• Z mojej strony to już wszystko. Za uwagę dziękuję serdecznie, Damian Wiśniewski.

• Posiadanie piłki 54% do 46% dla Chelsea
    • Strzały 12 (4) do 6 (2) dla Chelsea
    • Rzuty rożne 5 do 4 dla Chelsea
    • Faule 18 do 11 dla Tottenhamu
  • Chelsea nokautuje, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że goście sami wyłożyli się przeciwnikowi, popełniając fatalne błędy. To się ślizgając, to faulując rywala we własnym polu karnym.

• Koniec meczu, Chelsea nokautuje Tottenham!

• Ślizgali się Sandro i Lloris, dzięki czemu dwa gole zdobył Ba. Przy pierwszej bramce poślizgnął się Vertonghen, więc ktoś chyba powinien sprawdzić obuwie piłkarzy Tottenhamu.

• Goooooooooool! I 4:0, znowu Demba Ba!

• Napisałem, że gospodarze grają spokojnie, a tu masz i gol!

• Gooooooooool! 3:0, Demba Ba!

• Spokojnie grają The Blues, nie dopuszczają przeciwnika pod własną bramkę

• Żółtą kartkę dostał Azpilicueta

• Oscar znów próbował przedrzeć się w pole karne Tottenhamu, ale został zatrzymany,

• Oscar... Fajną akcję zagrali Hazard i Willian, ten drugi dograł do Oscara, ale on z niezłej pozycji fatalnie przestrzelił

• Tottenham w 10 kompletnie sobie nie radzi. Możemy już dopisać trzy punkty gospodarzom.

• Starli się teraz Sandro i Demba Ba, w efekcie czego ucierpiał Brazylijczyk.

• Goście spróbowali teraz zaatakować na bramkę Chelsea, ale kompletnie im to nie wyszło.

• Bohater tego meczu, Samuel Eto'o opuszcza boisko. W jego miejsce Demba Ba.

• Długo teraz przy piłce utrzymują się gospodarze. Nie forsują tempa, tylko spokojnie wymieniają podania.

• I jest zmiana. Fryers za kapitana Tottenhamu

• Michael Dawson złapał jakąś kontuzję i leży na murawie

• Faulowany był chyba teraz Oscar przez Sandro, ale sędzia nie podyktował rzutu wolnego.

• Oddali teraz trochę pole do gry rywalowi piłkarze Chelsea, sami nastawiając się do kontr.

• Zmiana w drużynie Mourinho. Schodzi Andre Schuerrle, wchodzi Willian.

• Dobrze wykonany rzut wolny przez Chelsea, ale zyskali tylko rzut rożny

• Ależ błyskawicznie rozpracowali gości The Blues. Zaczęło się od fatalnego błędu Vertongena, po którym padła pierwsza bramka, a potem faul i czerwień Kaboula i właściwie jest po meczu!

• Zmiana u gości, Paulinho za Sigurdssona

• Gooooooool! 2:0, Hazard z karnego!

• Czerwona kartka dla obrońcy Tottenhamu!

• Rzut karny! Eto'o faulowany przez Kaboula!

• Gol Samuela Eto'o.

• Goooooooooooool! 1:0, Eto'o!

• A teraz żółta dla Sandro

• Żółta kartka dla Naughtona

• Teraz naciska Chelsea, zobaczymy co z tego wyniknie.

• Tym razem Andre Schuerrle uderzył sprzed pola karnego, ale nie trafił nawet w światło bramki.

• Cech! Bramkarz Chelsea świetne broni strzał głową Kaboula!

• Faule po 7
  • Tak jak pisałem wcześniej, te pierwsze trzy kwadranse meczu były naprawdę słabe. Oby to zmieniło się po przerwie.

• Chelsea - TottenhamChelsea - Tottenham

• I mamy koniec pierwszej połowy. Jak na razie na Stamford Bridge jest bezbramkowy remis.

• A jednak, Michael Oliver nie ma litości. Dwie minuty dłużej potrwa pierwsza połowa.

• Kiepściutkie to spotkania. Sędzia powinien ukrócić nasze męki i nie doliczać nic do pierwszej połowy.

