Chelsea Londyn

3

Southampton FC

1

• Koniec spotkania, zasłużone zwycięstwo Chelsea. Gospodarze w drugiej połowie byli dużo lepsi od rywala i przede wszystkim potrafili wykorzystać osłabienie Southampton. 3:1 to wynik na pewno nie za niski, a The Blues dzięki temu są już na drugim miejscu w tabeli. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• 41 568 widzów ogląda dziś na Stamford Bridge ten mecz.

• Sześć minut arbiter dorzucił do tej drugiej połowy.

• Goooooool! 3:1, Demba Ba! Świetna wrzutka Ramiresa z lewej strony i jeszcze lepsze wykończenia napastnika. Ba z naprawdę trudnej pozycji trafia do bramki. Zdaje się, że jest już po meczu.

• W dobrej teraz sytuacji do strzału znalazł się Osvaldo, ale piłkarz ten źle przymierzył.

• Wrzutka Luke'a Shawa z lewej strony, ale kompletnie nieudana i spokojnie interweniuje Petr Cech.

• Żółta kartka dla Osvaldo za faul na Macie. Za wysoko nogę podniósł Włoch przy tym wślizgu i kara zasłużona.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. John Obi Mikel za Fernando Torresa.

• Dośrodkowywał Mata futbolówkę w pole karne z rzutu rożnego, ale w szesnastce dobrze poradził sobie Osvaldo.

• Było blisko gola wyrównującego! Dobrze z lewej strony dośrodkował Lambert, ale nie trafił w piłkę Osvaldo.

• Dobra wrzutka z prawej strony w wykonaniu Ivanovicia, ale zakończona nieudanym strzałem Torresa.

• A jednak nie, Brazylijczyk jest już gotowy do gry.

• Leży teraz na murawie Ramires. Prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego w szesnastkę Chelsea, ale tam pogubił się Jose Fonte i dali sobie radę obrońcy The Blues.

• To powinno być 3:1! W kapitalnej sytuacji znalazł się Demba Ba, ale były zawodnik Newcastle nie trafił nawet w światło bramki.

• Żółta kartka dla Rodrigueza za dyskusję z sędzią.

• Dobra akcja Chelsea, Mata wrzucił w pole karne, ale tam spokojnie piłkę wyłapał Gazzaniga.

• Groźne dośrodkowanie Maty z prawej flanki, ale dobrze w szesnastce radzi sobie Jose Fonte.

• Ostatnia zmiana Mauricio Pochettino. Rickie Lambert za Morgana Schneiderlina.

• Southampton teraz w szoku, nie potrafi się z niego otrząsnąć. Szybka strata dwóch goli, zmiana bramkarza, to wszystko powoduję, iż Święci mają takie kłopoty.

• Żółta kartka dla Schneiderlina za faul na Torresie w środkowej strefie boiska.

• Steven Davis wchodzi za Ward-Prowse'a.

• Gooooooooooool! 2:1, John Terry! Wrzutka Maty z lewej strony i cudowny strzał głową w wykonaniu kapitana The Blues. Bramkarz absolutnie bez szans.

• Trudna teraz sytuacja dla gości. Utrata bramki i goalkeepera, to może naprawdę źle na nich wpłynąć. Wielki test Gazzanigi.

• Żółta kartka dla Adama Lallany.

• Tak jest, Gazzaniga zmienia reprezentanta Polski.

• Boruc prosi o zmianę. Polak najwyraźniej uszkodził palec przy tym zderzeniu ze słupkiem.

• Goooooool! 1:1, Cahill! Dośrodkowanie z rzutu rożnego, strzał głową, po którym piłka odbiła się od słupka, a razem z nią Boruc. Do bramki dobił ją Gary Cahill.

• Dobry strzał Lamparda z rzutu wolnego, ale równie dobrze interweniował Boruc. Rzut rożny.

• Ward-Prowse dośrodkowywał teraz z rzutu rożnego, ale zrobił to zupełnie nieudanie. Od bramki Cech.

• Nie ma już śladu po tej rozpędzonej Chelsea z końcówki pierwszej połowy. Podopieczni The Special One znów niewidoczni, znów nie mają pomysłu na rywala. Dobrze im taka sytuacja nie wróży.

• Mocne, ostre dośrodkowanie Ward-Prowsa, wybite jednak przez obrońców The Blues.

• Na razie spokojny początek tej drugiej połowy. Dobrze piłkę rozgrywają goście i Chelsea szuka możliwości do ataku. Na tę chwilę nieskutecznie.

