• Z mojej strony to już wszystko. Za spędzony mega emocjonujący czas dziękuje serdecznie Damian Wiśniewski. Zapraszam na kolejne relacje live w naszym serwisie!

• Posiadanie piłki: 54% do 46% dla Man City
    • Strzały 15 (3) do 10 (4) dla Man City
    • Rzuty rożne po 7
    • Faule 9 do 7 dla Man City
  • Oczywiście, ta wygrana The Reds nie daje jeszcze im jeszcze tytułu mistrzowskiego, ale na pewno daje ogromny komfort. To oni są liderem z pięcioma punktami na drugą Chelsea (która zagrała jeden mecz mniej) i siedmioma nad City (dwa mecze rozegrane mniej). Jeśli więc uda im się zwyciężyć we wszystkich spotkaniach do końca sezonu, to nikt im tej mistrzowskiej korony nie odbierze!

• Co to był za mecz, KOSMOS! Liverpool wygrał arcyważny mecz z Manchesterem City, co może im dać tytuł mistrza Anglii, pierwszy po 24 latach!

• KONIEC!! Liverpool wygrywa z Manchesterem City 3:2!!!

• A teraz Lucas Leiva wchodzi za Sterlinga, czyli strzelca gola numer jeden w tym meczu.

• Bardzo ostro Henderson zaatakował Nasriego i właśnie za to musiał opuścić boisko. Liverpool skończy więc ten mecz w dziesiatkę

• Czerwona kartka dla Jordana Hendersona!

• Szukają teraz okazji do strzału Obywatele, gospodarze głęboko cofnięci.

• Aż pięć minut doliczył sędzia do tej drugiej połowy. Starczy czasu gospodarzom aby chociaż wyrównać?

• Teraz Zabaleta padł bez kontaktu z przeciwnikiem, sędzia znów nie pokazał kartki.

• A teraz owacyjnie żegnany z boiska schodzi Coutinho, w jego miejsce Victor Moses

• Było groźnie, ale wypiąstkował futbolówkę Belg. Ta jednak wróciła pod nogi gości.

• Teraz goście będą mieli rzut wolny w okolicach narożnika pola karnego. Może być groźnie pod bramką Mignolet

• Milner dośrodkował z prawej strony, jednak zrobił to niedokładnie. Od bramki gospodarze.

• Kolejna piękna, koronkowa akcja gospodarzy, kolejna jednak zatrzymana pozycją spaloną. Tym razem był na niej Coutinho.

• Demichelis! Argentyńczyk uderzył głową po kolejnej wrzutce z narożnika boiska, ale kapitalnie interweniował Mignolet!

• Milner groźnie dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale wybili pilkę obrońcy. Kolejny corner

• Anfield eksplodowało po tym trafieniu Coutinho, tylko czy gospodarze będą w stanie dowieźć tę wygraną do końca?

• Fatalny błąd w wybiciu piłki popełnił Vincent Kompany, co fantastycznym strzałem wykorzystał Brazylijczyk! Jak na tego gola odpowiedzą goście? Tu jeszcze będą wielkie emocje!

• Goooooooooooooooooooooooooll!! Coutinho, już jest 3:2!!

• Żółtą kartkę za przytrzymanie Coutinho dostał Zabaleta

• Teraz Clichy i Demichelis wspólnie zatrzymali na prawym skrzydle Sterlinga.

• Po chwili okazało się jednak, że sędzia odgwizdał spalonego, więc ewentualna bramka nie byłaby uznana

• JAK TO NIE WPADŁO?! Aguero kapitalnie zagrał do Silvy, a ten nie trafił do niemal pustej bramki! To musiał być gol!

• A teraz w szesnastce Liverpoolu upadli najpierw Milner, potem Silva, za każdym razem jednak gwizdek arbitra milczał.

• Koronkowa, piękna akcja The Reds zakończona trafieniem Suareza, ale podający do niego kolega był wcześniej na spalonym. Jak jednak nie patrzeć, rozkręcają nam się znowu gospodarze.

• Suarez!! Sam na sam wyszedł Urugwajczyk, ale świetnie interweniował Hart. Jak się jednak potem okazało, gol i tak nie zostałby uznany, gdyż Urugwajczyk był na spalonym.

• To mogła być groźna sytuacja dla gospodarzy, ale pogubił się w polu karnym gości Joe Allen. Przy piłce The Citizens.

• A teraz Kun Aguero zmienia Edina Dżeko

• Kolejny strzał na bramkę Mignolet, tym razem Belg świetnie interweniuje!

