• Hull - Everton 2:0
    • Liverpool - Leicester 2:2
    • Newcastle - Burnley 3:3
    • QPR - Swansea 1:1
  • Pewne i zasłużone zwycięstwo Southampton nad Arsenalem 2:0. Nas może niepokoić to, że oba gole padły po prostych błędach Wojciecha Szczęsnego. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec meczu!

• Dzięki tej wygranej Southampton umocni się na czwartym miejscu w tabeli. Arsenal z kolei będzie musiał drżeć o swoje piąte miejsce, bowiem jeszcze za około pół godziny Tottenham zmierzy się z Chelsea i może wyprzedzić Kanonierów.

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Niewiele już się dzieje na murawie. Obie drużyny jakby już czekały do ostatniego gwizdka sędziego.

• Z kolei wśród gospodarzy Long wszedł w miejsce Tadicia.

• Akpom zmienia Debuchy'ego w Arsenalu.

• Kilka minut do końca tego spotkania. Nie ma większych wątpliwości, że trzy punkty pozostaną na St Mary's.

• Niezła kombinacja pomiędzy ofensywnymi graczami Southampton kończy się już w polu karnym Arsenalu, gdzie piłkę przejął Szczęsny.

• Płaski strzał z dystansu Oxlade'a Chamberlaina pewnie broni Forster.

• Kolejny rzut rożny dla Arsenalu, ale po raz kolejny nie ma nawet strzału na bramkę Forstera.

• Żółta kartka dla Coquelina za trafienie łokciem przeciwnika.

• Sanchez nie doszedł do dośrodkowania w pole karne rywala i piłka trafiła w ręce Forstera.

• Yoshida zmienia Gardosa w ekipie gospodarzy.

• Sanchez z rzutu wolnego uderzył centymetry nad poprzeczką bramki Forstera! Było blisko!

• Żółta kartka dla Gardosa, który tuż przed polem karnym sfaulował Alexisa.

• Gol na 2:0 dla gospodarzy

• Powinno być 3:0!!! Wojciech Szczęsny wygrał pojedynek z Dusanem Tadiciem, ale piłka jeszcze spadła pod nogi Pelle, którego uderzenie wybił z linii bramkowej Debuchy!

• Szybka akcja Arsenalu kończy się bardzo nieudanym uderzeniem z narożnika pola karnego Kierana Gibbsa.

• Kolejna okazja dla gospodarzy!!! Pelle po dośrodkowaniu Bertranda trafił tylko w słupek, a dobitka Warda-Prouse'a poszybowala ponad poprzeczką!

• Zmiana w Arsenalu. Schodzi z boiska Chambers, w jego miejsce Walcott. Co ciekawe, obaj są byłymi zawodnikami Southampton.

• Kolejna akcja Southampton! Tadić uderza technicznie zza pola karnego nieznacznie obok bramki Arsenalu!

• Kolejny błąd Szczęsnego! Piłka za linię obrony do Davisa, po zagraniu zawodnika gospodarzy zrobiło się zamieszanie pod bramką Arsenalu, a Wojciech Szczęsny wybił piłkę prosto pod nogi Tadicia, który dopełnił formalności!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!!! Dusan Tadić!

• Forster!!! Po błędzie defensywy Southampton piłka trafia w pole karne do Alexisa Sancheza, ten po krótkim zwodzie uderzył płasko w światło bramki, jednak Forster nie dał się zaskoczyć!

• Dwie kolejne wrzutki Sancheza z rzutu rożnego nie przyniosły żadnego zagrożenia pod bramką Forstera.

• Centra Alexisa Sancheza nie dotarła na głowę Kierana Gibbsa, bowiem zdołał wybić piłkę na korner Toby Alderweireld.

• Rzut wolny dla Southampton. Dośrodkowanie Warda-Prouse'a pewnie łapie jednak Wojciech Szczęsny.

• Korner dla Kanonierów nie przyniósł jednak żadnego zagrożenia pod bramką Forstera.

• Mathieu Debuchy zdołał wywalczyć rzut rożny dla Arsenalu.

• QPR - Swansea 1:0
  • Słaby mecz Arsenalu, jednak Southampton prowadzi głównie dzięki błędowi Wojciecha Szczęsnego, który został wykorzystany przez Sadio Mane. Ta sytuacja była kluczowa dla pierwszej części gry i zobaczymy, jak po przerwie zareagują Kanonierzy.

• Koniec pierwszej połowy!

• Wreszcie jakieś natarcie Arsenalu. Sanchez zostaje jednak zablokowany w szesnastce Southampton, a po chwili zatrzymany przy linii końcowej zostaje Gibbs.

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Mane jednak nie dokończy nawet pierwszej połowy. Zmienia go Reed.

• Szczęsny ratuje Arsenal! Po podaniu Mane w idealnej sytuacji na 10. metrze przed bramką znalazł się Ward-Prouse, ale jego płaski strzał obronił nogą reprezentant Polski!

• Mane jeszcze wrócił do gry, ale pewnie tylko do końca pierwszej połowy. Jego koledzy tymczasem wywalczyli rzut rożny, po którym dobrą interwencją popisał się Mertesacker.