• Druga zmiana w ekipie Chelsea. Demba Ba wchodzi za Essiena.

• Sędzia gwiżdże, gospodarze wznawiają grę.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie prowadzą goście, którzy błyskawicznie objęli prowadzenie po fatalnym błędzie Essiena. Chelsea miała swoje niezłe okazje, ale do tej pory świetnie w bramce spisuje się Artur Boruc. Na razie to tyle, spotkamy się za około kwadrans.

• Dobra wrzutka Ward-Prowsa z prawej flanki, jednak jeszcze lepsza interwencja Cahilla. Piłka w rękach Cecha.

• Cztery minuty doliczył Michael Oliver do tej pierwszej połowy.

• Ależ szansa Torresa, ależ interwencja Boruca! Świetne dośrodkowanie z lewej strony, dobry strzał głową El Nino i genialna interwencja jedną ręką Polaka. Boruc znów pomaga swojej ekipie.

• Zmiana w zespole Chelsea. Jak widać, kontuzja Oscara jest jednak dość poważna, bo to właśnie za niego wchodzi Lampard.

• Znów było groźnie! Torres dośrodkował z prawej strony, a głową uderzył Hazard. Znów jednak dobrze poradził sobie Boruc.

• Ładnie sobie teraz ułożył piłkę pod strzał sprzed pola karnego Lallana, ale samo uderzenie było fatalne i grę wznowi Cech.

• Brazylijczyk wrócił jednak już na szczęście na boisko. Gramy dalej.

• Na murawie leży teraz kontuzjowany Oscar.

• Dobra wrzutka z prawej strony w pole karne gospodarzy, świetnie radzi sobie jednak Gary Cahill.

• Faul Cahilla na Rodriguzie, na połowie Chelsea. Goście nie potrafili jednak skorzystać z tego rzutu wolnego, kolejny spalony.

• Żółta kartka dla Essienaza próbę symulki. To nie jest dobry mecz dla tego piłkarza Chelsea.

• Ogromne zamieszanie pod bramką Boruca. Mata dośrodkował w pole karne, ale tam dobrze w kotle dobrze odnalazł się polski bramkarz i załapał piłkę.

• I kolejny spalony. Mata dośrodkował z prawego skrzydła, a głową uderzał Essien. Jak do tej pory, świetnie ustawiają się obrońcy gosci.

• Ależ to była okazja dla Chelsea! Hazard zagrał w pole karne do Ramiresa, ten podał do Maty, a strzał Hiszpana kapitalnie wybronił Boruc. Jak sie jednak po chwili okazało, nawet gdyby piłka wpadła do bramki, to gol nie zostałby uznany z uwagi na spalonego na jakim był pomocnik Chelsea.

• Dobry strzał Ward-Prowse'a z rzutu wolnego, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę Petra Cecha.

• Faul Ramiresa na Lallanie, niedaleko szesnastki The Blues.

• Świetną indywidualną akcję przeprowadził Oscar, dograł piłkę do Torresa, ale tego zatrzymał Luke Shaw. Chelsea naciska coraz bardziej.

• Teraz mamy okres dość wyraźnej przewagi Chelsea. To oni dłużej utrzymują się przy piłce, raz po raz próbują przebić się pod bramkę rywala. Na razie bez większego skutku, ale to tylko na razie.

• Mocny strzał sprzed szesnastki oddał Oscar, ale dobrze interweniował Boruc, który odbił futbolówkę.

• Dobra wrzutka Ivanovicia z prawej strony, Davis wybija piłkę na rzut rożny/

• Dobre dośrodkowanie Oscara w pole karne, ale tam świetnie interweniuje Lovren. Nawet jednak gdyby któryś z gospodarzy doszedł do strzału, to nic z tego by nie było, gdyż sędzia dopatrzył się spalonego.

• Duży spokój cechuje dzisiaj Southampton w rozegraniu piłki. Dobrze oni sobie radzą z pressingiem rywala, oddalając grę od własnego pola karnego.

• Ward-Prowse dośrodkowywał przed chwilą z rzutu rożnego, ale zrobił to bardzo nieudanie i poradzili sobie defensorzy Chelsea.

• The Blues na razie nie mają pomysłu na ukłucie rywala. W ich grę wkrada się za dużo chaosu i jeśli nie uda im się tego przezwyciężyć, to ich sytuacja będzie bardzo trudna.

• Pablo Osvaldo uderzony przez Cahilla, leży teraz na boisku.

