Newcastle United

0

Manchester City

2

• Koniec meczu. Pierwsza połowa to dominacja gości, ale w drugiej to jednak gospodarze dochodzili do głosu, lecz brakowało skuteczności lub ostatniego podania. Mimo wszystko konsekwentniej zagrali goście i to oni wywożą trzy punkty.

• Kontra Manchesteru, pierwszy strzał Aguero obronił Krul, ale dobitki już nie dał rady!

• GOOL! 0:2!

• Cabella świetnie zagrał do Sissoko, ale ten uderzył nad bramką!

• Doliczono 4 minuty. Ostatnie 4 minuty nadziei dla Newcastle.

• Kolejna kartka. Tym razem dla Fernando.

• Obertan wrzucał na głowę Arronsa, ale ten uderzył nad bramką!

• Newcastle łapie wiatr w żagle i stawia na atak. Będzie jeszcze ciekawie!

• Świetne wejście Pereza w mecz! Jego strzał minimalnie mija bramkę!

• Perez w miejsce Riviere

• Aguero w miejsce Dżeko.

• Newcastle walczy, ale brakuje ostatniego, kluczowego podania.

• Milner w miejsce Nasriego.

• Kartka dla Janmaata za faul na Fernandinho.

• Cabella z rzutu wolnego prosto w mur.

• Colback ostro potraktowany przez Kompanego i mamy rzut wolny!

• Aarons w miejsce Gouffrana.

• Toure z rzutu wolnego minimalnie niecelnie.

• Fernandinho w miejsce Joveticia.

• Dżeko umiejętnie wypychany z pola karnego. Jest jednak rzut wolny dla Manchesteru z około 18 metra.

• Tempo meczu nam trochę siadło. Piłka toczy się w środku pola.

• Manchester konstruuje atak pozycyjny.

• Po rożnym Newcastle chciało popędzić z kontrą, Fernando jednak przerwał ten kontratak, centra w pole karne, uderzenie Dżeko minimalnie nad bramką!

• Dora akcja Kolarova i wywalczył on rzut rożny.

• Obertan w miejsce Anity.

• Świetna piłka od Kompanego do Joveticia, ten świetnie przyjął piłkę, uderzył, ale jego strzał zablokował Coloccini!

• Silva dobrze zagrał do Joveticia, ten zrobił sobie sporo wolnego miejsca, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, Dummett uprzedził Harta, ale uderzył nad bramką!

• Kolarov fauluje Riviera.

• Jovetić wypracował sobie sytuację strzelecką, ale uderzył obok bramki.

• Cabella urwał się obrońcom i został sfaulowany przez Demichelisa, który został ukarany żółtym kartonikiem.

• Odpowiedź gości! Dżeko fatalnie uderzył!

• Mogło być 1:1! Świetna wrzutka z rożnego do kompletnie niepilnowanego Gouffrana, ten uderzył, obronił Hart, jeszcze próbował dobijać, ale jego strzał zablokowany!

• Riviere faulowany przez Kompanego.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy zasłużone prowadzenie Manchesteru 1:0 po bardzo dobrej akcji Toure - Dżeko - Silva. Wracamy za 15 minut.

• Doliczono dwie minuty.

• W pierwszej połowie już chyba nic się nie wydarzy. Oba zespoły ewidentnie czekają na przerwę.

• Gospodarze mają problemy ze stworzeniem klarownej sytuacji.

• Manchester dalej atakuje. Widać, że strzelona bramka dodała im pewności siebie.

• Świetne podanie Toure do Dżeko, ten pięknie odegrał piętka do nabiegającego Silvy, który pokonuje Krula!

• GOOOOOOL! 0:1!

• Bardzo złe podanie Riviere. Piłka opuściła plac gry.

• Silva ukarany kartką za faul na Anicie.

• Demichelis świetnie zatrzymuje Colbacka.

• Riviere otrzymał podanie, ale chyba nie spodziewał się tak dobrego dogrania i uderzył fatalnie.

• Uderzenie Joveticia po raz kolejny zablokowany, tym razem przez Williamsona.

• Fatalne podanie Toure, który jest na siebie wściekły.

• Janmaat zbyt mocno zagrywał w pole karne i od bramki rozpocznie Hart.

• Newcastle gra nieco odważniej i coraz bardziej dochodzi do głosu.

• Riviere uderzył z dystansu, ale był to bardzo słaby strzał.

• Centra Nasriego z prawego skrzydła w pole karne, ale zbyt głębokie i nikt nie zamknął tej akcji.

• Wrzutka w pole karne Newcastle, ale najwyżej wyskoczył Krul i złapał piłkę.

• 17 minuta to nawiązanie do dwóch zmarłych fanów Newcastle, którzy zginęli w tragicznym wypadku samolotowym. Cały stadion ku czci klaszcze.

• Niezła próba Cabelli, postanowił uderzyć lekko wciętą piłkę nad Hartem, ale zrobił to zbyt mocny i piłka powędrowała nad bramką.

• Manchester kontroluje przebieg spotkania. Podopieczni Manuela Pellegriniego dążą do zdobycia bramki.

• Ależ parada! Nasri zdecydował się na strzał z dystansu, świetnie broni Krul!

• Krul uprzedza Joveticia.

• Wrzutka Kolarova zablokowana i zaczną goście od autu.

• Newcastle już na połowie Manchesteru atakuje wysokim pressingiem. Goście mają problem z wyprowadzeniem piłki.

• Dobrze zapowiadała się akcja Manchesteru, ale strzał Javetica zablokowany.

• Dżeko przegrywa pojedynek sam na sam z Krulem!

• Nie przeszło podanie Dżeko do Silvy.

• Piłka toczy się w środku pola.

• Początek spotkania. Od środka Manchester.

• Przed nami minuta ciszy.

• Bardzo ładny widok na stadionie Newcastle. Działacze klubu Newcastle jak i po jednym piłkarzu z obydwu drużyn na środku murawy składają hołd z kwiatami dla tych co polegli w tragicznym wypadku Malezyjskiego samolotu.

• Piłkarze już na murawie. Powitanie obu zespołów, losowanie stron i zaczynamy!

• Do pierwszego gwizdka sędziego zostało około 12 minut. Kto waszym zdaniem sięgnie w tym meczu po komplet punktów?

• Rezerwowi Manchesteru: Caballero, Boyata, Zabaleta, Milner, Fernandinho, Navas, Aguero

• Rezerwowi Newcastle: Elliot, Haidara, S.Taylor, Abeid, Obertan, Aarons, Perez.

• W Manchesterze City po klęsce z Arsenalem w meczu o Community Shield i mało efektownej postawie w sparingach, można wyczuć trochę niepokoju. Spokój zachowuje jednak Manuel Pellegrini, który uważa, że drużyna potrzebuje czasu, aby wejść w odpowiedni rytm meczowy. W ubiegłym sezonie The Citizens na inaugurację ograli "Sroki" 4:0, ale w obecnej dyspozycji o podobny wynik będzie trudno.

• Sroki sprowadziły kilku niezłych grajków, chociażby Remy’ego Cabelle, który brylował w Ligue 1, Siema de Jonga, byłego już kapitana Ajaxu, czy Daryla Janmaata, bocznego obrońcę brązowych medalistów Mistrzostw Świata. Wydaje się, że powinno być o wiele lepiej niż w ubiegłym sezonie, kiedy to Newcastle zajęło 11. miejsce.

• Za około 30 minut drugi mecz dzisiejszego dnia, gdzie Newcastle podejmie u siebie Manchester City!