1

Manchester United

3

3 1 połowa

• To był dobry mecz, ale bez szaleństw. Gospodarze po klęsce w pierwszej połowie podnieśli się, ale nie pomógł im w tym trener, Jego zmiany choć były dobre, to jednak spóźnione. United wkraczają na zwycięską, szeroką ścieżkę. Za chwilę czeka nas wielki mecz Arsenal-Liverpool. Zapraszamy na naszą relację z tego spotkania. Dziękuje za uwagę- Michał Jackowski.

• Koniec meczu. 3-1 dla United !!!

• Zawodnicy obu ekip nastroszyli się do walki niczym koguty. Znowu Januzaj był poszkodowany. Kopany i poniewierany przez przeciwników, a na końcu nadepnięty przez Riethera. Młody zawodnik nie wytrzymał i popchnął lekko przeciwnika. Obyło się bez kartek, ale Riether za swoje zachowanie najprawdopodobniej zostanie zawieszony.

• 3 minuty do końca !

• Kacaniklić znowu pokazuje klasę ! Ładnie dorzucił do Richardsona, jednak ten strzela obok bramki.

• Prześmieszna sytuacja w polu karnym gospodarzy. Najpierw w "czoło" kopnął się Fellaini, a później "machnął" się van Persie.

• Fulham ładnie walczy w II połowie ! Teraz Berbatov popisał się ładną, delikatną, precyzyjną wrzutką, ale Bent posłał piłkę w poprzeczkę.

• Schodzi z boiska naprawdę słaby dziś Parker. Za niego napastnik Darren Bent.

• Kacaniklić strzela daleko od bramki. Widać jednak, że chłopakowi zależy na powrocie do podstawowej jedenastki.

• Taarabt Maradona nie jest. Aktorem też jest słabym, gdyż padł w polu karnym chcąc naciągnąć sędziego na karnego. Widowisko nie godne szkolnych teatrzyków,

• Zakotłowało się pod bramką gości. Strzelał Kasami, strzelał wprowadzony Taarabt, ale nie wcisnęli futbolówki do siatki.

• Schodzi niewidoczny w tym meczu Ruiz, a na boisku melduję się ...Maradona. Oczywiście według Martina Jola, który taki przydomek nadał Taarabtowi.

• Lee Probert chce udowodnić Januzajowi, że w Anglii można grać naprawdę twardo. Drugi raz został mocno pchnięty przez obrońców i drugi raz gwizdek sędziego milczy.

• Powtórki pokazują, że bramka Kacaniklicia może zostać zapisana jako samobójcze trafienie Rooneya.

• United teraz bardzo mądrze szanują piłkę. Nie dają szans zadać drugiego ciosu swojemu bramkarzowi.

• Szwed ładnym strzałem zza pola karnego, w prawy dolny róg, pokonuje hiszpańskiego bramkarza United. Ile on przebywał na boisku ? Minutę ?

• Goool !!! Kacaniklić !!!

• Rooney ładnie wrzucił z rzutu wolnego na długi słupek do Fellainiego. Belg jednak z ostrego kąta nie dał rady głową pokonać Stekelenburga.

• Kacaniklić dostaje 30 minut, aby pokazać się z dobrej strony. Zastępuje Dejagaha.

• Vidić w ostatniej chwili blokuje strzał gospodarzy. Oj to mogła być bramka honorowa.

• Co za sprint Valencii, który teraz jest prawym obrońcą. Amorebieta ratuje się faulem. Sędzia nie ma wątpliwości. To zagranie kwalifikuje się na żółtko.

• To raczej Martin Jol powinien szybko przeprowadzić 3 zmiany. Moyes tymi zmianami pokazuje, że drugie 45 minut traktuje jak sparing.

• Nic nie wskazuje na to, że gospodarze podniosą się po tej pierwszej połowie.

• Antonio Valencia ukarany żółtą kartką.

• A tymczasem Kasami zaczyna drugą część tak jak pierwszą, czyli strzałem z dystansu.

• Kagawa za Silvę.

• Fellaini za Evansa.

• Cleverley out, Smalling in.

• Startujemy z II połową.

• Niezwykła sytuacja. Moyes zmienia aż 3 zawodników w przerwie.

• Emocje skończyły się nam dość szybko. W trochę ponad 10 minut Manchester wykonał swoje zdanie. Zademonstrowali wielką siłę i zgnietli rywali. Co prawda na początku Fulham jeszcze się odgryzał, ale nie przyniosło to żadnego efektu. Czy obraz gry może jeszcze się zmienić ?

• Koniec pierwszej połowy meczu. Manchester gromi do przerwy londyńczyków 3-0.

• Spokojna gra oby zespołów przed przerwą. Taka postawa nie dziwi w przypadku gości, ale gospodarze muszą szukać gola za wszelką cenę.

• Sędzia doliczył 4 minuty. Głównie ze względy na kontuzję graczy United.