• Rzut wolny miała przed chwilą Chelsea, ale kiepsko został on wykonany. Poradzili sobie goście.

• Lampard sfaulował teraz Sandro i dostał słuszną żółtą kartkę

• Adebayor starł się przed chwilą z Terrym. Togijczyk sfaulował przeciwnika.

• Znów ani jedni ani drudzy nie potrafią na dłużej utrzymać się przy futbolówce.

• Walker zaatakował prawą stroną, ale dośrodkował wprost w ręce Cecha

• Teraz Chelsea jest dłużej przy piłce i stara się znaleźć dziurę w defensywie gości

• Świetnie teraz Azpilicuta zatrzymał na prawej stronie Vertonghena.

• Chelsea - Tottenham

• Ładną akcję indywidualną przeprowadził teraz Eto'o, ale zakończył ją niecelnym strzałem

• Matić oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale nie trafił w światło bramki.

• Brzydko zagrał teraz Vertonghen i przez chwilę leżał na boisku Ivanović.

• Znów goście długo przy piłce goście, znów bez skutku.

• Sandro! Świetny strzał piłkarza Spurs i jeszcze lepsza interwencja Cecha!

• Brzydki faul Maticia, jednak nie obejrzał on kartki

• Teraz dłużej przy piłce są goście, ale niewiele z tego wynika. Słabo wygląda jak na razie to widowisko

• I znowu dużo chaosu prezentują nam obie drużyny. Musimy poczekać, aż któryś zespół przejmie inicjatywę.

• Mieliśmy przed chwilą rzut rożny dla gości, ale został on kiepsko przez nich wykonany. Przy piłce Chelsea.

• Brzydko teraz Azpilicueta faulował Lennona. Obyło się jednak bez kartki.

• Bentaleb mógł zagrozić teraz Chelsea, ale oddał bardzo kiepski strzał. Piłka minęła bramkę Cecha.

• Dużo chaosu na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Teraz jakby inicjatywa rozkładała się po równo po obu stronach. Ani jedni ani drudzy nie decydują się jednak na mocniejszy atak.

• Żółta kartka dla Bentaleba, za faul na Ramiresie.

• Ten początek meczu jest zdecydowanie dla gospodarzy. Oni dłużej utrzymują się przy piłce i oni powinni już prowadzić

• Hazard! Jak to nie wpadło?! Eto'o świetnie, kapitalnie podał do Belga, a ten nie potrafił wykorzystać stu procentowej okazji!

• Były piłkarz Interu i Barcy jest już jednak gotowy do gry

• Eto'o wyszedł sam na sam, ale sędzia odgwizdał spalonego. Kameruńczyk w ostatniej chwili zastąpił kontuzjowanego Torresa, a teraz... sam jest kontuzjowany

• Sędzia daje znak, startujemy!

• Piłkarze są już na boisku, czekamy na wielkiej spotkanie!

• Ostatnia wygrana Spurs na Stamford Bridge miała jednak miejsce 24 lata. Wtedy goście wygrali 2:1, a gole dla nich zdobywali Gary Lineker i David Howells

• Tottenham ma dobry bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie. Zdobył w nich już 29 punktów, co jest jego klubowym rekordem.

• Mamy jeszcze troszkę czasu do pierwszego gwizdka, zapraszam więc do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu. Można ją znaleźć tutaj.

• Chelsea nie przegrała w lidze już 13 meczów z rzędu, 10 z nich wygrywając. Czy Koguty będą dzisiaj w stanie przerwać tę serię?

• Ławka rezerwowych gości: Friedel, Fryers, Chadli, Paulinho, Townsend, Kane, Soldado

• Ławka rezerwowych Chelsea: Schwarzer, Kalas, Mikel, Oscar, Willian, Ba and Eto'o

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe składy obu drużyn. Widzicie jakieś niespodzianki?

• Witamy! Już mniej niż pół godziny zostało do rozpoczęcia wielkiego hitu angielskiej Premier League! Na relację live ze spotkania pomiędzy Chelsea a Tottenhamem zapraszam gorąco (kogoś trzeba zapraszać?), Damian Wiśniewski