1

Arsenal Londyn

2

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu! Arsenal wygrywa to spotkanie i powraca na szczyt Premier League!

• Szansę na zdobycie bramki miał Cazorla, ale uderzył wprost w bramkarza.

• Bezpańsko wybita piłka trafia do Girouda, który niecelnie podawał do Oezila.

• Sędzia dolicza sześć minut.

• Kolejna dobra wrzutka Lowtona na głowę Benteke, tym razem piłka znajduje się w dłoniach Wojciecha Szczęsnego.

• Efektowne wejście z lewej strony Gibbsa, ale nie utrzymał równowagi zawodnik Arsenalu.

• Wymuszona zmiana w Arsenalu, Rosicky opuszcza boisko, zastąpił go Oxlade-Chamberlain.

• Luna fauluje taktycznie Oezila i otrzymuje żółtą kartkę.

• Coraz groźniej pod bramką Arsenalu, kolejne dośrodkowanie w stronę Benteke, ale tym razem dobrze wybił piłkę Mertesacker.

• Przerwa w grze, bo na boisku leży Rosicky.

• Wydawało się że nie ujrzymy już więcej emocji, ale Aston Villa zdobyła bramkę kontaktową. Po stracie Arsenalu piłka trafiła do Lowtona, który perfekcyjnie dośrodkował w pole karne, a ten umieścił piłkę w bramce.

• Gol! Benteke! Będą jeszcze emocje na Villa Park!

• Zmiana w Aston Villi. Na boisku pojawia się Weimann, który zastąpił El Ahmadi'ego

• Wreszcie jakaś sytuacja strzelecka. Wprowadzony na boisko Gibbs podał do Girouda, ale ten nie trafia do bramki.

• Arsenal częściej w posiadaniu piłki, ale nie przynosi to wymiernych skutków.

• Aston Villa - Arsenal

• Kolejna zmiana w drużynie gości. Gnabry schodzi z boiska, a Rosicky pojawia się na nim.

• I mamy zmianę w Arsenalu, Kontuzjowany Monreal schodzi z boiska, a zamiast niego pojawi się Gibbs.

• Agbonlahor do Westwooda, który uderza na bramkę, ale dobrze był ustawiony Wojciech Szczęsny.

• Po początkowej przewadze Aston Villi po wznowieniu spotkania, do głosu zaczynają dochodzić piłkarze gości.

• Po podaniu Oezila mocno z daleka na bramkę uderzał Cazorla, ale dobrze interweniował tym razem Guzan.

• Monreal wpadł z piłką w pole karne i przełożył sobie ją na prawą nogę. Vlarr jednak czysto interweniował. Ucierpiał w tej akcji zawodnik Arsenalu.

• Ładnie Giroud trafił do bramki, ale wcześniej sędzia pokazał pozycję spaloną zawodnika, który mu tą piłkę podał.

• Rzut wolny dla Aston Villi. Na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Bakuna, ale piłka trafiła wprost w mur.

• Początek drugiej połowy to przewaga gospodarzy. Lowton do Luny, ale ten wprost w Wojciecha Szczęsnego.

• Aston Villa - ArsenalAston Villa - Arsenal

• Chyba pierwsza interwencja Szczęsnego, który piąstkował uderzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Wznawiamy spotkanie na Villa Park.

• Szczęsny nie miał nic do roboty. Aston Villa trzykrotnie uderzała na bramkę, ale nigdy celnie.

• Koniec pierwszej połowy! Arsenal prowadzi pewnie 2:0!

• Pierwsza połowa zbliża się do końca. Sagna do Oezila, ten przedłuża piłkę, ale nikt do niej nie dochodzi.

• Bacuna wywalczył rzut rożny. Westwood centrował w kierunku Benteke, ale jeden z zawodników Arsenalu wybił piłkę jak najdalej.

• El Ahmadi decyduje się na uderzenie, ale blokuje je Wilshere. W kontrze Arsenal wymienia zbyt dużą ilość podań i traci piłkę.

• Sędzia dolicza do pierwszej części spotkania osiem minut.

• Sagna dośrodkowuje w pole karne, będzie rzut rożny dla Arsenalu.

• Posiadanie piłki w pierwszej połowie: Aston Villa 30% - Arsenal Londyn 70%.

• Dwójkowa akcja Girouda i Wilshere'a, ale piłkę przejął w końcu Luna.

