Southampton FC

1

Manchester United

2

• Southampton był w tym spotkaniu gorszy, oddał więcej strzałów na bramkę, ale goście mieli dziś świetnie dysponowanego Van Persiego i to jemu zawdzięczają ten triumf. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• Davis dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne United, ale stamtąd wybił ją Carrick

• Clyne! Świetny, ale minimalnie niecelny płaski strzał z dystansu!

• Clyne dośrodkował w pole karne, ale tam bardzo pewnie interweniował De Gea

• Fellaini myślał, że był faulowany na własnej połowie i złapał piłkę w ręce, a arbiter... odgwizdał zagranie ręką Belga

• Lewą stroną starał się zaatakować Rooney, ale tam powstrzymał go Fonte

• Shane Long schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Mayuka

• De Gea! Pelle zdecydował się na strzał sprzed pola karnego, a hiszpański bramkarz świetną paradą uratował zespół!

• Dość sporo chaosu znów mamy na boisku, Southampton nie potrafi na razie odpowiedzieć na tę drugą bramkę Van Persiego

• Wayne Rooney dośrodkował z rzutu wolnego, a Van Persie uwolnił się od opieki obrońców i ładnym strzałem pokonał bramkarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Robin Van Persie, 2:1 dla gości!

• Young dobrze dośrodkował z lewej strony boiska, a Fonte wybił piłkę na rzut rożny

• Pelle! Włoch oddał strzał z około 14 metra po podaniu Tadicia, ale piłka nieznacznie minęła bramkę!

• Valencia dośrodkował z prawej strony boiska, ale za bardzo przeciągnął tę wrzutkę i Święci wybili piłkę

• Troszkę chaosu mamy teraz na boisku, jedni i drudzy nie potrafią wymienić kilku podań

• Rooney starał się zagrać prostopadłą piłkę do Van Persiego, ale został zablokowany przez Fonte

• Young nieźle dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale obrońcy Southampton zdołali wybić piłkę

• To powinna być bramka! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska w idealnej sytuacji, kompletnie niepilnowany był Long, ale piłka po jego strzale poleciała prosto w De Geę!

• Herrera faulował przed chwilą na własnej połowie Mane

• Próba prostopadłego podania od Fellainiego do Rooney'a, ale niedokładna. Piłkę już mają gospodarze

• Yoshida! Obrońca Southampton zdecydował się na drybling w polu karnym gości, ale tam świetnie powstrzymał go Evans. Od bramki grę wznowi De Gea

• Arbiter daje znak, grę wznawiają gospodarze!

• Piłkarze już wrócili na murawę, za dosłownie moment zacznie się druga połowa

• Przeważali w tej pierwszej połowie piłkarze Ronalda Koemana, ale na przerwę schodzą z remisem. United mają problemy z rozegraniem akcji i popełniają proste błędy, co nie wróży zbyt dobrze przed drugą połową. Zobaczymy, jak obaj trenerzy zmobilizują swoich piłkarzy na dalszą część zmagań

• Van Persie! Świetny strzał sprzed pola karnego, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

• Próba ataku w wykonaniu gości, ale nieporozumienie na linii Fellaini - Young sprawiło, że Święci mają aut

• To mogła być bramka! Po fatalnym kiksie McNaira w idealnej sytuacji znalazł się Shane Long, ale nie potrafił on trafić w bramkę z bliskiej odległości!

• Juan Mata dośrodkował z rzutu wolnego, ale spokojnie piłkę złapał Forster

• W środkowej strefie boiska piłkę stracił Marouane Fellaini, a z piłką pod pole karne pognał Steven Davis. Po małej przebitce piłka trafiła do Pelle, a ten świetnym strzałem nie dał szans bramkarzowi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Graziano Pelle, mamy remis!

• Tadić popisał się bardzo dobrym podaniem do Mane, ale tego w polu karnym powstrzymał Carrick. Rzut rożny dla gospodarzy

• Fatalny błąd Jose Fonte, który za lekko podawał do własnego bramkarza, piłkę przejął Van Persie i Holender trafił do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Robin Van Persie, 1:0 dla gości!

• Spokojny początek z obu stron, na razie ani jedni ani drudzy nie zdecydowali się na jakiś szybszy atak

• Pan Kevin Friend daje znak, zaczynają goście!

• Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, za chwilkę zaczniemy to spotkanie!

• W dwóch ostatnich meczach Manchester United grał innym systemem niż zazwyczaj, ale my musimy być na to gotowi. I dzisiaj to pokażemy - powiedział przed tym spotkaniem Ronald Keoman

• Stawka tego spotkania jest bardzo wysoka. Ten, kto dziś wygra utrzyma bowiem miejsce w czołowej czwórce, które obie drużyny miały przed tą kolejką. Bardziej uprzywilejowani są gospodarze, bo im do tego wystarczy remis

• Ławka gości: Lindegaard, Evans, Herrera, Fletcher, Januzaj, Wilson, Falcao

• Ławka gospodarzy: Davis, Gardos, Mayuka, Isgrove, Reed, Targett, Hesketh

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów, za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

• Witamy! Już tylko około 20 minut zostało do rozpoczęcia spotkania na szczycie angielskiej Premier League. Southampton podejmie na własnym boisku Manchester United, a my zapraszamy na relację live z tego wydarzenia!