0

Manchester United

3

• Dziękujemy za uwagę!

• Koniec meczu. Manchester United zasłużenie pokonuje Aston Ville i odrabia trzy punkty do liderującego Arsenalu.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Ostatnia z akcji gospodarzy w tym spotkaniu, Ale Lowtown stracił piłkę.

• I także ostatnia zmiana w Aston Vili. Schodzi El Ahmadi, a pojawia się Bacuna.

• Ostania zmiana w United. Z boiska schodzi Rooney, a wchodzi Zaha.

• Rafael wstrzelił piłkę w pole karne, ale był tam Lowton. Po chwili United wciąż w ataku, mocno kopnął piłkę Cleverley, ale bramkarz gospodarzy sparował uderzenie.

• Błąd techniczny Lowtona, po którym w polu karnym dotknął piłkę ręką, ale sędzia był pobłażliwy.

• Mamy drugą zmianę w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Benteke, a zastąpi go Kozak.

• Oraz dla Welbecka.

• Żółta kartka dla Bakera.

• Welbeck ofiarnie walczył o piłkę i był faulowany przez Bakera. Podał do Rooneya. Ale sędzia przerwał grę. Zrobiło się spięcie, dlatego sędzia pokazał obu zawodnikom żółte kartki.

• Do rzutu wolnego podszedł El Ahmadi, ale de Gea wiedział gdzie się rzucić i wybił piłkę.

• Będzie szansa na kontaktową bramkę dla Aston Vili, Agbonlahor faulowany na szesnastym metrze.

• Brawa dla United za ofiarną walkę o piłkę, Valencia strąca piłkę do Welbecka, który jednak przeniósł piłkę nad bramką.

• Welbeck faulowany przez Clarka i mamy żółtą kartkę.

• Oraz z boiska schodzi Giggs, a zastąpi go Fletcher.

• I mamy podwójną zmianę w United. Z boiska schodzi Januzaj, a zastępuje go Young.

• Akcja gospodarzy. Uderza Albrighton, ale ponad bramką.

• Lowton ostro fauluje młodego pomocnika United i otrzymuje za to żółty kartonik.

• Dobra piłka do Benteke, ale w ostatnim momencie uprzedza go Jones.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Z boiska schodzi Sylla, a zastąpi go Weimann.

• Albrighton dośrodkował piłkę na głowę Benteke, ale ten uderza ponad bramkę.

• Kiks dwóch obrońców United w polu karnym. Uderzał Albrighton, ale de Gea sparował uderzenie.

• Sylla uderza technicznie na bramkę, ale piłka wylądowała ponad poprzeczką.

• Rooney uderza z rzutu wolnego, ale obok bramki.

• Strata Aston Villi. Rooney wyprowadził dobrze Toma Cleverley'a i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

• I mamy trzecią bramkę dla United! Tom Cleverley!

• Oraz dla Agbonlahora.

• Żółta kartka dla De Gea.

• De Gea czekał aż piłka wyjdzie na aut, ale Agbonlahor walczył jeszcze o nią, lekko spychając ciałem bramkarza United, wywalczając rzut rożny. Po chwili sprzeczka tych dwóch zawodników i sędzia zdecydował im się pokazać po żółtej kartce.

• Rzut wolny dla United. Piłkę dośrodkowuje Giggs, ale zbyt głęboko i znalazła się ona w dłoniach bramkarza gospodarzy.

• Pierwszy atak przeprowadzają gospodarze. El Ahmadi przejmuję piłkę, dośrodkowuje Baker, a uderza z głowy Sylla, ale obok bramki.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Koniec pierwszej połowy! United prowadzą zasłużenie do przerwy 2:0!

• Starcie Lowtona z Evrą, ten drugi miał duże pretensje o ostre wejście, ale sędzia uspokoił sytuację i nie pokazał żadnej żółtej kartki.

• Akcja gospodarzy. Piłka trafiła na lewą stronę do Luny, ale dobra interwencja prawego obrońcy United.

• Adnan Januzaj zdecydował się na indywidualną akcję, ale przy czwórce przeciwników nie miał większych szans. W tej akcji ucierpiał Baker, ale po chwili wrócił na boisko.

• Rzut wolny dla United z lewej strony boiska. W zamieszaniu uderzał z główki Jones, ale tym razem poradził sobie bramkarz gospodarzy.

• I powinno być 3:0 dla Manchesteru United! Valencia zagrał świetną prostopadłą piłkę do Welbecka, który uderzył jednak 20 centymetrów obok słupka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Baker doszedł do piłki, ale nie zrobił już nic pożytecznego.

• Ale akcja United! Welbeck pięknie podaje piłkę piętką do Valencii, ale w tej akcji piłka nie trafiła dzięki obrońcom do Rooneya. Ale chwilę potem znów przy piłce był Manchester i na bramkę uderzył Rooney, jednak obok słupka.

• Agbonlahor znalazł sobie miejsce by uderzyć na bramkę, ale powstrzymał go ofiarnie interweniujący Phil Jones.

