Norwich City

2

Liverpool FC

3

• Liverpool oddala sie od grupy pościgowej. Norwich zaś zostaje w niezwykle trudnym położeniu. W prawdzie podopieczni Neila Adamsa mają 2 punkty przewagi nad strefą spadkową, ale mając w perspektywie mecze z Manchesterem United, Chelsea i Arsenalem, przyszłość Kanarków na pozostanie w elicie nie jest różowa. Zapraszamy na kolejne dzisiejsze relacje w serwisie Ekstraklasa.net. Za uwagę dziękuje Artur Bocheńczyk.

• I juz jest po wszystkim!!! Liverpool wygrywa i na 3 kolejki przed końcem ma 5 punktów przewagi nad Chelsea.

• Mogło być już po meczu. Lewa strona boiska, Moses w pole karne do Suareza, ten zabawił się z obrońcą Norwich, wycofał na 7 metr do Lucasa a ten nie zodłał pokonać Ruddego z tak prostej okazji.

• Już dwie minuty z doliczonych czterech już minęły. Norwich bez żadnej sytuacji od dobrych paru minut.

• Wścieka się Snodgrass, domagając się odgwizdania faulu na 20 metrze. Jak pokazały powtórki - miał rację!

• Marriner dorzuca dodatkowe 240 sekund do tego meczu

• Liverpool bardzo mądrze, utrzymuje piłkę z dala od własnej bramki, kradnąc kolejne sekundy.

• Dla Norwich jeden punkt może byc na wage złota w perspektywie walki o utrzymanie. 3 ostatnie kolejki to potyczki z Manchesterem United, Chelsea i Arsenalem.

• Spieszy się gospodarzom, ale bardzo dobrze powstrzymują ataki gospodary podopieczni Rodgersa. Już tylko 4 minuty od niezwykle ważnej victorii The Reds.

• The Reds w pieciu w obronie, Kanarki z trzema napastnikami.

• van Wolfswinkel z 6 metrów głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale świetnie na linii Mignolet.

• W odpowiedzi defensywna zmiana Rodgersa. Agger za Allena.

• I od razu podwójna ofensywna zmiana. Schodzą Fer oraz Hooper, a na boisku melduje się dwóch napastników van Wolfswinkel i Murphy. Będą emocje w końcówce!

• Aut wykonywany na lewej stronie boiska. Tam Kanarki rozgerali piłke do sytuacji, w której dośrodkował Ollson wprost na głowę Snodgrassa, a napastnik ładnym strzałem pokonał Mignoleta. Jest jeszcze szansa na korzystny wynik!

• NO I ZNÓW ZZA CHMUR WYGLĄDA SŁOŃCE!!! SNODGRASS!!

• Świeże siły na boisku. Coutinho schodzi, Moses wchodzi. Zmiana w stosunku 1:1. Rodgers chce nieco ożywić formację ofensywną.

• Bramka Sterlinga nieco ostudziła zapał Norwich. Podopieczni Rodgersa nie forsuja tempa, chcą ten wynik utrzymac do ostatniego gwizdka, który juz za nieco ponad kwadrans.

• Kolejna żółta kartka za faul na Sterlingu. Anglik w tym meczu jest nieuchwytny!

• Redmond przejął piłkę na 25 metrze, bliżej linii bocznej. Ściął z futbolówkę do środka i oddał mocny strzał prawą nogą. Futbolówka po drodze do bramki została odbita przez Skrtela i wyszła poza linie końcową.

• Snodgrass zza pola karnego mocno prawą nogą w bliższy róg bramki Mignoleta, ale Belg z najwiekszym trudem paruje ten strzał na rzut rożny.

• Coutinho z lewej strony wbiegł do środka, próbował zagrać klepke z Suarezem, ale odegranie Urugwajczyka zbyt mocne i piłka trafia w ręce Ruddego

• Gospodarze się nie poddają. Howson na lewej stronie jednym zwodem zwiódł dwóch obrońców The Reds, biegł w pole karne, ale tam świetnie asekurował partnerów Gerrard.

• Gospodarze zaryzykowali, częśćiej gościli pod polem karnym rywala, ale Liverpool ma dzis w składzie Sterlinga. Tym meczem młody Anglik zabukował sobie bilet na pokład Roya Hodgsona do Brazylii.

• Sterling przejął piłkę na własnej połowie po nieudanym podaniu Johnsona. Przebiegł z futbolówką niemal 50 metrów, minął rywala, wbiegł w pole karne, oddał strzał i po nogach jednego z obrońców piłka przelobowała bezradnego Ruddiego.

• CO ZA MECZ STERLINGA!! 1-3!!

