4 1 połowa

Arsenal Londyn

0

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO ze spotkań polskich i zagranicznych lig w Ekstraklasa.net Do następnego!

• Dograne spotkanie w wykonaniu obu drużyn. Chelsea po 31 kolejkach umacnia się na fotelu lidera mając 69 punktów. Drugi Liverpool (za 20 minut gra z Cardiff) i trzeci Arsenal mają po 62 "oczka". W tymże The Reds grali 29 spotkań, a Kanonierzy - 30 .

• Piekny obrazek. Kibice obu drużyn bawią się na trybunach. I w tym momencie Andre Marriner kończy to jednostronne spotkanie. Chelsea gromi Arsenal 6:0 (4:0).

• Petr Cech mógł przyjrzeć się wzorom na piłce. Najpierw po strzale Tomasa Rosicky'ego, a potem po dobitce Carla Jenkinsona. Co ciekawe, Jose Mourinho udaje się do szatni.

• Mikel Arteta z rzutu wolnego. Wiadomo jak to się mogło skończyć - tak jak wcześniej.

• Premierowy gol Mohameda Salaha w Chelsea:

• Mohamed Salah wychodził na sam z Wojciechem Szczęsnym, ale wmieszał się w to arbiter. Spalony.

• Andre Schuerrle mogł dobić (jakkolwiek dziwnie to brzmi przy tym wyniku) Arsenal. Strzela z ostrego kąta obok lewego słupka!

• Oliver Giroud składał się do składu, ale został w ostatniej chwili zastopowany. Odpowiedź Branislava Ivanovicia to niedokładne dośrodkowanie..

• Podoobie było w przypadku Andre Schuerrle - centra dobra, ale przejęli ją (podłamani) goście. Do końca meczu jeszcze 10 minut plus to, co doliczy arbiter. Chociaż może powinien skończyć ten mecz zgodnie z regulaminiowym czasie gry? To by było dobre dla Arsenalu i... niego..

• Bacary Sagna podcięty przed polem karnym Chelsea. Rzut wolny, ale z niego nie udało się niczego osiągnąć.

• Oscar na 5:0

• John Obi Mikel zastępuje Davida Luiza. Jose Mourinho nie ma już żadnej zmiany w zanadrzu.

• Egipcjanin dostaje podanie na wolne pole i z zimną krwią wykorzystuje sam na sam z Wojciechem Szczęsnym.

• MOHAMED SALAH I 6:0

• Niepewna interwencja polskiego bramkarza po strzale Davida Luiza. Zdołal jednak złapać piłkę przed szarżującym zawodnikiem The Blues.

• Bohater ostatniej akcji zostaje zmieniony przez Mohameda Salaha.

• Kąśliwe uderzenie Brazylijczyka zza pola karnego. Piłka skozłowała przez Wojciechem Szczęsnym czy utrudniła interwencję Polakowi.

• OSCAR, NA PIĄTKĘ!!!

• Zdenerwowany poprzednią akcją Francuz ostro, z kolana, potraktował El Nino. Rzut wolny z prawej strony boiska.

• Fernando Torres w narożniku pola karnego oszukał balansem ciała Bacary Sagnę, ale nie zdołał oddać skutecznego strzału na bramkę Wojciecha Szczęsnego.

• Jeszcze pół godziny przed nami. Aż pół gidzony. Fernando Torres na spalonym. W tej statystyce Chelsea prowadzi 4:1.

• Hat-trick Andre Schuerrle. Nie, nie bramkowy. Trzeci raz został złapany na spalonym.

• Rzut wolny dla Arsenalu ponad 30 metrów od bramki Petra Cecha. Miękka centra Mikela Artety i piłka pada łupem obrońcy Chelsea.

• Niewiele dzieje się na murawie. Chelsea na stojąco chce dograć to spotkanie. Arsenal... cóż. W sumie też.

• Tomas Rosicky ukarany żółtą kartką.

• Ja do ciebie, ty do mnie. O, jeszcze raz podam do ciebie - czyli tak gra Chelsea po zmianie stron.

• Andre Schuerrle na spalonym. Po chwili Fernando Torres nie potrafił pokonać Wojciecha Szczęsnego!

• Chelsea - ArsenalChelsea - Arsenal

• ... i Mathieu Flamini zastępuje Alexa Oxlade-Chamberlaina. Limit zmian, po stronie gości, wykorzystany.

