4

Tottenham Hotspur

0

• Na tym koniec naszej relacji, dziękuję serdecznie i życzę miłego wieczoru!

• To 8 z rzędu wygrana Liverpoolu i bez wątpienia, jest szansa na więcej. Jeżeli podopieczni Brendana Rodgersa nie popełnią błędów, będą liczyć się w walce o mistrza do samego końca.

• A więc stało się - Liverpool wraca na pozycję lidera dzięki bramkom Suareza, Coutinho, Hendersona i przede wszystkim nieocenionej, fatalnej dyspozycji Kaboula, który zalicza samobója, oraz jego kolegów z obrony.

• Rzut rożny kończy swe losy uderzeniem na górną siatkę bramki.

• Bardzo dobra interwencja Mignoleta. Eriksonowi udało się znaleźć lukę między nogami obrońców i uderzyć na krótki słupek, tego jednak spodziewał się bramkarz.

• 3 minuty doliczonego czasu.

• Leży Soldado, na którego naskoczył jeden z obrońców. Potrzebna pomoc medyczna.

• Spalony Suareza. Urugwajczyk pokazał się za ostatnim obrońcą i otrzymał długie podanie, jednak już wówczas był poza pozycją.

• Dobra próba Dawsona! Piłka po rzucie rożnym spada prosto na głowę obrońcy gości, jednak ten nieznacznie nad poprzeczką.

• Ależ dobrze zapowiadała się akcja Spurs - wymiana piłek wraz z szybką zmianą pozycji dawała nadzieje na bramkę, niestety Eriksen... stanowczo ponad bramką.

• I wrzutkę ostatecznie wyjaśniają obrońcy.

• Sigurdsson strzałem nieco na siłę wywalczył rożnego.

• Ostatnia już zmiana jaką zobaczymy w tym meczu - nagradzany brawami schodzi Sterling, w jego miejsce nowy zapas sił wnosi Moses.

• Fantastyczna interwencja Flanagana, który jako pierwszy dopada do piłki Soldado. Gdyby nie on, mielibyśmy akcję sam na sam.

• Kolejna udana interwencja Llorisa, tym razem Francuz wybija długą wrzutkę na Sturrigde'a, potem łapie powtórkę dośrodkowania.

• Kolejne dwa strzały w trybuny graczy Tottenhamu. Najpierw Chadli, z odbiciem od obrońcy, potem Dawson dostając piłkę na środek pola karnego.

• 4:0! Ale czyja to bramka? Powtórki wskazują na Hendersona, który wykonywał rzut wolny, po którym płaska piłka minęła wszystkich zawodników i wpadła do bramki.

• Rzut wolny dla Liverpoolu z lewej strony boiska.

• Bardzo długa piłka do Suareza nadana z otchłani pola karnego Mignoleta. Niestety dla gospodarzy, drugi bramkarz również był czujny i wypuścił się do przodu by uprzedzić rywala.

• Na skrzydło piłkę otrzymuje Glen Johnson, jednak przesadza w walce o nią. Wykorzystanie rąk to nie był najlepszy pomysł, podobnie jak powalenie rywala.

• Dużo gry w obronie Liverpoolu - The Reds starają się ściągnąć jak najwięcej rywali pod swoją jedenastkę, by zrobić miejsce z przodu na kontrę.

• Kapitan Liverpoolu może już odpocząć, zmienia go Lucas Leiva.

• Kolejny błąd Rose'a i kolejny raz, gdy obywa się bez konsekwencji - Sturrigde nie ma miejsca by wykorzystać darowaną piłkę.

• Liverpool - TottenhamLiverpool - Tottenham

• Blisko był znów Liverpool - ładne odegranie piętką dostał Suarez, jednak pierwszy dopadł do niej Lloris. Obaj zawodnicy starcie zakończyli z wyraźnymi grymasami bólu, jednak kontynuują grę.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Schodzi strzelec trzeciej bramki - Philippe Coutinho, a na murawie melduje się Joe Allen.

• Kolejna próba Chadliego. Tym razem strzał z pola karnego ponownie leci ponad bramką.

• Tim Sherwood stawia na ofensywę. Przy stanie 3:0 nie ma nic do stracenia, więc na boisku zjawia się Dembele oraz Townsend.

