5

4 1 połowa

• Za uwagę dziękuje Kevin Słomka.

• To tyle ode mnie. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net!

• Nie tylko Chelsea umocniła się na prowadzeniu w tabeli. Umocnił się również Diego Costa, który zdobył dziś swoje bramki numer 16 i 17 w tym sezonie i wyprzedza Sergio Aguero już o 3 trafienia.

• Chelsea była dziś bezlitosna dla swego rywala, a jej zwycięstwo ani na moment nie stanęło pod znakiem zapytania. The Blues nakładają tym samym wielką presję na Manchester City, który jutro zmierzy się z Arsenalem. Bramki w dzisiejszym meczu zdobyli: po dwie Costa i Oscar, oraz jedną Schurrle. Dzisiejszy wynik oznacza, że Chelsea ma na swoim koncie już 51 bramek w tym sezonie.

• Koniec meczu! Chelsea rozbija Swansea aż 5:0 i powiększa przewagę nad Manchesterem City do 5 punktów!

• Kombinacyjna akcja Chelsea zakończona wrzutką Filipe Luisa, którą z kolei złapał Fabiański.

• Wrzutka Schurrle w pole karne, główkował tam Ivanović, ale zamiast strzału Serbowi wyszła świeca.

• Remy! Uderzenie Francuza z około 20 metrów, ale Fabiański pewnie łapie piłkę.

• Gomis próbował wejść w pole karne Chelsea, ale świetnie zastopował go Cahill.

• Strzał Sigurdssona, piłka odbita od jednego z obrońców ląduje w rękawicach Cecha. Co ciekawe, Łabędzie nie oddały w tym meczu ANI JEDNEGO celnego strzału na bramkę.

• Hazard świetnie zagrał do wchodzącego Ivanovicia, ten będąc tuż przy linii końcowej zagrał do wchodzącego Niemca, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

• GOOOOOOOOOOOLLLLL SCHURRLE! Wejście smoka!

• OSCAAR! Świetna próba uderzenia, Brazylijczyk uderzył "fałszem", ale piłka o dosłownie centymetry minęła słupek!

• Ostatnia zmiana też w Chelsea, za Williana wchodzi Andre Schurrle.

• I ostatnia zmiana w ekipie Łabędzi, Nathan Dyer opuszcza plac gry, a w jego miejsce 22-letni Szwed, Modou Barrow.

• Druga zmiana, Ramires zastępuje Fabregasa.

• Zmiana w Chelsea, za strzelca dwóch bramek, Diego Costę, wchodzi Loic Remy.

• HAZARD! Potężna bomba sprzed szesnastki, ale Fabiański świetnie paruje na korner!

• Tiendalli zabrał piłkę Filipe Luisowi, ruszył z akcją, ale faulem zatrzymał go Willian.

• Dobre zagranie do wychodzącego Costy, ale świetnie uprzedził go Fabiański.

• Kolejna próba Oliveiry, również z daleka, ale ponownie kilka metrów obok bramki. I to był jego ostatni strzał, bo opuszcza on murawę, a w jego miejsce wchodzi Jay Fulton.

• Poszkodowany Ashley Williams leży na murawie, jakiś problem z barkiem kapitana Łabędzi.

• Strzał Oliveiry z blisko 30 metrów, ale fatalny, kilka metrów obok bramki.

• Indywidualna akcja Dyera, ładnie minął on dwóch zawodników Chelsea, wparował w pole karne, ale natknął się na Branislava Ivanovicia i stracił piłkę.

• Faul Maticia, poszkodowany Gomis, który wyprowadzał akcję Łabędzi. Od rzutu wolnego zaczęli już gospodarze.

• Akcja Chelsea, strzał Fabregasa z pola karnego wprost w Łukasza Fabiańskiego.

• Chelsea już nie narzuca tak szaleńczego tempa, jak w pierwszej odsłonie. Łabędzie jednak niespecjalnie kwapią się do ataku.

