Manchester City

4

Aston Villa

0

• 64 minuty męczarni Obywateli a potem... poszło. Jeżeli Liverpool chce zdobyć tytuł mistrza, to musi wygrać na Anfield Road z Newcastle i liczyć na porażkę(!) Manchesteru City z WHU. Mało prawdopodobne, ale czy ktoś to samo mówił podczas meczu z Crystal Palace, że mimo prowadzenia 3-0 mecz zakończy się remisem? Wiemy na pewno, że ostatnia kolejka Premier League będzie fascynująca. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net!

• KONIEC MECZU! Manchestery City zburzył birminghański mur i jest o krok od mistrzostwa Anglii

• A W TYM MIEJSCU gol Stevana Joveticia.

• GOOL, YAYA TOURE

• TUTAJ można zobaczyć drugą bramkę Edina Dżeko.

• Jovetić jeszcze wpisuje się w zeszyciku arbitra, tym razem za żółtą kartkę, którą otrzymał "dzięki" zdjęciu koszulki po zdobyciu gola.

• Trzy minuty doliczone.

• Yaya Toure wykłada piłkę na linię szesnastego metra do reprezentanta Czarnogóry, który płaskim i precyzyjnym strzałem podwyższa prowadzenie Obywateli.

• GOL, STEVAN JOVETIĆ

• Jack Grealish, kolejny młodzian w ekipie gości, pojawia się murawie. Opuszcza ją bardzo słabo "grający" Ryan Bertrand.

• Alvaro Negredo zmienia żegnanego brawami Edina Dżeko

• Piękna akcja gości i o mały włos... padłaby bramka kontaktowa! Piłka po strzale głową Andreasa Weimanna trafia w poprzeczkę

• Andreas Weimann nie dał rady wykorzystać podanie Fabiana Delpha. Po chwili ostre wejście Karima El Ahmadiego, ale zdaniem sędziego nie kwalifikowało się na upomnienie.

• Może ja odpowiem ;) Sunderland 2-0 West Brom (13' Colback, 31' Borini). A nie robimy relacji bo... tak wyszło ;)

• Callum Robinson melduje się na boisku. Schodzi natomiast lekko kontuzjowany Ciaran Clark.

• Druga zmiana w MC: Fernandinho za Davida Silvę.

• Yaya Toure zdecydował się na strzał i... piłka po odbiciu się od dwóch zawodników gości w murze wychodzi na rzut rożny.

• Ciaran Clark fauluje tuż przed linią pola karnego Stevana Joveticia! Rzut wolny i żółta kartka dla obrońcy Aston Villa!

• Pierwszy gol Edina Dżeko

• Powtórka rajdu Pablo Zabalety, który tym razem wykłada piłkę na ósmy metr do Davida Silvy. Jego strzał paruje Brad Guzan, ale piłka poturlała się do Bośniaka i ten z mniej niż metra pcha piłkę do siatki!

• EDIN (DWA) DŻEKO

• Nie ma już huraganowych ataków, lecz... ulewa. Przez całe spotkanie pada rzęsisty deszcz. Gospodarze spokojnie już rozgrywają piłkę.

• Rozśpiewane Etihad Stadium, tym razem nie Hey Jude. Po tym meczu nie poznamy mistrza Anglii gdyż gospodarze potrzebują w dwóch meczach czterech punktów. Póki co mają trzy a 11 maja zagrają u siebie z WHU.

• Na ten moment czekali Mauricio Pellegrino, piłkarze i kibice Manchesteru City. Pablo Zabaleta notuje szóstą asystę w sezonie posyłając piłkę w pole karne na pięty metr do Edina Dżeko, który poradził sobie z Ronem Vlaarem i strzałem między nogami Brada Guzana daje Obywatelom prowadzenie! Bośniak strzela piętnastego gola w sezonie.

• GOOL, EDIN DŻEKO

• Ron Vlaar nie odstępuje Edina Dżeko nawet na pół kroku. Mocno pilnowany i nasciskany Bośniak nie potrafił skierować piłkę w stronę bramki gości. Brad Guzan od bramki. Czas pracuje na korzyść Aston Villi.

