6

Arsenal Londyn

3

• Karny dla Manchesteru!!! Kartka dla Szczęsnego za faul na Milnerze.

• Wrzutka Sagny w pole karne, a Mertesacker strzałem szczupakiem zmniejsza porażkę.

• 5-3!! MERTESACKER!!

• Doliczono 5 minut.

• Bramka Fernandinho na 5:2:

• Ostatnia zmiana w Manchesterze. Za bardzo aktywnego również Nasriego wchodzi Garcia.

• Szybka odpowiedź Arsenalu! Bendtner pakuję piłkę do bramki, ale sędzia liniowy odgwizduje pozycję spaloną!

• Przed szansą stanął Nasri, ale postanowił odegrać jeszcze do Fernandinho, który ograł rywala i podcinką wpakował piłkę do siatki!

• 5-2!!! FERNANDINHO!!!

• Atomowe uderzenie z dystansu Fernandinho. Szczęsny na posterunku!

• W drybling w polu karnym wdał się Nasri! Stracił piłkę na rzecz Mertesackera.

• Manchester cały czas w natarciu. Arsenal cofnięty na własnej połowie.

• Kompany ukarany żółtą kartką.

• Bomba Toure z dystansu, ale obok bramki!

• Ostatnia zmiana w Arsenalu. Za Giroud wchodzi Bendtner.

• Kapitalna interwencja Kompanego! Przeciął podanie Giroud w kapitalny sposób!

• Roszada także w Arsenalu. Za Flaminiego wchodzi Gnabry.

• Zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce aktywnego dzisiaj Silvy wchodzi Milner.

• Za mocne podanie Toure do Nasriego i od bramki rozpocznie Szczęsny.

• Bramka Silvy na 4:2:

• Piękny gol Walcotta na 3:2:

• Płaskie podanie Navasa z prawej strony przed bramkę Arsenalu, Silva strzałem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie!!!

• 4-2!!! SILVA!!!!!!!!

• Co za bramka! Ramsey świetnie podciął piłkę do Walcotta, który pięknym, technicznym strzałem po długim słupku strzela bramkę! Przed nami jeszcze sporo emocji!

• 3-2!!!! WALCOTT!!! ALEŻ BRAMKA!!!!

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Ramseya w pole karne i piłkę łapie Pantilimon.

• Powinien być rzut karny dla Arsenalu! Zabaleta zagrał w polu karnym piłkę ręką, ale sędzie nie odgwizduje jedenastki! Kanonierzy protestują!

• Kapitalna bramka Fernandinho na 3:1:

• Powinna być bramka! Kapitalna wrzutka Sagny w pole karne do Giroud, który z najbliższej odległości strzałem głową pudłuje!!

• Ale fatalny kiks Giroud! Wystarczyło podać przed bramkę do Walcotta, ale Giroud skiksował i piłkę wznowi od bramki bramkarz Manchesteru.

• Bardzo zła centra Oezila z rzutu rożnego!

• Kapitalne uderzenie Brazylijczyka! Fernandinho otrzymał podanie na 25 metrze, podbiegł kilka metrów i strzałem technicznym przy słupku pokonuje Szczęsnego!

• 3-1!!!! FERNANDINHO!!

• Wymuszona jednak zmiana w zespole gospodarzy. Za kontuzjowanego Aguero wchodzi Navas.

• Żółty kartonik dla Silvy za nieprzepisowe zagranie.

• Jakiś uraz dolega Aguero. Oby nie było to nic poważnego...

• Świetna wymiana podać Aguero z Silvą, ten jednak traci futbolówkę na rzecz Sagny. Mimo wszystko Silva walczył do końca za co został nagrodzony brawami.

• Początek drugiej części gry! Przy piłce Manchester!

• Piłkarze wracają już na płytę boiska.

• Bramka Negredo na 2:1:

• Manchester w pełni zasłużenie prowadzi. Gra konsekwentnie i z minuty na minute stwarza coraz większe zagrożenie pod bramką Arsenalu.

• Bramka Walcotta na 1:1:

• Koniec pierwszej części gry.

• Uderzenie Silvy z dystansu bardzo niecelne!

• Walcott na pozycji spalonej według sędziego. Kolejny błąd arbitra.

• Uderzenie Demichelisa po wrzutce Nasriego, minimalnie obok bramki!

• Doliczono 4 minuty.

• Silva zagrywał do Nasriego, jego wrzutka zablokowana i mamy korner!

