1

Everton FC

1

• Dziękuję za Waszą obecność! Do następnego meczu!

• Szczęsny podbiegł po meczu pogratulować strzelcowi bramki. Dzięki dobrej postawie w dzisiejszym meczu, Deulofeu może w kolejnym spotkaniu Evertonu wyjść już w podstawowym składzie. Hiszpan robi sporo szumu w szeregach rywali. Tak było w meczu z Manchesterem United oraz dziś z Arsenalem. Wielkie brawa dla młodego wychowanka Barcelony

• Niewiarygodnie emocjonującą końcówkę zaserwowali nam gracze Arsenalu i Evertonu w niedzielny wieczór. Mecz przez większość czasu nie był tak porywający jak jego ostatnie minuty

• Oraz gol Deulofeu:

• Bramka Ozila:

• Koniec meczu!!!

• GIROUD!!!!! NIESAMOWITY PECH FRANCUZA! SILNE UDERZENIE FRANCUZA Z 25 METRÓW TRAFIA PROSTO W SPOJENIE!!!! NIEBYWAŁE

• Naismith w miejsce Barkleya

• Potężna bomba Lukaku. Indywidualna akcja Belga. Napastnik Evertonu uwolnił się spod opieki dwójki rywali i oddał strzał z dwudziestu metrów. Uderzenie było jednak za wysokie!

• Pusta bramka Evertonu! Flamini nie trafił w piłkę! Distin nie porozumiał się z Howardem i wygłówkował prosto w nogi Francuza. Ten, przy asyście rywali nie zdołał oddać strzału!

• Deulofeu gonił Rosickiego. Ostatecznie sfaulował Czecha i dostał żółtą kartkę

• SZCZĘSNY! Lukaku sam na sam z Polakiem. Bramkarz Arsenalu "wypluł" piłkę przed siebie, czym zażegnał niebezpieczeństwu. Ależ mecz na Emirates Stadium!

• Kiks Rosickiego. Czech próbował przerzucić piłkę do Walcotta. Zagranie było jednak niecelne

• Arsenal zamknięty na własnej połowie. Goście próbują to spotkanie wygrać. Everton jeszcze bez strzału, ale wciąż układa składny atak

• Dośrodkowanie z lewej strony, przewrotką nie trafił w piłkę Lukaku. Ta trafiła do wychowanka Barcelony. Deulofeu mimo asysty dwójki zawodników gospodarzy, oddaje potężny strzał z jedenastego metra, przełamując ręce Wojciecha Szczęsnego.

• GERARD DEULOFEU!!!!!! 1-1!!!! SZCZĘSNY POKONANY!

• Arsenalowi nie spieszy się. Flamini długo wznawia wrzut z autu.

• Arsenal - Everton

• Rosicky z trzydziestego metra centruje w pole karne. Tam Walcott wycofuje piłkę na piąty metr. Najpierw nie trafia w nią Giroud, a następnie OZIL pokonuje z najbliższej odległości bramkarza Evertonu! Szał na trybunach!

• GOOOOOOL!!! MESUT OZIL!!!!!! PROWADZENIE GOSPODARZY

• Deulofeu w miejsce Mirallasa

• Sczęsny wypiąstkował piłkę.

• Osman uderza z pola karnego! Gracz Evertonu został zablokowany i ywalczył rzut rożny!

• Bramkarz Evertonu kradnie czas, przez co został ukarany przez Howarda Webba żółtą kartką!

• Kieran Gibbs na lewej stronie. Coleman doskonale wybił piłkę, nabijając Anglika. Od bramki Tim Howard

• Szczęsny uprzedził Lukaku i przechwycił futbolówkę.

• Arteta jednak na boisku. Zszedł Ramsey

• Ogromne zamieszanie pod bramką Evertonu. Giroud okazał się górą w zamieszaniu, jednak strzał Francuza nie sprawił żadnego problemu Howardowi

• Flamini przed ogromną szansą! Piłka wycofana przez Jenkinsona na trzynasty metr, a tam niepilnowany francuz oddał silny strzał po ziemi. Zabrakło kilku centymetrów!

• Osman w miejsce Pienaara

• Flamini w miejsce Ramseya

• Schodzi również Santi Cazorla. Na boisku już jest Rosicky

• Po długiej kontuzji, na boisku zjawia się Walcott. Zszedł Wilshere

• Piekielne uderzenie Barkleya! Niefrasobliwość obrońców Arsenalu spowodowała, że Irlandczyk stanął przed ogromną szansą na dwudziestym metrze. Szczęsny był jednak górą

• Piękna sztuczka techniczna Ozila! Niemiec w polu karnym zabawił się z dwójką defensorów Evertonu i przeniósł piłkę nad głową obrońcy gości. Dośrodkowanie byłego gracza Realu Madryt zostało jednak zablokowane.