• I "odpowiedź" Mauricio Pellegriniego: Stevan Jovetić pojawia się na murawie. Na ławce siada już James Milner.

• Leandro Bacuna zastępuje Jordana Bowery'ego. Paul Lambert wzmacnia defensywę.

• Brad Guzan łapie piłkę po bezpośrednim uderzeniu Aleksandara Kolarova z rzutu wolnego! Amerykański Diego Alves?

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu - ukarany Fabian Delph.

• Panie redaktorze jeśli takim wynikiem by się zakończył ten mecz to Manchaster City pozostanie liderem? Przed rozpoczęciem spotkania MC był na drugim miejscu. Przy takim wyniku jest już liderem, ale ma tyle samo punktów co Liverpool(!), który 11 maja podejmuje u siebie Newcastle.

• Goście spróbowali dać odetchnąć obrońcom wyjściem z kontrą, ale Andreas Weimann podaje za plecy do Jordana Bowery'ego.

• Odbita piłka za pole karne szybko wraca i Vincent Kompany strzela z przewrotki z pięciu metrów! W sam środek bramki oraz zbyt lekko by pokonać Brada Guzana.

• Aleksandar Kolarov zagrywa z płasko na piąty metr, ale na wślizgu interweniuje Ron Vlaar. Rzut rożny.

• Yaya Toure podaje z głębi pola do Edina Dżeko. Centymetry zadecydowały, że Bośniak nie opanował piłki.

• Rzut wolny dla MC w pobliżu prawego narożnika pola karnego. Centruje Samir Nasri i Fabian Delph wybija piłkę.

• Niepewna interwencja Nathana Bakera po zgraniu piłki w pole karne przez Pablo Zabaletę. Z pomocą przyszedł Ron Vlaar, który przewrotką wybija piłkę na uwolnienie. Na moment, bo ta jak bumerang wraca w posiadanie gospodarzy przed "16" Brada Guzana.

• Druga połowa rozpoczęta. Oba zespoły przystępują do niej bez zmian personalnych.

• Powoli kończy się przerwa na Etihad Stadium - kibice gospodarzy śpiewają przerobioną wersję Hey Jude, która ostatnio doczekała się też "premierowego" wykonania.

• 3 Spalone 0
  • Jeżeli Chelsea stawia we własnej "szesnastce" autobus, to co jest w "16" Aston Villa? TIRa z dodatkową przyczepą? Tylko że zawodnikom z Birmingham udaje się wyjść nawet poza linię środkową. A Obywatele biją głową w biało-bordowy mur chcąc odprowadzić piłkę do bramki Brada Guzana. Granie niemal tego samego znacznie ułatwia broniącym się odpierać ataki. Jak będzie w drugiej połowie? Przekonamy się niebawem. Nie odchodzimy od monitorów!

• Już więcej akcji nie będzie w pierwszej odsłonie - właśnie zakończył ją arbiter po interwencji Vincenta Kompany'ego. Manchester City bezbramkowo remisuje z Aston Villa.

• Edin Dżeko w narożniku pola karnego zagrywa do środka do Samira Nasri'ego, który nie zdołał wykorzystać fantastycznego podania Bośniaka. To powinien być gol (do szatni)!

• Michael Olivier dolicza trzy minuty do pierwszej połowy.

• Kontra AV zniweczona fatalnym podaniem Fabiana Delhpa do Karima El Ahmadiego. Nie udało się przekroczyć linii środkowej.

• Aleksandar Kolarov posyła dośrodkowanie w pole karne, jednak obrona przeciwników eliminuje zagrożenie poprzez wybicie piłki. Podobnie z drugiej strony, przy akcji Pablo Zabalety.

• Nathan Baker przed moment poza linią boczną. Został przypadkowo trafiony w głowę przez... interweniującego Brada Guzana. Po chwili wraca na boisko.

• DAVID SILVA!!! Hiszpan dostał piłkę w polu karnym i źle opanował ją na ósmym metrze. To zdecydowało o późniejszym niepowodzeniu strzału oraz - co za tym idzie - akcji.

• Edin Dżeko na spalonym.

• Druga-trzecia próba odpowiedzi AV. Andreas Weimann strzela zza pola karnego, a że był rykoszet, to mamy rzut rożny! Jeszcze raz Austriak uderza zza pola karnego, ale bez powodzenia.

