Cardiff City

2

Manchester United

2

• Goście zapłacili za swoje kunktatorstwo ! Chcieli wygrać najmniejszym nakładem sił, ale gracze Cardiff mieli jasny cel. Zdobyć choćby punkt i byli bardzo zdeterminowali by zrealizować swoje założenia !

• Koniec meczu !!! Niespodzianka stała się faktem !!!

• Teraz Smalling mógł strzelić gola w zamieszaniu po wrzutce Giggsa !

• Co zrobił Rooney ?! Był sam na sam z bramkarzem, ale podawał kompletnie nieudanie do swojego partnera. Cóż za klops !

• Kim ukarany kartką za swoją radość ! Niech ktoś zmieni wreszcie ten bezduszny przepis !

• Kim świetnie głową wykorzystał podanie kolegi ! 2-2 sensacja !

• Szansa wykorzystana !!! KIM !!!

• Będzie dobra szansa dla gospodarzy. Rzut wolny z bocznej strefy boiska.

• W drugiej połowie gry posiadanie piłki 58 %- 42 % dla gospodarzy, ale dobrych sytuacji gospodarze stworzyli jak na lekarstwo. Choć United nie mogą spokojnie czekać na ostatni gwizdek.

• Cleverley dość brutalnie potraktował Whittinghama i został ukarany żółtą kartką.

• Cambell z urazem schodzi z boiska, wszedł młody Duńczyk Cornelius.

• Dwójkowa akcja Rooney-Welbeck i ten drugi miał doskonała sytuację na dobicie graczy Cardiff. Jednak jego strzał był niecelny !

• Kolejne dośrodkowanie gospodarzy. Caulker jednak posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Mutch schodzi z boiska, a wchodzi Kim.

• Ryan Giggs wraca do domu! Gracz urodzony w Cardiff, po raz pierwszy w karierze gra przeciwko klubowi ze swojego rodzinnego miasta.

• Gracze Cardiff w krótkim czasie trzy razy wykonywali stały fragment gry. Jednak nie przysporzyło to wielu kłopotów defensywie Manchesteru.

• Walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Nie jest to jednak walka, który rzuca nas na kolana.

• Welbeck wchodzi za Januzaja.

• Odemwingie schodzi z boiska. Wnukom o tym występie nie będzie mógł opowiadać. Wchodzi za niego Noone.

• Gospodarze mimo, że wymieniają wiele podań w decydujących momentach grają zbyt chaotycznie.

• W drugiej połowie nadal obserwujemy niezłą grę zawodników Cardiff. Ten mecz nie jest jeszcze rozstrzygnięty.

• Whittingham ukarany żółtą kartką.

• Cambell!!! Co za fenomenalne uderzenie wychowanka Manu. Lobował bramkarza Manchesteru, ale piłka uderzyła w spojenie bramki !

• Marshall po raz kolejny zmuszony do interwencji po wrzutce Rooneya. Główkował Smalling.

• Niesamowicie bije wszystkie stałe fragmenty gry Rooney. Dorzucił teraz do Fellainiego, a Marshall czubkami palców obronił ten strzał.

• Caulker ujrzał żółtko za faul na Januzaju.

• Znowu Rooney dorzucał z rożnego, a Januzaj dopadł do piłki wybitej poza pole karne. Kolejny rożny.

• I zaczynamy, oby lepsze, drugie 45 minut !

• To nie było ciekawe widowisko. Wizualnie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale to Manchester bezlitośnie wykorzystał dwa błędy defensywy Cardiff. Goście prowadzą, ale muszą bardziej się postarać w drugiej części gry, gdyż gracze z Walii jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa.

• Koniec pierwszej części gry !

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego na pierwszy słupek Rooneya, a w polu karnym najsprytniejszy był mały Francuz, który głową pokonał Marshalla.

• Evra !!! 2-1 dla Manu !!!