• Liverpool o włos od kolejnego gola. Akcja na prawej stronie boiska, tam Johnson zagrał na skraj pola karnego do Suareza, któy jednym zwodem minął dwóch zawodników, oddał strzał prawa nogą w dalszy róg bramki Ruddego i tylko milimetry od celu.

• Gospodarze złapali wiatr w żagle. Dążą do strzelenia kolejnego, wyrównujacego, gola.

• W odpowiedzi Liverpool, pierwszy raz od dorbych kilku minut znaleźli sie w polu karnym Kanarków w liczbie zaledwie dwóch ludzi przeciwko 5 obrońcom. Mimo to Suarez zdołał oddac strzał ale dobrze w bramce Ruddy.

• Po okresie przewagi Norwich, udało sie strzelić bramkę. Autorem Hooper. Gol po błedzie Mignoleta, któy na przedpolu nie popisał się przy piąstkowaniu piłki. Wyb ił piłkę na 8 metr do Hoopera, który wbił piłke do pustej bramki.

• JEST GOL KONTAKTOWY!! HOOPER PRZYWRACA NADZIEJĘ W KORZYSTNY WYNIK

• Podopieczni Neila Adamsa zepchnęli do defensywy przyjezdnych. Od kilku minut goszczą pod polem karnym Mignoleta. Póki co bez sytuacji strzeleckich.

• Teraz w ataku Norwich. Corner dla Kanarków, ale radzą sobie z nim obrońcy Liverpoolu. Jednak to nie był koniec akcji. Piłka po chwili wróciła w okolice pola karnego, ale i z tym atakiem poradziła sobie obrona The Reds.

• Przyspieszenie Suareza. Urugwajczyk popisał się niezwykle efektownym 60 metrowym podaniem w pole karne do Coutinho, ten wycofał piłke na skraj pola karnego do Sterlinga, który oddał strzał minimalnie niecelny.

• Liverpool rozpoczął drugą połowę, tak jak zakończył pierwsza. Bardzo spokojnie. The Reds utrzymują sie przy piłce.

• No i gramy na Carrow Road

• Znowu Jesteśmy na Carrow Road. Piłkarze obydwu zespołów gotowe do rozpoczęcia drugiej połowy. Czy Suarez i spółka dadzą sobie wydrzeć dwubramkowe prowadzenie? Odpowiedź na to pytanie już za nieco ponad trzy kwadranse!

• Teraz idziemy na łyk kawy i za kwadrans meldujemy się na drugą połowę spotkania.

• Po nawałnicy Liverpoolu w pierwszym kwadransie i strzeleniu dwóch bramek, The Reds nieco uspokoili tempo. Do przerwy utrzymali dwubramkowe prowadzenie, ale gospodarze stworzyli sobie pare sytuacji do strzelenia kontaktowego gola

• I pan Marriner kończy pierwszą część meczu. Do przerwy 2-0 po golach Sterlinga i Suareza.

• 120 sekund dłużej potrwa pierwsza część meczu.

• Turner ratuje swój zespół faulując Sterlinga. Anglik już sunął na bramkę Norwich

• Dobra, szybka akcja Liverpoolu. Piłka odebrana jeszcze we własnej strefie obronnej. Od razu posłana do przodu do Suareza, który zagrał do Allena na 120 metr, ten z pierwszej piłki w pole karne na lewo do Coutinho, któy po zwodzie oddał strzał prawa nogą ale nad bramką.

• W odpowiedzi akcja The Reds. Lucas na 30 metrze do Suareza, który minął jednego z rywali, zagrał w pole karne do Allena, a Walijczyk wywalczył rzut rożny.

• Akcja Norwich. Lewa strona wysokość pola karnego, dośrodkowanie w pole karne, ale tam głową piłkę wybija Johnson. Nie był to koniec akcji bowiem futbolówka trafiła na lewą stronę, jeszcze w obszarze szesnastki, do Redmonda, który zdecydował się na dośrodkowanie ale bardzo mocno i bardzo niecelnie.

• Składna akcja Kanarków. Budowana bardzo cierpliwie, z wielkim mozołem, z prawej strony do lewej, aż znalazła się na 16 metrze, ale tam zabrakło ostatniego celnego podania by stworzyc sobie sytuacje strzelecką.

• Znowu Norwich, z dystansu prawą noga uderzał Redmond, ale w środek bramki i poradził sobie z tym uderzeniem Mignolet.

• Błąd w wyprowadzaniu piłki Sakho, któy stracił futbołowke na 20 metrze przed własną bramką. Po chwili w polu karnym był już Snodgrass, któy zacentrował na dalszy słupek, ale sytuacje uratował po raz kolejny Skrtel.

• Snodgrass napomniany żółtą kartką za brutalny faul obunóż w nogi Allena, któy już się pozbierał po tym incydencie.