• Tici-taca pod bramką Brada Guzana.Podcinka Yaya Toure i Nathan Clark daje chwilę oddechu wybiciem piłki na rzut rożny. Gospodarze z uporem maniaka chcą wjechać do bramki. "Szaleństwem jest robić cały czas to samo i oczekiwać innych rezultatów".

• Składna akcja przyjezdnych(!) i centra Andresa Weimanna znajduje adresata w polu karnym MC, a dokładniej Jordana Bowery'ego. Ten strzela z woleja i piłka po kozłach wychodzi poza linię końcową. Z dużej chmury ledwie pokropiło...

• Głośne City, City, City skandowane przez kibiców niesie Obywateli. Zaczyna się zniecierpliwienie.

• Andreas Weimann znalazł się w "16" gospodarzy i zgrywa piłkę głową do... Joe Harta. Nikt nie poszedł za akcją

• Edin Dżeko zdecydowanie powstrzymany w polu karnym przez Nathana Clarka. Nie ma rzutu karnego, jest rożny.

• Jordan Bowery będzie wyróżniać się... brakiem numeru na nowej koszulce. "Wyjściowa" była dość zakrwawiona i sędzia nie dopuściłby dalszej gry.

• Aleksandar Kolarov chciał zacentrować z lewej strony. Pomysł dobry, wykonanie - tragiczne. Piłka poszybowała w stronę wyższych rzędów na... przeciwległej trybunie!

• Strzał Jamesa Milnera z lewej strony pola zablokowany i aut na wysokości pola karnego. Goście momentami bronią się 8 zawodnikami.

• Kolejna akcja City i Samir Nasri strzela z 17 metrów nad poprzeczką. Złośliwie można napisać, że Brad Guzan jest z zawodników Paula Lamberta najczęściej przy piłce.

• Goście w komplecie - Jordan Bowery już na murawie.

• David Silva chciał efektowną piętką - jak Cristiano Ronaldo przeciwko Valencii - strzelić bramkę piętką. "Close enough - ledwie musnął piłkę, która wpadła do "koszyczka" amerykańskiego bramkarza.

• Jordan Bowery przez moment poza boiskiem. Napastnik AV ucierpiał w starciu o piłkę i konieczna jest pomoc medyczna by zatamować krwotok z nosa. Za moment powinien wrócić do gry.

• Yaya Toure mocno naciskał na prawej stronie Ciarana Clarka, który wybiciem w trybuny ratuje się przed stratą piłki. Sędzia po chwili odgwizdał spalonego zawodnika gospodarzy i Brad Guzan bez pospiechu podbiegł do piłki. Pojawiły się pierwszy gwizdy za grę na czas.

• Fenomenalna akcja Obywateli! Tici-taca przed polem karnym i James Milner wykłada piłkę na piąty metr do Yaya Toure! W sobie znany sposób Brad Guzan paruje nogą piłkę na rzut rożny!

• 81% Posiadanie piłki 19%
    • 1/2 Strzały celne/niecelne 0/0
  • Trzeci rzut rożny z rzędu? Nie, zdaniem sędziego Bośniak jako ostatni dotknął piłkę i od bramki Brad Guzan. Kilka sekund później Martin Demichelis zdecydowanym wybiciem poza linię boczną przerwał akcję rywala.

• Szeroko ustawiony na prawej stronie Pablo Zabaleta centruje w pole karne, ale tam górą stoperzy AV. Po chwili prostopadłe podanie do Edina Dżeko, którego uprzedza Nathan Baker wybiciem piłki na korner. I jeszcze jeden po interwencji Brada Guzana.

• Niespodziewanie piłkarze gości znaleźli się na 30. metrze od bramki Joe Harta. Szybko jednak akcja została przerwana.

• James Milner przeszedł na lewą stronę i wpadł w pułapkę ofsajdową.

• Aleksandar Kolarov przedarł się lewą stroną i wpadł w pole karne! Strzela i Brad Guzan, stojący przy bliższym słupku, paruje piłkę!. Dobitka Davida Silvy i futbolówka poleciała wysoko nad poprzeczką.