• Szykuje się pierwsza zmiana w zespole gości

• Gareth Barry stracił piłkę na połowie gospodarzy. Z szybką kontrą wybiegli Kanonierzy, jednak fatalnie do Ozila zagrywał Ramsey, a zagranie przejął Howard.

• Zaostrzył się mecz na Emirates Stadium.

• A teraz McCarthy ukarany żółtą kartką za zagranie "nakładką". Irlandczyk ostro wszedł w nogi Aarona Ramseya

• McCarthy sfaulowany przez Ramseya na połowie gospodarzy. Gracze Evertonu próbują wymusić na Webbie przyznanie żółtej kartki Walijczykowi

• Centymetrów zabrakło Lukaku by dojść do niesygnalizowanego dośrodkowania McCarthy'ego. Belg był całkowicie niekryty

• Barkley spróbował swoich sił uderzeniem z 25 metrów. Bramkarz Arsenalu odprowadził piłkę wzrokiem, bo strzał był bardzo niecelny

• Dośrodkowanie Ozila nie przyniosło jednak jakiegokolwiek zagrożenia

• Arsenal - EvertonArsenal - Everton

• Teraz znów gospodarze! Świetna zespołowa akcja Kanonierów. Z lewej strony dośrodkował Gibbs, a z trudnej pozycji strzelał Ramsey! Howard na rzut rożny!

• Szczęsny przed pierwszą próbką swoich umiejętności. Strzał Pienaara z dwudziestu metrów został sparowany przez Polaka w aut.

• Przechwyt Artety w środku pola. Hiszpan zagrał do biegnącego na lewej flance Gibbsa. Obrońca Arsenalu zagrał wzdłuż pola karnego do Giroud, jednak Francuz szukał partnerów, którzy nie podążyli za kontrą.

• Doskonała okazja Santiego Cazorli! Wilshere otrzymał dośrodkowanie w polu karnym, wycofał z lini końcowej do będącego pięć metrów od bramki Cazorli, a ten głową wprost w ręce Howarda! Powinno być 1-0

• Kontra Arsenalu. Ramsey zagrał na lewą stronę do Cazorli, mimo że lepiej ustawiony był Giroud. Hiszpana uprzedził jednak defensor Evertonu

• Kieran Gibbs z dystansu! Około dwóch metrów zabrakło, by strzał zagroził Timowi Howardowi

• Rzut rożny dla Arsenalu po kombinacyjnej grze na małej przestrzeni. Dośrodkowuje Mesut Ozil.

• Na rozgrzewkę wyszedł Theo Walcott

• Zawodnicy bez zmiany wybiegli na drugą część meczu. Przy piłce gospodarze.

• W plebiscycie prowadzi Wojtek Szczęsny z 52 głosami. Czy Polakowi uda się zachować czyste konto?

• Niewiele fauli w pierwszej części meczu. Sześć przewinień Arsenalu, a gracze Evertonu siedmiokrotnie postąpili niezgodnie z przepisami gry. Gareth Barry ma na swoim koncie (jako jedyny z grających zawodników) żółtą kartkę.

• Przewaga Evertonu w posiadaniu piłki nieco zmalała, jednak wciąż jest na wysokim poziomie. 37% po stronie Arsenalu, 63% czasu przy piłce są goście

• Taką bramkę zdobył Jack Wilshere w meczu z Norwich. Miejmy nadzieje, że zawodnicy Arsenalu, bądź Evertonu będą w stanie strzelić coś równie pięknego:

• Seidokamil uważa, że Arsenal wygra Ligę mistrzów i angielską Premier League. Wy również tak uważacie? Jak są Wasze uwagi odnośnie dzisiejszego spotkania? Zaskoczeni postawą Evertonu?

• 5-4 w strzałach dla Evertonu i tylko jedno uderzenie w światło bramki Wojtka Szczęsnego. Natomiast wszystkie próby Arsenalu były celne

• Tylko jedną minutę doliczył Howard Webb do regulaminowych 45. Pierwsza połowa, w której niespodziewanie dobrze radzi sobie Everton kończy się bezbramkowo.

