Chelsea Londyn

0

West Ham United

0

• Chelsea dopiero w końcówce przycisnęła Młoty, ale jednak to nie wystarczyło, żeby dzisiaj wygrać ze znacznie niżej notowanym rywalem. West Ham, ku wielkiej radości swoich fanów zdobywa na Stamford Bridge cenny punkt. Liderem Premier League zostaje Manchester City, który pokonał Tottenham 5:1 i ma dwa punkty przewagi nad Arsenalem i trzy nad Chelsea. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Adrian genialnie broni strzał Lamparda po szybkiej akcji Chelsea i koniec! Remis w derbach Londynu!!!

• Ivanović głową z około 10 metrów uderza obok bramki!

• Eto'o wywalczył rzut rożny, Ostatnia minuta.

• Hazard zakręcił w szesnastce Demelem, ale trafił z kilku metrów tylko w boczną siatkę.

• Adrian!!! Dośrodkowana piłka płasko przed jego bramkę jeszcze odbita przez Eto'o zmierzała w światło bramki, ale Hiszpan zachował czujność!

• Beznadziejne dośrodkowanie Ramiresa spod linii końcowej.

• Uderzenie Lamparda zza pola karnego... zablokowane rzecz jasna.

• Jose Mourinho w swoim płaczliwym stylu narzeka przy linii bocznej. O'Brien schodzi z boiska i wygląda to na poważną kontuzję ręki. West Ham w dziesiątkę, a sędzia dolicza 4 minuty.

• Jakiegoś urazu barku nabawił się jeszcze Joey O'Brien i wygląda to nie najlepiej dla defensora Młotów.

• Zakotłowało się w polu karnym West Hamu, gdzie ostatecznie Eto'o został zablokowany przez O'Briena.

• Mnóstwo nieudanych uderzeń z dystansu, mnóstwo zablokowanych strzałów, mało zagrożenia po stałych fragmentach gry i niewiele sytuacji do zdobycia gola - tak wygląda dzisiaj ofensywa Chelsea. West Ham coraz bliżej niespodzianki.

• Bardzo niecelny strzał z dystansu Ivanovicia.

• Odbite uderzenie Lamparda trafia w ręce Adriana.

• Pięć minut nadziei dla The Blues. A może to Młoty jakimś ostatnim atakiem zapewnią sobie trzy punkty?

• Żółta kartka dla Ramiresa za niesportowe zachowanie.

• Plasowane uderzenie Cahilla z 20 metrów nie sprawiło kłopotów Adrianowi.

• Collins zatrzymał Eto'o w polu karnym. Rzut rożny.

• Trafienie Joveticia pieczętuje triumf Manchesteru City nad Tottenhamem. 4:1. LIVE

• Samuel Eto'o złapany na spalonym.

• W zespole gości mamy debiut. Antonio Nocerino pojawia się na murawie za Kevina Nolana.

• Ostatnia zmiana w Chelsea. Demba Ba, były gracz West Hamu, za Oscara.

• Jeszcze jeden strzał z dystansu na wiwat w wykonaniu gospodarzy. Tym razem autorstwa Maticia.

• Coraz ciaśniejszy hokejowy zamek zakładają gospodarze pod polem karnym West Hamu.

• Ivanovic na spalonym.

• Zablokowane uderzenie z dystansu Maticia wychodzi na rzut rożny, z którego nie było zagrożenia dla bramki Adriana.

• Żółta kartka dla Nolana, totalnie absurdalna, za przeszkadzanie rywalom w rozpoczęciu gry na własnej połowie.

• Teraz Lampard z kolei uderzył na wiwat z dalekiego dystansu.

• Demel dośrodkował wprost w ręce Cecha.

• Lampard! Anglik kapitalnie poradził sobie z defensorem Młotów, ale został... tak, tak, zablokowany. Pod tym względem defensywa gości jest niesamowita.

• Oscar z dystansu trafił... w głowę Tomkinsa.

• 20 minut do końca, ale nie jest wcale tak, że Chelsea jest jakoś szczególnie blisko gola na 1:0. To nie jest dobry mecz gospodarzy.

• Mocne uderzenie zza pola karnego Hazarda minęło bramkę West Hamu.

• Tottenham w meczu z Manchesterem City strzela gola na 1:3 autorstwa Capoue. LIVE

• I już Lampard, wychowanek West Hamu, który bardzo lubi strzelać gole swojej macierzystej drużynie, został zablokowany przez szesnastką.

• ... a w West Hamie Cole za Carrolla.

• ... Matić za Azpilicuetę...

• Nic z tego. Tymczasem zmiany na Stamford Bridge. Lampard za Mikela...

• Rzut rożny dla West Hamu. Może jak nie Chelsea, to goście trafią do siatki?

• Kontra Chelsea przerwana faulem przez Taylora, który ogląda żółtą kartkę.

• Dobra akcja West Hamu, ale po centrze Downinga przed bramką Chelsea w piłkę nie trafił Andy Carroll!

• Neil Swarbrick wyciąga pierwszą kartkę w tym meczu. Ukarany nią O'Brien za bardzo brzydki faul na Willianie. To mogła być nawet czerwona kartka.