• Carl Jenkinson wchodzi za Laurenta Koscielny'ego...

• I wracamy na drugą połowę. Arsene Wenger wprowadza dwóch nowych zawodników..

• TUTAJ można zobaczyć bramkę Oscara.

• 17 minut. W sumie tyle powinno trwać to spotkanie. Gol Oscara był formalnością, a piłkarze Arsenalu nie dali swojemu trenerowi powodów do świętowania swojego jubileuszu. Trudno coś więcej napisać. Wracamy za kilkanaście minut.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Chelsea po piorunującym początku i (niesłusznej) czerwonej kartce dla Kierana Gibbsa (a powinien dostać ją Alex Oxlade-Chamberlain) prowadzi z Arsenalem aż 4:0.

• Czech do Czecha, czyli Tomas Rosicky strzela zza pola karnego wprost do "koszyczka" Petra Cecha.

• Jeszcze jeden, jeszcze raz. Santi Cazorla przerwał akcję Andre Schuerrle wybiciem poza linię końcową.

• Tuż przed przerwą dwa rzuty rożne dla Chelsea z rzędu. Andre Mariner dolicza trzy minuty.

• Druga próba Olivera Giroud w tym meczu. Pierwsze uderzenie z trudem obronił Petr Cech, a przed momentem skierował piłkę w boczną siatkę.

• Chelsea - ArsenalChelsea - ArsenalChelsea - Arsenal

• Fernando Torres wyłożył piłkę Brazylijczykowi jak na tacy pięć metrów od bramki Arsenalu. Oscar strzela pod poprzeczkę uprzedzając Wojciecha Szczęsnego.

• POGROM, OSCAR!!!

• Bacary Sagna w ostatnich miesiącach popracował nad dośrodkowaniami, ale nie przyzwyczajeni do tego jego koledzy nie poszli za akcją. W odpowiedzi Oscar próbował się przebić przez obronę Arsenalu, ale miał mniej szczęścia niż w 7. minucie Andre Schuerrle.

I Eden Hazard

• I jeszcze jeden. Wojciech Szczęsny spokojnie łapie piłkę po centrze Andre Schuerrle.

• Wojciech Szczęsny szczęśliwie paruje strzał z dystansu Davida Luiza!. Po drodze był rykoszet, który mógł zmylić polskiego bramkarza. Zdołał jednak musnąć piłkę na rzut rożny.

• Atak pozycyjny Chelsea, która raczej nie będzie forsować tempa w tym spotkaniu. Akcję prawą stronę Branislava Ivanovicia przerwał ofiarnym wybiciem Bacary Sagna.

• Walka w narożniku Cesara Azpilicuety z Laurentem Koscielnym. Górą Francuz, ale wybita przez niego piłka szybko pada łupem gospodarzy.

• Arsene Wenger dość szybko reaguje. Zdejmuje z boiska Lukasa Podolskiego, a wprowadza na nie lewego obrońcę, Thomasa Vermaelena.

• David Luiz strzela zza pola karnego, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Kontra Chelsea i Fernando Torres podaje niedokładnie do niepilnowanego Andre Schuerrle! Kanonierzy zdają się być w szoku tym, co się działo przez niecałe 20 minut.

• Pewny strzał Edena Hazarda! Knock-out na Stamford Bridge

• ... i czerwona kartka dla... Kierana Gibbsa?! Ogromny błąd arbitra!

• A jednak... Rzut karny dla Chelsea...

• 3:0? NIE MA GOLA! Eden Hazard strzela z ośmiu metrów obok słupka! Ale są gorące protesty gospodarzy - ich zdaniem Alex Oxlade-Chamberlain musnął piłkę ręką.

• Centra z rzutu wolnego Andre Schuerrle w pole karne. Dobre zagranie, ale nikt nie zamknął akcji. W odpowiedzi jego rodak, Lukas Podolski, złapany w pułapkę ofsajdową.

• Seria niebezpiecznych fauli, za które Andre Mariner mógł pokazać żółte kartki Davidowi Luizowi i Bacary'emu Sagni. Nie zrobił tego.

• Fernando Torres zmienia Samuela Eto'o. Ależ pech Kameruńczyka, ledwie zaczęło się to spotkanie, ledwie strzelił bramkę, a musi opuścić murawę...

