Newcastle United 1 - 3 Tottenham Hotspur

Newcastle United

1

Tottenham Hotspur

3

• Koguty wywożą trzy punkty z St' James Park po dobrym spotkaniu. Druga połowa świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy, a do bramki Vorma trafił Jack Colback. Chwilę później w bramce po raz kolejny nie popisał się Tim Krul, a Christian Erisken zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W końcówce spotkania gospodarze walczyli o doprowadzenie do wyrównania, ale po fatalnej stracie i świetnej kontrze Kogutów, wynik ustalił Harry Kane.

• Koniec! Tottenham wygrywa na St' James Park!

• Jedna z ostatnich szans Newcastle na bramkę, po rzucie rożnym pewnie piłkę łapie Vorm.

• Fatalna strata Srok w ataku, piłkarze Tottenhhamu przeprowadzili szybką kontrę, piłka trafiła do Kane'a, a ten przebiegł z nią kilkanaście metrów i pewnie trafił do bramki! To już 20. trafienie napastnika Kogutów w tym sezonie Premier League!

• GOOOOOOOOOL! HARRY KANE PO RAZ 20!

• Dobry okres gry Newcastle, Sroki walczą o wyrównanie.

• Po konsultacji sędziowskiej Nabil Bentaleb zostaje jednak ukarany żółtą kartką.

• Ryan Mason zastępuje zmęczonego Paulinho.

• Bentaleb zalicza klasyczny faul taktyczny, ale nie zostaje upomniany żółtą kartką.

• Zawodnicy Newcastle chcieli sprytnie rozegrać rzut wolny, ale złe przyjęcie Pereza uniemożliwiło zaskoczenie rywali.

• Świetne dośrodkowanie Paulinho, Fazio w idealnej sytuacji nie trafia w bramkę!

• Kolejna próba Kane'a, znów zablokowana. Widać, że napastnik Tottenhamu chce dziś strzelić bramkę numer 20. w tym sezonie.

• Danny Rose schodzi z boiska, na murawę wbiega Davies.

• Janmaat z dystansu bardzo wysoko nad bramką, zawodnik Newcastle niepotrzebnie uderzał z nieprzygotowanej pozycji.

• Danny Rose na spalonym, nie będzie bramki dla Tottenhamu.

• Strzelca bramki, Nacera Chadliego, zastępuje Moussa Dembele.

• Harry Kane uderza wprost w Tima Krula, Holender pewnie łapie piłkę.

• Dobra akcja Janmaata i Colbacka w polu karnym, ten drugi był bliski strzelenia kolejnej bramki!

• Adam Armstrong zastępuje Vurnona Anitę.

• Świetna piłka Bentaleba w pole karne, ale Kane poślizgnął się przy oddawaniu strzału i nic z tego nie wyszło.

• Doskonała interwencja Krula, gdyby nie Holender, to Lamela prawdopodobnie wpakowałby piłkę do siatki!

• Anita próbował długiego podania w pole karne, ale zagrał zbyt mocno i piłka wyszła za linię końcową.

• Kane uderzał po rzucie rożnym, ale w końcu w bramce dobrze spisał się Tim Krul.

• Kane nie zrozumiał się z Chadlim i nie mogło się skończyć na niczym więcej niż rzucie rożnym dla Tottenhamu.

• Tym razem żółtą kartką ukarany został Remy Cabella.

• A właśnie tak piłka wleciała do bramki po strzale Christiana Eriskena.

• Żółta kartka dla Jana Vertonghena za faul na Ayozie Perezie.

• Kolejna świetna akcja Cabelli, ale Perez źle zastawił piłkę przy podaniu i łatwo zabierają ją obrońcy Tottenhamu.

• Kibice na Twitterze szydzą z dzisiejszej formy bramkarza Newcastle - Holender ma swój udział przy obu straconych bramkach.

• Świetnie wykonany rzut wolny, żaden piłkarz w polu karnym nie dotknął piłki co zmyliło Tima Krula i pozwoliło zanotować Duńczykowi kolejne trafienie w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOL! CHRISTIAN ERIKSEN!

• Colback fauluje Eriksena. Warto przypomnieć, że zawodnik Newcastle ma już na swoim koncie żółtą kartkę.

• Ponadto za Gouffrana na boisko wbiegł Ameobi.

• Po przerwie Mehdiego Abeida zmienił Gabriel Obertan.

• Ależ początek drugiej połowy dla Newcastle! Świetne podanie Pereza, a Jack Colback doprowadza do wyrównania!

• GOOOOOOOOOL! JACK COLBACK!

• Wracamy na St' James Park!

• A poniżej oceny zawodników obu drużyn po pierwszej połowie według serwisu Whoscored.com.

• Koguty po dobrym uderzeniu Chadliego i złym ustawieniu Krula w bramce prowadzą w spotkaniu z Newcastle. Mecz toczony jest w dobrym tempie, nie brakuje ciekawych akcji, ale z całą pewnością zawodnicy obydwu drużyn za rzadko oddawali celne strzały. W końcówce pierwszej połowy Lamela bardzo ostro zaatakował Vurnona Anitę, ale sędzia Kevin Friend był łaskawy i ukarał go jedynie żółtą kartką. Za kwadrans wracamy na St' James Park!