• Azpilicueta dobrze dośrodkował w pole karne, gdzie jednak Ramires dość nieporadnie uderzył z powietrza i piłka poszybowała w trybuny Stamford Bridge.

• Tottenham - Man City już 0:3 po golu Dzeko. W dwumeczu to jest już 9:0. Podopieczni Pellegriniego już na pewno będą nowym liderem Premier League.

• Oscar z dystansu uderza w sam środek bramki, tam gdzie stał Adrian, który pewnie złapał piłkę.

• Kontrowersja w polu karnym Chelsea. Terry trafił ręką w twarz Carrolla w powietrznym pojedynku, ale sędzia nie przerwał gry.

• Drugi gol dla Man City na White Hart Lane. Yaya Toure trafia z karnego, City prowadzą z Tottenhamem 2:0, a w dodatku Koguty grają w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Rose'a. LIVE

• Willian posłał prostopadłą piłkę w pole karne do Hazarda, ale ten z ostrego kąta posłał piłkę w trybuny.

• Oscar dośrodkował teraz na głowę Cahilla z rzutu rożnego, ale Anglik uderzył wysoko nad bramką.

• Składna akcja Chelsea. Oscar zagrał w pole karne Ramiresa, który jednak został zablokowany przez Tomkinsa.

• I już musi interweniować Cech, który łapie centrę Jarvisa.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka? Autobus w bramce postawiony przez West Ham na razie nie pozwala londyńskiej Chelsea na zdobycie gola, a nawet stworzenie wielu okazji pod bramką Adriana. Czy po przerwie to się zmieni? Zobaczymy.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy bez bramek na Stamford Bridge.

• Adrian! Hiszpański bramkarz tuż przed przerwą świetnie broni sytuacyjny strzał z około dziesięciu metrów Samuela Eto'o!

• Bardzo wiele rzutów rożnych mają dziś gospodarze, ale tylko raz z nich zagrozili bramce 18. drużyny Premier League, jaką jest West Ham.

• Trzy minuty więcej pogramy w tej częsci gry.

• Znowu pogubił się nieco Guy Demel i kolejny korner dla podopiecznych Mourinho.

• Terry!!! Kapitan Chelsea dopadł do piłki dośrodkowanej w pole karne, ale jego uderzenie głową doskonale obronił nogami Adrian!

• Po akcji Eto'o będzie jeszcze jedna szansa dla Chelsea z rzutu rożnego.

• Techniczne uderzenie Hazarda zza szesnastki było zbyt lekkie, by zaskoczyć Adriana. Bramkarz Młotów pewnie złapał piłkę.

• Po koszmarnym błędzie Demela w wyprowadzeniu piłki, przejął ją Hazard, ale został też zablokowany przed polem karnym.

• Jeszcze jedno dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry w pole karne Młotów, gdzie w defensywie w takich sytuacjach króluje... Andy Carroll!

• Słaby jest ten mecz. West Ham solidnie skupiony na defensywie, a Chelsea to jednak nie jest tak dobrze grająca drużyna w ataku pozycyjnym, jak choćby Arsenal czy Manchester City.

• Niepewna interwencja Cahilla we własnej szesnastce. Rzut rożny dla gości.

• Kolejne niecelne uderzenie gospodarzy z dystansu. Tym razem w wykonaniu Oscara.

• Jarvis, to on się pojawia na boisku w miejsce Diame.

• Rozgrzewają się już Marco Borriello i Antonio Nocerino. Mohamed Diame będzie musiał jednak opuścić plac gry z urazem.

• Potężnie teraz oberwał Noble piłką w podbrzusze. Przerwa w grze, bo zarówno Noble, jak i Diame mają drobny problem ze zdrowiem.

• Mohamed Diame, goniąc za piłką, przeleciał przez bandy reklamowe na trybuny Stamford Bridge. Poobijał się solidnie Senegalczyk.

• Niezłe uderzenie z dystansu Ramiresa. Piłka nieznacznie minęła spojenie słupka z poprzeczką bramki West Hamu.

• Hazard zakręcił rywalem w polu karnym, jednak dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Płaskie i niecelne uderzenie Mikela z daleka nie zagroziło bramce Adriana.

• Przy stałych fragmentach gry defensywa Młotów jest dzisiaj bezbłędna.

• Kolejny rzut rożny dla The Blues po interwencji O'Briena.

• Uderzenie z dystansu Nolana w dużej odległości minęło bramkę Cecha.

• Krótko i źle rozegrany stały fragmenty gry przez gospodarzy.

• Po centrze Oscara i interwencji Collinsa będzie rzut rożny dla Chelsea.

• Tymczasem liderem Premier League zostaje w tym momencie Manchester City, który po bramce niezawodnego Aguero prowadzi z Tottenhamem 1:0. Nasza relacja na żywo z tego meczu ->>> LINK

• Ostro potraktowal Hazarda Matthew Taylor. Anglik przeprasza teraz swojego rywala.

