• Samuel Eto'o 2 – Manchester United 0

• Samuel Eto'o 3 – Manchester United 0

• Samuel Eto'o 3 – Manchester United 1 (Javier Hernandez)

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

• Mecz na szczycie nie rozczarował a zagwarantował świetne widowisko. Nie było ono jednostronne jak może wskazywać wynik. Chelsea była bardziej skuteczna i wykorzystała Samuela Eto'o do rozbicia rywala. Trafienie Javiera Hernandeza lekko zamaskowało bezradność gości. I nie popisał się sędzia, który dał czerwoną kartkę nie temu zawodnikowi MU co trzeba.

• KONIEC MECZU Chelsea w meczu na szczycie pokonuje na Stamford Bridge Manchester United!!!

• Ostre wejście Rafaela "sankami" i (tylko) żółta kartka!. Wcześniej miała miejsce kilkusekundowa przepychanka między zawodnikami obu drużyn.

• Rafael Da Silva znacznie nagiął przepisy zabierając piłkę przeciwnikowi. Sędzia dyktuje faul Brazylijczyka, co nie przyjmuje się ze zrozumieniem obrońcy MU.

• Owszem, zdrowie jest najważniejsze, ale trzeba zachować rozsądek. Tego zabrakło arbitrowi, który pospieszył się z tą decyzją. Żółta kartka jak najbardziej byłaby na miejscu.

• Kontuzja Fernando Torresa. Przez chwilę wydawało się, że nie może kontynuować grę. Jednak może i Chelsea w komplecie.

• Philip Dowd dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Czerwona kartka (trochę na wyrost) dla Nemanji Vidicia za faul na Edenie Hazardzie!

• Faul John Obi Mikela. Rzut wolny.

• Nemanja Matić wchodzi za Williama. Ostatnia zmiana w Chelsea.

• Kapitalny przerzut Chicarito do wbiegającego w pole karne Chrisa Smallinga. Ten jakby bał się uderzać z ostrego kąta, więc zgrał piłkę przed bramkę do... nikogo.

• Oto gol Javiera Hernandeza

• Ostro gra Phil Jones. Kolejny raz nie przebiera w środkach by powstrzymać przeciwnika. A żółtej kartki (jeszcze) nie ma.

• Wolny dla gości z dalszej odległości. Nie było dośrodkowania, a krótkie rozegranie. Kilkanaście sekund później piłka ląduje w rękawicach Petra Cecha.

• Dla popularnego Chicarito to dopiero drugie trafienie w tym sezonie.

• Rezerwowy napastnik MU dostał piłkę na 5. metr od Phila Jonesa i wślizgiem pakuje piłkę do siatki. Będzie ciekawie!

• Fernando Torres zmienia bohatera tego spotkania, Samuela Eto'o.

• GOL, JAVIER HERNANDEZ

• Samuel Eto'o tym razem nie poradził sobie z Johnym Evansem przed polem karnym Manchesteru.

• John Terry, który gra 30 mecz przeciwko MU, faulowany przez Javiera Hernandeza.

• Strzał Williama zablokowany.

• Phil Jones bez pardonu zabiera piłkę rywalowi. Chociaż był faul, to zdaniem arbitra nie kwalifikował się do upomnienia kartką.

• Rzut wolny dla gospodarzy, ale piłka po centrze Branislava Ivanovicia nie trafiła do żadnego z jego partnerów.

• Ponownie czeski bramkarz w roli głównej! Zamiast natychmiast wybijać zdecydował się kiwać Javiera Hernandeza tuż przed własną bramką! Na jego szczęście udało się, ale wkurzył tym Jose Mourinho, który aż wstał z fotela. Będzie ostrzejsza rozmowa?

• Petr Cech nie uchronił Chelsea przed rzutem rożnym. Po centrze z lewego narożnika Adnana Januzaja Danny Welbeck strzela głową obok dalszego słupka!

• Jose Mourinho wzmacnia drugą linię. Wprowadza Johna Obi Mikela w miejsce grającego bardziej ofensywnego Oscara

• David de Gea wprowadza piłkę z "piątki". Wcześniej nieudana akcja Chelsea, po której piłka wyszła poza linię końcową.

• Goście zepchnięci do głębokiej defensywy. Chelsea spokojnie kontroluje przebieg spotkania.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Chelsea. Samuel Eto'0 szczelnie pilnowany przez 2-3 zawodników MU. Skutecznie.

• William potrafi uderzyć z dalszej odległości, ale nie potwierdził tego w tej próbie. Chociaż celna, to nie sprawiła problemów Davidowi De Gei.