• Samuel Eto'o nabawił się kontuzji i nie będzie mógł grać dalej! Będzie konieczna zmiana!

• Ależ mecz (Niemca)! Schuerrle przebija się przez obronę (bezradnych) Kanonierów, po czym - po podaniu - strzela nie do obrony w lewy dolny róg.

• GOL, ANDRE SCHUERRLE. NIEBYWAŁE

• Indywidualna akcja Andre Schuerrle, który podaje do Kameruńczyka. Ten po ograniu z dziecinną łatwością Pera Mertesackera strzelił po długim rogu. Wojciech Szczęsny musnął piłkę, ale nie był w stanie sparować strzału

• GOL, SAMUEL ETO'O!!!

• Petr Cech z najwyższym trudem paruje strzał zza pola karnego Olivera Giroud!

• Andre Schuerrle na spalonym.

• Starcie w polu karnym Samuela Eto'o, który pada w polu karnym po interwencji Wojciecha Szczęsnego! Nie ma jednak rzutu karnego.

• W odpowiedzi The Blues i podanie w "16" do Samuela Eto'o. Nie poszedł on za akcją i piłkę łapie Wojciech Szczęsny.

• Atak pozycyjny Arsenalu z przyspieszającym podaniem do na prawą stronę do Tomasa Rosicky'ego. Czecha uprzedził Cesar Azpilicueta, który przerwał na moment akcję rywala.

• Andre Marnier gwizdkiem oznajmia rozpoczęcie najstarszych, 182-gich, derbów Londynu! Losowanie "wygrali" gospodarze.

• Mecz jeszcze się nie rozpoczął, a pojawiła się odpowiedź na pytanie. Asystent Fryzjera... ciekawy nick. Odpowiedź: 12 października 1996 Blackburn Rovers - Arsenal 0:2. GRATULUJĘ

• Obie drużyny już na murawie. Za moment losowanie stroni rozpocznie się mecz, na który wszyscy czekaliśmy!!![/b]

• Wyłączamy komórki i Facebooka - przenosimy się na Stamford Bridge!!!

• To już ostatni moment by skoczyć po zagrychę, bo czeka nas prawdziwa piłkarska uczta!

Zagrycha

• Gwoli ścisłości: Andre Marrinerowi na liniach będą pomagali Scott Ledger oraz Marc Perry. Abitrem technicznym jest za to Anthony Taylor.

• Jak prezentuje się bilans bezpośrednich ligowych spotkań? Lekka przewaga rysuje się po stronie The Blues, którzy wygrali 2 mecze i tyle samo zremisowali. Spotkanie Stamford Bridge w sezonie 2011/2012 było fantastycznym widowiskiem dla widzów. Czy tak samo będzie dzisiaj? Nie mam(y) nic przeciwko.

• 23.12.2013 . Arsenal – Chelsea 0:0
    • 20.01.2013 . Chelsea – Arsenal 2:1 (Mata 6', Lampard 16' k. – Walcott 58')
    • 29.09.2012 . Arsenal – Chelsea 1:2 (Gervinho 43' – Torres 20', Mata 53')
    • 21.04.2012 . Arsenal – Chelsea 0:0
    • 29.10.2011 . Chelsea – Arsenal 3:5 (Lampard 14', Terry 45', Mata 80' – van Persie 3 (36', 85', 90'), Santos 48', Walcott 55')
  • Z kolei w ekipie gości nie zagrają m.in. Mesut Ozil (22/4, pomocnik), Aaron Ramsey (18/8, pomocnik), Abou Diaby (0/0, pomocnik), Theo Walcott (13/5, napastnik) i Jack Wilshere (23/3 pomocnik).

• Wiemy kogo wystawił i ma ławce rezewowych Jose Mourinho. Brakuje Ashley Cole'a (13/0, obrońca), Ramiresa (28/1, pomocnik) oraz Williama (20/2, pomocnik). Brazylijczycy muszą pauzować z powodu czerwonych kartek z poprzedniej kolejki.

• Mały bonus w postaci konferencji prasowej Jose Mourinho i Arsene'a Wengera z przymrużeniem oka (dostępne angielskie napisy).

• Tak prezentuje się ścisła piątka która została zdominowana przez trzy zespoły ze stolicy Anglii. Dwie z nich zagrają ze sobą już niedługo!