Everton FC

3

Liverpool FC

3

• Niesamowite derby Merseyside kończą się sprawiedliwym remisem 3:3! Podsumowując w trzech słowach to spotkanie, trzeba powiedzieć: CO ZA MECZ! Oglądanie takich spotkań jest wspaniałą przyjemnością! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• KONIEC! Wspaniały pojedynek na Goodison Park zakończony remisem!

• Ostatnia akcja Evertonu i McCarthy zostaje zablokowany w szesnastce The Reds!

• W odpowiedzi świetna akcja Deulofeu i kolejna znakomita obrona nogą Mignoleta!

• Sturridge trafia do siatki gospodarzy, ale na ich szczęście był wcześniej na spalonym!

• Howard! Amerykanin odbija piłkę po strzale z woleja Suareza!

• Moses!!! Suarez posłał świetną piłkę w pole karne, gdzie Moses uprzedził Howarda, ale głową nie zmieścił piłki w siatce!

• Cztery minuty doliczone do tego fenomenalnego, genialnego, wspaniałego widowiska!

• Wcześniej jeszcze żółtą kartką ukarany został Distin.

• Co za wejście Anglika!!! Gerrard dośrodkowuje z rzutu wolnego wprost na jego głowę, a ten wspaniałym strzałem nie daje szans Howardowi!!! Remis 3:3!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Daniel STURRIDGE!!!!!!

• Ostatnia zmiana w Evertonu. Osman zmienia Mirallasa, asystenta przy trzeciej bramce autorstwa Lukaku. Belga jednak już w pierwszej połowie nie powinno być na boisku.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Suareza.

• Mignolet poradził sobie ze słabą próbą Mirallasa.

• Poradziła sobie z dośrodkowaniem Gerrarda obrona gospodarzy wzmocniona Johnem Stonesem, który zmienił przed chwilą Pienaara.

• Moses faulowany w narożniku boiska. Rzut wolny dla The Reds.

• Teraz Mignolet był już bezradny!!! Dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego i Lukaku wygrywa pojedynek z Johnsonem i strzałem głową w okienko wyprowadza Everton na prowadzenie! The Toffees prowadzą po raz pierwszy w tym meczu, ale są bardzo blisko zwycięstwa!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Romelu LUKAKUUUUUUUUU!!!!

• Mignolet jeszcze raz!!! Belg wygrywa dwukrotnie pojedynek z Deulofeu!!! Co za mecz byłego bramkarza Sunderlandu!!!

• Sturridge pogubił się w polu karnym Evertonu.

• Sturridge pojawia się na boisku w miejsce Lucasa.

• Howard!!! Amerykański bramkarz kapitalnie broni uderzenie głową Suareza z pięciu metrów!!!

• Wychodzili gospodarze z kontrą '4 na 2', ale fatalnie zepsuł tę akcję Romelu Lukaku!

• Liverpool przycisnął, ale Suarez i Johnson w indywidualnych szarżach byli dobrze blokowani przez obrońców Evertonu.

• Rozpoczyna się ostatni kwadrans tego kapitalnego pojedynku!

• Gerrard mizernie uderza z dystansu. Piłka mija bramkę przeciwnika.

• Wreszcie Belg dopiął swego!!! Najpierw jego uderzenie z rzutu wolnego po rykoszecie odbił świetnie Mignolet, ale gospodarze zdołali jeszcze rozegrać akcję kombinacyjną, po której Lukaku z kilkunastu metrów płaskim strzałem trafia do siatki!!! Znowu mamy remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Romelu Lukakuuuuuuuu!!!

• Lukaku doszedł do piłki zagranej w pole karne, jednak uderzył zbyt lekko, żeby pokonać Mignoleta!

• Pierwsza zmiana w Liverpoolu. Joe Allena zmienia Victor Moses.

• Barkley z dystansu uderza na wiwat.

• Żółta kartka dla Lucasa Leivy.

• Skrtel wygrywa pojedynek biegowy z Lukaku i wybija piłkę spod nóg belgijskiego napastnika.

• Mignolet po raz kolejny!!! Lukaku wobec bierności Leivy wychodzi sam na sam ze swoim rodakiem, ale ponownie to golkiper The Reds wychodzi z trudnej sytuacji obronną ręką!!!

• Żółta kartka dla Allena za faul na Mirallasie. A Belg cały czas igra z ogniem, bo przed chwilą rozbił ręką łuk brwiowy Hendersona.

• Co teraz zmarnował Allen!!! Po niekonwencjonalnej, bezczelnej wręcz akcji Suareza Walijczyk w idealnej okazji uderza obok bramki leżącego już na ziemi Tima Howarda! Co za pudło!

• Everton - LiverpoolEverton - Liverpool

• Po dośrodkowaniu Colemana Johnson musiał ratować się zagraniem na korner. Tempo tego meczu cały czas jest doprawdy niesamowite.

