1

Chelsea Londyn

0

• To wszystko z Selhurst Park. Za śledzenie relacji dziękuję Państwu Filip Błajet.

• Goście zagrali bardzo słaby mecz. Wydaje się, że Mourinho przegrał taktyczną walkę z Pulisem. Nawet Hazard dziś nie był sobą i nie stanowił takiego zagrożenia, do jakiego nas przyzwyczaił.

• Z kolei Chelsea mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli i jutro zamiast być liderem, mogą spaść na trzecie miejsce.

• Dzięki zwycięstwu Orły mają 6 punktów przewagi nad Cardiff i Sunderlandem. Utrzymanie ekipy Pulisa coraz bliżej.

• Lee Mason gwizdnął po raz ostatni. Crystal Palace wygrywa mecz i zdobywa ważne trzy punkty!

• Piłka raz jeszcze w rękach Speroniego po podaniu ze strefy obronnej Chelsea.

• Prostopadłe zagranie Salaha wyłapuje Speroni. Minuta do końca.

• Chelsea stara się jak najszybciej przenosić piłkę pod pole karne Chelsea długimi piłkami.

• Pulis gra na czas. Parr zmienia Puncheona i wzmacnia defensywę.

• Lee Mason dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry. 240 sekund nadziei Chelsea.

• Żółta kartka za opóźnianie wznowienia gry.

• Z boiska schodzi zmęczony Camerone Jerome, który napracował się dziś niesamowicie dla drużyny. Na murawie Murray, zdobywca jednego gola w bieżącym sezonie.

• O'Keefe próbował podać do bramkarza, co przewidział Fernando Torres, jednak Hiszpan strzelił nad bramką.

• Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie Oscara wybite przez defensorów gospodarzy.

• Kolejny rzut rożny dla Chelsea, kolejny zakończony na głowie zawodnika Orłów.

• Crystal Palace wycofane do własnej strefy obronnej, ale nie wygląda to na desperacką defensywę, a dobrze zorganizowany w obronie zespół.

• Kolejna sytuacja gospodarzy. Jerome w tempo do Ledleya, Walijczyk na dobrej pozycji, ale kopnął daleko obok słupka. Następne ostrzeżenie dla Chelsea.

• Dobrze ustawieni gracze gospodarzy w obronie, ze spokojem wyprzedzają zawodników ofensywnych Chelsea.

• O'Keefe z dystansu pod poprzeczkę, Cech zdążył wyciągnąć rękę i przerzucić piłkę nad bramką.

• Kolejna groźna kontra gospodarzy! Ward wydryblował trzech piłkarzy, i podał do Jerome'a, a napastnik przedłużył do Puncheona. Anglik zwiódł i Azpilicuetę i huknął w kierunku bramki. Cech broni.

• Fatalne są dziś dośrodkowania The Blues. Chelsea miała dziś mnóstwo okazji na dobre wrzutki, ale mało z nich w ogóle dociera do adresata.

• Żółta kartka dla obrońcy gospodarzy za faul na Fernando Torresie.

• Jedinak to najlepszy piłkarz Crystal Palace w tym sezonie, zdecydowanie za dobry na Championship. Gdzie trafi kapitan Orłów w przypadku spadku jego drużyny z Premier League?

• Świetny odbiór Jedinaka, który odważnie popędził między kilkoma rywalami na bramkę Chelsea. Kapitan Orłów w tempo podał do Camerone'a Jerome'a, a strzał napastnika wylądował na słupku bramki The Blues!

• Kapitalna interwencja Speroniego. Strzał z dystansu Oscara wylądował pod nogami Hazarda, a Belg znalazł się sam na sam z golkiperem gospodarzy. Górą bramkarz Orłów.

• Chelsea naciska, piłka ciągle w strefie obronnej gospodarzy, ale brakuje strzałów i ostatniego podania.

• Swój występ w dzisiejszym spotkaniu zakończył także Schurrle. Za Niemca Dema Ba, dwóch nominalnych napastników Chelsea na boisku.

• Zmęczony Kongijczyk schodzi z boiska, w jego miejsce O'Keefe.

• Dobre podanie Hazarda do Ivanovicia. Serb miał dużo miejsca i jeszcze więcej czasu, a skończył akcję niecelnym dośrodkowaniem.

• Oscar drybluje w polu karnym i zagrywa piłkę na piąty metry. Speroni pewnie łapie piłkę.

• Wszystko wygląda dobrze, ale do 20 metra. Tam piłkarze Chelsea stają się bezradni.

• Chelsea wciąż bez klarownej okazji do zdobycia bramki. Crystal Palace dobrze rozbija akcje zaczepne gościu.

• Długo zwleka ze zmianami Tony Pulis, ale nic dziwnego, skoro ma powody do zadowolenia z gry swojego zespołu,

• Rzut wolny dla Chelsea z bocznej strefy boiska. Oscar dośrodkował na głowę Johna Terry'ego, ale Anglikowi nie udało się zrehabilitować za gola samobójczego.