• Bramka Aguero na 1:0:

• Na razie górą City: Manchester City - Arsenal Londyn

• W miejsce kontuzjowanego Koscielnego wchodzi Vermaelen.

• Koscielny opuszcza plac gry na noszach. Prawdopodobnie zerwał więzadło krzyżowe.

• Kapitalne podanie Toure na prawą stronę do Zabalety, ten płasko w pole karne, gdzie Negredo strzałem nogą pokonuje Szczęsnego!!

• 2-1!! NEGREDO!!!!

• Wilshere zagrał dobrą piłkę do Monreala, sędzia podniósł chorągiewkę, ale jak się jednak okazało, był w błędzie bo spalonego nie było.

• Oezil minął Fernandinho, zagrał do Monreala na lewą stronę, tez płasko zagrywał w pole karne do Giroud, ale Kompany wybija piłkę!

• Stuprocentowa sytuacja Negredo! Silva kapitalnie uruchomił Negredo prostopadłym podaniem, a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki!

• Mecz nabrał jeszcze lepszego tempa! Wymiana ciosów z jednej i drugiej strony!

• Kapitalnie w środku pola piłkę przejął Ramsey, zagrał do Oezila, ten odegrał przed pole karne do Walcotta, ale ten wpakował piłkę do bramki!

• 1-1!!!!!!!!!! WALCOTT!!

• Centra Walcotta z rzutu wolnego, fatalne piąstkowanie Pantilimona, ale Oezil źle przyjął piłkę i ostatecznie nie oddał strzału.

• Nasri świetnie przeszedł Sagnę, ale z Koscielnym już nie miał żadnych szans i stracił futbolówkę.

• Kapitalna akcja Manchesteru! Toure piętką zagrał do Silvy, ten zdecydował się na strzał, ale został on zablokowany!

• Tym rzem z dystansu Nasri - obok bramki!

• Flamini zdecydował się na uderzenie, ale jego strzał zablokowany!

• Kontra gości, ale fatalnie ją tracą, piłkę przejął Kompany, ograł Ramseya, zagrał do Negredo, a ten postanowił uderzać na bramkę Szczęsnego, niecelnie.

• Oezil zagrywa piłkę do Wilshera, ale ten fatalnie przyjął piłkę i Manchester rozpocznie od bramki.

• Aguero zagrał do Zabalety na prawą stronę, ten chciał wrzucać w pole karne do Negredo, ale Koscielny wyjaśnia sytuację!

• Nasri dośrodkowywał z rzutu rożnego, Demichelis przedłużył piłkę głową, Koscielny zaspał w polu karnym i niepilnowany Aguero strzela bramkę!

• GOOOOOOOOOL! 1-0!!!! AGUERO!

• Niezły pomysł Aguero, który zagrywał do Negredo, ale Koscielny wybija piłkę głową!

• Ale sytuacja gości! Walcott świetnie odnalazł się w polu karnym i zagrał piłkę do Wilshera, któremu wystarczyło czysto trafić w piłkę, ale ten jednak fatalnie skiksował!

• Akcja indywidualna Nasriego, ale został on zatrzymany przez Ramseya.

• Niezła akcja gości. Ramsey dośrodkowywał w pole karne Manchesteru, ale w ostatniej chwili uprzedzili oni Walcotta.

• Tym razem w rajd wdał się Flamini, ale zagrał prosto na nogę Demichelisa.

• Groźnie zapowiadała się kontra Kanonierów. Rajd Wilshera zatrzymuje Fernandinho!

• Od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze, którzy przesiadują na połowie Arsenalu.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Nasri spod bocznej linii, ale Mertesacker wybija na kolejny korner.

• Fernandinho wrzucał piłkę w pole karne do Nasriego, który starał się przyjąć piłkę w polu karnym, ale ostatecznie ją stracił.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Aguero rozegrał dobrą wymianę piłki z Negredo, ale był przy tym nieprzepisowo zatrzymany.

• Na trybunach głośno odśpiewany hymn przez kibiców Manchesteru.

• Początek tego meczu! Od środka Arsenal!

• No i piłkarze już na środku boiska. Zapinamy pasy i siadamy wygodnie w fotelach bo za chwilę początek tego starcia!

• Zawodnicy znajdują się już w tunelu odprowadzającym na murawę.

