Arsenal Londyn

2

Liverpool FC

0

• Arsenal pod względem jakości gry znacznie przewyższał swojego rywala i jest liderem Premier League z przewagą co najmniej pięciu punktów nad resztą stawki! Liverpool spada na miejsce trzecie, za londyńską Chelsea. Przed Kanonierami teraz wyjazd na Old Trafford, gdzie to gospodarze będą pod zdecydowanie większą presją. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• To już jednak jest koniec spotkania! Arsenal pewnie pokonuje Liverpool 2:0!

• Jeszcze rzut rożny dla Arsenalu.

• Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

• Żółta kartka dla Jenkinsona za faul taktyczny!

• Ozil miał okazję podwyższyć prowadzenie Arsenalu, ale w dobrej sytuacji uderzył wprost w Mignoleta!

• 60 042 widzów dzisiaj na Emirates Stadium.

• Najpierw Szczęsny omal nie sprezentował bramki Sturridge'owi, a po chwili Suarez sam na sam z Polakiem strzela obok bramki Kanonierów ku wściekłości świetnie ustawionego Sturridge'a!

• Liverpool bez pomysłu naciera na bramkę rywala.

• Jenkinson zmienia Cazorlę.

• Gerrard zagrywa głową w pole karne, gdzie z kolei Coutinho przegrywa pojedynek ze Szczęsnym! Świetne interwencje Polaka!

• Wojciech Szczęsny bardzo odważnie zatrzymuje szarżującego Sturridge'a!

• Coutinho z dystansu nie zagroził bramce Szczęsnego.

• Vermaelen wchodzi na plac gry w miejsce kontuzjowanego Gibbsa.

• Anglik leży teraz z kontuzją łydki na placu gry. Wściekły Sagna na Coutinho, że ten nie przerwał gry i zdecydował się na strzał z dystansu, który obronił Mignolet.

• Kapitalna akcja Gibbsa, ale jego zagranie do stojącego przed bramką Giroud zdołał przerwać Skrtel.

• Ozil poradził sobie z rywalem w szesnastce, ale płaskim strzałem uderzył tak, że Mignolet pewnie łapie piłkę.

• Ależ było blisko! Luis Suarez miał świetną okazję na zmniejszenie strat, ale zewnętrzną częścią stopy trafił tylko w słupek bramki Szczęsnego!

• Po rzucie wolnym jest teraz rzut rożny dla The Reds.

• Pierwsza zmiana w Arsenalu. Opuszcza plac gry Tomas Rosicky, a w jego miejsce wchodzi Natxo Monreal.

• Henderson świetnie wrzucił piłkę w pole karne, ale odchylony Sturridge nie był w stanie jej celnie uderzyć głową.

• Niespełna 70 minut gry za nami, a gdzie jest Steven Gerrard? Dawno kapitan Liverpoolu nie był aż tak bezbarwny w ważnym meczu.

• Coutinho miał idealną okazję na podanie prostopadłe do Suareza, ale zrobił to zdecydowanie za mocno.

• Victor Moses zastępuje Flanagana. Bardzo ofensywne zmiany Brendana Rodgersa.

• Koscielny tuż przed polem karnym czysto zatrzymuje składającego się do strzału Suareza.

• Szczęsny łapie dośrodkowanie Flanagana. Szybko przemieszczamy się od jednej szesnastki do drugiej.

• Gibbs zablokowany w szesnastce gości. Teraz korner dla Arsenalu.

• Goście wywalczyli teraz rzut rożny. Czy Liverpool jest jeszcze w stanie się podnieść?

• Cóż to jest za sezon Walijczyka! Piłkarze Liverpoolu zapomnieli o przykryciu Ramseya na 20. metrze, a ten genialnym strzałem z miejsca pod poprzeczkę bramki Mignoleta podwyższa prowadzenie Kanonierów!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Aaron Ramsey!

