0

Manchester United

2

• To już koniec, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje tekstowe na Ekstraklasa.net. Relację przeprowadził Adrian Gutowski.

• Koniec! 29-letni Michael Oliver kończy ten mecz. United wygrywa 2:0 i przesuwa się na 6 miejsce w tabeli.

• Dwie minuty do końca. Piłka w posiadaniu United, czekają na końcowy gwizdek.

• Sędzia Oliver doliczył 4 minuty do czasu gry.

• Na Selhurst Park zasiadło dziś 24,571 widzów.

• Zmiana także w ekipie gości. Darren Fletcher za Marouane Fellainiego.

• Ofensywna zmiana w Crystal Palace. Gayle za Ince'a.

• Walczy Crystal Palace, ale bez efektów.

• Ryan Giggs za Adnana Januzaja.

• Dwie zmiany w ekipie United. Valencia za van Persiego i...

• Strzał Januzaja z prawej strony, ale bez trudu łapie piłkę Julian Speroni.

• Groźny strzał Bolasiego z siedemnastego metra! Broni de Gea.

• Druga zmiana u gospodarzy. Yannick Bolasie za Marouane Chamakha.

• Sędzia Michael Oliver po raz kolejny upomina dwóch kapitanów: Mile Jedinaka i Nemanję Vidica. Od początku meczu zaciekle walczą przy stałych fragmentach gry co zwraca uwagę sędziego.

• Ależ ożywienie w ostatnich minutach. Tempo meczu wzrosło, będzie ciekawszy. Crystal Palace będzie chciało zaatakować, strzelić bramkę, która pozwoli im uwierzyć w wywalczenie chociaż punktu. Będzie ciężko, ale próbować trzeba.

• Van Persie! Strzał z ostrego kąta po podaniu Januzaja i piłka trafia w poprzeczkę! Brakowało niewiele.

• Goooool!!! Wayne Rooney! Dośrodkował Evra z lewej strony, a kompletnie niepilnowany Anglik oddał strzał z półwoleja i podwyższył prowadzenie.

• Świetne wejście Jerome'a! Oddał groźny strzał w światło bramki. Obronił de Gea. Tego brakowało Crystal Palace - kogoś kto da ożywienie z przodu.

• Zmiana w zespole gospodarzy. Jerome za Murray'a.

• Groźny strzał Fellainiego! Zatrzymał piłkę Mata na szesnastym metrze i wystawił ją Fellainimu. Strzał obronił Speroni.

• Jestem ciekaw jak zachowa się Crystal Palace. Zaczną atakować bardziej konkretnie? Na pewno podniosłoby to poziom meczu, gra stałaby się ciekawsza. Jak potoczy się mecz, zobaczymy.

• Znowy faulowany Evra, który w poprzedniej akcji trochę ucierpiał i musiał zejść na bok. Jednak wszystko jest w porządku, Francuz gra dalej.

• Gooooool!!!! Robin van Persie w prawy górny róg bramki, Speroni poleciał w przeciwną stronę. Pewnie wykonany karny i 1:0 dla United!

• Rzut karny dla United po faulu Chamakha na Evrze!

• Żółta kartka dla Vidicia za faul na Murray'u w środku pola. Serb stracił piłkę na rzecz napastnika gospodarzy, który miał szansę na kontrę i powstrzymał go faulem, za który sędzia go ukarał.

• Posiadanie piłki tylko w dziesięciu minutach drugiej połowy to 51% do 49% na korzyść gospodarzy. Duża różnica w stosunku do pierwszej połowy.

• Vidić podał wprost pod nogi Chamakha, ten ze środka boiska podał daleką piłkę do Murray'a, ale napastnik Crystal Palaca, powstrzymywany przez obrońcę musiał zwolnić tempo kontrataku, ostatecznie stracił piłkę na rzecz wracającego do obrony Rooney'a.

• Rooney podał do Maty, ten do Januzaja na lewą stronę w pole karne, młody piłkarz United próbował strzelać, ale piłka odbiła się od obrońcy Crystal Palace, próbował zagarnąć ją van Persie, ale popełnił faul na jednym z zawodników gospodarzy.

• Daleka piłka do van Persiego wzdłuż boiska w pole karne, osamotniony Holender wyskoczył do niej, aby spróbować uderzyć głową, ale obrońca go powstrzymał, piłka wpadła w ręce bramkarza gospodarzy.

• Dwa rzuty rożne dla Crystal Palace w krótkim odstępie czasu, jedynie drugi stworzył zagrożenie dla United. De Gea wybił piłkę na kolejny rzut rożny. Po wybiciu trzeciego rogu, Crystal Palace rozegrało piłkę i Ince oddał strzał. Niecelny.

• Oba zespoły rozpoczęły drugą połowę bez zmian.

• Zaczynamy drugą połowę!

• Udajemy się na przerwę, za 15 minut wracamy na Selhurst Park. Statystyki po pierwszej połowie:

• posiadanie piłki: Crystal Palace 28% - Manchester United 72%
    • strzały: Crystal Palace 4(1 celny) - Manchester United 8(1 celny)
    • rzuty rożne: Crystal Palace 2 - Manchester United 4
  • Sędzia Michael Oliver kończy pierwszą połowę. Bez goli, w drugiej połowie powinniśmy obejrzeć lepszą grę. United przeważali, ale bez efektów

• United dostali rzut wolny z 20 metra. Strzelał oczywiście Rooney, jednak obok bramki.

• Ależ kapitalną okazję miał Fellaini! Dostał piłkę na 12 metr, było kilku obrońców gospodarzy, ale Fellaini łatwo oddał strzał. Ale był to strzał nad bramką. Najlepsza okazja United w pierwszej połowie.