• Dwójkowa akcja Jerome'a i Puncheona. strzał Anglika minął bramkę o kilka centymetrów. Blisko było drugiego gola dla gospodarzy.

• Chelsea wykonywała dziś już 11 rzutów rożnych, ale nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe.

• Chelsea zaczyna przeważać, czy uda się The Blues odwrócić losy spotkania?

• Egipcjanin ma wzmocnić siłę ognia i wchodzi za słabo grającego Lamparda.

• Kolejna próba Chelsea z dystansu. Tym razem Ivanovic, ale niecelnie, Speroni nie musiał interweniować.

• Zablokowany strzał Torresa i kolejny rzut rożny dla Chelsea. I kolejny bez wymiernych korzyści.

• Z dystansu próbuje Eden Hazard, Speroni z najwyższym trudem wybija futbolówkę na rzut rożny.

• Mourinho nie czeka i już szykuje kolejną zmianę. Salah gotowy do wejścia na boisko.

• Bramka dla gospodarzy! Dośrodkowanie z lewej strony Warda, piłka po głowie Johna Terry'ego ląduje w siatce obok bezradnego Petra Cecha.

• Bolasie znowu radzi sobie z Ivanvoviciem. Dośrodkowanie Kongijczyka na niecelny strzał zamienił Cameron Jerome.

• Słaby mecz rozgrywa dziś Fernando Torres. Napastnik to musi być priorytet Chelsea w letnim okienku transferowym.

• Crystal Palace - ChelseaCrystal Palace - Chelsea

• Tym razem zrobił to o wiele lepiej angielski pomocnik. Piłka spadła pod nogi Terry'ego, który nie spodziewał się takiego prezentu i szybko został wyprzedzony przez defensorów Orłów.

• Schurrle wywalczył rzut rożny dla Chelsea. Lampard będzie miał jeszcze jedną szansę na dośrodkowanie.

• Krótko rozegrany rzut rożny Chelsea kończy się spalonym Lamparda.

• Zaczyna się druga połowa, przy akompaniamencie okrzyków żywiołowych kibiców gospodarzy.

• Mourinho nie czeka, na boisku melduje się Oscar zmieniając innego Brazylijczyka Davida Luiza.

• Posiadanie piłki w pierwszej połowie: Crystal Palace 33% - Chelsea 67%

• Najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była decyzja Lee Masona, który nie przyznał rzutu karnego Crystal Palace. Powtórki pokazują, że Cahill wyraźnie zaczepił nogi Bolasiego i gospodarze powinni wykonywać rzut karny.

• Dzisiejszy mecz trochę przypomina mi starcie Chelsea z West Hamem, tyle że wtedy The Blues chociaż strzelali na bramkę, a dziś grają po prostu słabo.

• W ekipie Crystal Palace groźne wejścia zalicza Mariappa, a z lewej strony sporo kłopotów Ivanoviciowi przysparza Bolasie.

• Mourinho chyba źle zestawił skład. W szeregach The Blues brakuje kreatywności. Myślę, że nawet Salah wniósłby sporo ożywienia, jeśli Portugalczyk koniecznie chce dać odpocząć Willianowi i Oscarowi.

• Ostatni gwizdek w pierwszej części spotkania. Na razie bez bramek, Crystal Palace pewnie w obronie i groźnie w kontratakach.

• Wrzutka Lamparda kończy się podobnie jak poprzednie - na głowie zawodnika Crystal Palace.

• Sędzia doliczył dwie minuty, a kibice są świadkami kolejnego rzutu rożnego dla Chelsea.

• Drybling Schurrle kończy się kornerem dla The Blues. Dośrodkowanie Lamparda wyczyszczone przez obrońców gospodarzy.

• Davida Luiz z ponad 20 metrów po podaniu Eden Hazarda, jednak z podobnym skutkiem co za pierwszym razem. Wysokooooo.

• Najwięcej zagrożenia płynie z prawej strony Crystal Palace, zdecydowanie poniżej swoich możliwości gra dziś Azpilicueta.

• Z drugiej strony kolejne dobre ofensywne wejście Mariappy, który wycofał piłkę do Puncheona. Anglik był dobrze ustawiony, jednak uderzył fatalnie i wysoko nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Franka Lamparda, Terry posyła piłkę nad poprzeczką. The Blues dalej bez celnego strzału.

• Korner dla Crystal Palace kończy się strzałem zza pola karnego Jedinaka, pewnie łapie piłkę jednak Petr Cech.

• Chelsea dalej bez pomysłu na rozerwanie obrony Orłów. Wydaje się, że The Blues brakuje kreatywności z przodu. Willian albo Oscar na pewno by się przydali w miejsce Lamparda/Luiza,

• Wydaje się, że Lee Mason podjął złą decyzję, Cahill trafił w nogi Bolasiego.

• Żółtko za zagranie ręką Johna Terry'ego.

• Jerome w tempo do Bolasie, Cahill wślizgiem w polu karnym odbiera piłkę skrzydłowemu Orłów. Mimo protestów kibiców gwizdek Masona milczy.

