Sunderland

0

Liverpool FC

1

• Mimo, że w drugiej połowie gra była nieco bardziej wyrównana, to zwycięstwo Liverpoolu jest jak najbardziej zasłużone. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

• A jednak nie - obyło się bez kar indywidualnych i arbiter zakończył to spotkanie

• Małe przepychanki mamy teraz na boisku, zaraz pewnie posypią się kartki...

• O'Shea faulował w polu karnym gości Skrtela

• Poprzeczka ratuje gości! Adam Johnson oddał strzał sprzed pola karnego, który okazał się minimalnie niecelny!

• Henderson dośrodkował z prawej strony boiska, a spokojnie futbolówkę chwycił goalkeeper gospodarzy

• Emre Can zaatakował prawą stroną boiska, a tam taktycznie faulował go Bridcutt, za co dostał drugą żółtą kartkę!

• Faule 3 - 7
  • Pierwsza połowa minęła nam pod znakiem zdecydowanej dominacji w wykonaniu Liverpooolu. Goście przeważali pod każdym względem i tylko brak skuteczności sprawił, iż prowadzą oni tylko jednym golem

• I teraz pan Craig Pawson kończy pierwszą połowę

• Sunderland - Liverpool

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy

• Znowu gorąco pod bramką Sunderlandu! Po długim zagraniu z głębi pola sam na sam z bramkarzem wyszedł Borini, ale po tym, jak minął on Pantilimona, trafił w boczną siatkę!

• Zupełnie zdominowali w ostatnich minutach przeciwnika goście. Teraz spokojnie rozgrywają oni piłkę w okolicach środka pola

• To powinien być gol! Broini wyłożył piłkę Gerrardowi jak na tacy w polu karnym gospodarzy, ale kapitan The Reds uderzył za lekko i Pantilimon złapał piłkę!

• Steven Gerrard! Bardzo dobry strzał na bramkę, futbolówka trafia w boczną siatkę!

• Henderson! Świetny strzał z około 16. metra, a piłka trafiła w słupek! Ewentualny gol i tak nie byłby uznany, sędzia dopatrzył się zagrania ręką u Anglika

• Kolejna żółta kartka w tym meczu, tym razem dla Coutinho

• Bridcutt ukarany za taktyczny faul na Gerrardzie

• Larsson dośrodkował z rzutu rożnego, a dobrze przed pole karne wypiąstkował piłkę Mignolet

• Niedokładnie z lewej strony dośrodkował van Aanholt i aut mają goście

• Henderson uderzył przed chwilą sprzed pola karnego, a piłka wyraźnie minęła bramkę gospodarzy

• Poprzeczka! Marković oddał efektowny strzał sprzed pola karnego, jednak piłka trafiła w poprzeczkę!

• Gerrard! Sprytny strzał kapitana Liverpoolu z rzutu wolnego i Pantilimon interweniował z trudem!

• Vergini dostał żółtą kartkę za faul na Moreno na własnej połowie boiska

• Sporo zamieszania mamy teraz na boisku, obie drużyny bardzo szybko tracą piłkę.

• Patrick van Aanholt zaatakował lewą stroną boiska, ale został szybko powstrzymany prze obrońców i grę od bramki wznowi Mignolet

• Fabio Borini był faulowany przed polem karnym, ale Marković przejął piłkę i sędzia zastosował przywilej korzyści. Zawodnik Liverpoolu wyszedł sam na sam z bramkarzem i wpakował futbolówkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Lazar Marković, 1:0 dla Liverpoolu!

• Liverpool jest ósmy i po tej kolejce może awansować jedynie o jedną lokatę. To idealnie obrazuje słabość tej drużyny w tym sezonie

• Sunderland mimo, iż zremisował aż jedenaście spośród wszystkich swoich dotychczasowych spotkań ligowych, wciąż jest nad strefą spadkową. Ma nad nią jednak tylko trzy oczka przewagi, więc ewentualna wygrana dzisiaj byłaby Czarnym Kotom bardzo na rękę

• W pierwszym meczu tych dwóch drużyn w tych rozgrywkach, na Anfield padł bezbramkowy remis. W ubiegłym sezonie na Stadium Of Light 3:1 wygrał Liverpool, a to gole z tamtego pojedynku

• Sunderland ma w ostatnim czasie problemy w meczach z Liverpoolem i nie wygrał pięciu ostatnich z nich. Ich dzisiejsze zadania utrudnia też fakt, iż The Reds przegrali tylko jeden z ostatnich ośmiu ligowych meczów w tym sezonie. Jedynym zespołem, który był w stanie ich pokonać był Manchester United (3:0 dla Czerwonych Diabłów). W pozostałych spotkaniach podopieczni Brendana Rodgersa cztery razy wygrali i trzykrotnie zremisowali

• W składzie Sunderlandu brakuje dzisiaj Jacka Rodwella, który w poprzednim meczu z Manchesterem City strzelił jednego gola. Młody Anglik znalazł się jednak na stadionie i przywitał serdecznie z byłym kolegą z czasów gry na Etihad, Mario Balotellim. Włoch zasiada dziś na ławce rezerwowych

• Widzimy więc, że dla dwóch zawodników Liverpoolu dzisiejsza potyczka to mała podróż sentymentalna. Jordan Henderson to wychowanek Sunderlandu, który na Anfield trafił w 2011 roku. Fabio Borini przebywał w zespole dzisiejszych gospodarzy na wypożyczeniu, w ubiegłym sezonie. Swego czasu dla Czarnych Kotów grał też Simon Mignolet

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Jones, Graham, Alvarez, Buckley, Mandron, Agnew, Mannone.

• Ławka rezerwowych gości: Ward, Enrique, Lovren, Lambert, Manquillo, Balotelli, Rossiter

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dołączymy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

• Witamy! Zapraszamy na relację live ze spotkania Sunderland - Liverpool, które zainauguruje 21. kolejkę angielskiej Premier League. Początek już za około 35 minut.