• Wrzutka Emnesa do wbiegającego Dyera, ale zrobił to za mocno i z 5 metrów zacznie Petr Cech.

• Dynamiczna akcja Williana, Brazylijczyk popędził prawą stroną i dobrze wypatrzył wbiegającego Oscara, ale podanie zostało wybite przez jednego z obrońców.

• Rzut rożny dla Swansea, ale piłka po wrzutce Sigurdssona ląduje w rękach Cecha. Kompletnie bezrobotny dziś bramkarz Chelsea.

• Akcja Swansea, ale niedokładne podanie Gomisa i przechwyt Williana.

• A jednak nie, obyło się bez kar. Tylko słowna reprymenda.

• Od razu spięcie na linii Costa - Williams. Chyba będą kartki.

• Od środka Chelsea i zaczynamy drugie 45 minut!

• Piłkarze już na murawie, za chwilę początek drugiej połowy.

• Drugi gol Costy:

• Drugi gol Oscara:

• Pierwszy gol Costy:

• Pierwszy gol Oscara:

• Chelsea gra swój najlepszy mecz w tym sezonie. Wydaje się, że forma powróciła, choć trzeba zaznaczyć fatalną postawę defensywy Swansea. Nie minęła minuta, a Chelsea już prowadziła po błędzie Sigurdssona. The Blues mogli zdobyć jeszcze więcej bramek, ale rozregulowany celownik ma Willian, który trafił dziś w słupek i w poprzeczkę. Jedyna godna uwagi akcja Swansea to strzał Sigurssona kilka chwil po pierwszej bramce Oscara. Piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę bramki Petra Cecha. Jeśli nic się nie zmieni w drugiej połowie, to możemy być świadkami jeszcze kilku goli...

• Koniec pierwszej połowy! Chelsea GROMI Swansea 4:0, a mogło być dużo wyżej!

• Uderzenie Fabregasa sprzed pola karnego, ale dobrze przeszkadzał mu Taylor i bez problemów łapie piłkę Fabiański.

• 2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Hazard zakręcił obrońcami, zagrał na 16 metr do wbiegającego Maticia, ale jego strzał lepiej przemilczeć.

• CÓŻ ZA SZANSA CHELSEA! Fabregas KAPITALNIE zagrał do Costy, ten wybiegł sam na sam z Fabiańskim, minął go, ale znalazł się na bardzo ostrym kącie i zaczął kiwać, odegrał do Williana który huknął w POPRZECZKĘ!

• Jedna z nielicznych wizyt Swansea na połowie Chelsea zakończona niepowodzeniem.

• Wrzutka Fabregasa ląduje w rękawicach Fabiańskiego.

• Filipe Luis faulowany, będzie szansa na kolejne trafienie dla The Blues.

• Chelsea gra koncertowo i do bólu karci Swansea za ich błędy! Ci z kolei popełniają ich coraz więcej. Łukasz Fabiański wprawdzie nie zawinił przy żadnym trafieniu, ale przy drugim golu Costy mógł się ustawić trochę lepiej.

• Coś niesamowitego! Willian wyprowadził akcję, zagrał na prawo do Costy, który świetnie odegrał do wchodzącego Oscara, a ten z linii pola karnego pewnie pokonał Fabiańskiego! Pogrom! Gary Monk nie wie co się dzieje!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL OSCAR!! CO TU SIĘ DZIEJE?!

• Ależ babol Fernandeza! Stał w narożniku pola karnego, zastanawiał się co zrobić i finalnie podał...do Costy, który z ostrego kąta pokonał Fabiańskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL DIEGO COSTA!!! NOKAUT!!

• Konieczna będzie zmiana, Routledge zmierza do szatni, a w jego miejsce Marvin Emnes.

• Problem Routledge'a, zawodnik Swansea z grymasem bólu leży na murawie.

