0

Manchester City

3

• Z Naszej strony to już wszytko. Za relację z pierwszego z niedzielnych spotkań angielskiej Premier League serdecznie dziękuje Tytus Daniluk. Życzę spokojnego popołudnia.

• Autorem wyjazdowego zwycięstwa City był Sergio Aguero, który nie trafił do siatki ani razu, ale asystował przy dwóch trafieniach kolegów z zespołu.

• Koniec spotkania na St. Mary's Stadium! Manchester City dzięki fantastycznie rozegranej drugiej połowie wygrywa na wyjeździe ze ''Świętymi'' 3:0, przy czym dwa ostatnie gole zdobyli grając w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Francuza Mangali.

• Dusan Tadić na spalonym.

• Dla ''Świętych'' będzie to pierwsza porażka na własnym stadionie w tym sezonie.

• Arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Kompany opuścił murawę z kontuzją. Goście dokończą mecz w dziewiątkę!

• Sergio Aguero podaje na prawą stronę pola karnego do Clichego, a ten pakuje piłkę do bramki Forstera! 3:0!

• Long w pole karne, ale nikt nie zamyka jego podania.

• Fraser Forster górą w sytuacji sam na sam z Sergio Aguero!

• Kompany zagrał za bardzo agresywnie i przekroczył przepisy. Żółta kartka.

• In Mayuka, out Davies.

• Frank Lampard podwyższa prowadzenie dla City! Była gwiazda Chelsea pokonuje Forstera w identyczny sposób jak przy pierwszej bramce Toure, tylko, że wokół niego nie było żadnego interweniującego obrońcy.

• Fernandinho w boczną siatkę bramki Frasera Forstera.

• Demichelis zmienia Jesusa Navasa. Szkoleniowiec City wykorzystuje już wszystkie trzy zmiany.

• Bezmyślne zachowanie Mangali! Francuz powalił na ziemię wychodzącego na wolne pole Longa, który chciał zamienić na bramkę błąd Toure.

• Navas prawą nogą z narożnika pola karnego, ale obok bramki Forstera.

• Sergio Aguero próbował przecisnąć się w polu karnym między obrońcami Southampton, ale jego rajd zatrzymali rywale i wybili piłkę na rzut rożny.

• Sadio Mane opuszcza plac gry. W jego miejsce wchodzi Shane Long.

• Frank Lampard zmienia Samira Nasriego. Mało okazały występ reprezentanta Francji.

• Aguero mógł mieć drugą asystę w tym meczu, ale jego podania na gola nie zamienił uderzający zza pola karnego James Milner.

• Zamiana ról. Southampton próbuje rozegrać akcję pod polem karnym City, natomiast goście w głębokiej defensywie.

• Korner dla ''Świętych''. Sytuację wyjaśniają piłkarze City.

• Fernandinho podłożył nogę przeciwnikowi.

• Mane z dystansu bardzo mocno i niecelnie.

• Milner zmienia bezbarwnego w tym meczu Stevana Joveticia.

• City nie zamierza poprzestać na jednym trafieniu. Goście po pierwszym golu dalej nie schodzą z połowy rywali.

• Sergio Aguero wysuwa piłkę przed pole karne do Yaya Toure, a ten bardzo mocno uderza i pakuje futbolówkę do siatki obok interweniujących obrońców i bramkarza ''Świętych''!

• Dwie dobre okazje dla gospodarzy! Najpierw groźnie strzelał Belg z linii obronnej ''Świętych'', po nim przymierzył Dusan Tadić, ale i jego zagranie było niecelne.

• Yoshida melduje się na placu boju za Schneiderlina.

• Drugą połowę rozpoczęli goście!

• Koniec pierwszej połowy na St. Mary's Stadium, jak na razie bez goli. Miejmy nadzieję, że po przerwie piłkarze obu drużyn dołożą skuteczność do dobrej gry jaką zaprezentowali dotychczas.