• Joe Allen wchodzi za Sturridge'a

• A teraz znów pada bez kontaktu z rywalem Suarez. Znów obyło się bez kolejnej kartki!

• Świetna dwójkowa akcja Silvy i Nasriego na lewej stronie, dośrodkował ten pierwszy, a pechowo piłkę odbił Johnson, który nie dał szans swojemu bramkarzowi. Ależ mecz, ależ widowisko!

• Goooooooooooooooooooooooooooooooooooll!! Co tu się dzieje, 2:2!! Samobój Johnsona!!

• A teraz genialna kontra Sturridge'a! Anglik przebiegł kilkadziesiąt metrów z piłką, lecz wywalczył ostatecznie tylko rzut rożny!

• TO POWINIEN BYĆ GOL! Silva fantastycznie zagrał w pole karne z lewej strony, ale tuż przed bramką z piłką minął się Dżeko!

• Ależ gorąco pod bramką gospodarzy! Zabaleta kapitalnie dośrodkował z prawej strony, a po ogromnym zamieszaniu w szesnastce w ostatniej chwili piłkę wybił Gerrard!

• Tym razem nie było mowy o żadnym przewinieniu, świetną akcję przeprowadzili Obywatele, a Silva dobrym strzałem pokonał Mignolet. Czy to oznacza zryw gości? Przekonamy się w najbliższych minutach.

• Goooooooooooooooooooooooooooll!! Silva, już tylko 2:1 dla Liverpoolu!!

• Do bramki przed chwilą trafił David Silva, ale arbiter wcześniej odgwizdał aut bramkowy. Z piłką za linię wyjechał Milner.

• Teraz wymusić rzut wolny starał się Zabaleta, a Mark Clattenburg konsekwentnie nie pokazał Argentyńczykowi żółtej kartki.

• Teraz świetną kontrę wyprowadzali piłkarze Brendana Rodgersa, jednak fatalnym zagraniem zepsuł ją Sterling

• Piłkarze Manchesteru City domagają się drugiej żółtej kartki dla Luisa Suareza za symulkę, jednak arbiter jest teraz nad wyraz litościwy dla Urugwajczyka.

• Dobrą prostopadłą piłkę w kierunku Fernandinho zagrał Milner, jednak Brazylijczyka świetnie zatrzymał Skrtel. Kapitalne zawody Słowaka

• Z boiska schodzi Jesus Navas, w jego miejsce melduje się James Milner

• The Citizens wciąż zupełnie bez pomysłu na rozegranie piłki. Teraz Skrtel z łatwością zatrzymał Nasriego.

• Sterling oddał strzał sprzed szesnastki, jednak fatalnie przestrzelił. Od bramki zacznie Joe Hart.

• Piłkę znów znalazła się pod nogami The Reds, którzy wymieniają teraz masę podań

• I szybko pod pole karne rywala przedostali się goście. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę wybił Skrtel.

• Sędzia daje znak, drugą połowę zaczynają The Citizens

• Piłkarze obu drużyn wrócili już na murawę, zaraz wznawiamy grę!

• Tempo, jakie gospodarze narzucili przeciwnikowi było wręcz mordercze, ale przyniosło to im dwubramkowe prowadzenie. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy będą oni w stanie je utrzymać do końca spotkania.

• A tutaj możecie zobaczyć gole, które padły w tym meczu:

• Statystyki pierwszej połowy:

• Posiadanie piłki: 53% do 47% dla Liverpoolu
    • Strzały 8 (3) do 7 (2) dla Liverpoolu
    • Rzuty rożne 6 do 3 dla Liverpoolu
    • Faule 6 do 3 dla Manchesteru City
  • Kompletnie niewidoczni byli w tej pierwszej połowie The Citizens i w stu procentach zasłużenie przegrywają 0:2. Dopiero tuż przed przerwą byli blisko zdobycia gola, wcześniej byli niemrawi w atakach ofensywnych i elektryczni w obronie. Na ich nieszczęście, dwoma trafieniami potrafili wykorzystać to piłkarze The Reds

• Mieliśmy jeszcze rzut rożny dla gospodarzy, ale poradzili sobie The Citizens. Po chwili sędzia zakończył tę pierwszą połowę

• A teraz Fernandinho dostał żółtą kartkę za faul na Suarezie

• Mignolet! Co za interwencja, po strzale Fernandinho, to powinien być gol!

