Crystal Palace

0

Southampton FC

1

• Mecz nie zachwycił fanów wspaniałych akcji i bramek. Najciekawsze było ostatnie 10 minut pierwszej połowy. Cały mecz nie zachwycił. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Już za pół godziny derby Londynu, Chelsea zmierzy się z Tottenhamem. Za wspólnie spędzony czas dziękuję Adrian Gutowski.

• Koniec! Wygrywa zespół Southampton po golu Rodrigueza.

• Ostatnie półtorej minuty, piłkę mają piłkarze Southampton, będą grać na czas.

• Rzut rożny dla graczy Crystal Palace, ale bronią się goście.

• Sędzia Webb dolicza 4 minuty do drugiej połowy tego spotkania.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Ward-Prowse za Davisa.

• Żółta kartka dla Clyne'a za zagranie ręką.

• Dośrodkowanie Jerome Thomasa do Cameron'a Jerome'a, ten strzela głową, ale spalony.

• Na razie przy piłce gracze Southampton, chcą dowieźć wynik do końca.

• Zmiana u gospodarzy. Schodzi Yannick Bolasie, wchodzi Jerome Thomas.

• Niebezpieczne podanie Boruca do obrońcy, było zagrożenie przechwytu przez Jerome'a, ale jednak Clyne opanował piłkę i wybił ją do przodu.

• Na razie więcej chęci mają gracze gospodarzy. Goście muszą uważać, by nie zaprzepaścić 3 punktów w ostatnich 15 minutach gry.

• Zmiana w ekipie gości. Schodzi Rickie Lambert, wchodzi Sam Gallagher.

• Strzał Luke Shawa, ale broni Speroni.

• Tempo meczu znowu siadło. Mało dokładności, złe zagrania piłkarzy.

• 20 minut do końca meczu. Czy piłkarze Crystal Palace zdołają wyrównać?

• ...i Jerome za Dikgacoiego.

• Zmiany w ekipie Crystal Palace. Ince za Puncheona...

• Gracze Southampton zaliczają sobie celne podania do statystyk. Bardzo powoli próbują wyjść ze swojej strefy obronnej.

• Musi zejść na chwilę Delaney, gdyż leci mu krew z nosa.

• Znowu próbował dograć piłkę Bolasie z lewej strony, ale piłka wybita przez obrońcę.

• Strzela Lambert, ale nad poprzeczką.

• A teraz żółta kartka dla Mile Jedinaka. Rzut wolny dla gości z 25 metrów.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Crystal Palace, główkuje Ward, ale niegroźnie. Kontra Southampton.

• Żółta kartka dla Davisa, który przerwał kontrę Crystal Palace.

• Znowu próbuje przedzierać się lewą stroną Bolasie wykorzystując zwody, ale przejęta piłka przez obrońców

• Żółta kartka dla Lovrena. Wybiegał na czystą pozycję Bolasie, zaatakował go wślizgiem Lovren, ale sędzia uznał, że była asekuracja drugiego obrońcy i nie dał czerwonej kartki Chorwatowi.

• Rzut rożny dla Crystal Palace, ale bez zagrożenia. Łapie piłkę Boruc.

• Wracamy do meczu. Druga połowa rozpoczęta!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: Crystal Palace 31%-69% Southampton
    • Strzały: Crystal Palace 4-6 Southampton
    • Strzały celne: Crystal Palace 1-1 Southampton
  • Mam nadzieję, że tempo z końcówki pierwszej połowy zostanie utrzymane po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Ależ groźny strzał na bramkę Boruca! Z 16 metrów strzelił Dikgacoi i miał szczęście Polak, bo był zasłonięty i gdyby piłka nie leciała wprost w jego ręce to mógłby być remis.

• Żółtą kartkę otrzymuje Fonte.

• Przejął piłkę na 16 metrze Lambert, strzelił jakby od niechcenia i piłka trafia w słupek! Ależ było groźnie!

• Dostaje piłkę w pole karne Davies, ale długo czeka ze strzałem i strzał zablokowany przez obrońcę Orłów. Gdyby strzelał wcześniej to mogłoby być groźnie.

• Teraz piłkę posiadają gracze Southampton. Powoli chcą przeprowadzić jakiś atak, ale najważniejsze to utrzymać wynik do końca pierwszej połowy.

• Pierwszy celny strzał w meczu i od razu gol. Czekamy na więcej.

• Złe zgranie piłki Puncheona w środku boiska, przejmuje ją Rodriguez. Mija Moxeya, wychodzi sam na sam ze Speronim, który próbuje wybić wślizgiem piłkę. Ta jednak przechodzi za bramkarza Crystal Palace i do pustej bramki trafia Jay Rodriguez.

