Cardiff City

1

Swansea City

0

• Koniec spotkania. Po pierwszej, nie najlepszej połowie, w drugiej byliśmy świadkami całkiem fajnego widowiska. Zwycięstwo Cardiff jest w pełni zasłużone, to oni wykazali się większą zadziornością, wolą walki. Gdy goście zdawali się na nowo łapać wiatr w żagle, to czerwoną kartkę otrzymał Vorm. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziekuję, Damian Wiśniewski.

• Whittingham uderzył z rzutu wolnego, ładnie broni ten strzał Angel Rangel.

• Czerwona kartka dla Michela Vorma. Holenderski bramkarz sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Campbella i kara jak najbardziej słuszna. Do bramki Swansea wchodzi obrońca Angel Rangel, gdyż Laudrup wykorzystał już wszystkie zmiany.

• De Guzman groźnie przymierzył z rzutu wolnego, ale Marshall mimo tego, że piłka odbiła się od śliskiej murawy, zdołał ją odbić.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Kim za Medela

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Brzydkie wejście Whittingham w de Guzmana i arbiter podjął słuszną decyzję

• 27 246 widzów przyszło dzisiaj na Cardiff City Stadium by oglądać to spotkanie.

• Kolejna kapitalna okazja dla gospodarzy, jednak Vorm świetnie broni strzał Fraizera Campbella.

• Ostatnia zmiana u gości i to właśnie Wayne Routledge opuszcza boisko. Za niego Alvaro Vazquez.

• Wayne Routledge ładnie złamał z lewej strony do środka, ale oddał niecelny strzał

• Swansea absolutnie bez pomysłu. Zawodnicy tej drużyny głupio tracą piłkę i nie są w stanie zbliżyć się pod szesnastkę rywala. Jeśli nie strzelą gola po stałym fragmencie, to nie mają co liczyć na korzystny rezultat tego pojedynku.

• Druga zmiana u prowadzących 1:0 gospodarzy. Fraizer Campbell za Petera Odemwingie.

• Shelvey do Bony'ego, ale jego strzał kapitalnie broni Marshall. Nawet gdyby piłka wpadła do siatki, do gol nie zostałby jednak uznany, gdyż zawodnik Swansea był na spalonym w momencie podania od kolegi.

• Pozuelo za Brittona, czyli druga zmiana w ekipie Łabędzi.

• Taylor przymierzył sprzed pola karnego, jednak mocno przestrzelił. Pierwsze uderzenie gości w drugiej połowie.

• Na boisku niepodzielnie jak na razie grę prowadzą gospodarze. Ich prowadzenie to efekt zdecydowanie lepszej gry w drugiej połowie.

• Szybka reakcja Laudrupa. Bony za Michu.

• Goool! 1:0 dla Cardiff City! Dośrodkowanie z rzutu rożnego i najwyżej wyskakuje Caulker, który umieszcza piłkę w bramce. Jak najbardziej zasłużone prowadzenie Bluebirds.

• Dobry początek drugich 45 minut w wykonaniu gospodarzy. Swansea jakby zostało jeszcze w szatni.

• Pierwsza zmiana w ekipie Cardiff. Gunnarsson wchodzi za Mutcha.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gości. Bellamy zgrywa piłkę do Cowie'go i... no właśnie. Wydaje się, że Williams faulował rywala, jednak arbiter nie dyktuje rzutu karnego.

• Ładna akcja gospodarzy, ale całkiem nieudane uderzenie w wykonaniu Whittinghama. Swansea na razie nieobecne.

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Vorma, jednak Odemingie nie sięgnął futbolówki

• Początek drugiej połowy podobny do tej pierwszej, czyli dzieje się bardzo niewiele.

• No i zaczynamy drugą połowę. Oby było duuuuużo ciekawiej.

• Skończyła się jedna doliczona minuta i arbiter zaprosił zawodników do siatki. Jak na razie mamy remis i to remis jak najbardziej zasłużony. Sporo walki na boisku, ale ewidentnie brakuje nam sytuacji podbramkowych, a co za tym idzie, oczywiście i goli. Miejmy nadzieję, iż po przerwie to się zmieni. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Odemwingie uderzył z około 20 metra, ale... no lekko mówiąc, to nie był to udany strzał.