• Dobre uderzenie Rooneya z 16 metra, ale w środek bramki. Łapie piłkę Speroni.

• Śpieszą się goście, próbują strzelić gola jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. Czy się uda? Zobaczymy w najbliższych minutach.

• Będzie opatrywany Marouane Chamakh po starciu z imiennikiem z Manchesteru United. Na szczęście będzie kontynuował grę.

• Cierpliwe ataki Manchesteru, lecz znowu kończą się stratą, albo złym zagraniem. United dobrze radzą sobie do 30 metra przed bramką Crystal Palace.

• Strzał Chamakha głową po dośrodkowaniu z lewej strony, ale łapię futbolówkę de Gea.

• Chamakh traci piłkę w środku pola, przejmuje Rooney, ciągnie ją pod pole karne, podaje prostopadle do van Persiego, ten strzela prosto w bramkarza Crystal Palace. Ale sędzia odgwizduje spalonego Holendra.

• United wymienia kilka podań w środku pola, Mata próbuje atakować prawą stroną, ale bez skutku. Piłka uciekła mu za linię końcową. Od bramki Julian Speroni.

• I znowu rzut rożny dla gości po strzale Maty. Po dośrodkowaniu z rogu piłkę łapie Speroni.

• Szansa dla Crystal Palace! Piłka po uderzeniu głową, odbija się od Smallinga i leciała w kierunku bramki. De Gea wybił ją na rzut rożny.

• Rooney dośrodkowuje po rzucie rożnym, van Persie odgrywa, Rooney strzela technicznie ze skraju pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki, strzela Vidić, ale nad poprzeczką. Sędzie odgwizduje też faul Serba. Było groźnie.

• Za nami prawie 25 minut meczu. Jak dotąd nie widzieliśmy dużo strzałów, na razie United próbują atakować, co jakiś czas Crystal Palace stara się przeprowadzić kontrę. Oba zespoły atakują bez skutku.

• Rzut rożny dla United, jednak zagranie nie stworzyło zagrożenia.

• Faul w środku pola Patrice'a Evry. Rzut wolny dla Crystal Palace spod linii środkowej. Dośrodkowanie, de Gea łapie piłkę.

• Gol! Nie, jednak nie. Sędzia nie uznał bramki, Januzaj dotknął piłkę ręką. Młody gracz nie protestuje.

• Walka toczy się w środku pola, brak efektownych akcji z obu stron.

• Zaznacza się przewaga United, ale na razie bez większych efektów. Crystal Palace zepchnięte na własną połowę, przez dłuższy czas nie mieli szansy rozegrać piłki.

• Wayne Ronney krótko rozegrał rzut rożny, ale piłka wybita z pola karnego.

• Teraz lekka przewaga United, próbują przedostać się bliżej pola karnego Crystal Palace, ale na razie trudno to zrobić.

• Zgranie piętką Robina van Persiego i strzał Adnana Januzaja, ale niecelnie.

• United próbują uspokoić grę, stworzyć jakąś akcję. Na razie spokojnie.

• Gospodarze próbują przedostać się pod pole karne United. Utrzymują piłkę, wymieniają podania, ale na razie nie było żadnej klarownej okazji.

• Rzut rożny dla Crystal Palace, ale nie było zagrożenia dla Davida de Gey.

• Zaczęli! Pierwsze podanie wykonali gracze Manchesteru United.

• Minuta ciszy, a w zasadzie oklasków, ku pamięci Sir Toma Finneya.

• Zespoły mierzyły się dotychczas dziewięciokrotnie. Bilans: 7 zwycięstw United, 2 remisy.

• Kibice Crystal Palace popisali się świetną oprawą. Cała trybuna za bramką podniosła kolorowe kartoniki tworząc ładny dla oka obraz.

• Sędzia Michael Oliver wyprowadza obie jedenastki z tunelu. Niedługo zaczynamy.

• Na Czerwonych Diabłach ciąży presja awansu do Ligi Mistrzów. Do czwartego Liverpoolu tracą 11 punktów. Crystal Palace stara się utrzymać ponad strefą spadkową. Na ten moment mają przewagę dwóch punktów nad osiemnastym Sunderlandem.

• Tony Pulis nie mógł skorzystać z Jerome Thomasa, natomiast w Manchesterze United brakuje Phila Jonesa, Naniego, Johnny'ego Evansa i Rafaela.

• - Mają wspaniałego menadżera. W odpowiednim czasie David wszystko ułoży po swojej myśli. Musicie dać mu troszkę czasu. Musi otrzymać taką samą szansę, jaką dostał sir Alex kiedy przejmował swoją posadę. Władze dały mu szansę poukładać zespół po swojemu. – tak skomentował szkota menedżer Crystal Palace - Tony Pulis.

• - Chcemy odnieść zwycięstwo. We wtorek czeka nas kolejna ważna konfrontacja, ale tak ułożono kalendarz gier. Mamy szeroki skład, który umożliwia liczne rotacje, to właśnie dlatego Manchester United tak często notował mocną końcówkę sezonu. – powiedział przed meczem David Moyes.

• Wczoraj swój kontrakt z Manchesterem United przedłużył Wayne Rooney. Nowy kontrakt ma obowiązywać do 2019 roku.

• Dzisiejszy mecz będzie 400 spotkaniem Micheala Carricka w Premier League.

• Rezerwowi Crystal Palace: Hennessey, Gabbidon, Dikgacoi, Bannan, Bolasie, Gayle, Jerome. Rezerwowi Manchesteru United: Lindegaard, Valencia, Fletcher, Giggs, Kagawa, Young, Hernandez

• Aktualnie Manchester United znajduje się na 7 miejscu w tabeli z 42 punktami na koncie, Crystal Palace jest na miejscu 15-tym, w dorobku ma 26 punktów.