Fulham Londyn

1

Everton FC

3

• Goście przebudzili się po pierwszej połowie i strzelili trzy gole. Pokazali wyższość nad Fulham, które pozostaje na ostatnim miejscu. Za tydzień Everton podejmie Arsenal, a mecz ten będzie bardzo istotny dla walki o czwarte miejsce w Premier League. Ja dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Relację prowadził Adrian Gutowski.

• Koniec! Anthony Taylor zagwizdał po raz ostatni w tym meczu!

• Kasami wbiega lewą stroną w pole karne Evertonu, dośrodkowuje, ale zgrywa piłkę Stones. Dopada do niej Dejagah i oddaje strzał, ale broni bramkarz gości.

• Dejagah ładnie podaje do Kasamiego, ten niedokładnie przyjmuje piłkę. Próbwał do niej dobiec, ale zastawił ją Stones i wznawia od bramki Howard.

• Sędzia dolicza cztery minuty do czasu gry drugiej połowy.

• Naismith! Oddaje strzał po ziemi z 25 metrów, ale piłka trafia w słupek!

• Everton spokojnie gra piłką. Teraz zależy im by dowieźć ten wynik do końca.

• Mirallas upada w polu karnym i upadając przypadkowo trąca piłkę ręką, ta trafia do Bainesa, a ten dogrywa do Naismitha i ten pakuje piłkę do bramki. 3:1 dla Evertonu!

• Goooooooooooooool! Steven Naismith!

• Powinno być 3:1! Lukaku świetnie podaje piłkę między obrońcami w pole karne do Naismitha, ten sam na sam z bramkarzem, ale broni Stockdale!

• Zmiana w Fulham. Patrick Roberts za Dembele.

• McGeady znakomicie podaje piłkę do Mirallasa, ten przyjmuje piłkę, ucieka obrońcom i strzela bramkę.

• Goooooooool! Kevin Mirallas i Everton prowadzi!

• Zmiana w Evertonie. Aiden McGeady za Leona Osmana.

• Ależ sytuacje Fulham! Dośrodkowanie Holtby'ego z rzutu rożnego, groźny strzał Heitingi, ale w Howarda, następnie próba dobitki, ale piłka wychodzi przed pole karne. Dejagah schodzi na lewą stronę, dośrodkowuje, ale znowu wybijają piłkę obrońcy gości. Futbolówka znowu trafia do Dejagaha, ten centruje, strzał Kasamiego, ale znowu wprost w Howarda. Tyle sytuacji Fulham, ale żadna nie została wykorzystana. Howard ma magnes w rękawicach.

• Żółta kartka dla Bainesa, który fauleje Sidwella wyprowadzającego groźną kontrę Fulham.

• Hangeland podaje daleko do Riise, ale zbyt mocno i piłka wychodzi na aut bramkowy.

• Dejagah dostał na lewą stronę piłkę od środkowych pomocników Fulham, zwiódł Colemana i McCarthy'ego i z szesnastu metrów oddał mocny strzał, który wpada do bramki tuż przy słupku.

• Goooooooooool! Dejagah daje wyrównanie Fulham!

• Piłkę przejmują obrońcy Fulham. Przeprowadzony atak kończy się strzałem Kasamiego, ale broni Howard.

• Riether dośrodkowuje z prawej strony, ale wprost w nogi Howarda. Natychmiastowa kontra Evertonu, którą prowadzi Romelu Lukaku.

• Zmiana w ekipie gości. Kevin Mirallas wchodzi za Gerarda Deulofeu.

• Dejagah przedziera się lewą stroną. Próbował dośrodkować, ale piłka wychodzi na rzut rożny.

• Piłkarze Evertonu rozgrywają piłkę na własnej połowie. Chcą spokojnie przeprowadzić akcję, ale nic z tego. Źle zagrana daleka piłka i teraz będą atakować piłkarze Fulham.

• Zszedł też Kvist, a za niego pojawił się Woodrow.

• Schodzi z boiska Richardson, wchodzi Dejagah.