• Edin Dżeko chciał zgrać piłkę klatką piersiową do partnera lub... opanować ją w polu karnym rywala. Nic z tego nie wyszło. Kapitalnym podaniem popisał się Samir Nasri. Aston Villa od początku spotkania zamknięta w hokejowym zamku przed własną "szesnastką".

• David Silva z Jamesem Milnerem zatrzymani w ostatniej chwili przed polem karnym gości. Piłka była dalej w posiadaniu MC. Ostatecznie Brad Guzan z "piątki".

• Gwizdek sędziego Michaela Oliviera i goście zaczynają w ulewie pierwszą połowę.

• A my już przenosimy się na Etihad Stadium

• W ostatnim czasie wymieniano potencjalnych trenerów AV w nowym sezonie - niespodziewanie w gronie kandydatów znalazł się m.in. David Moyes!

• Na dobrą sprawę przyjezdni zapewnili sobie utrzymanie... w poprzedniej kolejce pokonując Hull 3:1. Z "pomocą przyszły też wyniki Fulham (porażka 1:4 ze Stoke; spadek)i bezbramkowy remis Norwich z Chelsea. O pozostanie w lidze muszą jeszcze walczyć Sunderland i West Brom, które są nad kreską.

• Jak prezentowały się ostatnie bezpośrednie starcia w "niebieskiej części Manchesteru"? Patrząc na pięć ligowych spotkań, to gospodarzy czeka dzisiaj spacerek. 18 strzelonych bramek przy ledwie dwóch(!) straconych nie wygląda dobrze dla piłkarzy Paula Lamberta. A wyniki były następujące (od "najnowszego"): 5;0, 4:1, 4:0, 3:1 i 2:0.

• Do pierwszego gwizdka Michaela Olivera jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi, którą napisał Filip Błajet: Manchester City - Aston Villa LIVE! Mistrzostwo na wyciągnięcie ręki.

• Wyniki... polskiej reprezentacji pokazują, że nawet remisy trzeba traktować jak zwycięstwo. Zupełnie inaczej jest w Anglii - tam podział punktów jest równoznaczny z porażką. Przekonał się o tym Brendan Rodgers, który chyba pogodził się z faktem: Oni [Manchester City] zagrają u siebie dwa pozostałe mecze. Nie będą to dla nich łatwe spotkania, ale są w nich faworytami. W moim odczuciu, wygrają je i to oni będą cieszyć się z mistrzostwa Anglii. [za: manchester city.pl]

• W tym sezonie Obywatele są niezwykle skuteczni. We wszystkich rozgrywkach strzelili równo 150 goli, w tym 96 na boiskach Premier League!

gole mc w tym roku

• Lista nieobecnych w zespole z Birmingham jest znacznie dłuższa: brakuje Agbonlahora (napastnik, 29/4), Benneta (obrońca, 5/0), Okore (obrońca, 3/0), najlepszego strzelca Benteke (napastnik, 26/10), Kozaka (napastnik, 14/4) oraz pomocnika N'Zogbię (0/0).

• Od kilkunastu minut znamy wyjściowe jedenastki. Mauricio Pellegrini nie mógł wystawić dzisiaj do gry m.in. Sergio Aguero (drugi najlepszy strzelec zespołu: 17 goli w 22 meczach) oraz Nastasicia (obrońca; 13 spotkań, 1 gol).

• Rezerwowi Aston Villa: Bacuna, Grealish, Holt, Robinson, Steer (BR), Sylla, Tonev

• Rezerwowi Manchesteru City: Glichy, Fernandinho, Jovetić, Lescott, Negredo, Pantilimon (BR), Richards.

• Bardzo prawdopodobne, że puchar zostanie w Manchesterze.

manchestery

• Relację LIVE poprowadzi dla Państwa Tomasz Górski.

• Po przedwczorajszej "wpadce" Liverpoolu z Crystal Palace to Manchester City ma szanse by zostać mistrzem Anglii. Jednak nie należy przekreślać podopiecznych Paula Lamberta, którzy też będą chcieli pokusić się o sensację. Z jakim skutkiem? Za 40 minut Obywatele podejmą na własnym stadionie Aston Villę w ramach 37. kolejki Premier League.