• Podwójna zmiana w Liverpoolu.

• Chwila walki Tottenhamu o zmianę rezultatu. Niestety, bez korzyści - obrońcy wybijają piłkę, a mimo przymierzenia i chwili czasu, niecelny strzał z dystansu oddaje Chadli.

• Brazylijczyk otrzymuje piłkę w środku pola i rusza w stronę bramki Tottenhamu, na 18. metrze decydując się na mocny, płaski strzał przy lewym słupku. Lloris nie podołał i pomocnik The Reds ma na koncie pierwsze trafienie na Anfield.

• Coutinho! 3:0!

• Ależ pudło Hendersona! Z piłką rusza Sterling, a w jego kierunku biegnie już Lloris. Rozwiązanie z podaniem na środek pola do środkowego pomocnika kończy się fatalnie - uderzeniem ponad bramką. A mogło być 3:0.

• Dobra szansa Eriksena, jednak gubi się w polu karnym i daje sobie zabrać piłkę.

• Pierwsze minuty meczu bez rewelacji. Liverpool trochę spokojniej podchodzi do sprawy, ale to Tottenham również wygląda solidniej.

• I jest kartonik również dla Sigurdssona, który przesadza w walce o piłkę.

• I rozpoczynamy drugie 45 minut!

• W poprzednim starciu obu drużyn, to w drugiej połowie padły aż trzy bramki dla Liverpoolu. Liczycie na powtórkę czy chcecie powrotu do gry Tottenhamu?

• Powtórki pokazują, że przy drugiej bramce zawinił... również Kaboul. Konieczna druga zmiana w obronie?

• Koniec pierwszej połowy po dość jednostronnym meczu. Liverpool prowadzi, a wielki udział w tym mają defensorzy Kogutów, którzy mają szczęście, że skończyło się tylko na 2:0. Kiepski mecz notuje natomiast Kaboul - najpierw samobój, potem żółta kartka. Jeżeli ktoś z Was wybrał go do składu Fantasy Premier League, nie będzie mieć z niego pociechy.

• Dobre wejście w pole karne z piłką w wykonaniu Lennona, jednak wkradł się element pecha - interwencja rywala odbiła się rykoszetem od nóg Brytyjczyka i nie będzie rożnego dla Kogutów.

• Rzut wolny Suareza znów niecelny - piłka przelatuje obok prawego słupka.

• Tymczasem powtórka pokazuje jak wielki błąd popełnił Rose, gdy piłkę zabrał mu Sterling. Główkę Suareza uratował natomiast latający Lloris.

• Rajd z piłką Suareza kończy się rzutem wolnym - wślizg Naughtona przedłużył się o rękę trafiającą w piłkę.

• Blisko był Suarez! Sterling dośrodkowywał z lewej strony na głowę osamotnionego Urugwajczyka, a ten... trafia w poprzeczkę!

• Blisko byłby Tottenham, gdyby tylko wrzutka odnalazła głowę jednego z graczy gości, a nie piąstkującego bramkarza.

• Kontra Liverpoolu - Henderson chciał wykorzystać górną piłkę i przerzucić ją w prawo do kolegów, jednak bliżej było do Llorisa.

• I kolejna pewna interwencja Mignoleta, w którego strzelali napastnicy Spurs.

• Eriksen na 18. metrze z piłką - wyglądał tak, jakby miał plan na akcję, jednak defensywa miała jeszcze lepszy plan na odebranie mu piłki.

• Kolejny rzut wolny ponad bramką. Tym razem przyjemność w udziale przyszła Sturrigde'owi, który lewą nogą przerzuca piłkę.

• Kontra Liverpoolu - odważnie połowę boiska przemierza Sturridge i pewnie wbiegłby w bramkę, gdyby nie faulował go Kaboul. Nagrodą za interwencję w nogi jest żółtko.

• Można powiedzieć, że mecz się uspokoił. Co prawda nadal mamy szybkie tempo, jednak o paru minut nie było zagrożenia pod żadną z bramek. Aktualnie przy piłce Tottenham, który zmusza rywali do defensywy.

• Trafienie Suareza to już jego 29 gol w Premier League w tym sezonie!