• Ładna zespołowa akcja Chelsea zakończona fatalnym strzałem Samuela Eto'o z 16 metrów.

• Willian zza pola karnego uderzył ponad bramką West Hamu.

• Cech!!! Czeski bramkarz świetnie broni uderzenie głową Jamesa Tomkinsa!!!

• Diame był faulowany przez Cahilla na lewym skrzydle. Rzut wolny dla gości.

• Poprzeczka! Śliczny plasowany strzał Oscara ze skraju pola karnego trafia w obramowanie bramki Adriana!

• Po centrze Ivanovicia pomylił się we własnym polu karnym Noble, ale piłka nie trafiła do żadnego z graczy gospodarzy.

• Carroll przewrócił się w polu karnym w starciu z Azpilicuetą, ale sędzia nie ma zamiaru dyktować jedenastki.

• Chelsea stara się przejąć inicjatywę w tym spotkaniu.

• Dobra interwencja Carrolla we własnym polu karnym.

• Defensorzy gospodarzy poradzili sobie z dośrodkowaniem Noble'a, a w odpowiedzi korner dla The Blues po akcji Azpilicuety.

• Młoty zdołały już wywalczyć rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek Neila Swarbricka i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są Kevin Nolan (West Ham) i John Terry (Chelsea). Bardzo mocno pada nad Londynem.

• Obie drużyny wychodzą na murawę Stamford Bridge!

• Sam Allardyce nie skorzysta dzisiaj z Jacka Collisona, Joe Cole'a, Winstona Reida, Modibo Maigi, Ricardo Vaz Te, Rogera Johnsona oraz Razvana Rata.

• Rezerwowi West Hamu: Jussi Jaaskelainen, George McCartney, Antonio Nocerino, Ravel Morrison, Matt Jarvis, Carlton Cole, Marco Borriello.

• W zespole The Blues nie zobaczymy dzisiaj kontuzjowanego Fernando Torresa oraz niedawno zakupionego z FC Basel Mohameda Salaha.

• Rezerwowi Chelsea: Mark Schwarzer, Ashley Cole, David Luiz, Frank Lampard, Nemanja Matić, Andre Schurrle, Demba Ba.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn!

• Jeśli coś może przemawiać na korzyść gości, to z pewnością fakt, że nie musieli oni w weekend grać w Pucharze Anglii, w którym to z kolei Chelsea minimalnie pokonała Stoke po pięknym golu Oscara 1:0. Z drugiej strony w lidze The Blues mają serię pięciu kolejnych zwycięstw, a ostatnio lekko łatwo i przyjemnie pokonali Manchester United 3:1. West Ham z kolei, półtora tygodnia temu, uległ w takim samym stosunku Newcastle United 1:3. Powyżej prezentujemy pięknego gola Oscara z niedzielnego meczu ze Stoke City.

• Ostatni pojedynek obu drużyn na Stamford Bridge, rozegrany w poprzednim sezonie, również padł łupem Chelsea. The Blues wygrali 2:0, a bramki zdobywali wspomniany Lampard oraz Eden Hazard.

• The Blues mierzyli się już z The Hammers w tym sezonie ligowym. Na Upton Park niezaprzeczalnie lepsi byli zawodnicy Chelsea, którzy zwyciężyli 3:0 po dwóch bramkach wychowanka West Hamu, Franka Lamparda, i jednej Brazylijczyka Oscara. Tak strzelali podopieczni Mourinho w listopadzie na Upton Park:

• W dotychczasowej historii obu klubów, rozegrały one między sobą równo 100 oficjalnych pojedynków. Ich bilans przemawia na korzyść Chelsea, która wygrywała 45 razy. West Ham triumfował 37-krotnie, natomiast 18 razy mecze kończyły się remisem.

• Jako że trwa styczniowe okienko transferowe, to dzisiaj możemy zobaczyć ligowe debiuty aż trzech zawodników. Chelsea ostatnio pozyskała bowiem utalentowanego Egipcjanina z FC Basel, Mohameda Salaha, natomiast West Ham wzmocnił się dwoma reprezentantami Włoch. Na Upton Park zameldowali się bowiem na półrocznym wypożyczeniu Antonio Nocerino z Milanu i Marco Borriello z Romy.

• Na zupełnie przeciwnym biegunie ligowej klasyfikacji znajduje się West Ham, który jest trzeci od końca i musi solidnie obawiać się o swój ligowy byt. Zespół Sama Allardyce'a do bezpiecznej pozycji traci wprawdzie zaledwie jeden punkt, ale też ma dokładnie tyle samo oczek, co dwa ostatnie drużyny tabeli, wyprzedzając je tylko lepszym bilansem bramkowym.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą oczywiście gospodarze, którzy na poważnie biją się o mistrzostwo Anglii. Podopieczni Jose Mourinho zajmują w tabeli Premier League wysokie trzecie miejsce, a przed tą kolejką tracili do prowadzącego Arsenalu Londyn zaledwie dwa punkty.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 23. kolejki angielskiej Premier League, w którym Chelsea Londyn podejmie na własnym stadionie swojego lokalnego rywala, West Ham United.