• SŁUPEK!! Kolejny raz świetna wymiana podań, Fabregas odegrał do wchodzącego Ivanovicia, Williams wślizgiem przeciął to podanie, ale piłka trafiła pod nogi Williana, który kropnął potężnie, lecz trafił w słupek!

• Cahill bliski błędu, ale Anglik zdołał uratować sytuację i odegrał piłkę do Cecha.

• Gomis uderzył z blisko 30 metrów, ale zrobił to fatalnie i "postraszył gołębie na dachu".

• Chwilę po bramce mogło być 3:0, Costa spróbował technicznego uderzenia sprzed pola karnego, ale nieznacznie się pomylił!

• Kapitalna wymiana podań Fabregasa z Willianem i Oscarem, ten pierwszy finalnie zagrał piłkę do zupełnie niepilnowanego Costy, który zdobył swoją 16. bramkę w lidze! A Fabregas zaliczył...15. asystę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLL DIEGO COSTA I MAMY 2:0!!

• HAZARD! Świetnie broni Fabiański! Belg ładnie zbiegł do lewej strony i oddał strzał na dłuższy słupek, ale Polak bardzo dobrze wybronił ten strzał!

• OSCAR! Brazylijczyk znalazł się w polu karnym, przełożył piłkę na lewą nogę, ale uderzenie około metra obok słupka bramki Łukasza Fabiańskiego.

• Chelsea zamknęła gospodarzy na ich własnej połowie, totalna dominacja londyńczyków.

• Gomis fauluje Fabregasa około 35 metrów od bramki.

• Ajaj! Świetna akcja Chelsea, trzech zawodników kapitalnie wymieniło kilka podań na małej przestrzeni, piłka trafiła na prawo do Ivanovicia, ten zagrał do środka do Oscara, który huknął potężnie na bramkę Fabiańskiego, ale trafił wprost w polskiego golkipera. Futbolówka trafiła jeszcze na 11. metr pod nogi Williana, ale ten kropnął nad poprzeczką!

• Routledge szarżował lewą stroną, ale świetnie zatrzymał go Ivanović i od bramki zacznie Cech.

• Ależ było blisko, Hazard świetnie uwolnił się spod opieki obrońców, czekał na podanie od Costy, ale ten zrobił to niedokładnie i piłkę przejął Fernandez. Gdyby nie on, to Hazard znalazłby się sam na sam z Fabiańskim.

• Uderzenie Gomisa sprzed pola karnego, ale zablokowane przez obrońców.

• Tiendalli "skopał" Hazarda, Belg leży teraz w narożniku boiska, jest opatrywany przez medyków.

• POPRZECZKA!! Islandczyk mógł się fantastycznie zrehabilitować, uderzenie z 25 metrów trafia w poprzeczkę!

• Błąd Sigurdssona, który źle podawał na własnej połowie, piłka powędrowała pod nogi Oscara, który miał sporo miejsca i oddał mocny strzał przed pola karnego i pokonał Fabiańskiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL OSCAR!!! 1:0 dla Chelsea w 50. sekundzie!

• Pierwszy gwizdek arbitra Mossa, od środka zaczynają gospodarze!

• Piłkarze już gotowi do wyjścia na murawę, Łukasz Fabiański uśmiechnięty od ucha do ucha. Czy będzie tak samo po meczu?

• Ławka rezerwowych Chelsea: Courtois - Zouma, Mikel, Ramires, Schurrle, Salah, Remy

• Jeszcze jedna ciekawostka - Łukasz Fabiański zachował w tym sezonie czyste konto 8 razy. Tylko Fraser Forster z Southampton ma ich więcej (10).

• Ławka rezerwowych Swansea: Tremmel - Rangel, Amat, Bartley, Fulton, Emnes, Barrow

• Jak poradzi sobie dziś w bramce Łukasz Fabiański? Polak liczy dziś na czyste konto. Czy mu się to uda?