• Ale szalona minuta na Villa Park! Najpierw udział jak zawsze w akcji bramkowej Arsenalu wziął Oezil, piłka w końcu trafiła do Wilshere'a, który precyzyjnie umieścił piłkę w bramce. Potem w niespełna 50 sekund Arsenal przeprowadził kolejną akcję, błąd obrony wykorzystał Giroud i umieścił piłkę w bramce.

• Kolejna bramka Giroud!

• Gol! Wilshere!

• Kolejna dobra daleka i prostopadła piłka do Agbonlahora, którego zmuszony był faulować Monreal. Żółta kartka dla obrońcy gości.

• Dobra okazja dla Arsenalu z rzutu wolnego, wrzucał Cazorla, niepewnie, ale skutecznie interweniował Guzan.

• Luna bez pardonu wchodzi w Sagne, sędzia nie przerywa gry, Arsenal też nie wybija piłki. Po dłuższej chwili obrońca gości podniósł się z murawy.

• Daleka piłka do Agbonlahora, który początkowo wygrał pojedynek z Koscielnym, ale francuz naprawił swój błąd.

• Akcję rozpoczyna Agbonlahor podaje do Delpha, a ten z prawej strony fantastycznie do El Ahmadi'ego, ale ten przenosi piłkę ponad poprzeczką.

• Na noszach znoszony jest Baker. Wznawiamy spotkanie. Bacuna wchodzi za Bakera.

• Mocno ucierpiał piłkarz gospodarzy, który leży dalej na boisko, W tej sytuacji uderzał na bramkę Gnabry.

• Na boisku leży Baker, który przyjął na głowę uderzenie piłkarza Arsenalu.

• Po pomyłce piłkarzy Arsenalu piłkę przejął Benteke, który podał ją do Delpha, który będąc w dobrej sytuacji spudłował.

• Bardzo łatwo boczne strony boiska zdobywają Kanonierzy, tym razem dośrodkowywał Monreal, jednak nieskutecznie.

• Kolejna wrzutka Sagny. Giroud pada w polu karnym w starciu Vlaarem, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie jedenastki.

• Cazorla do Giroud, ale ten uderza z nieprzygotowanej pozycji i piłka po rykoszecie trafia do rąk bramkarza gospodarzy.

• Pierwsza bardzo dobra szansa dla Arsenalu. Wrzutka z prawej strony od Sagny trafia pod na głowę Giroud, ale ten pudłuje.

• Krótko rozegrany stały fragment gry, piłka po chwili wpada pod nogi Gnabry'ego, ale ten ją źle przyjmuje.

• Baker niefortunnie podbija piłkę i będzie rzut rożny dla Arsenalu.

• El Ahmadi staranował Wilshere'a łokciem i sędzia decyduje się już na żółty kartonik dla zawodnika gospodarzy.

• Rozpoczynamy spotkanie na Villa Park!

• Cała pierwsza siódemka Premier League wygrywała, wygrać więc musi i Arsenal.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie, za chwile początek meczu.

• Z powodu kontuzji w zespole Aston Villi nie wystąpią Ron Vlaar, Jores Okore, Chris Herd, Charles N'Zogbia i Libor Kozak. Kieran Gibbs, Aaron Ramsey, Abou Diaby, Theo Walcott i Nicklas Bendtner to gracze, których przy ustalaniu składu nie może brać pod uwagę trener gości.

• W pierwszym składzie Arsenalu tradycyjnie już Wojciech Szczęsny, a na ławce Łukasz Fabiański. W rezerwie gospodarzy jest natomiast znany z występów w Lechu Poznań Tonew.

• Ławka rezerwowych Arsenalu Londyn: Rosický, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Fabiański, Jenkinson, Gibbs, Chu-Young Park

• Nie za dobrze dzieje się u podopiecznych Paula Lamberta. W FA Cup doznali oni sensacyjnej porażki z trzecioligowym Sheffield United.

• Ławka rezerwowych Aston Villi: Bacuna, Helenius, Weimann, Albrighton, Steer, Sylla, Tonev

• Arsenal do dzisiejszego spotkania przystępuje w dobrych humorach. Wygrał ostatnie spotkanie derbowe z Tottenhamem.

• Witamy podczas relacji LIVE z ostatniego spotkania tej kolejki Premier League, w którym na Villa Park Aston Villa podejmuje Arsenal Londyn.