• Allen z dystansu, prawą nogą z około 30 metrów, ale piłka mija bramkę Ruddego w bezpiecznej odłegłości

• Liverpool uspokoił grę, dłużej utrzymuje się przy piłce, trzymając z dala od własnej bramki Norwich

• Dośrodkowanie w pole karne, ale radzą sobie z tym zagraniem stoperzy The Reds.

• Marriner przerywa grę przy linii bocznej na wysokości pola karnego i rzut wolny dla Norwich. Dobra okazja dla Kanarków.

• Po początkowej dominacji The Reds, Norwich zaczyna bardziej odważnie sobie poczynać na Carrow Road.

• Okres dobrej gry Norwich!

• Znowu bardzo groźnie pod bramką Liverpoolu. Bardzo blisko zdobycia kontaktowe gola Hooper. Napastnik Norwich przejął piłkę na 7 metrze minął zwodem Gerrarda, ale w ostatniej chwili, kiedy Hooper składał się już do składu piłkę odebrał mu Allen!

• Zakotłowało się pod bramką Mignoleta. Po rzucie rożnym piłkę wybili defensorzy ale ta po chwili znów wróciła na pole karne The Reds, ale i tym razem piłkę wybili obrońcy Liverpoolu, a konkretnie Skrtel.

• Liverpool ma aż 71% posiadania piłki po 13. minutach spotkania.

• Fantastyczny szybki atak The Reds! Znowu lewa strona boiska. Tym razem znalazł się tam Sterling, który wbiegł w pole karne i dośrodkował na 7 metr przed bramkę, mijając dwóch obrońców Norwich. Tam Suarez dostawił stopę i posłał piłke w dalszy róg bramki.

• Mamy już 2-0. SUAREZ!!

• Pierwsza groźna sytuacja Norwich. Dwa dośrodkowania w pole karne w kierunku Hoopera. Najpierw z prawej strony za mocna centra, jednak porpawka z drugiej strony boiska już trafia na głowę napastnika Kanarków, który jednak przenosi piłkę nad poprzeczką.

• Liverpool ani myśli poprzestać na tym jednym golu. W dalszym ciągu to przyjezdni prowadzą grę i dążą do podwyższennia prowadzenia.

• Akcja na prawej stronie. Tam Coutinho do środka w kierunku Sterlinga, który przyjął piłkę na około 35 metrze, podbiegał w kierunku bramki okolo dziesięć metrów i kropnął ile sił w prawej nodze. Piłka po jego uderzeniu wpadła do bramki. Cudowna bramka młodego Anglika.

• CO ZA BRAMKA, CO ZA OTWARCIE MECZU DLA THE REDS!!

• Jakiegoś urazu doznał Martin Olsson, którego opatrują teraz medycy.

• Od samego początku liverpoolczycy bardzo ofensywnie nastawieni, Norwich nawet nie może powąchać piłki.

• I piłka w grze, od środka gracze Norwich.

• Obie drużyny juz gotowe, za chwile Marriner da sygnał gwizdkiem do rozpoczęcia meczu.

• Rezerwowi Liverpool: Jones, Toure, Agger, Luis Alberto, Aspas, Moses, Cissokho

• Rezerwowi Norwich: van Wolfswinkel, Bunn, Gutiérrez, Garrido, Bennett, Tettey, Murphy

• W ekipie Norwich zabraknie, kontuzjowanego Yobo.

• Spotkanie poprowadzi Andre Marriner, który w dotychczasowym sezonie pokazał 101 żółtych kartek i 12 czerwonych w 34 prowadzonych meczach.

• Zeszłotygodniowe zwycięstwo Liverpoolu nad Manchesterem City okupione dwiema stratami. W dzisiejszym meczu nie obejrzymy Hendersona, który pauzuje za czerwoną kartkę, oraz Sturridge’a, narzekającego na uraz.

• Ostatni mecz, między oboma zespołami, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem podopiecznych Brendana Rodgersa, którzy zdeklasowali Norwich5-1, a 4 gole zdobył Luis Suarez. Nota bene Urugwajczyk w czterech meczach z Kanarkami zdobył aż 11 goli.

• Serdecznie zapraszam na Carrow Road, gdzie Norwich City podejmie Liverpool FC. Kanarki kontynuują niechlubną passę trzech kolejnych porażek, w których nie zdobyli choćby gola i tym samym są jedynie 2 punkty nad kreską. Natomiast The Reds są na odmiennym biegunie. Dziś mogą zaliczyć 11 kolejne zwycięstwo bijąc klubowy rekord i zwiększając przewagę nad Chelsea do 5 punktów na 3 kolejki przed końcem sezonu.