• Dwa strzały w wykonaniu gości, oba sprzed pola karnego i oba zablokowane. Gra toczy się teraz na wysokości szesnastki Cardiff.

• Słabiutkie na tę chwilę te derby. Czekamy na jakieś emocje.

• Williams spróbował przelobować Marshalla, jednak ta próba była zupełnie nieudana. Sam pomysł był bez sensu, bramkarz wcale nie był aż tak wysoko ustawiony, by próbować go lobować.

• Dużo chaosu na boisku. Obie ekipy szybko tracą futbolówkę, dłuższe utrzymanie się przy niej wyraźnie sprawia im w tej chwili sporo kłopotów.

• Routledge przeprowadził ładną akcję lewą stroną, jednak piłka po zamieszaniu została wybita z pola karnego bramkarza reprezentacji Szkocji.

• Cardiff teraz dłużej utrzymuje się przy piłce, Swansea czeka na okazję do kontry. Żadna ze stron nie kreuje jednak sytuacji bramkowych.

• Blisko gola dla gospodarzy! Craig Bellamy uderzył z rzutu wolnego, a piłka po odbiciu się od muru nieznacznie minęła bramkę Vorma.

• Brzydki faul Jonjo Shelvey'a, niedaleko przed własnym polem karnym, Mike Dean nie zdecydował sie jednak na pokazanie żółtego kartkonika.

• Niezła wrzutka z rzutu rożnego w wykonaniu gospodarzy, jednak jeden z nich faulował rywala i sędzia przerwał grę.

• Dośrodkowanie w pole karne Swansea, Caulker zgrywa futbolówkę, tej jednak już nikt nie przeciął i wyszła na aut bramkowy.

• A teraz złym przyjęciem popisał się Angel Rangel z drużyny gości. Gdyby Hiszpan opanował piłkę, to mógłby wyjść na czystą pozycję.

• Cardiff City jest mocno pogubione, piłkarze tej ekipy popełniają proste błędy. Jak teraz, kiedy Bellamy źle przyjął futbolówkę i ta wyszła na aut.

• Jak na razie zarysowała nam się wyraźna przewaga podopiecznych duńskiego szkoleniowca. Jeśli już niedługo nie skończy się to bramką, to będę mocno zdziwiony.

• Dośrodkowanie z prawej strony, spokojnie wyłapuje je goalkeeper gospodarzy.

• Głupia strata piłkarzy Cardiff w środku pola, Michu wychodzi na świetną pozycję, ale uderzenie hiszpańskiego snajpera świetnie broni Marshall.

• Kolejna dobra akcja Łabędzi. Świetny przerzut na prawą stronę, Dyer ładne złamał do środka, ale oddał nieudany strzał. Akcja nie kończy się nawet rzutem rożnym.

• Świetna szansa dla Swansea. Michu kapitalnie przyjął sobie piłkę w polu karnym, jednak oddał bardzo niecelny strzał. Powinno być 0:1.

• Jak na razie początek mamy dość ostro walka w środku pola, bez tworzenia sytuacji bramkowych

• Mike Dean dał sygnał i zaczynamy widowisko...

• W poprzedniej kolejce dzisiejsi gospodarze bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Norwich, podobnie jak przyjezdni, którzy podzielili się punktami z West Ham United.

• Będzie to pierwszy pojedynek w historii na poziomie Premier League. Jak na razie w obecnym sezonie lepiej spisują się Łabędzie, które okupują dziewiątą lokatę w tabeli. Cardiff jest na miejscu 16.

• ... a Malky Mackay następujących: Lewis; Hudson, Campbell, Kim, Noone, Gunnarsson, Maynard

• Po lewej stroni oczywiście możecie zobaczyć składy, na jakie zdecydowali się obaj szkoleniowcy. Michael Laudrup na ławce posadził następujących piłkarzy: Tremmel, Tiendalli, Amat, Canas, Pozuelo, Vazquez, Bony...

• Witamy! Już za około 20 minut zapraszamy na ostatni akcent tej kolejki w angielskiej Premier League, w którym zmierzą się zespoły Cardiff City oraz Swansea City.