• Niezła indywidualna akcja Johnsona, który potem jeszcze niepotrzebnie próbował rozegrania piłki z Gerrardem i niepotrzebnie oddał mu piłkę, co kosztowało gości utratę dobrej okazji do podwyższenia prowadzenia.

• Joe Allen w polu karnym przegrał pojedynek siłowy z Distinem. Cytując komentatorów, 'Jelcz starł się z małym Fiatem'.

• Mignolet!!! Znakomita kontra Evertonu, długie prostopadłe podanie do Deulofeu, ale ten w sytuacji sam na sam nie był w stanie na pełnej prędkości pokonać belgijskiego bramkarza!!!

• Everton zyskuje coraz większą przewagę w polu. Na spalonym złapany Barry, który został przesunięty na lewą obronę w miejsce Bainesa.

• Pogubili się w akcji na małej przestrzeni gospodarze i stracili piłkę przed szesnastką Liverpoolu.

• Kontuzji już po przerwie doznał Leighton Baines. Anglik zostaje zastąpiony przez Gerarda Deulofeu.

• Dobrze gra dzisiaj Flanagan, który na nietypowej dla siebie lewej obronie spisuje się dziś bardzo dobrze i nie daje pograć Mirallasowi.

• Wznawiamy grę!

• Jest na murawie Suarez, który wciąż ma jednak grymas bólu na swojej twarzy. Zobaczymy, jak Urugwajczyk spisze się w drugiej części gry oraz czy dotrwa do końcowego gwizdka.

• Wracamy na murawę Goodison Park, gdzie za chwilę rozpocznie się druga część gry 221. Derbów Merseyside!

• Znakomity mecz w tej pierwszej części gry - kosmiczne tempo, sporo goli i sytuacji bramkowych oraz niesmak związany z decyzją Phila Dowda, który nie wyrzucił z boiska Mirallasa za bardzo brzydki faul na Suarezie. Do przerwy 2:1 dla The Reds, co zapowiada wielkie widowisko w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Everton przegrywa z Liverpoolem 1:2!

• Kombinacyjna akcja Pienaara z Bainesem, Anglik uderza z 20 metrów na bramkę Mignoleta, jednak trafia też nieczysto w piłkę i ta nie trafia w światło liverpoolskiej bramki.

• Dobrze teraz zachowuje się defensywa Evertonu. Teraz złapała ona Suareza na spalonym.

• Skrtel zgrywa piłkę głową, ta jeszcze odbija się do Distina i kolejny rzut rożny dla The Reds.

• Teraz z kolei rzut rożny po drugiej stronie boiska. Doliczone do pierwszej połowy trzy minuty.

• Lukaku uprzedzony w polu karnym przez asekurującego stoperów Lucasa. Tylko korner dla gospodarzy.

• Posiadanie piłki: Everton 57%, Liverpool 43%

• Uspakaja grę zespół gości. Podopieczni Rodgersa zdają sobie sprawę, że z chaosu łatwiej utracić prowadzenie niż je podwyższyć.

• Suarez długo opatrywany przez klubowego lekarza, ale wróci chyba na boisko. Co za beznadziejna decyzja sędziego (i nie, nie jestem kibicem Liverpoolu, po prostu jestem zniesmaczony takim zachowaniem Mirallasa i arbitra)...

• Koszmarne wejście Kevina Mirallasa na nogi Suareza!!! Atak na kolano i mięsień uda, ale tylko żółta kartka dla Belga! To jest skandaliczna decyzja sędziego!!!

• Jakiś problem zdrowotny ma Luis Suarez. To byłoby spore osłabienie dla Liverpoolu, szczególnie że siedzący na ławce Sturridge także nie jest w pełni sprawny.

• Żółta kartka dla Rossa Barkleya za symulowanie faulu przed polem karnym.

• Niecelna próba zza pola karnego Barkleya. Piłka przelatuje ponad bramką.

• Bardzo wysokie tempo tego meczu, jednak sprawia ono też, że piłkarze czasami aż nadzbyt często próbują grać z pierwszej piłki. Czasem aż prosi się o to, żeby ją sobie przyjąć i z przygotowanej pozycji podać koledze.

• Indywidualna akcja Mirallasa i strzał z dystansu, który nieznacznie mija bramkę Liverpoolu. Było groźnie.

• Radzą sobie gospodarze z dośrodkowaniem Gerrarda. Była też okazja do kontry, ale przerwał ją Agger.

• Suaerz w pojedynku z Distinem zdołał wywalczyć korner po drugiej stronie boiska.

• Faul w ataku Distina na Aggerze i dośrodkowanie z rzutu rożnego Bainesa nie miało żadnej wartości.