• Wreszcie świetna akcja Arsenalu! Rosicky do Cazorli, ten w pole karne do Oliviera Giroud, ale ten szpicem buta uderzył zbyt lekko, by pokonać Mignoleta!

• Niesamowite!!! Kolo Toure podaje piłkę w strone Skrtela, ale tego uprzedził Giroud i wyszedł sam na sam z Mignoletem! Francuz chciał lobować belgijskiego bramkarza i to mu się udało, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę!

• Nie przekonuje mnie dzisiaj Arsenal pomimo prowadzenia. Mam wrażenie, że Kanonierom brakuje błysku w akcjach ofensywnych i są one raczej przewidywalne.

• Kolejna wrzutka napastnika Liverpoolu pada łupem Wojciecha Szczęsnego.

• Z Suarezem już wszystko w porządku i z lewego skrzydła świetnie on dostrzegł ustawionego w polu karnym Hendersona. Anglik uderzył z powietrza nad bramką Arsenalu!

• Suarez świetnie ograł Kościelnego, ale w dobrej sytuacji oddał przedziwny, zupełnie niekontrolowany strzał, który nie poleciał w światło bramki Szczęsnego. W dodatku Urugwajczyk doznał chyba jeszcze jakiejś kontuzji.

• Obie drużyny uważnie w defensywie od początku drugiej połowy.

• Wznawiamy grę!

• Zmiana w przerwie w Liverpoolu. Coutinho za Cissokho.

• Nie jest to rewelacyjny mecz, ale też ciężko powiedzieć, że jest to tylko 'mecz walki'. Obie drużyny miały swoje sytuacje, ale do siatki rywala zdołał trafić tylko Santi Cazorla. Liverpool na pewno zareaguje po przerwie, więc zapowiada się bardzo ciekawa druga część gry.

• Koniec pierwszej części gry! Arsenal prowadzi z Liverpoolem 1:0.

• Posiadanie piłki: Arsenal 59%, Liverpool 41%

• No to wywołałem. Cazorla dostał piłkę przed polem karnym, krótkim zwodem poradził sobie z Cissokho i Hendersonem, ale uderzył nieznacznie obok bramki!

• Od dobrych kilkunastu minut nie widzieliśmy groźnego strzału na którąkolwiek z bramek.

• Długie piłki w pole karne Arsenalu nie mają większego sensu, gdy obok Luisa Suareza jest Per Mertesacker.

• Trochę chaosu na boisko się wkradło w ostatnich minutach.

• Sturridge wkręcił w murawę Koscielnego, by wyjechać z piłką za linię końcową.

• Sturridge przegrywa sam na sam ze Szczęsnym po podaniu Suareza, jednak akcja i tak została anulowana, bo Anglik znalazł się na minimalnym spalonym.

• Błyskawicznie rozegrany atak pozycyjny przez graczy Wengera. Giroud kapitalnie z pierwszej piłki wypuścił w pole karne Ramseya, jednak ten się zatrzymał, zawahał i popsuł zupełnie tę akcję.

• Indywidualna szarża Sturridge'a i bardzo słaby strzał w kierunku bramki Szczęsnego, z którym Polak nie miał absolutnie żadnych problemów.

• Drobne zamieszanie po stałym fragmencie gry i niepewnym piąstkowaniu Mignoleta. Strzału na jego bramkę jednak nie było.

• Teraz z kolei świetnie interweniuje Mignolet po uderzeniu z kilkunastu metrów Ramseya!

• Cissokho faulował taktycznie na skrzydle Sagnę i Martin Atkinson jest konsekwentny. Kartka.

• Kolo Toure strzela głową po centrze Gerrarda i kapitalnie nogami interweniuje Wojciech Szczęsny! Ewentualny gol i tak nie zostałby uznany, bo Iworyjczyk był na spalonym.

• Kontra Liverpoolu. Sagna taktycznie faulował Suareza i ogląda żółtą kartkę. Goście chcieli szybko wznowić grę i zdobyliby dzięki temu gola, jednak przepisy są nieubłagane. Przy pokazaniu żółtej kartki jest to niemożliwe i gra się na gwizdek.

