Manchester City

3

Everton FC

1

• To był naprawdę bardzo dobry mecz. Co prawda druga połowa już mniej emocjonująca, ale nie ma się co dziwić, gdyż w pierwszej połowie byliśmy bardzo rozpieszczeni. Zapraszamy na kolejne relacje. Już za chwilę mecz Liverpool- Crystal Palace. Dziękuje- Michał Jackowski.

• Koniec !

• Ci co stadion opuścili nie widzieli fajnej, indywidualnej akcji Nasriego. Przegrał jednak pojedynek z Howardem.

• Kibice opuszczają już stadion, aby uniknąć korków.

• Jeszcze strzał Kone. Na "notę" Harta.

• Silva es magico. Taki transparent wisi na stadionie. Nie musimy go tłumaczyć. 100 % racji.

• Kompletnie nie mamy emocji w końcówce. Jeszcze 4 minuty gry.

• Fernardinho grający bardzo bezbarwny mecz łapie głupią kartkę.

• Naismith w końcu się doigrał. Ujrzał żółć za faul taktyczny na Toure.

• Everton właśnie teraz musi rzucić wszystko na jedną szalę, ale chyba nie są w stanie.

• Lukaku schodzi z boiska. Pierwsza połówka świetna, druga znacznie słabsza, ale nie można wymagać cudów od tego dwudziestolatka. Wchodzi Kone.

• Ostatnia zmiana City. Schodzi Aguero, który wyraźnie nie jest z siebie zadowolony mimo dwóch goli. Podoba nam się takie podejście. To znamionuje wielkich graczy. Wchodzi Nasri..

• Baines dorzucał z wolnego. Było sporo zamieszania, ale Hart ostatecznie pewnie łapie futbolówkę.

• Baines rzadko dziś włącza się do ofensywnych zapędów Evertonu, ale teraz to zrobił i Zabaleta ujrzał kartkę.

• The Toffees mają 15 minut na zmianę oblicza tego meczu. Będzie to niezmiernie trudne zadanie, bo gospodarze grają dość pewnie w obronie, mimo dwóch zmian w tej formacji.

• David Silva z żółtą kartką na koncie.

• Wbrew pozorom goście nie odpuszczają. Coleman chciał odkupić swoje winy, zagrywa do Naismitha, ale ten źle trafia w piłkę.

• Niesamowicie dużo szczęścia miał Argentyńczyk. Howard piłkę odbija, ta od słupka i jego pleców wpada jednak do bramki.

• Aguero kontra Howard.

• MAMY RZUT KARNY ! COLEMAN FAULOWAŁ ZABALETĘ.

• Niestety czerwień krwi przesłoniła nam piękno tego meczu.

• Krew leje się w tym meczu bardzo mocno. Tym razem Zabaleta z zakrwawionym nosem poza linią bramkową.

• I od razu druga. Przeciętnego Mirallasa zmienił wychowanek Barcelony Deulofeu.

• Pierwsza zmiana u gości. Gibson za Osmana,

• Serb niestety nie może kontynuować gry. Lekarzom nie udało się zatamować krwawienia. Zastąpił go Clichy.

• Ojej ! Głupie, beznadziejne zachowanie Naismitha. Popchnął Kolarova na Nastasicia. Co prawda lekko, ale wprost na łokieć tego drugiego. Rozcięty łuk brwiowy Serba i wielkie pretensje do Szkota. Nie ma się co dziwić. Sędzia jest dziś bardzo zagubiony...

• Toure na wiwat ! Oby nikt tej futbolówki na trybunach nie musiał przyjmować na twarz !

• Znowu obserwujemy mecz, jak w pierwszych minutach, pierwszej części. Na razie nie mamy fajerwerków, ale pamiętajmy, że tamta połówka rozkręciła się cudownie.

• Milner zamiast strzelać, szukał w polu karnym Aguero. To nie mogło się udać.

• Zaczynamy !

• Obserwujemy kapitalny pojedynek napastników. Lukaku udowadnia, że ma ogromne umiejętności, a tego, że Silva, Aquero czy Negredo są wielkimi fachowcami wiedzieliśmy od lat.

• Pierwsza połowa była bardzo ciekawy. Tylko życzyć sobie możemy, aby drugie 45 minut było równie ciekawie. Everton na pewno nie odpuści tego meczu.

• Tym akcentem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Kapitalny pojedynek.

• Milner przerwał kontrę Evertonu i został ukarany żółtą kartka.

• Silva jest w tym meczu genialny. Co chwila zagrywa doskonałe piłki i tak było tym razem. Prostopadła piłka do Kuna i ten już musiał umieścić piłkę w siatce.