• Gooooooool!!! Jay Rodriguez!

• Świetnie wbiega w pole karne Bolasie po rajdzie bokiem boiska, piłka wybita na kolejny rzut rożny.

• Groźne dośrodkowanie Pucheona, jednak wybija piłkę Lovren. Rzut rożny dla Crystal Palace.

• Potwierdzenie zmiany. Victor Wanyama za Jacka Corka, który doznał kontuzji.

• Leży na boisku Jack Cork, który upadł bo podaniu piłki. Prawdopodobnie zostanie zmieniony przez Wanyamę.

• Błąd Fonte, próbował przejąć piłkę Murray, ale wywalczył tylko boczny aut.

• Ciekawa kontra wyprowadzona przez Shaw'a, piłka trafiła do Rodrigueza, ale piłka zablokowana przez obrońcę gospodarzy.

• Przewaga w posiadaniu piłki wyraźnie na korzyść gości. Crystal Palace 28%-72% Southampton.

• 23 minuty meczu za nami, ale nie można powiedzieć nic szczególnego o tym meczu. Niegroźne strzały, niedokładne podania. Czekamy na więcej.

• Brakuje precyzji obu zespołom. Niedokładne podania skutkują brakiem akcji.

• Centruje Davis z rzutu rożnego, piłka do niego wraca, on ponownie dośrodkowuje, ale łapie piłkę Speroni. Zbyt głęboko dośrodkowywał Davis.

• Rzut wolny dla Southampton po zagraniu ręką Bolasiego, ale piłka wychodzi na boczny aut.

• Znowu okres walki o utrzymanie piłki.

• Długa piłka do aktywnego z przodu Murreya, ale spalony.

• Bardzo ładnie rozegrali piłkę gracze gości, piłka trafiła w pole karne do Davisa, ale ten oddał strzał ze spalonego.

• Teraz piłkę przejęli Święci i próbują spokojnie przedrzeć się z piłką pod pole karne Crystal Palace.

• Oba zespoły próbują przejąć inicjatywę, ale bezskutecznie. Na razie częściej piłkę posiadają gospodarze.

• A teraz strzał Glena Murreya po drugiej stronie boiska, jednak wysoko ponad bramką.

• Pierwszy strzał w meczu. Z woleja uderzył Jay Rodriguez, jednak niecelnie.

• Howard Webb daje znak i zaczyna Crystal Palace.

• Przywitanie kapitanów – Mile Jedinaka i Adama Lallany.

• Obie jedenastki wychodzą z tunelu. Za chwilę zaczynamy mecz.

• Sędzią tego spotkania będzie Howard Webb.

• Manchester United pokonał dziś na wyjeździe West Bromwich Albion 3:0, a Arsenal wygrał z Evertonem 4:1 w Pucharze Anglii.

• Tony Pulis: O ligowy byt nadal walczy około 10 zespołów. Nasza sytuacja wygląda lepiej, ale nadal musimy walczyć o pozostanie w Premier League.

• Rezerwowi Southampton: Gazzaniga, Yoshida, Ramirez, Wanyama, Ward-Prowse, Chambers, Gallagher.

• Rezerwowi Crystal Palace: Hennessey, Gabbidon, Bannan, Ince, Thomas, Gayle, Jerome.

• W dzisiejszym meczu wystąpi niedawny debiutant w reprezentacji Anglii – Luke Shaw z Southampton. Swój pierwszy mecz w barwach narodowych zaliczył w wygranym 1:0 spotkaniu z Danią. W barwach Świętych zagra oczywiście Artur Boruc. Obie jedenastki znajdą Państwo obok.

• Tony Pulis nie może skorzystać z najlepszego strzela swojej drużyny – Marouane Chamakha.

• Mimo trzech ostatnich przegranych meczów to Southampton jest faworytem tego spotkania. Ostatnie 5 meczów pomiędzy tymi drużynami to 4 wygrane Świętych i jedno zwycięstwo Crystal Palace w meczu Pucharu Ligi.

• Aktualnie Crystal Palace znajduje się na 16 miejscu w tabeli z 27 punktami na koncie, lecz ma jeszcze do rozegrania jeden zaległy mecz z Evertonem. Southampton zajmuje miejsce 9 z 39 punktami.

• Już za 25 minut rozpocznie się mecz 29 kolejki Premier League, Crystal Palace-Southampton. Na relację zaprasza Adrian Gutowski.