• Udane dośrodkowanie Javiera Hernandeza, który niespodziewanie znalazł się na prawej stronie. Branislav Ivanović uprzedza czyhającego na piłkę Danny'ego Welbecka.

• Ramires strzela zza pola karnego bardzo wysoko nad poprzeczką.

• A tak Samuel Eto'o kompletuje hattrick:

• Druga zmiana, na wskroś ofensywna, w barwach gości. Javier Hernandez za coraz słabiej grającego Ashley Younga. Meksykaninowi uda się wpłynąć na zmianę wyniku?

• Bezradny i bezbarwny Antonio Valencia fauluje Cesara Azpilicuetę i dostaje za to przewinienie żółtą kartkę.

• Dość udane dośrodkowanie Ashley Younga brzmi podejrzanie. Już wiadomo czemu, w momencie przyjmowania piłki pomagał sobie nieprzepisową ręką. A chwilę wcześniej William leżał na boisku, ale może grać dalej.

• Wymuszona zmiana w MU w wyniku kontuzji. Chris Smalling wchodzi za kulejącego Patrice'a Evrę.

• Napastnik kompletny? Bramki prawą nogą, lewą i teraz głową!!! Kameruńczyk strzela swojego 4, 5 i 6 gola w Premier League

• Doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego i najwyżej wyskoczył Kameruńczyk, który głową dobija Diabły

• HATTRICK SAMUELA ETO'O!!!

• Oscar z prawej strony zagrywa płasko w pole karne do Samuela Eto'o, lecz ten nie zdołał ani podać, ani strzelić. Korner.

• Branislav Ivanović fauluje na lewej stronie aktywnego Adnana Januzaja. Centra Ashley Younga za krótka i górą (znowu) obrona Chelsea..

• I wracamy na drugą połowę! Obie drużyny przystępują do niej bez roszad personalnych.

• I drugie trafienie Kameruńczyka:

• Pierwszy gol Samuela Eto'o (oglądamy póki nie zablokują ;))

• 2 Interwencje bramkarzy 1
  • Jak tu nie kochać Premier League? Huraganowe ataki Czerwonych Diabłów na początku pierwszej odsłony dodały... wiatru w żagle Chelsea! Dwa "kameruńskie gongi" pokazują, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Jedno zwycięstwo i 3 porażki MU w tym roku wygląda słabo, a może być jeszcze gorzej.. Czy MU przegra czwarty mecz? Przekonamy się za niespełna godzinę.

• Philip Dowd, po doliczeniu trzech minut, kończy pierwszą połowę! Chelsea prowadzi w meczu na szczycie 2:0 z Manchesterem United po dwóch trafieniach Samuela Eto'o!

• Faul Cesara Azpilicuety i Hiszpan stał się kolejnym rozmówcą sędziego. Bez kartkowej konsekwencji.

• Po rzucie rożnym piłka została wybita przez pole karne gości, ale ta trafia pod nogi Gary'ego Cahilla. Anglik zagrał siódmy metr do Kameruńczyka, który mimo ofiarnej interwencji bramkarza podwyższa prowadzenie!

• GOL, SAMUEL ETO'O DRUGI RAZ!!!

• "Spadający liść" Davida Luiza trafia na murek i wychodzi poza linię końcową. Korner.

• Kolejne starcie na linii Phil Jones – William. Wolny dla gospodarzy ok. 24 metrów od bramki MU!

• Oscar strzela nożycami po centrze z prawego skrzydła tuż nad poprzeczką!

• David Luiz staranował w pobliżu koła środkowego Phila Jonesa. Powinien pamiętać, że ma żółtą kartkę. Jak nie, to sędzia mu przypomniał.

• David Luiz przez moment poza linią boczną w asyście sztabu medycznego. Po chwili gospodarze już w komplecie.

• ... a już prędzej remis! Danny Welbeck dostał podanie, którego nie przeciął obrońca Chelsea, i z ok. 10 metrów strzela w... sam środek bramki. Petr Cech z problemami broni!!!

• Podanie Samuela Eto'o w pobliże pola karnego do partnera przecięte. Mogło być 2:0...

• Faul taktyczny Ashley Younga. Chyba zapomniał o rozmowie z arbitrem sprzed kilkunastu minut... aż do teraz, kiedy otrzymał "żółtko".

• Atak pozycyjny gospodarzy na lewej stronie, przed polem karnym MU. Nie mógł patrzeć na nieporadność w odbiorze piłki Antonio Valencia i włączył się do akcji. Skutecznie: nie dość, że zabrał piłkę Edenowi Hazardowi, to jeszcze dał się sfaulować.

• Podanie na pamięć Adnana Januzaja na szósty metr przed bramkę Chelsea. Nikt z jego partnerów nie doszedł do piłki.