• Koniec pierwszej połowy!

• Erika Lamela może mówić o szczęściu, został ukarany tylko żółtą kartką po bardzo ostrym faulu na Anicie.

• Krul popisuje się świetną paradą po uderzeniu Kane'a.

• Dobrze czuje się dziś Remy Cabella, bardzo dobre spotkanie w wykonaniu tego zawodnika.

• Za faul na wyprowadzającym kontrę Perezie żółtą kartką ukarany został Paulinho.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Za faul na Vertonghenie ukarany został Jack Colback.

• Lamela bezsensownie stracił piłkę, na strzał z dystansu zdecydował się Perez, ale pomimo doskonałej próby Hiszpana, bez problemu w bramce spisał się Vorm.

• Świetna centra Paulinho, Rose musiał przebiec sprintem połowę boiska, ale jego centra była fatalna. To chyba największy problem tego piłkarza - bardzo dobre zagrania przeplata słabymi.

• Fatalna strata Paulinho, ale błąd kolegi faulem naprawił Jan Vertonghen.

• Świetna praca Kogutów w defensywie, najpierw Vertonghen zablokował strzał Pereza, a potem Dier wyłuskał piłkę rywalowi.

• Chadli zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, piłka odbiła się nieszczęśliwie przed Krulem i wpadła do siatki!

• GOOOOOOOOOL! NACER CHADLI!

• Posiadanie piłki - 34% - 66% na korzyść Tottenhamu.

• Oba zespoły grają teraz z pominięciem drugiej linii, długie piłki na napastników nie przynoszą jednak dobrego efektu.

• Dobra akcja gospodarzy przerwana faulem Rose'a.

• Dobra akcja Kane'a, której nie wykorzystał Paulinho, słabe zagranie Brazylijczyka.

• Erisken z rzutu wolnego w światło bramki, ale bardzo lekko, po ziemi i Krul nie miał prawa pomylić się w tej sytuacji.

• Bentaleb uderzał z dystansu, piłka wylądowała prawdopodobnie na parkingu znajdującym się obok stadionu.

• Nad stadionem St' James Park lata samolot z napisem '5 in a row, Sunderland', co odnosi się do pięciu zwycięstw z rzędu Sunderlandu nad Newcastle w meczach Tyne–Wear derby.

• Williamson po profesorsku wycofuje piłkę głową do Krula ubiegając przy tym Lamelę.

• Dobra akcja Newcastle zakończona strzałem Pereza. Piłka leciała jednak wprost w Vorma, który nie miał problemów z interwencją.

• Świetna, ostra centra Rose'a po ziemi, ale Harry'ego Kane'a wyprzedził Williamson.

• Perez wychodził na pojedynek sam na sam z Vormem, ale arbiter liniowy podniósł chorągiewkę. Spalony.

• Lamela myślami był już gdzie indziej, a zapomniał o tym, że najpierw trzeba przyjąć piłkę.

• Wracamy do gry, Kane na szczęście może kontynuować mecz.

• W starciu z rywalem ucierpiał Harry Kane, gra została na chwilę przerwana.

• Zbyt długie dośrodkowanie Anity, piłka opuściła boisko, a grę od bramki zacznie Vorm.

• Pierwsza dobra akcja Cabelli, ale jego prostopadłe podanie dobrze rozczytał Danny Rose.

• Dobrze z piłką z własnej połowy wyjść próbował Christian Eriksen, ale faulem powstrzymał go Abeid.

• Pierwszy gwizdek sędziego Kevina Frienda, gramy!

• Poniżej na bardzo klarownej grafice porównanie statystyk Danny'ego Rose'a z obecnego i zeszłego sezonu. Przypomnijmy, że Rose wybiegnie dziś na murawę w podstawowym składzie Kogutów.

• Najlepszy strzelec gości - Harry Kane- zdobył w tym sezonie Premier League już 19. bramek. Najlepszy pod tym względem w drużynie Srok jest Papiss Demba Cisse, autor 11. trafień.

• Przed tym meczem Tottenham zajmuje siódme miejsce w tabeli z 54. oczkami na koncie. Gospodarze są na 14. miejscu i zgromadzili do tej pory 35. punktów.

• Ławka rezerwowych Tottenhamu: Friedel, Davies, Yedlin, Dembele, Mason, Townsend, Soldado.

• Ławka rezerwowych Newcastle: Woodman, Sterry, Kemen, Obertan, Ameobi, Armstrong, Riviere.

• Tottenham Hotspur: Vorm, Dier, Fazio, Vertonghen (c), Rose; Bentaleb, Paulinho, Chadli, Eriksen, Lamela; Kane.

• Newcastle United: Krul; Janmaat, Coloccini (c), Williamson, Anita; Abeid, R.Taylor, Colback; Gouffran, Perez, Cabella.

• Witamy serdecznie, już za około 40. minut rozpocznie się spotkanie Newcastle United z Tottenhamem, a wraz z nim nasza relacja LIVE!