• Cleverley stracił dopływ prądu. Zamroczony opuścił plac gry. Dziwna sytuacja, ale jest już znowu na boisku.

• Januzaj zabawił się z obroną Fulham. Został bezczelnie powalony na boisko, ale gwizdek sędziego milczy.

• Fulham nie ma pomysłu na defensywę gości, a muszą zdobyć bramkę jak najszybciej, żebyśmy mieli jeszcze jakieś emocje w tym meczu.

• Rooney zatrzymany przez...sędziego. Oj ciężkie słowa padły z ust gwiazdora Czerwonych Diabłów.

• Chyba dużo krzyku o nic, gdyż Brazylijczyk wraca na murawę.

• Ajjj kolejny zawodnik United zwija się z bólu. Rafael w przypadkowym starciu z Kasamim chyba podkręcił sobie nogę.

• Irańczyk napomniany przez sędziego.

• Patrice Evra długo zwijał się z bólu na boisku i dzięki temu mogliśmy obejrzeć jeszcze raz kontrowersyjne sytuacje. Przy bramce Rooneya, asystujący van Persie nie był jednak na spalonym. A przy swojej bramce Holender był minimalnie wychylony przed obrońców- nie warto o to kruszyć kopi.

• Berbatov znowu mógł zaskoczyć bramkarza Manchesteru. Sytuacje miał jednak trudną i nic złego dla gości nie mogło się wydarzyć.

• Ten mecz najprawdopodobniej został rozstrzygnięty już niemal na starcie. Co prawda w obu bramkowych akcjach, które mieliśmy przed chwilą Holender w koszulce United był na spalonym, ale i tak Fulham nie istnieje. Słonko poświeciło w oczy liniowemu za pierwszym razem lżej, gdyż spalony był minimalny, za drugim razem jednak dużo mocniej, gdyż offside był wyraźniejszy.

• Tym razem van Persie dostał piłkę na wolne pole i zakładając siatkę Amorebiecie podał do Rooneya. Anglik tylko dopełnił formalności.

• Rooney !!! 3-0 Nokaut !!!

• Strata piłki Scota Parkera i Januzaj poprowadził przez kilkanaście metrów piłkę, aż wypuścił Holendra w bój z bramkarzem gospodarzy. Robin van Persie atomowym strzałem pokonał Stekelenburga.

• 2-0 Robin van Persie !!!

• To mogło być 1-1 !!! Berbatov stanął oko w oko z de Geą. Hiszpan jednak dobrze skrócił kąt i nie dał się zaskoczyć. Mamy róg.

• Aż 70 % czasu gry goście są przy piłce.

• Z każdą minutą przewaga Czerwonych Diabłów rośnie.

• Świetna prostopadła piłka od van Persiego do Rooneya. Ten był nieco wyrzucony od światła bramki, ale z zimna krwią poczekał i obsłużył podaniem Valencię. Ten po prostu musiał trafić na pustą bramkę.

• Valencia !!! 1-0 dla gości !!!

• Phil Jones próbował strzelać z dystansu. Więcej w tym meczu nie powinien tego robić. Piłka wylądowała gdzieś zza stadionem

• Mamy pierwszy korner dla Fulham, ale spokojnie radzą sobie z zagrożeniem obrońcy gości.

• Nie ma więcej czasu na rozważania o pogodzie, gdyż Pajtim Kasami popisuje sie mocnym uderzeniem. Jednak w sam środek bramki United.

• Na razie nic ciekawego się nie dzieje, więc możemy pogadać o pogodzie...Ładne słoneczko nad Londynem.

• Sędzia Lee Probert daje sygnał do rozpoczęcia meczu. Rooney i Van Persie kopią piłkę jako pierwsi.

• W tabeli nie widać wielkiej różnicy w potencjałach obu ekip. Dzieli oba kluby ledwie 4 punkty.

• Obie ekipy nie mają zbyt wielu kadrowych zmartwień i obaj menedżerowie mieli do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych graczy.

• Drużyna gospodarzy gra raczej słabo. W ostatnich pięciu meczach wygrali 2, a ponieśli 3 porażki.

• Wydaje się, ze po raz pierwszy w tym sezonie możemy powiedzieć z czystym sumieniem, że to United są faworytem. Gra, a przede wszystkim wyniki ekipy Davida Moyesa są już zdecydowanie lepsze. W ostatnich 5 meczach na wszystkich frontach odnieśli 4 zwycięstwa i zanotowali remis z niesamowitą w tym sezonie ekipą z Southampton.

• Witamy wszystkich ! Za nami już pierwszy mecz w najwyższej angielskiej klasie rozgrywkowej. Mecz Newcastle-Chelsea nieco nas rozczarował, ale mamy nadzieję, że emocje będą rosły etapowo. Przed nami etap 2 i spotkanie Fulham-Manchester, a na koniec o 18 30 odcinek iście specjalny, czyli pojedynek Arsenal-Liverpool.