• Oscar strzela z prawego narożnika pola karnego ponad 2 metry obok lewego słupka bramki Davida De Gei. Kąt znacznie skrócili mu dwaj defensorzy przez co nie mógl lepiej przymierzyć.

• Danny Welbeck w ostatniej chwili uprzedzony w polu karnym gospodarzy przez wracającego Gary'ego Cahilla! Świetnym prostopadłym podaniem popisał się Antonio Valencia.

• Patrice Evra przechwycił piłkę na lewej stronie i pobiegł co sił w nogach w stronę bramki Chelsea. Strzela z 15 metrów w boczną siatkę!

• Dalekie dośrodkowanie Antonio Valencii z prawej strony. Wolał tak pozbyć się piłki niż wdać się w drybling z Cesarem Azpilicuetą. Wynik centry? Ashley Young chyba ma z kim trenować.

• Lekko spóźniony na 35. metrze John Terry ratuje się faulem. Centa Ashley Younga (znowu) przerwana przez obronę Chelsea. Anglik ma nad czym trenować na treningach. O ile miałby z kim

• I jeszcze jeden korner, tym razem po przerwanym zagraniu Williama. Bez zagrożenia.

• Indywidualna akcja lewą stroną Edena Hazarda, który z lewej strony wbiegł w pole karne MU! Szukał podaniem na piątym metrze Samuela Eto'o, ale wmieszał się w to zagranie obrońca gości i wybił piłkę na rzut rożny.

• Odpowiedź gości i ostatecznie po centrze z rzutu wolnego i strzale głową Nemanji Vidicia piłkę łapie Petr Cech.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany grający w drugiej linii David Luiz za faul

• Kameruńczyk biegł wzdłuż linii pola karnego i zdecydował się na strzał w stronę dalszego słupka. Piłka została podbita przez interweniującego Phila Jonesa i wpada niemal w okienko bramki MU

• GOL, SAMUEL ETO'O

• Dalekie podanie Davida Luiza nie znalazło adresata. A Danny Welbeck przerywa akcję faulem.

• Oscar skoszony w pobliżu koła środkowego przez Ashley Younga. Rozmowę wychowawczą z Anglikiem przeprowadził Philip Dowd – "jeszcze raz i żółta"

• Adnan Januzaj pomagał sobie ręką w przyjmowaniu piłki. Dostrzegł to arbiter i podyktował rzut wolny, ale w okolicach środka pola.

• Pierwszy strzał The Blues. Szczęścia próbował William, lecz nie zdołał sprawić kłopotu Davidowi De Gei.

• Faul Branislava Ivanovicia na lewej stronie. Centra Adnana Januzaja i znowu górą defensywa Chelsea.

• Raczej nie zdążyli wymienić się numerami telefonu, bo gra została szybko wznowiona.

• Pogawędka arbitra z Philem Jonesem i Davida Luiza. Brazylijczyk wszedł barkiem w rywala by ten nie zabrał piłkę rozpędzonemu Edenowi Hazardowi.

• Rafael Da Silva w roli prawoskrzydłowego centruje w pole karne, ale za krótko i John Terry głową wybija piłkę i na chwilę przerywa szturm przeciwnika.

• Chelsea próbuje uspokoić grę długą wymianą podań, ale wysoki pressing przeciwnika to uniemożliwia .Faul Ramiresa w środku pola.

• Początek należy do podopiecznych Davida Moyesa. David Luiz wybiciem poza linię końcową przerywa akcję MU. Korner i Nemanja Vidić nie sięgnął piłki. Chelsea zamknięta na własnej połowie, bardzo blisko '16'.

• Adnan Januzaj strzela i piłka po rykoszecie wychodzi na korner. Centra Ashley Younga nie sprawiła problemów gospodarzom.

• Kapitalna akcja Manchesteru Utd. zakończona strzałem z lewej strony pola karnego! Petr Cech górą w tym pojedynku!

• ... gości i Philip Dowd daje znać gwizdkiem by rozpoczęli mecz!

• Losowanie stron, które wygrał kapitan...

• Obie drużyny wychodzą przy gromkich brawach kibiców na murawę!

• A w międzyczasie wyłączamy Facebooka, wyciszamy komórki i siadamy głęboko w fotelach!!!

• Przypominam, że w komentarzach można pisać swoje typy jakim wynikiem zakończy się to szlagierowe spotkanie Premier League

• Philipowi Dowdowi będą pomagać na liniach Michael Mullarkey oraz Scott Ledger. Arbitrem technicznym jest za to Lee Probert.

