali Kone i Coleman, a Janmaat ostatecznie wybił piłkę na rzut rożny

• Od razu mamy zmianę u gości. Schodzi James McCarthy, wchodzi Ross Barkley

• Arbiter daje znak i zaczynamy drugą połowę

• Po dość szybko strzelonym golu Everton oddał całkowicie pole do gry gospodarzom. Newcastle długo naciskał i starał się strzelić gola i w końcu dopiął swego. Prawda jest jednak taka, że strzelec bramki, Papiss Cisse, powinien kilka minut wcześniej wylecieć za czerwoną kartkę. Zobaczymy, kto okaże się lepszy po przerwie

• I teraz arbiter zaprasza piłkarzy na przerwę

• Było blisko gola dla Newcastle! Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrywał Dummet, a idealnej okazji nie wykorzystał Janmaat!

• Ayoze Perez dośrodkował z prawej strony boiska, ale ani Cisse, ani Gouffran nie zdołali dosięgnąć piłki i wyszła ona poza pole karne

• Tiote dośrodkował z lewej strony w pole karne, Williamson zgrał do Papissa Cisse, a Senegalczyk dopełnił formalności pakując piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Papiss Cisse, 1:1!

• Dłużej przy piłce są teraz Sroki, jednak podania wymieniają głównie w środkowej strefie boiska

• Było ciekawie! Cisse zgrał mądrze piłkę głową do Sissoko, ale ten przegrał pojedynek z Roblesem!

• Colback dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Evertonu spokojnie wybili piłkę z własnego pola karnego

• Barry faulował na własnej połowie Sissoko

• Eto'o oddał teraz strzał z dystansu, ale piłka poleciała dość daleko od bramki

• Janmaat zaatakował indywidualnie, ale zamiast sprawić zagrożenie, to wyjechał z piłką za linię końcową

• Dummett starał się zagrać z głębi pola do Cisse, ale zrobił to za mocno i Joel Robles złapał piłkę

• Coleman świetnie dośrodkował z prawej strony boiska, a Kone uprzedził i obrońców i bramkarza, a potem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Arouna Kone, 1:0 dla Evertonu!

• Luke Garbutt dośrodkował z lewej strony boiska, ale radzą sobie z tym zagrożeniem obrońcy Newcastle

• Spokojny początek meczu, ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się jeszcze na jakiś szybszy atak

• Arbiter daje znak, zaczynają goście!

• Obie drużyny już pojawiły się na murawie, za chwilę zaczynamy!

• Ławka Newcastle: Woodman, Santon, S.Taylor, Anita, Cabella, Riviere, Armstrong.

• Ławka Evertonu: Griffiths, Oviedo, Lukaku, Mirallas, Besic, Barkley, Browning

• Faworyta tego spotkania trudno jest odgadnąć. Everton bardzo rozczarowuje w tym sezonie, a Newcastle po kilku niezłych spotkaniach przegrał cztery ostatnie z rzędu, w dwóch tracąc po cztery gole

• Przypominamy również, że równolegle trwają inne spotkania na angielskich boiskach, z dwóch z nich prowadzimy relację live. Manchester City kontra Burnley oraz West Ham - Arsenal

• Witamy! Już tylko około dziesięć minut zostało do rozpoczęcia ostatniego dzisiejszego spotkania 19. kolejki angielskiej Premier League. Everton - Newcastle, zapraszamy na relacją live z tego wydarzenia!