• Kolejna dobra akcja Crystal Palace na prawej stronie. Dikgacoi do Mariappy, dośrodkowanie obrońcy Orłów niedokładne. Lepiej lewej flanki musi bronić Chelsea.

• Groźne wejście Torresa, który na pełnej szybkości wbiegł w pole karne. Strzał Hiszpana zablokowany, rzut rożny. Wrzutka Lamparda nieudana.

• Puncheon znalazł się w polu karnym po dwójkowej akcji z Mariappą, dośrodkował na drugi słupek, ale trochę za mocno i Yannick Bolasie źle przyjął futbolówkę i nie trafił w bramkę. Najgroźniejsza akcja gospodarzy.

• Ivanovic ma na razie spore problemy z Bolasie, który dobrze drybluje i panuje nad piłką.

• Po raz kolejny zagrożenie ze strony Bolasie. Reprezentant Kongo z dwudziestu metrów po ziemi, ale słabo i obok bramki.

• Nietypowy błąd Edena Hazarda, który... źle wykonał rzut z autu.

• Rzut wolny z okolic środka boiska wykonał Frank Lampard, jednak Speroni łatwo wyłapał piłke.

• Dalej bez klarownych sytuacji. Chelsea nie imponuje od początku spotkania i gra strasznie nerwowo. Orły nie zamierzają łatwo oddać pola.

• Puncheon powalił Azpilicuetę i zobaczył żółty kartonik.

• Dobre ofensywne wejście Azpilicuety. Hiszpan znalazł się w polu karnym i zagrał wzdłuż pola bramkowego, Schurrle nie zdążył jednak do podania defensora The Blues.

• Bolasie wrzuca raz jeszcze i raz jeszcze obrońcy Chelsea dobrze interweniują.

• Bolasie wygrał pojedynek z Ivanoviciem, dośrodkował z lewego skrzydła, ale obrońcy The Blues na posterunku.

• Kolejna wrzutka z prawej strony Crystal Palace. Mariappa dośrodkował jednak zdecydowanie za mocno.

• Żółta kartka za wślizg w nogi Davida Luiza. Wyraźnie spóźniony ofensywny gracz Orłów.

• Groźnie pod bramką Crysta Palace. Wrzut z autu Ivanovicia, piłka na piątym metrze pod nogami Fernando Torresa i uderzenie Hiszpana zablokowane w ostatniej minucie.

• Pierwszy raz pokazał się dziś Eden Hazard. Dobry drybling Belga, ale ostatnie zagranie nieudane.

• Eden Hazard na razie ustawiony na prawym skrzydle, na lewej flance biega Andre Schurrle.

• Crystal Palace póki co dobrze zorganizowane w defensywie, ciężko znaleźć lukę w strefie obronnej Orłów.

• Pierwsza groźna akcja Orłów. Dwójkowa akcja Mariappy i Puncheona, dośrodkowanie wybite przez obrońców Chelsea.

• Pierwszy strzał w wykonaniu Chelsea. Jakość uderzenia Luiza wypadałoby jednak przemilczeć, piłka poleciała kilkanaście metrów ponad poprzeczką.

• Chelesa stara się uspokoić grę i rozgrywa piłkę na ziemi od własnej połowy.

• Nerwowy początek, długie, niecelne piłki z obu stron.

• Zaczynamy! Rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego Lee Masona, Torres do Schurrle i piłka w grze.

• Ważna będzie walka w środku pola. Jeśli Luiz i Matić zdominują rywalizację siłowo, to Crystal Palace zejdzie z boiska pokonane.

• W Londynie słonecznie jakby był to Madryt, a nie stolica Anglii. Idealne warunki do gry w piłkę nożną.

• Piłkarze już wychodzą z szatni, na Selhurst Park gorąca atmosfera i głośny doping.

• Spotkanie sędziować będzie Lee Mason, który w tym sezonie prowadził 20 spotkań Premier League. Pokazał 5 czerwonych kartek i podyktował 2 rzuty karne. Gwizdał w przegranym przez Chelsea spotkaniu z Newcastle i w trzech meczach Orłów. Dwa z nich Crystal Palace wygrało.

• Jeśli Crystal Palace dziś przegra, może znaleźć się w strefie spadkowej. Zarówno Cardiff, jak i Sunderland, tracą do Orłów po 3 punkty.

• W składzie Chelsea mała niespodzianka. Nie ma ani Williana, ani Oscara, jest za to trio Matić - Luiz - Lampard. Brazylijczycy prawdopodobnie wypoczywają przed wtorkowym meczem z PSG.

• Chelsea wygrała cztery ostatnie spotkania z Crystal Palace. Czy The Blues podtrzymają dobrą dyspozycję? Piszcie swoje typy w komentarzach!

• Rezerwowi Crystal Palace na dzisiejsze spotkanie: Hennessey, Parr, McCarthy, O'Keefe, Bannan, Ince, Murray.

• Ławka rezerwowych Chelsea: Hilario, Kalas, Mikel, Willian, Salah, Oscar, Ba.

• Znamy już skład, a za 45 minut zaczynamy spotkanie!