• Kompletnie nie widać dysproporcji w potencjale obu ekip. Czerwone koszulki gospodarzy to nie jedyny element mylący nas kto aktualnie jest przy piłce.

• Teraz Cowie po zagraniu Taylora ! Gospodarze nie odpuszczają i szukają drugiego gola !

• Znowu Cambell próbował strzału. Teraz jednak uderzył wysoko nad poprzeczką. Goście są zaskoczeni obrotem spraw.

• Drużyna United była uśpiona swoją przewagą, a gospodarze dwoma podaniami rozmontowali defensywę Czerwonych Diabłów. Cowie zagrał prostopadłą piłkę, a były zawodnik United Cambell bez problemów pokonuje hiszpańskiego bramkarza Manchesteru.

• 1-1 !!! Cambell !!!

• Manchester długo rozgrywa swoje akcje szukając tym samym dziury w obronie gospodarzy.

• Zawodnicy niestety nas nie rozpieszczają. Na murawie nie dzieje się nic godnego zauważenia.

• Odemwingie miał niezłą sytuację do strzelenia bramki, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

• Januzaj ładnie wrzucił piłkę z wolnego wprost na głowę Fellainiego, ale Belg nie zaskoczył bramkarza gospodarzy.

• Pierwszy kwadrans gry to było znienawidzone przez kibiców badanie się obu ekip. United szybciej znaleźli słabe ogniwo w ekipie Cardiff.

• Błąd Turnera z którego skwapliwie skorzystał Valencia i dośrodkował do Rooneya. Ten obrócił się z piłką w kierunku bramki i nieco szczęśliwie, po rykoszecie, skierował piłkę do siatki.

• GOLLL !!! Rooney !!!

• Pierwszy rzut rożny dla gości. Gracze z Walii jednak wychodzą obronną ręką z opresji.

• Rooney wpisał się do protokołu sędziowskiego. Na razie jednak tylko żółta kartka na koncie Anglika.

• Było groźnie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego de Gea jednak łapie piłkę uderzoną głową.

• Valencia po raz pierwszy dorzucał w pole karne. ale strzał Rooneya został zablokowany.

• Dzisiaj łatwo się pomylić kto jest kto, gdyż do gospodarze grają na czerwono.

• David de Gea w pierwszej interwencji. Bardzo spokojnie łapie futbolówkę.

• Neil Swarbrick rozpoczyna ten mecz. Miejmy nadzieję, że będzie ciekawie.

• Obie ekipy są już na boisku. Trwa przywitanie.

• W składzie United nie ma Robina van Persie. Holender musiał nabawić się kontuzji w ostatniej chwili.

• United rosną w ostatnim czasie w siłę. Ostatnie 5 spotkań byli niepokonani, odnosząc 4 zwycięstwa i włączyli się do walki o mistrzostwo. Gracze Cardiff mają zupełnie inne cele, czyli czeka ich walka do ostatniej kropli krwi o utrzymanie.

• Łącznie ekipy "The Bluebirds" i "Red Devils" zmierzyły się ze sobą 27 razy. Lepszy bilans bezpośrednich meczów mają goście dzisiejszego spotkania, którzy aż 13 razy schodzili z boiska zwycięsko, 7 razy triumfowało Cardiff, w pozostałych 7 meczach drużyny dzieliły się punktami.

• Ostatni raz obie ekipy spotkały się w marcu 1975 roku. Wówczas górą byli piłkarze z Manchesteru, wygrywając na Old Trafford 4:0, natomiast jeżeli chcemy odszukać ostatni mecz nad rzeką Taff to musimy cofnąć się jeszcze rok wcześniej. Dokładnie 31 sierpnia 1974 roku Cardiff City przegrało z Manchesterem United 0:1.

• Witam wszystkich ! Na koniec dzisiejszego dnia w lidze angielskiej mamy dla Was relację z meczu, który elektryzuję cała Walię. Do Cardiff przyjeżdża wielki Manchester United !