• Suarez minął w polu karnym Artetę, ale tego zdołał zaasekurować Sagna.

• Bardzo nieudane dośrodkowanie Flanagana. Piłka poza boiskiem. Liverpool wygląda jak zamroczony bokser.

• Arsenal i Cazorla za ciosem! Gerrard traci piłkę na rzecz Hiszpana, ale ten z dystansu nie był w stanie pokonać bramkarza The Reds.

• Fantastycznie zacentrował na głowę Cazorli Bacary Sagna, ale Hiszpan trafił tym strzałem tylko w słupek! Na szczęście jednak dla gospodarzy piłka ponownie spadła pod nogi tego zawodnika i pokonał on leżącego na ziemi, bezradnego Simona Mignoleta! Arsenal prowadzi z Liverpoolem 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!! Santi Cazorla!!!

• Przez dłuższy czas goście utrzymywali się przy piłce pod polem karnym Arsenalu. Bez skutku.

• Odbita piłka po wrzutce Suareza przeleciała przez pole bramkowe Arsenalu, ale defensywa gospodarzy ostatecznie poradziła sobie w tej sytuacji.

• Centra Gerrarda, niezbyt przekonujące piąstkowanie Szczęsnego na... rzut rożny.

• Suarez faulowany przez Koscielnego na prawym skrzydle. Stały fragment gry dla gości.

• Kanonierzy szybko odbierają piłkę przeciwnikowi, ale nie mają pomysłu na rozegranie akcji ofensywnej.

• Indywidualna akcja Hendersona, który biegł kilkadziesiąt metrów i nieoczekiwanie nawet dla samego siebie nieatakowany wpadł w pole karne rywala, gdzie jednak oddał bardzo mizerny strzał na bramkę Szczęsnego!

• Początek spotkania nie jest rozgrywany w zbyt szybkim tempie. Przypomina to raczej wzajemne badanie się obu drużyn.

• Pierwsza próba akcji ofensywnej Arsenalu! Cazorla wpuścił w pole karne Rosickiego, który z ostrego kąta zdecydował się na płaski strzał, jednak Mignolet świetnie musnął ręką futbolówkę!

• Dośrodkowanie Gerrarda ze stałego fragmentu gry zupełnie nieudane.

• John Flanagan i Aly Cissokho w defensywie będą najbardziej skrajnymi obrońcami Liverpoolu, z kolei w ofensywie będą występować w roli skrzydłowych The Reds.

• "Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy" z hitem 10. kolejki Premier League!

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Martin Atkinson.

• Obie drużyny wychodzą na murawę Emirates Stadium!

• Rezerwowi Liverpoolu: Jones, Agger, Kelly, Allen, Coutinho, Moses, Sterling. W osiemnastce meczowej Brendan Rodgers nie uwzględnił Luisa Alberto, Aspasa, Coatesa, Jose Enrique oraz Johnsona.

• Ławka rezerwowych Arsenalu: Fabiański, Jenkinson, Monreal, Hayden, Akpom, Vermaelen, Bendtner. Poza kadrą meczową ekipy Wengera znaleźli się Diaby, Gnabry, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Podolski, Sanogo, Walcott oraz Wilshere.

• Obok prezentujemy składy obu drużyn! Wygląda na to, że Liverpool zagra aż piątką obrońców.

• Dzisiejszy pojedynek będzie absolutnym starciem na szczycie Premiership, szczególnie że wcześniej tego dnia przegrała londyńska Chelsea, która nie sprostała Newcastle 0:2. Arsenal z 22 punktami jest pierwszy, Liverpool ma 2 oczka mniej, więc kto dzisiaj zwycięży, ten będzie przewodził stawce po rozegraniu 10 serii spotkań.

• Witamy bardzo serdecznie na meczu 10. kolejki angielskiej Premier League, w którym prowadzący w tabeli Arsenal Londyn podejmie drugi Liverpool!