• Deulofeu miękko wrzucił piłkę w pole karne, ale nie dosięgnął jej Lukaku. Potem piłkę przejął Baines i znowu dograł ją w "szesnastkę" Fulham, tam znowu próbował działać Deulofeu, ale nie porozumiał się z partnerami z zespołu.

• Dośrodkowanie Holtby'ego z rzutu rożnego i strzał Sidwella, ale ponad bramką.

• Baines! Ależ szansa lewego obrońcy Evertonu! Dostał piłkę w pole karne i oddał strzał, ale piłka przeszła tuż obok bramki.

• Walka w środku pola, wymiany ciosów. Tak można opisać minuty po bramce dla Evertonu. Zobaczymy jak zareagują piłkarze Fulham i czy goście zdołają zatrzymać trzy punkty po swojej stronie.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego, wybija piłkę obrońca Fulham. Steven Naismith ją przejmuje i strzela sprzed pola karnego, a ta trafia jeszcze Barry'ego i Kvista, a następnie odbija się od nogi Stockdale'a. Nie jest jasne komu zaliczyć trafienie. Powtórki wyjaśniły, że strzelcem gola nie był Naismith bo piłka odbiła się jeszcze od Barry'ego i duńskiego obrońcy Fulham, a potem bramkarza gospodarzy. Ja zaliczę gola samobójczego Stockdale'a. Po meczu sprawdzę jak zostało to zinterpretowane przez angielską federację.

• Goooooool! Samobójcze trafienie Stockdale'a!

• Stones przejmuje piłkę pod polem karnym Fulham, podaje na prawą stroną do Deulofeu, ale Riise blokuje dośrodkowanie Hiszpana i rzut rożny.

• Daleka piłka do Dembele, ten próbował uciekać obrońcy, by wyjść sam na sam z bramkarzem, ale Coleman na to nie pozwolił.

• Wracamy na Craven Cottage. Druga połowa rozpoczęta przez piłkarzy Evertonu.

• Zmiana w Evertonie. Steven Naismith za Rossa Barkleya.

• Statystyki pierwszej połowy:

FulhamEverton
    Posiadanie piłki42%58%
    Strzały133
    Strzały celne32
  • Fulham stworzyło dużo sytuacji, dzielnie stawiali się Evertonowi. Goście nie pokazali niczego specjalnego w pierwszej połowie.

• Koniec pierwszej połowy!

• Dośrodkowanie Holtby'ego i ładny strzał głową Dembele, ale wprost w Howarda!

• Sędzia Taylor dolicza minutę do regulaminowego czasu gry.

• Daleka piłka do Richardsona, ale ten czeka na kolegów z zespołu. Podaje piłkę pod pole karne do Dembele, ale Francuz strzela nad bramką.

• Deulofeu dośrodkował piłkę, ale Osman i Lukaku nie nabiegli na nią.

• Sidwell oddał strzał, ale ponad bramką.

• Kasami odebrał piłkę Barry'emu przed polem karnym, próbował strzelać, ale zblokował i zastawił piłkę Coleman i Howard dobiegł do niej i złapał.

• Deulofeu szukał miejsca na dośrodkowanie. Po chwili kiwania obrońcy Fulham dośrodkował spod linii końcowej, ale w ręce Stockdale'a.

• Riise nabiegł na dośrodkowaną piłkę, ale oddał niecelny strzał.

• Żółta kartka dla Seamusa Colemana za pociąganie za koszulkę Richardsona.

• Bardzo ładna daleka piłka Sidwella do napastników, ale ani Richardson, ani Dembele do niej nie dobiegli, gdyż uprzedził ich Howard.

• Riise ładnie dośrodkował w pole karne, strzelił głową Holtby, ale wyciągnął się Howard i wybił zmierzającą pod poprzeczkę bramkę.

• Długa piłka do wbiegającego w pole karne Holtby'ego, ale sędzia odgwizdał spalonego.

• Żółta kartka dla Saschy Riethera po faulu na Barkleyu.