• Mignolet! Barkley zdecydował się na bardzo sprytny 'centrostrzał' i gdyby nie kapitalna interwencja belgijskiego bramkarza, to mielibyśmy ponownie błyskawiczne wyrównanie!

• Fatalnie ustawił mur Howard! Suarez uderza znakomicie, płasko, przepięknym łukiem obok muru The Toffees ku totalnemu zaskoczeniu bramkarza gospodarzy!!! Liverpool znów prowadzi!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Luis Suareeeeeez!

• Suarez faulowany 27 metrów od bramki gospodarzy. Może być groźnie.

• Barkley efektownie minął dwóch rywali w narożniku boiska, po czym został zablokowany przez Lucasa Leivę.

• Kosmiczne tempo spotkania w pierwszym kwadransie. Jakby ktoś polską Ekstraklasę przewijał do przodu x1.5.

• Ależ szansę miał Lukaku!!! Po fatalnym błędzie Lucasa i Gerrarda, Lukaku wyszedł sam na sam z Mignoletem, ale wobec niezłej interwencji swojego rodaka nieco się pogubił i piłka wypadła poza plac gry!

• Ależ znakomicie się rozpoczęło to spotkanie. Liverpool dopiero po raz drugi w tym sezonie traci prowadzenie. Do tej pory miało miejsce to tylko w meczu ze Swansea, który The Reds zremisowali na wyjeździe 2:2.

• Niemalże analogiczna sytuacja z drugiej strony boiska! Z rzutu wolnego dośrodkowuje Baines, wytrącony z równowagi Skrtel zagrywa piłkę przed bramkę, gdzie obrońcę gości wyprzedza Mirallas i z pierwszej piłki pokonuje Mignoleta! 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!!! Kevin Mirallaaaaaaaaaaaaas!!!

• Dośrodkowanie w pole karne Gerrarda, piłkę głową zgrywa Suarez, a zapomniany przez wszystkich graczy gospodarzy Coutinho z kilku metrów pokonuje Tima Howarda!!! 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOLLLLL!!! Philippe Coutinhooooooooooooooooo!!!

• Po dalekiej piłce od Johnsona i interwencji Colemana będzie rzut rożny dla The Reds.

• Dośrodkowanie Lukaku nie przedarło się w pole karne gości.

• Agresywnie grają oba zespoły od pierwszego gwizdka sędziego. Na razie jednak brakuje im dokładności.

• Zaczynamy!!!

• Wszystko gotowe do rozpoczęcia spotkania! Arbitrem tego meczu będzie pan Phil Dowd.

• Jesteśmy już na Goodison Park, gdzie za chwilę rozpocznie się, miejmy nadzieję, wielkie piłkarskie widowisko!

• No i oczywiście nieśmiertelne "You'll never walk alone", związane od wielu lat z The Reds:

• Żeby jeszcze przed meczem nadać Wam trochę nastroju związanego z meczami Evertonu i Liverpoolu, utwory, które można usłyszeć tuż przed spotkaniami obu zespołów. Na początek idzie Everton:

• Rezerwowi Evertonu: Mucha, Heitinga, Stones, Osman, Naismith, Jelavic, Deulofeu. Trener Roberto Martinez nie skorzysta dzisiaj ze zmagających się z urazami Hibberta, Gibsona, Kone oraz Alcaraza.

• Ławka rezerwowych Liverpoolu: Jones, Toure, Sakho, Moses, Sterling, Sturridge, Luis Alberto. Poza składem ekipy Brendana Rodgersa znaleźli się kontuzjowani Cissokho oraz Jose Enrique.

• Obok prezentujemy już oficjalne składy obu zespołów!

• Jak już wspomniałem, to będą już 221. derby Liverpoolu. Dotychczasowy bilans przemawia na korzyść FC Liverpoolu, bowiem w historii zanotowano aż 88 zwycięstw The Reds. 66 spotkań wygrał Everton, natomiast pozostałe 66 zakończyło się remisem.

• Obie drużyny bardzo przyzwoicie wystartowały w obecnym sezonie ligowym. Liverpool z 23 punktami jest aktualnym wiceliderem tabeli Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa odnieśli 7 zwycięstw oraz zanotowali 2 remisy i 2 porażki. Ich lokalny rywal, Everton, ma jednak tylko trzy punkty mniej i zajmuje szóste miejsce w ligowej klasyfikacji. Co jednak cechuje zespół Roberto Martineza? The Toffees sporo remisują, ale praktycznie nie przegrywają spotkań. W jedenastu pojedynkach musieli uznać wyższość tylko Manchesteru City, w pozostałych dziesięciu jednak zanotowali po 5 wygranych i remisów.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z 221. Derbów Merseyside! Na Goodison Park Everton podejmie swojego lokalnego odwiecznego rywala, ekipę Liverpoolu!