• Suarez znów zakręcił obroną Tottenhamu. Tym razem urwał się spod lewego narożnika, ale źle wybrał, próbując wrzucać.

• Również blisko trafienia był Eriksen! Zamieszanie na szesnastym metrze połowy gospodarzy kończy się wysoką piłką, którą uderza pomocnik Spurs. Chociaż Mignolet popisowo wyskakuje do piłki, poważnego zagrożenia raczej nie było.

• Ależ błąd defensorów Spurs! Długa piłka wędruje od obrońców The Reds w stronę bramki Llorisa. To było wyjaśnienie akcji rywali, a zamieniło się w kontrę, bowiem ospale do futbolówki ruszają obrońcy, co wykorzystuje idealnie Suarez. Rusza lewą stroną i płaskim strzałem na prawy słupek pokonuje Llorisa!

• Liverpool - Tottenham

• Suarez!

• Pierwsza i wymuszona zmiana na boisku - Michael Dawson zmienia Jana Vertonghena.

• Do wolnego ustawia się Suarez i Gerrard. Tym razem próbę podejmuje El Pistolero, niestety piłka frunie ponad bramką.

• Vertonghen trochę się poświęcił przed swoją szesnastką, przy okazji faulując. Medycy muszą pomóc zawodnikowi gości i przy okazji pośpieszyć go, by nie opóźniał zejścia poza boisko.

• Płasko do... rywala. Piłka na aucie i jest druga szansa LFC.

• Obrońcy Spurs wybijają piłkę na rzut rożny, Gerard już w narożniku,

• Kolejna długa piłka, tym razem do Johnsona, pierwszy dociera do niej Lloris.

• Wymiana piłek między graczami w czerwonych trykotach po rzucie rożnym, jednak nie znalazło się miejsce na stworzenie zagrożenia. Piłka wraca na środek pola.

• Kaboul wyjaśnił bardzo długą piłkę na Suareza - rzut rożny dla gospodarzy.

• Wrzutka w pole karne Llorisa wyjaśniona przez obrońców, zagrożenia nie było.

• Tottenjam "próbował" ruszyć na bramkę Simone Mignoleta, co zaowocowało autem bramkowym.

• Za nami kolejne próby Liverpoolu. Prawą stroną w stronę wapna przedzierał się Sterling, ale zabrakło mu miejsca.

• Dobry rajd Suareza lewym skrzydłem, jednak wrzutka nieco ponad głową Sturrigde'a.

• Liverpool kontroluje spotkanie, utrzymując się przy piłce większość czasu.

• Nie popisał się Luis Suarez w polu karnym rywala, a mógł strzelić na 2:0.

• Pierwsza bramka, cóż za wpadka! Younes Kaboul zamiast zablokować dośrodkowanie strąca je piętą... do własnej bramki!

• Pierwszy gwizdek na Anfield Road i Roberto Soldado rozpoczyna pierwszą połowę!

• Zawodnicy już na murawie, a stadion rozbrzmiewa "You'll never walk alone".

• Najwięcej asyst w drużynie Kogutów, bo całe 5, zaliczył... Roberto Soldado.

• Jeżeli Liverpool wygra dzisiejsze spotkanie przesunie się w tabeli na pierwsze miejsce. warto jednak pamiętać, że z tyłu czai się Manchester City, który obecnie piastuje 3 miejsce ze stratą punktu do Liverpoolu, ale też dwóch nierozegranych jeszcze spotkań.

• Sędzia Philip Dowd pokazał w tym sezonie 128 żółtych i 3 czerwone kartki. Ostatniego zawodnika do szatni odesłał zaledwie tydzień temu w spotkaniu Norwich z Sunderlandem. Tam też pokazał 7 żółtych kartoników.

• Na początek warto zapoznać się ze składami, które znajdziecie po lewej stronie. Ławki rezerwowych obu drużyn prezentują się następująco:

Spurs: Friedel, Dawson, Dembele, Sandro, Townsend, Winks, Kane.

Liverpool: Jones, Allen, Aspas, Sakho, Lucas, Cissokho, Moses.

• Rozpoczynamy przygotowania do meczu Liverpoolu z Tottenhamem Hotspur! Witamy wszystkich!