• Goool..., nie, nie ma! Jak to nie wpadło! Po tym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z linii bramkowej najpierw wybił obrońca Liverpoolu, potem futbolówka odbiła się od poprzeczki i dopiero po tym zdarzeniu złapał ją Mignolet!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Harta, ale tym razem poradzili sobie obrońcy The Citizens. goście szybko wyprowadzili kontrę i teraz mają corner

• Coutinho... Zawodnik Liverpoolu miał masę miejsca tuż przed szesnastką Harta, i zdecydował się na strzał, który był jednak fatalny

• A teraz z dystansu uderzył Suarez, ale zrobił to niecelnie i leciutko.

• Mocniej naciskają teraz na rywala goście, wyżej podchodzą gdy ma on piłkę w swoim posiadaniu.

• David Silva oddał strzał z tego rzutu wolnego, jednak trafił wprost w mur.

• A teraz Dżeko był faulowany tuż przed szesnastką rywala. To bardzo dobra okazja dla gości na strzelenie pierwszej bramki

• Goście starają się teraz grać długimi piłkami na Edina Dżeko. Nie świadczy to za dobrze o ich dyspozycji w tym meczu.

• Coutinho starał się dośrodkowywać w szesnastkę Harta, ale został zablokowany. Rzut rożny.

• Teraz kontrę wyprowadzali The Reds, jednak szybko przerodziła się ona w atak pozycyjny, a następnie w stratę futbolówki, po nieudanym zagraniu Hendersona.

• Ten jednak został źle wykonany, jednak choć gospodarze już wychodzili z kontrą, to szybko stracili piłkę.

• Dżeko! Szybka kontra City po błędzie Flanagana i prawie oko w oko z bramkarzem stanął Bośniak. W ostatniej chwili zespół uratował Gerrard. Tylko corner dla gości.

• A teraz w odpowiedzi zaatakowali The Citizens, jednak wszystko skończyło się kompletnie nieudanym dośrodkowaniem Jesusa Navasa

• Co za kontra gospodarzy! Krótka wymiana podań i blisko dobrej pozycji strzeleckiej był Sturridge. W ostatniej chwili zatrzymali go obrońcy

• The Citizens spróbowali ataku pozycyjnego, ale nic z niego nie wyszło.

• Drugie dośrodkowanie z rzutu rożnego i genialnie głową uderzył słowacki, bramkostrzelny stoper. Czy City stać dzisiaj na odpowiedź?

• Goooooooooooooooooooooooooooooll!! Teraz już Hart nic nie mógł zrobić, Martin Skrtel!! 2:0!

• Goo.. Nie, jednak nie! Co za strzał głową Gerrarda, co za interwencja Harta! Rzut rożny!

• Navas groźnie zagrywał w pole karne, piłka została wybita. Ruszają z kontrą gospodarze

• Troszkę chaosu mamy na boisku. Ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Ten został zresztą źle wykonany i przy futbolówce już są piłkarze Brendana Rodgersa.

• Teraz zaatakowali goście, jednak Navas został zatrzymany na prawej stronie. Tylko rzut rożny

• Javi Garcia dopiero co wszedł na boisko i złapał żółtą kartkę. Za faul na Hendersonie

• Znów dłużej przy piłce gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie.

• Tak jak wcześniej wspominałem, Javi Garcia zmienia Yaya Toure.

• Znów przed polem karnym gości pogubił się Suarez. Przy piłce goście, choć na krótko.

• Kolejne nieudane zagranie Toure. To może mieć związek z jego urazem, a przy linii bocznej już rozgrzewa się Javi Garcia. Będzie zmiana?

• TO MUSIAŁ BYĆ GOL!! Sterling kapitalnie dośrodkował z prawej strony, a idealnej sytuacji w szesnastce gości wykorzystać nie potrafił Sturridge. Powinno być 2:0!

• Na strzał z dystansu zdecydował się Toure, ale nie dość że fatalnie przestrzelił, to jeszcze chyba przy tym ucierpiał.

• Znów mogło być groźnie pod bramką Harta, jednak akcja Liverpoolu skończyła się niedokładnym uderzeniem Suareza.

• Yaya Toure padł w polu karnym Liverpoolu, jednak sędzia uznał, że to właśnie Iworyjczyk przewinił. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Teraz akcji lewą stroną spróbowali gospodarze, jednak zostali zatrzymani. Mimo to piłka i tak natychmiast wróciła pod ich władanie.