• Bardzo ładnie podał Dembele do Richardsona, a ten strzelił na bramkę, ale nogami wybił piłkę Howard. Nastąpiła kontra Evertonu, ale strzał Deulofeu również obroniony. Po tym wyszli z kontrą gospodarze, ale strzał Sidwella został zablokowany. Niesamowita wymiana ciosów.

• Hangeland do Richardsona, który ładnie zagrał piłkę nad obrońcami Evertonu do Dembele, ten strzela, ale wprost ręce Howarda. Dodatkowo sędzia odgwizduje spalonego, którego nie było.

• Bardzo ładne dośrodkowanie w pole karne Kasamiego, ale było zbyt mocne i nie sięgnął jej Sidwell.

• Teraz próbują rozgrywać piłkę goście, ale podania do przodu są niecelne.

• Holtby dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, przedłużył ją Hangeland i strzalał głową Kasami, ale obok bramki.

• Lekkie zamieszanie po rzucie rożnym Fulham. Ostatecznie piłkę przejmują gospodarze, dośrodkowanie w pole karne Evertonu i próbował strzelać Richardson, ale piłka wychodzi po bloku na kolejny rzut rożny.

• Barry próbował zagrać długą piłkę do Deulofeu, ale zagranie było zbyt mocne i hiszpański skrzydłowy nie zdołał do niej dobiec.

• Kvist ładnie przebiegł z piłką pod pole karne Evertonu, podał na lewo do Richardsona, ten dośrodkował w pole karne, ale złapał piłkę Howard.

• Kasami próbował dośrodkować z prawej strony, lecz wyszedł z tego strzał. Jednak był on zbyt lekki i niecelny.

• Wyrównany początek spotkania. Brak wyraźnej przewagi któregokolwiek z zespołów.

• Kontra Fulham po rzucie rożnym Evertonu, piłka przerzucona z lewej strony na prawą, przyjmuje ją Holtby i oddaje strzał, ale niecelny.

• Wdarł się w pole karne Lukaku, ale jego strzał zblokował Heitinga.

• Sędzia Taylor gwiżdże po raz pierwszy, zaczęli gospodarze.

• Piłkarze wychodzą już na boisko. Za chwilę zaczynamy mecz!

• W meczu z powodu kontuzji nie zagrają Konstantinos Mitroglu, Scott Parker, Damien Duff z Fulham, a Everton będzie musiał sobie radzić bez Stevena Pienaara, Darrona Gibsona, Arouny Kone, Bryana Oviedo i Laciny Traore. W meczu nie wystąpi również zawieszony za czerwoną kartkę Fernando Amorebieta(Fulham).

• Sędzią tego spotkania będzie Anthony Taylor.

• Everton ma passę czterech kolejnych zwycięstw w Premier League. Ostatni ich mecz to wygrana z Newcastle 3:0. Fulham przed tygodniem wysoko przegrał z Manchesterem City 0:5, a w ostatnich pięciu spotkaniach odnotowali jedno zwycięstwo i cztery porażki.

• Everton: Robles, Garbutt, Alcaraz, Browning, McGeady, Mirallas, Naismith.

• Znamy już składy obu drużyn, które są dostępne na panelu obok. Teraz przedstawię ławki rezerwowe obu zespołów. Fulham: Stekelenburg, Diarra, Kacaniklic, Dejagah, Woodrow, Roberts, Bent.

• Poprzedni mecz tych drużyn zakończył się zwycięstwem Evertonu 4:1. Dla Evertonu strzelali Osman, Coleman, Barry i Mirralas, a bramkę dla Fulham zdobył z rzutu karnego Berbatov.

• Przed tym spotkaniem Everton jest na piątej pozycji w Premier League piąte miejsce z 57 punktami na koncie. Fulham jest na ostatnim, dwudziestym miejscu z dorobkiem 24 punktów.

• Witam państwa na relacji z meczu Fulham-Everton. Spotkanie rozpocznie się za około 30 minut. Na relację zaprasza Adrian Gutowski.