• Jeszcze jedna cudowna dwójkowa akcja Kanonierów. Giroud zagrał tym razem do Ramseya, a ten będąc oko w oko z bramkarzem Evertonu zagrał prosto w niego! Cóż za niebywała szansa. Arsenal otrząsnął się po niemrawym początku!

• Zagranie ręką McCarthy'ego na środku boiska. Nie ma kartki dla Irlandczyka, a Arsenal przed kolejną szansą

• Gareth Barry ukarany żółtą kartką

• Znów twarzą w twarz z Howardem stanął Giroud! Bramkarz Evertonu stanął na wysokości zadania i sparował piłkę na rzut rożny!!

• Piękna klepka Kanonierów! Sam na sam z Howardem stanął Giroud, ale Francuz był na minimalnym spalonym!

• Teraz przy piłce Arsenal. Cazorla oddał nawet strzał na bramkę, jednak został zablokowany. Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego

• Jack Wilshere był opatrywany na boisku. Anglik jest w stanie o własnych siłach opuścić boisko, na które prawdopodobnie zaraz wróci

• Arsene Wenger mocno podirytowany. Zawodnicy Evertonu w ciągu jednej minuty dwukrotnie sfaulowali gospodarzy. Howard Webb nie pokazał jednak żółtej kartki.

• Coleman, będąc na prawej stronie wycofał piłkę na jedenasty metr, ale nie było tam nikogo, kto mógłby oddać strzał.

• Gospodarze zamknięci na dwudziestym metrze. Everton jednak nie jest w stanie przedrzeć się przez zasieki obronne Kanonierów

• Również Robert Pires zasiadł na Emirates Stadium, by obejrzeć Arsenal

• Kanonierzy są dziś sparaliżowani. Posiadanie piłki po stronie Evertonu jest druzgocące! 65% do 35% dla gości.

• Goście bawią się piłką przed polem karnym Arsenalu. Grają krótko między sobą. Ostatecznie płka po zagraniu Barkley'aa minęła Lukaku i trafiła do Szczęsnego

• Jenkinson notuje kolejną stratę. A na trybunach Thierry Henry!

• Lukaku jest dziś bardzo aktywny. Napastnik Evertonu szuka strzałów, ale tym razem został zablokowany. Belg przeprasza swoich partnerów za samolubność

• Mesut Ozil chyba nie w sosie. Niemiec stracił piłkę na trzydziestym metrze. Kontra Evertonu

• Pienaar krótko, prostopadle do wbiegającego na czystą pozycje Lukaku. Belg oddał "centrostrzał" z dziesiątego metra, który o mały włos nie doszedł do Mirallasa. Szczęsny może mówić o dużym szczęściu!

• Szybka kontra Arsenalu! Jenkinson do prawej do Cazorli, a ten wrzucił po ziemi do znajdującego się w tej akcji na pozycji napastnika - Gibbsa. Anglik czubkiem buta posłał piłkę daleko od słupka

• Faul Artety w środku pola. Goście szybko rozpoczęli. Coleman na prawym skrzydle minął Gibbsa i strzelił na bramkę. Piłka ponownie poszybowała wysoko. Szczęsny nie musiał interweniować

• Jenkinson spanikował po odbiorze i zagrał daleko, na "uwolnienie". Zagranie świadczy o bezradności kanonierów

• A teraz groźny strzał Mirallasa! Belg w asyście obrońcy gospodarzy uderzył wysoko nad bramką. O rzucie rożnym nie ma mowy

• Arsenal oddał inicjatywę i liczy na kontry. Jedna z nich mogła przynieść zagrożenie, ale Gibbs niecelnie dośrodkował. Giroud nie był w stanie dojść do wysoko zagranej piłki. Tim Howard bez problemu złapał futbolówkę.

• Teraz kontra gospodarzy. Z okolic środka boiska pomknął z piłką Giroud. Został jednak sfaulowany przez Jamesa McCarthy. Nie ma żółtej kartki dla Irlandczyka, czego domagał się snajper Arsenalu

• Jak na razie mecz jest czysty. Tylko cztery faule na Emirates Stadium. Jeden po stronie Arsenalu, trzy Evertonu

• Cazorla ze stojącej piłki zagrał wprost do pierwszego obrońcy. Ozil jeszcze poprawił wrzutkę, ale napastnicy Kanonierów nie zdołali skierować strzału na bramkę

• Gospodarze rozprowadzają piłkę na 30 metrze od bramki Evertonu. Ramsey wywalczył rzut wolny bezpośredni

• Podaniami próbowali rozklepać defensywę Arsenalu goście, jednak ostatecznie Kanonierzy odzyskali piłkę, a Ozil został sfaulowany przez Garetha Barry'ego

• Rzut wolny z okolic 30 metra dla Evertonu. Przy piłce Pienaar i Oviedo

• Poczynania Evertonu robią wrażenie. The Gunners zdecydowanie zaskoczeni na początku pierwszej połowy. "The Toffees" długo otrzymują się przy piłce i wysokim pressingiem uniemożliwiają wyprowadzenie akcji gospodarzom

• Distin uderzył daleko obok bramki. Wojciech Szczęsny rozpocznie z piątego metra

• Barkley zablokowany z dystansu. Pierwszy rzut rożny dla Evertonu!