• Etihad Stadium jest w tym sezonie twierdzą nie do zdobycia (7 meczów i komplet punktów - 29 bramek strzelonych i tylko dwie stracone).

• Warto spojrzeć na najnowszą historię potyczek Arsenalu z "petrodolarowym" już Manchesterem City. Ta statystyka nie jest już tak korzystna dla "Kanonierów", którzy wygrali zaledwie jedno z ostatnich sześciu spotkań. Ostatni triumf Arsenalu nad City na ich stadionie datuje się na sezon 2009/2010, kiedy to "The Gunners" dość niespodziewanie pokonali "The Citizens" aż 3:0.

• Arbitrem głównym tego widowiska będzie Martin Atkinson. Na liniach asystować mu będą Burt oraz Lennard, natomiast sędzią technicznym będzie Madley.

• Piłkarze przebywają obecnie na rozgrzewce.

• Do rozpoczęcia meczu pozostało ok. 20 minut. Kto dzisiaj będzie świętował zwycięstwo? A może obydwie drużyny podzielą się punktami? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!

• Ławka rezerwowych Arsenalu Londyn: Fabiański, Vermaelen, Arteta, Rosicky, Cazorla, Gnabry, Bendtner.

• Ławka rezerwowych Manchesteru City: Hart, Lescott, Kolarov, Garcia, Navas, Milner, Dżeko.

• Dla nas to jest gra o życie. Jeżeli chcemy zostać liderami, to musimy zwyciężyć z Arsenalem. Myślę, że możemy tego dokonać. Nasza drużyna od miesiąca gra z dużo większą pewnością siebie i widać tego rezultaty

- zapewnia Fernandinho.

• Dla obu ekip będzie to spotkanie numer 183. Bilans bezpośrednich pojedynków pokazuje dokładnie, że Manchester City przez wiele wiele lat nie należał do ścisłej czołówki Premier League. Na tę chwilę dużo lepszymi statystykami może pochwalić się Arsenal, który 93 razy wychodził zwycięsko z bezpośrednich rywalizacji. Mniej więcej połowę mniej wygranych zanotował Manchester City (48), a w pozostałych 41 spotkaniach obie ekipy dzieliły się punktami.

• Znamy już także skład Kanonierów. Z powodu urazów nie wystąpią: Podolski, Diaby, Sanogu oraz Oxlade - Chamberlain.

• Z powodu kontuzji w kadrze gospodarzy nie ma dzisiaj Joveticia, ani Nastasicia.

• Znamy już wyjściowy skład gospodarzy. Sporym zaskoczeniem może być brak na pozycji bramkarza, Joe Harta.

• Niektóre nasze wyniki na wyjazdach były rozczarowaniem, więc tym bardziej musimy postarać się wygrać każdy kolejny mecz u siebie. Nie twierdzę, że to będzie łatwe, ale z naszą obecną formą może nam się to udać

- zauważył pomocnik The Citizens, James Milner.

• A tak wygląda promo dzisiejszego szlagieru:

• Mamy pięć punktów przewagi, ale Premier League jest tak naprawdę jak maraton. Niezależnie od tego, co się wydarzy, pozostajemy na trasie. Cieszę się, że idzie nam lepiej niż się spodziewaliśmy parę miesięcy temu, ale teraz nastał czas, w którym chcemy jeszcze więcej

- powiedział przed meczem, Arsene Wenger.

• Przypomnijmy, że Manchester City pokonało przed paroma dniami tryumfatora.poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, Bayern Monachium. Arsenal za to poległ z Napoli.

• Pokonanie Bayernu na jego stadionie jest czymś znacznie ważniejszym niż wygranie grupy. Drużyna ma teraz ogromną wiarę w siebie. W sobotę będziemy mieć szansę zdobyć trzy punkty w starcu z obecnie najlepszą drużyną Premier League.

- powiedział przed meczem szkoleniowiec Manchesteru.

• zespółmpkt
    1.Arsenal Londyn1535
    2.Liverpool1530
    3Chelsea Londyn1530
    4Manchester City1529
  • Przed spotkaniem standardowo zapraszam was do przeczytania obszernej zapowiedzi tego spotkania

• Witamy serdecznie na relacji live z hitowego meczu 16 kolejki Premier League! Na Etihad Stadium Manchester City podejmie Arsenal Londyn! Do meczu pozostało jeszcze jakieś półtorej godziny, ale już teraz zapraszamy was na relację live z tego bardzo interesującego spotkania!