• Nieporadnie grają na początku tego meczu Obywatele. Teraz niedokładnym podaniem popisał się Yaya Toure

• Kolejny strzał Sterlinga, tym razem jednak niecelny. The Citizens na razie jakby nieobecni, nie potrafią odpowiedzieć przeciwnikowi groźnym atakiem

• Rzut rożny mieli teraz gospodarze, ale wybili piłkę obrońcy City.

• Suarez zagrał do Sterlinga, a ten zabawił się jak z dziećmi z obrońcami City i sprytnym uderzeniem pokonał Harta. Czekamy na odpowiedź City!

• Goooooooooooooooooooolllllllllll!!! Sterling, 1:0 dla Liverpoolu!!

• Demichelis leży na boisku po starciu z Suarezem. Urugwajczyk otrzymał za swoje wejście żółtą kartkę

• Pierwszy strzał na bramkę. Coutinho przymierzył z dystansu, jednak dość mocno się pomylił. Od bramki Hart.

• Spokojny ten początek spotkania. Na razie przy piłce gospodarze

• Startujemy!! Zaczynają gospodarze

• I mamy minutę ciszy poświęconą ofiarom Hillsborough. Tuż po niej startujemy z tym wielkim widowiskiem.

• You'll Never Walk Alone rozbrzmiewa na stadionie...

• Piłkarze są już na murawę, niedługo pewnie przyjdzie pora na minutę ciszy poświęconej zmarłym przed 25 laty fanom Liverpoolu.

• A na kogo dzisiaj Wy stawiacie? Liverpool czy Manchester City? Zaraz zaczynamy!

• Fani gospodarzy pewnie szczególnie liczą na dobrą dyspozycję swoich dwóch napastników, Luisa Suareza i Daniela Sturridge'a. W drużynie City zabrakło w pierwszym składzie Kuna Aguero i zobaczymy, jaki będzie to miało wpływ na wydarzenia boiskowe.

• Liverpool ma w tym sezonie niepowtarzalną szansę na pierwszy od 24 lat tytuł mistrza Anglii. Ktoś jeszcze pamięta o tym, że przed sezonem ten zespół był brany pod uwagę co najwyżej do walki o pierwszą czwórkę?

• Manchester City nie przegrał ostatnich dziesięciu meczów na boiskach rywali. Siedem razy wygrywał, trzy razy dzielił się punktami.

• Dzisiejszy mecz rozpocznie się z siedmiominutowym opóźnieniem, czyli o 14.37. Ma to oczywiście związek z obchodami 25 rocznicy tragedii na Hillsborough, w której zginęło 96 kibiców The Reds.

• Liverpool jest niepokonany już od 14 meczów ligowych, dziewięć ostatnich wygrał. Czy podopiecznych Manuela Pellegriniego będą dzisiaj w stanie przerwać tę kapitalną serię?

• Gdy jedni i drudzy starli się ze sobą po raz pierwszy w tym sezonie, na Etihad Stadium 2:1 wygrali gospodarze. Tutaj możecie zobaczyć wszystkie trafienia z tego meczu.

• Liverpool na własnym stadionie z Manchesterem City przegrał po raz ostatni 14 lat temu. Wtedy na Anfield Road The Citizens zwyciężyli 2:1.

• Mamy jeszcze troszkę czasu do pierwszego gwizdka, zachęcam więc do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu, którą przygotował dla Was Michał Jackowski. Można ją znaleźć tutaj.

• W tabeli ligowej prowadzą dzisiejsi gospodarze, którzy mają dwa punkty przewagi nad drugą Chelsea. The Citizens okupują pozycję numer trzy i do The Reds tracą cztery oczka, ale zagrali dwa spotkania mniej. Dziś goście będą więc musieli wygrać.

• To jest bez wątpienia mecz najwyższej rangi w tym sezonie. Grają ze sobą dwaj najpoważniejsi kandydaci do tytułu mistrzowskiego i tu nie będzie odpuszczania, tu nie może być mowy o słabym, nudnym spotkaniu. To będzie wielkie widowisko.

• Ławka rezerwowych Liverpoolu: Jones, Toure, Agger, Aspas, Moses, Allen, Lucas

• Ławka rezerwowych City: Pantilimon, Lescott, Milner, Negredo, Kolarov, Garcia, Aguero

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu drużyn. Zaraz dołączymy do nich ławki rezerwowych.

• Witamy! Gotowi na wielkie, ogromne piłkarskie emocje? To już możecie powoli zapinać pasy, do rozpoczęcia meczu Liverpool - Manchester City zostało już tylko około 40 minut! Na relację live z tego wydarzenia zaprasza gorąco Damian Wiśniewski.