• Ładna, dwójkowa akcja Pienaara i Oviedo na lewej stronie. Gracz z Kostaryki zdołał zacentrować, ale wprost na głowę rosłego Mertesackera.

• Tak jak zapowiadał Roberto Martinez - Everton bez strachu podszedł do spotkania. Można powiedzieć, że z minuty na minuty coraz odważniej na placu gry poczynają sobie zawodnicy z Goodison Park

• Pienaar pomknął lewą flanką. Zdołał dośrodkować do Lukaku, ale Belg znów nie był w stanie dojść do piłki.

• A teraz lepszy fragment gry Kanonierów. Gospodarze dłużej utrzymują się przy piłce, ale ostatecznie tracą posiadanie, po złym zagraniu Cazorli.

• Lukaku przebijał się przez trójkę obrońców Arsenalu. W ostatniej chwili piłkę Belgowi zabrał Mertesacker

• Mirallas mocno zagrywa z prawej strony pola karnego na jedenasty metr. Tam Lukaku pilnowany przez Koscielnego nie był w stanie oddać strzału. Pierwsza poważna akcja Evertonu!

• Giroud świetnie rozciągnął grę na lewą stronę boiska. Cazorla nie był w stanie opanować piłki. Aut dla Evertonu

• Goście wciąż przy piłce. Everton nie pozwala Kanonierom dojść do piłki, ale wciąż są za daleko od bramki Wojciecha Szczęsnego

• Arbiter zagwizdał po raz pierwszy i Everton rozpoczyna mecz!

• Jeszcze minuta braw dla Nelsona Mandeli, zmarłego w ostatnich dniach przywódcy Republiki Południowej Afryki

• Obie ekipy już rozstawione na boisku. Losowanie stron. Dzisiejsze spotkanie poprowadzi Howard Webb

• W niedawno zakończonym meczu Fulham ograł Aston Villę 2-0. Relacja na żywo dostępna w poniższym linku: Fulham 2-0 Aston Villa

• Już tylko kwadrans dzieli nas od pojedynku lidera Premier League, z aktualnie zajmującym piąte miejsce Evertonem

• Na ławce w Evertonie zasiądą: Robles, Heitinga, Jelavic, Deulofeu, Naismith, Osman, Stones.

• Znamy zmienników Arsenalu na dzisiejszy mecz: Fabianski, Vermaelen, Monreal, Rosicky, Flamini, Walcott, Bendtner

• Użytkownik trener222@ uważa, że Mesut Ozil zdobędzie dziś bramkę i asystę, a Arsenal gładko pokona Everton 2-0. Podzielacie opinie użytkownika?

Przy okazji, poniżej zamieszczam krótki film przedstawiający poczynania Niemca w Kanonierach. Kilka zagrań jest naprawdę najwyższych lotów:

• Na ekstraklasa.net pojawiła się ciekawa zapowiedź spotkania Arsenal - Everton. Zachęcam do czytania. Mariusz Lesiak przedstawił kilka ciekawych informacji i statystyk. Poniżej link:

Arsenal Londyn - Everton, zapowiedź

• Arsene Wenger zmuszony został do wprowadzenia Artety w miejsce Flaminiego. Francuz doznał kontuzji i na pewno nie zagra w dzisiejszym meczu. Dodatkowo Gibbs zastąpi dziś Nacho Monreala, a zamiast Rosickiego desygnowany do gry został Jack Wilshere

• Roberto Martinez wystawił na mecz z Arsenalem identyczną jedenastką, która wygrała z Manchesterem United na Old Trafford. Trener Evertonu wyszedł z założenia, że zwycięskiego składu się nie zmienia.

• Jakie są Wasze typy na dzisiejsze spotkanie? Piszcie w komentarzach! Do pierwszego gwizdka zostało już mniej niż 45 minut!