• John Terry awansuje dziś na 3. miejsce w klasyfikacji piłkarzy z największą liczbą występów w Chelsea, wyprzedzając Franka Lamparda. Przed kapitanem The Blues zostają jeszcze Peter Bonetti i Ron Harris.

• - Gramy dobrze, jesteśmy liderem z 2 punktami przewagi i mamy nadzieję na jej powiększenie. To dla nas bardzo ważne by zdobyć 3 punkty na tak trudnym terenie. Wszyscy są zdrowi, co jest kluczowe na tym etapie sezonu, jesteśmy bardzo pewni siebie. Chcemy wygrać ligę i to jest dla nas wystarczająca motywacja - powiedział przed dzisiejszym meczem kapitan The Blues, John Terry.

• Ewentualne zwycięstwo w dzisiejszym meczu może być dla Chelsea bardzo cenne. Powiększyliby oni wówczas przewagę nad drugim Manchesterem City do 5 "oczek", nakładając dość sporą presję na Obywateli, którzy dodatkowo zagrają ciężki mecz z Arsenalem.

• W pierwszym meczu między Swansea a Chelsea w tym sezonie, londyńczycy ograli rywala 4:2, a hat-tricka ustrzelił wówczas Diego Costa, który jest liderem klasyfikacji strzelców, z 15 trafieniami na koncie. Jednego gola dołożył debiutujący wtedy w Chelsea Loic Remy. Bramki dla gości zdobyli John Terry (bramka samobójcza) i Jonjo Shelvey. Były zawodnik Liverpoolu dziś jednak nie zagra, ponieważ pauzuje za kartki.

• Libery Stadium nie jest jednak dla Chelsea terenem przyjaznym. The Blues mają problemy z wygrywaniem na tym obiekcie. W ciągu ostatnich 3 sezonów we wszystkich rozgrywkach odnieśli tu tylko 1 zwycięstwo (1:0 w ubiegłym sezonie). Jak będzie dzisiaj? Zapraszam do typowania wyniku w komentarzach!

• Ostatnie 4 spotkania ligowe między tymi drużynami padły łupem Chelsea. The Blues w tych spotkaniach zdobyli 8 bramek, tracąc 2.

• Chelsea w ostatnim czasie przeżywa nieco gorszy okres, zwłaszcza na wyjazdach. The Blues nie wygrali dwóch ostatnich wyjazdowych meczów, dodatkowo ulegając w jednym z nich Tottenhamowi aż 3:5. W ostatni weekend podopieczni Jose Mourinho powrócili wprawdzie na zwycięską ścieżkę, pokonując Newcastle 2:0, ale styl gry był daleki od ideału. Sympatycy drużyny ze Stamford Bridge liczą, że właśnie w meczu z Łabędziami ich pupile odzyskają formę. A ta z pewnością się przyda, gdyż następny ligowy mecz to chyba jedno z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych starć sezonu - na Stamford Bridge przyjedzie bowiem Manchester City.

• W środę drużynę z Liberty Stadium opuścił jej najlepszy strzelec - Wilfried Bony, który przeniósł się do Manchesteru City. Iworyjczyk nie zagrałby jednak w tym meczu nawet, gdyby nie przeniósł się do drużyny Obywateli, gdyż aktualnie przebywa na Pucharze Narodów Afryki.

• Łabędzie od 3 spotkań nie potrafią zdobyć kompletu punktów. Ostatni raz podopieczni Gary'ego Monka wygrali w Boxing Day, pokonując u siebie Aston Villę 1:0. Następnie Swansea uległa Liverpoolowi aż 4:1, a kolejne dwa mecze zakończyły się remisami 1:1 (odpowiednio z QPR i West Hamem).

• Dzień dobry! Witam i zapraszam serdecznie na relację LIVE z meczu 22. kolejki Barclays Premier League. Dziś gościmy na Liberty Stadium w Walii, gdzie Swansea podejmie lidera angielskiej ekstraklasy, Chelsea. Początek meczu o 16:00!