• Arbiter główny doliczył 2 minuty do pierwszej odsłony.

• Piłkarze obu zespołów czekają już na gwizdek sędziego dającego przerwę w spotkaniu.

• Następny korner dla Southampton.

• Mangala uprzedza Harta i wybija dośrodkowanie gospodarzy na rzut rożny.

• Ponowny obraz gry, jak przez większość rozegranych minut. City kreują atak pozycyjny, natomiast Southampton czeka na błąd rywali.

• Korner dla ''Świętych''. Do futbolówki doszedł Pelle, ale uderzył głową obok bramki.

• Tym razem ''zagotowało'' się z drugiej strony boiska. Najpierw strzelał Jovetić, później dobijał jeden z jego kolegów, ale piłka nie znalazła drogi do bramki.

• Sergio Aguero przymierzył z ok. 20 metrów ale bardzo niecelnie.

• Fonte zderzył się z Hartem w pojedynku powietrznym.

• Fernandinho zahaczył przeciwnika. Rzut wolny dla ''Świętych''.

• Tadić z rzutu wolnego. Hart wychodzi z bramki i uprzedza Alderweirelda.

• Mangala ukarany żółtą kartką za przewinienie na rywalu.

• Ależ ''kocioł'' w polu bramkowym Harta! Najpierw strzelał Pelle, potem Davies, ale żadnemu zawodnikowi Southampton nie udało się skierować piłki do bramki.

• Kolejne minuty drużyny gości w kreowaniu akcji ataku pozycyjnego. ''Święci'' wyglądają jakby jeszcze nie wystartowali.

• Techniczne uderzenie Toure, ale piłkę bez problemów łapie Fraser Forster.

• Korner dla The Citizens.

• Jak na razie w ataku pozycyjnym więcej grają goście. Southampton czeka ''w tyłach'' żeby wyprowadzić szybki kontratak.

• Gwiazdor Manchesteru City był faulowany w polu karnym gospodarzy, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki i ''wlepił'' kartę Argentyńczykowi za ''nurkowanie''.

• Victor Wanyama jako pierwszy upomniany karą indywidualną. Kenijczyk przekroczył przepisy w starciu z rywalem drużyny gości.

• Gael Clichy bardzo niecelnie z dystansu.

• Pierwszy rzut wolny dla zawodników Manchesteru City, praktycznie z samego narożnika boiska.

• Faul Mane na Toure.

• Pierwszy kontratak w wykonaniu graczy Southampton zatrzymany przez obrońców City.

• Od środka zaczynają gospodarze!

• Southampton w tym sezonie tylko raz stracił punkty przed własną publicznością, raz remisując i pięć razy wygrywając. The Citizens w sześciu wyjazdowych potyczkach zdobyli 11 oczek, ale strzelili przy tym 13 goli, więc mają średnią ponad dwóch trafień na jedno spotkanie.

• Goście nie będą mogli zabrać w podróż do Southampton Aleksandara Kolarova i Edina Dzeko. Blisko powrotu na boisko po rekonwalescencji jest David Silva, ale w niedzielę raczej nie będzie gotowy do występu.

• Szkoleniowcy obu zespołów nie będą mogli skorzystać z usług wszystkich zawodników. Wśród gospodarzy zabraknie kontuzjowanego Jay'a Rodrigueza i Jamesa Warda-Prowse’a. Do gry po urazie powinien wrócić już za to Steven Davis.

• Gospodarze mają najlepszą defensywę w lidze. Southampton stracił jak na razie tylko sześc goli!

• Stawkę dzisiejszego meczu będzie pozycja wicelidera Premier League.

• Witamy serdecznie! Już za niespełna kwadrans rozpocznie się spotkanie w ramach 13. kolejki angielskiej Premier League, w którym Southampton podejmie na własnym stadionie drużynę Manchesteru City. Za relację dla Państwa będzie odpowiadał Tytus Daniluk. Zapraszam!