• Howard, Coleman, Distin, Jagielka, Oviedo, Barry, Barkley, Pienaar, McCarthy, Mirallas i Lukaku wystawił Roberto Martinez

• Szczęsny, Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Gibbs, Arteta, Wilshere, Ramsey, Ozil, Cazorla i Giroud w zespole Arsenalu Londyn

• Znamy już podstawowe jedenastki zespołów!

• 14 grudnia w sobotę, pojadą na Etihad Stadium, by zmierzyć się z Manchesterem City. Potem, dzień przed Wigilią, w poniedziałkowy wieczór przyjmą u siebie zawodników Chelsea Londyn. O komplet punktów będzie naprawdę ciężko. Myślę, że remis, kibice Kanonierów "biorą w ciemno".

• Gospodarzom dzisiejszego meczu trzy punkty w rywalizacji z Evertonem będą bardzo mocno potrzebne. Kanonierów czekają w najbliższym czasie bardzo trudne mecze. Dziś podejmą "The Toffees", a w najbliższą środę zagrają na wyjeździe z Napoli w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

• A poniżej fragmenty meczu z Crystal Palace. Polski bramkarz kilka razy świetnie interweniował, ratując tym samym swój zespół przed utratą punktów:

• Kanonierzy w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli komplet punktów. Arsenal zdobył siedem bramek, nie tracąc przy tym żadnej! Rozprawili się z Southampton (2-0), Cardiff (3-0) oraz w ostatniej kolejce z Hull City (2-0). Na oklaski zasługuje postawa Wojciecha Szczęsnego - podstawowego bramkarza gospodarzy.

• Arsenal Londyn natomiast po kilku latach posuchy, w końcu jest na topie. Jeśli Kanonierom uda się dzisiejsze spotkanie zakończyć zwycięstwem, odskoczą rywalom na siedem punktów!

• Emirates Stadium to jedno z najcięższych miejsc do bycia sobą, mimo to będziemy patrzeć wyłącznie na siebie. Z naszego punktu widzenia to doskonała szansa. Jesteśmy przygotowani na ten test i podnieceni na myśl o rywalizacji z najlepszym zespołem ligi jak dotychczas.

• Roberto Martinez dodaje

• Arsenal zasługuje na spory szacunek. Jeśli wygrywasz 11 z 14 meczów, jesteś wybitną drużyną w turnieju. Kanonierzy świetnie atakują. Każdy ich ruch do przodu wymaga maksymalnej koncentracji we wszystkim co robisz.

• Trener Evertonu bardzo pochlebnie wypowiada się o swoich dzisiejszych rywalach.

• Martinez podkreśla kilka istotnych czynników w grze drużyny z Goodison Park. Najważniejszym z nich jest brak strachu przed rywalami:

Sądzę, że zagraliśmy bez lęku przez cały sezon. Pokonaliśmy Chelsea u siebie i pokazaliśmy niesamowitą poprawę naszej gry od meczu z Manchesterem City.
  • Krótka kompilacja jak spisuje się Lukaku w tym sezonie

• Lukaku strzelił w dotychczasowych meczach 8 bramek. Jest tym samym najlepszym strzelcem Evertonu w rozgrywkach o mistrzostwo Premier League. Belg ma na swoim koncie również 2 asysty.

• Dużą rolę w sukcesach Evertonu w tej rundzie ma szkoleniowiec zespołu. Roberto Martinez przerobił grupkę solidnych zawodników w niesamowity kolektyw, wspomagany kilkoma wyróżniającymi się graczami. Uwagę przykuwa zwłaszcza belgijski napastnik "The Toffees" - Romelu Lukaku

• Goście dzisiejszego spotkania są bardzo efektywni na wyjazdach, gdzie przegrali w tym sezonie tylko raz (1-3 z Manchesterem City) i są najlepszą drużyną w Premier League pod tym względem.

• Osiągnięcie Evertonu jest o tyle bardziej satysfakcjonujące, że drużyna z Goodison Park pokonała wciąż aktualnego jeszcze mistrza Anglii na ich stadionie, co nie udawało się "The Toffees" przez ponad 21 lat

• Everton w ostatnich dniach miał ciężką przeprawę. "The Toffees" zagrali kosmiczny mecz w derbach Liverpoolu (3-3), potem lekka przeprawa ze Stoke City (4-0) i zaskakujące zwycięstwo na Old Trafford z Manchesterem (1-0)

• Równo o 17:00 rozpocznie się przedostatni, najciekawszy mecz piętnastej kolejki Barclays Premier League. Na Emirates Statium wybiegną gracze Arsenalu Londyn i Evertonu