• Mane jeszcze doznał jakiegoś urazu mięśniowego, więc to może być koniec meczu dla skrzydłowego gospodarzy.

• Niepotrzebne wyjście z bramki Szczęsnego! Polak wypchnął wprawdzie pod linię końcową Mane, ale ten jeszcze cudownie wkręcił piłkę do bramki Arsenalu z niemal zerowego kąta! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Sadio Mane!

• Kąśliwe uderzenie z dystansu Alexisa Sancheza pewnie łapie Forster.

• Akcja Southampton. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Tadicia trafia na prawą stronę pola karnego do Davisa. Ten próbował płaskim wstrzeleniem przed bramkę znaleźć któregoś z kolegów, ale bez efektu.

• Ten mecz nie toczy się w zawrotnym tempie, ale już było kilka okazji z obu stron, które mogły otworzyć wynik. Wciąż jednak bez bramek.

• Kolejny faul Wanyamy na Sanchezie i wreszcie jest żółta kartka dla Kenijczyka.

• Cazorla! Ładna kombinacja Sancheza z Rosickym na prawym skrzydle, do płaskiego zagrania Czecha dopadł w polu karnym Cazorla, ale jego uderzenie z kilkunastu metrów broni Forster!

• Do dośrodkowania z lewej strony boiska doszedł Gardos, jednak do jego zgrania piłki nie doszedł już Mane. Piłka dla Arsenalu.

• Teraz z kolei po dośrodkowaniu Bertranda będzie rzut rożny dla gospodarzy.

• Krótko rozgrywają kornery podopieczni Arsene'a Wengera. Na razie jednak bez efektu.

• Kanonierzy zdobywają kolejny rzut rożny.

• Debuchy zdecydował się na strzał z powietrza z około 25 metrów od bramki Forstera, jednak uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Anglika.

• Bertrand płaską centrą z lewej strony boiska nie znalazł żadnego z kolegów ustawionych przed bramką Szczęsnego. Po chwili Gardos i Wanyama ostro potraktowali Sancheza, ale obyło się bez kartki.

• Kłopoty Szczęsnego! Polak musiał radzić sobie w trudnej sytuacji po kolejnej centrze z lewego skrzydła, ale ostatecznie zdołał wybić piłkę!

• Odpowiedź Arsenalu! Forster broni jednak uderzenie Alexisa Sancheza!

• Pelle!!! Włoch doszedł do świetnego dośrodkowania Tadicia z lewej strony boiska, ale głową posłał piłkę minimalnie obok słupka bezradnego już w tej sytuacji Wojciecha Szczęsnego!

• Rzut rożny dla Arsenalu po złej interwencji Gardosa i Forstera. Dośrodkowanie Coquelina jednak nie dociera do napastników Kanonierów.

• Spokojne pierwsze minuty na St Mary's Stadium. Zapewne trzeba jeszcze trochę się otrząsnąć i wrócić do normalności po sylwestrowej zabawie :)

• Rozpoczynamy to spotkanie!

• Oto lista wszystkich spotkań noworocznej kolejki Premier League, z których większość rozpoczyna się o godzinie 16.. W zakończonym już meczu Stoke zremisowało z Manchesterem United 1:1.

• Jako że dzisiejszą noworoczną kolejką rozpoczynamy rundę rewanżową w Premier League, to warto przypomnieć wynik pierwszego spotkania Arsenalu z Southampton. Kanonierzy wygrali je 1:0 po takim oto trafieniu Alexisa Sancheza z samej końcówki pojedynku.

• To spotkanie ma bardzo duże znaczenie w walce o pierwszą czwórkę Premier League, która gwarantuje grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Na murawę St. Mary's Stadium wybiegnie bowiem czwarta (Southampton) i piąta (Arsenal) drużyna tabeli angielskiej Ekstraklasy. Oba zespoły zgromadziły dotąd po 33 punkty, więc zasada jest prosta - zwycięzca dzisiejszego meczu będzie po tej kolejce zajmował czwarte miejsce w Premier League.

• Arsene Wenger może w końcu odetchnąć. Menedżer Arsenalu ma do dyspozycji wszystkich podstawowych defensorów, a dzięki temu gra obronna Kanonierów wygląda zdecydowanie lepiej. Problemem może być za to brak snajpera. Giroud dalej pauzuje za czerwoną kartkę, Yaya Sanogo jeszcze nie jest w pełni sił, a Welbeck został mocno poobijany w ostatnim starciu z Młotami.

• Ławka rezerwowych Southampton FC: K. Davis, M. Yoshida, S. Long, L. Isgrove, H. Reed, J. McCarthy, M. Targett

• Ławka rezerwowych Arsenalu: D. Martinez, T. Walcott, J. Campbell, C. Akpom, H. Bellerin, A. Maitland-Niles, N. Monreal

• Zapraszamy na relację na żywo z noworocznego meczu na St. Mary's Stadium, w którym Southampton FC zmierzy się z Arsenalem.