• Zdenerwowany tym stanem rzeczy Torres zdecydował się teraz na akcję indywidualną, ale został zatrzymany tuż przed polem karnym.

• Chelsea wymienia sporo podań, ale tak naprawdę nie wie, co zrobić z piłką. Tak jak teraz, kiedy wykonali ich naprawdę dużo, a potem nastąpił długi przerzut zakończony stratą futbolówki.

• Święci świetnie zaczęli i mogą teraz "ułożyć sobie" ten mecz pod siebie. Na razie dobrze utrzymują się przy piłce, nie dopuszczając rywala pod własną szesnastkę.

• Strzał głową Cahilla po dośrodkowaniu Maty, nieudany jednak i od bramki zaczyna Boruc.

• Takiego początku nikt się nie spodziewał! Pierwszy błąd w tym meczu i od razu zamieniony na gola. Zła wiadomość dla kibiców gospodarzy jest taka, że gdy Southampton w tym sezonie obejmuje prowadzenie, to już nie przegrywa meczu.

• Gooooooooooool! 0:1, trzynasta sekunda! Fatalne zagranie piłki przez Essiena, który podał ją wprost pod nogi Rodrigueza, a ten nie mógł tego nie wykorzystać. Ależ początek!

• Sędzia daje sygnał, goście rozpoczynają spotkanie. Obyśmy byli świadkami naprawdę dobrego meczu.

• W pierwszym składzie Chelsea, co warte odnotowania, znalazł się Juan Mata. Zobaczymy, jak Hiszpan wykorzysta swoją szansę.

• Gwoli informacji, sędzią tego widowiska będzie pan Michael Oliver.

• W poprzednim sezonie bilans starć między tymi dwoma drużynami wypadł na korzyść Świętych. W pierwszym meczu, na Stamford Bridge padł remis 2:2, a następnie na St. Marry's zwyciężyli oni 2:1.

• Dobrą wiadomością dla kibiców Boruca i spółki jest bez wątpienia powrót do pierwszego składu środkowego obrońcy, Dejana Lovrena. W porównaniu z poprzednim meczem zastąpił on Josa Hooivelda. Na ławce zasiadł za to szukający powrotu do formy napastnik, Rickie Lambert. Dziś na jego miejscu w wyjściowym składzie znalazł się Pablo Osvaldo.

• Do meczu zostało jeszcze troszkę czasu, na pewno wystarczy go na przeczytanie zapowiedzi do niego. Można ją znaleźć w tym miejscu.

• W tabeli ligowej co prawda obie ekipy ze sobą nie sąsiadują (Chelsea jest druga, a Southampton siódmy), ale dzielą je zaledwie dwa punkty. Jeśli goście zdołają dzisiaj zwyciężyć, to z pewnością wyprzedzą londyńczyków.

• Mimo tego, Chelsea i tak podejdzie do tego dzisiejszego meczu z zamiarem zatarcia plamy - we wtorek podopieczni Jose Mourinho przegrali na wyjeździe z FC Basel w spotkaniu piątej kolejki Champions League. Chluby delikatnie mówiąc im to nie przyniosło.

• Ostatnią kolejkę ligową obie ekipy kończyły w można powiedzieć, skrajnie odmiennych nastrojach. The Blues zwyciężyli w derbach Londynu z West Ham 3:0, natomiast Święci przegrali na The Emirates z Arsenalem, 0:2.

• Jak widać, Mauricio Pochettino wciąż darzy zaufaniem bramkarza reprezentacji Polski, Artura Boruca. Były goalkeeper Legii Warszawa w ostatnim czasie popełniał głupie błędy, które kończyły się utratami bramek, ale najwidoczniej szkoleniowiec Świętych wierzy w powrót Artura do normalnej, czyli kapitalnej dyspozycji. Przypomnijmy, że był on nominowany do nagrody najlepszego piłkarza Premier League we wrześniu.

• Ławka rezerwowych Southampton: Gazzaniga, Yoshida, Lambert, S. Davis, Cork, Chambers, Hooiveld.

• Ławka rezerwowych Chelsea: Schwarzer, Cole, Mikel, Lampard, Schurrle, Willian, Ba.

• Po lewej stronie macie już dostępne składy, na jakie zdecydowali się szkoleniowcy obu ekip. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

• Witamy! Już tylko około 50 minut zostało do spotkania Chelsea i Southampton. Mecz odbędzie się na Stamford Bridge, a na relację live z tego wydarzenia zapraszam serdecznie, Damian Wiśniewski.