• Akcja prawą stroną. Valencia do Rafaela, ale zbyt mocno i od bramki rozpoczną gospodarze.

• Po dwóch ciosach akcję przeprowadzili gospodarze. Zza pola karnego uderzył Agbonlahor, ale uderzył wprost w bramkarza.

• Brawa dla United, którzy w przeciągu trzech minut ustawili sobie spotkanie. Błąd przy wyprowadzaniu akcji, piłka trafiła na prawą stronę do Valencii, który dośrodkował ja w pole karne. A Welbeck umieścił ją w bramce!

• I mamy kolejną bramkę! Welbeck po raz drugi!

• A jak padła bramka. United przeprowadzili akcję prawą stroną, po dośrodkowaniu Evry piłka trafiła do wyskakującego Januzaja, który uderzył w słupek. Ale w odpowiednim miejscu znalazł się Welbeck, który umieścił ją w bramce.

• Golll! Welbeck! United prowadzą!

• A w innym spotkaniu Norwich przegrywa ze Swansea 0:1.

• Szybka kontra Aston Vili. Albrighton podał piłkę do Benteke, który mógł stanąć przed dobrą okazją na strzelenie bramki, ale źle przyjął piłkę.

• Albrighton uderza na bramkę, ale z lekkimi problemami łapię piłkę de Gea.

• Adnan Januzaj pędził lewą stroną, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Rooney lekko podciął piłkę w kierunku Giggsa, ale tym razem powstrzymał go stoper Aston Villi.

• Dwójkowa akcja Agbonlahora i Albrightona, ale dośrodkowanie jednego z nich zatrzymał na chwilę Evra.

• Słaby początek United. Aston Villa narzuca swoje warunki. Piłka trafia do Albrightona, który chciał zaskoczyć bramkarza gości, ale piłka znalazła się właśnie w jego dłoniach.

• Od początku w ataku piłkarze gospodarzy. Na uderzenie zdecydował się El Ahmadi, ale uderzył wprost w bramkarza United.

• Prostopadła piłka do Luny, który w walce o nią faulował Rafaela.

• No to rozpoczynamy pierwszą połowę!

• Do meczu już kilka minut. Jaki wynik typujecie?

• Ławka rezerwowych Manchesteru United: Ferdinand, Lindegaard, Young, Fábio, Fletcher, Büttner, Zaha

• Ławka rezerwowych Aston Villi: Bacuna, Weimann, Steer, Bowery, Gardner, Tonev, Kozák

• Dzisiejszy pojedynek poprowadzi pan Lee Mason (zastąpił kontuzjowanego Chrisa Foy'a), asystować mu będą Garratt oraz West, natomiast w rolę sędziego technicznego wcieli się dodrze znany Mark Clattenburg.

• Spore problemy przed dzisiejszym meczem ma Paul Lambert, który nie będzie mógł na pewno skorzystać z usług Fabiana Delpha, którego eliminują kartki, oraz Charles N'Zogbii, który zmaga się z kontuzją,

• Jeżeli Manchester United przegra dzisiejsze spotkanie z Aston Villą zanotuje tym samym trzecią porażkę z rzędu. Dla "Czerwonych Diabłów" będzie to dopiero czwarty taki "wyczyn". Jak do tej pory negatywnie w kartach historii zapisali się w listopadzie 1996, maju 2001 oraz grudniu 2001 roku.

• W obecnym sezonie o "niepowtarzalności" najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii przekonał się lokalny rywal United, a więc Manchester City, który uległ na Villa Park 3-2. Bohaterami gospodarzy zostali wówczas Weimann, Bacuna oraz Ahmadi.

• Ekipa Davida Moyesa nie przypomina w ogóle drużyny, która w tamtym sezonie pod wodzą sir Alexa Fergusona sięgała po tytuł mistrzowski i po 15 kolejkach zajmuje odległe 9 miejsce. Bardzo słaby start przełożył się oczywiście na gigantyczną stratę, a nie patrzę na lidera rozgrywek Arsenal (13 punktów straty), tylko na Everton, który po 16 grach zajmuje czwartą lokatę. Strata na tę chwilę wynosi 9 oczek, ale może się jeszcze zwiększyć, ponieważ dziś swój mecz gra Liverpool, który jeżeli odniesie zwycięstwo wskoczy na podium i na ostatnie miejsce, które daje kwalifikację do baraży Ligi Mistrzów zepchnie Manchester City. "The Citizens" zgromadzili 32 punkty.

• Dla "Czerwonych Diabłów" jest to ostatni dzwonek by nawiązać kontakt z bazą i rozpocząć passę, która pozwoli im dogonić czołówkę, bowiem ta z kolejki na kolejkę oddala się i już jest coraz mniej widoczna dla United. Łatwo nie będzie, ponieważ "The Villans" w tym sezonie już raz z kwitkiem odprawili zespół z Manchesteru.

• Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania Premier League, w którym Aston Villa podejmie Manchester United.