• Obie drużyny, w przypadku wygranej, nie awansują w tabeli, ale umocnią swoją pozycję. Chelsea może odskoczyć Liverpoolowi i Tottenhamowi na 6 punktów. Manchester – zbliży się na punkt do Evertonu i o cztery może wyprzedzać ósme Newcastle.

• 26.08.2013 Manchester Utd. 0:0 Chelsea
    • 05.05.2013 Manchester Utd. 0:1 Chelsea (87' J. Mata)
    • 28.10.2012 Chelsea 2:3 Manchester Utd. (44' J. Mata, 53' Ramires – 4' D. Luiz (sam.), 12' R. van Persie, 75' J. Hernandez)
    • 05.02.2012 Chelsea 3:3 Manchester Utd. (35' J. Evan (sam.), 45+1' J. Mata, 50' D. Luiz – 57' (k), 68' (k) W. Rooney, 84' J. Hernandez)
    • 18.09.2011 Manchester Utd. 3:1 Chelsea (8' C. Smalling, 37' Nani, 45' W. Rooney – 46' F. Torrers)
  • Najpierw przyjrzeliśmy się całej historii starć Chelsea z Manchesterem Utd. A jakimi wynikami kończyło się ostatnie 5 gier?

• Natomiast chimeryczne w ostatnim czasie Czerwone Diabły wygrały ze Swansea, a na listę strzelców wpisywali się – również po przerwie – Antonio Valencia oraz Danny Welbeck.

• W poprzedniej kolejce obie drużyny wygrywały dwiema bramkami. The Blues poradzili sobie na wyjeździe z Hull strzelając obie bramki w drugiej połowie (E. Hazard i F. Torres) przez co umocnili się na najniższym stopniu podium

• Jakim wynikiem zakończy się więc to spotkanie? Swoje typy można pisać w komentarzach!!!

• Jak to dobrze, że w tle nie ma Heart of Courage w wykonaniu orkiestry pod wdzięczną (i chyba stronniczą w przypadku tego spotkania) Two Steps From Hell.

• To starcie doczekało się filmowej zapowiedzi

• Co "autor" miał tu na myśli? Można gdybać, ale w kuluarach mówi się, że swego rodzaju sensacją może być przejście na Old Trafford... Juana Maty!. Cena: 20-25 mln funtów. Ciekawym argumentem dotyczącym tego wydarzenia „popisał” się brytyjski Daily Mail: zdaniem gazety Jose Mourinho nie upatruje w MU kontrkandydata w walce o tytuł mistrza Anglii, więc przenosiny Hiszpana nie wpłynęłyby na Chelsea (w sumie taka wypowiedź byłaby w stylu The Special One). Pożyjemy, zobaczymy.

• I David Moyes o huśtawce formy MU w lidze oraz o transferowych przymiarkach: [i]Nie sądzę, aby nasz blask przybladł. Niektóre nasze wyniki nie były takie, jakie byśmy chcieli, ale nasza gwiazda nie gaśnie. Myślę, że jest wręcz odwrotnie[/i]. (…) [i]Wielu czołowych piłkarzy chce dołączyć do Manchesteru United[i].

• Wiemy, że David Moyes nie wystawi dzisiaj Wayne'a Rooney'a i Robina Van Persie'go. Kogo jeszcze zabraknie w ekipie Czerwonych Diabłów? Lista nieobecnych jest nieco dłużsa! Nie wystąpią kontuzjowani Nani (choć nieoficjalnie mówi się o jego transferze z Old Trafford, m.in. wymienia się Valencię), i Marouane Fellaini[/b]! Z powodu czerwonej karki przymusowa absencja czeka też Fabio.

• W barwach gospodarzy nie zagra [b]Marco van Ginkel[/b], który od dłuższego czasu zmaga się z kontuzją. Pod znakiem zapytania stał występ [b]Branislava Ivanovicia[/b], ale jak widzimy jest gotowy do gry. W kadrze znalazło się miejsce wracającego po kontuzji i rehabilitacji [b]Franka Lamparda[b] oraz świeżo pozyskanego Nemanja Matić z Benfiki Lizbona. Przypomnę, że Serb był już zawodnikiem The Blues w latach 2009-11 i zagrał w... 3 spotkaniach.

• Jose Mourinho przed hitem i o swoim vis a vis: – Pojedynek z nimi nigdy nie może być łatwy. Walczymy o tytuł, a mecze z takimi rywalami jak oni mogą okazać się kluczowe. Gdyby udało nam się wygrać, dostalibyśmy sporą dawkę energii do dalszej pracy. (…) David jest w dobrej sytuacji. Zarząd powierzył mu misję budowania silnej drużyny i dał mu duży kredyt zaufania. Jestem pewien, że dobrze wykonuje swoją robotę.