• 2-1 !! Do trzech razy sztuka ! Aguero !

• Aguero nie ma najlepszego dnia. Dostał dobre podanie od Negredo i stał na wprost od bramki, ale Argentyńczyk tak się zastanawiał jak uderzyć na bramkę, że...nawet nie przyjął futbolówki. Ale klops.

• Chłopaki nieco uspokoili tempo gry. Nie ma się co dziwić, jakby grali tak jak do tej pory, to pewnie kilku padłoby na zawał.

• Z boiska schodzi kontuzjowany Kompany. Zastępuje go Nastasić. To nie był dobry występ kapitana The Citizens. Często był ogrywany przez Lukaku.

• Mirallas piekną główką mógł pokonać Harta, ale Anglik pokazuje klasę. Co prawda podanie Bainesa było nieco za późne, gdyż był spalony, ale ani strzelec, ani bramkarz nie mogli o tym jeszcze wiedzieć.

• Magia na Etihad !!! cudowne rozegranie rzutu wolnego. Toure do Silvy, ten genialnie obsłużył szybkim podaniem Aguero, który minimalnie pudłuje, będąc już tylko sam przed Howardem. Niesamowita akcja i niesamowite pudło.

• Kompany nie radził sobie z Lukaku i został ukarany żóltkiem.

• Zawodnicy obu ekip postanowili, że jeńców brać w tym meczu nie będą. Teraz piłka raz jest pod jednym polem karnym, by po chwili przemieścić się w drugą stronę.

• Wcześniej kapitalne, dalekie podanie Jagielki wykorzystał Belg. Jak dziecko minął Lescotta i pokonał Harta strzałem z 7 metrów. Nie bez winy był drugi środkowy obrońca...

• Nie zdążyłem nawet opisać dla Was gola Lukaku, a gospodarze już odpowiedzieli. Toure pięknym podaniem obsłużył Negredo, a ten takich sytuacji nie marnuje. Stojąc oko w oko z Howardem jest dla niego bezlitosny.

• 1-1 !!! Co tu się dzieje ! Negredo !

• 0-1 !!! GOOOLLL!!! LUKAKU ! TEN GOŚĆ JEST NIESAMOWITY !

• Fantastyczna wymiana szybkich, krótkich podań przez City, w okolicach pola karnego, ale obrońcy gości byli na miejscu.

• Jak na razie Kolarov robi najwięcej szumu na boisku. Teraz głową, po zagraniu z rożnego Silvy, ale Amerykanin w bramce Evertonu nie musiał interweniować.

• Mecz nie jest prowadzony w zbyt szybkim tempie. Obie ekipy grają z dużym respektem dla przeciwnika.

• Duży błąd sędziego, który nabrał się na próbę wymuszenia wolnego przez Aguero. Strzał Kolarova z wolnego minimalnie obok bramki.

• Ale pierwszy strzał oddali gospodarze. Sprytny strzał z 16 metrów, ale Howard mimo, że był zasłonięty, sparował piłkę na rzut rożny.

• Nieco lepiej w mecz weszła drużyna gości, częściej goszczą na połówce swoich rywali.

• Bardzo niebiesko mamy na boisku. W jaśniejszych, błękitnych koszulkach oczywiście MCFC. Everton w nieco ciemniejszym odcieniu niebieskiego.

• Sędzia i zawodnicy są już gotowi i po wysłuchaniu hymnu gospodarzy możemy startować.

• Wszystko to sprawia, że oczekujemy emocjonującego meczu. W składzie The Citizens jest już David Silva i niewątpliwie jest to wielkie wzmocnienie ofensywy. W The Toffees nie ma natomiast Barrego, gdyż jest wypożyczony właśnie z City i jego brak występu reguluję odpowiednia klauzula. Jak widać nie tylko w Polsce mamy takie numery.

• Everton jest też wyżej w tabeli i jest jak do tej pory nie pokonaną ekipą w Premiership. Po 3 remisach, przyszły 3 zwycięstwa- w tym ostatnie w bardzo ciekawym meczu z Newcastle, zakończone wynikiem 3-2. Takim samym rezultatem, tylko porażką City zakończył się ich mecz w ostatniej kolejce z Aston Villą. Porażka sprawiła, że Manchester po 6 meczach ma 10 pkt.

• Na pierwszy rzut oka to City są faworytem, ale ten kto chce stawiać większą gotówkę na zwycięstwo gospodarzy powinien dwa razy się zastanowić. Manchester przystępuje do tego meczu po wielkiej klęsce z Bayernem. Everton natomiast, potrafi grać na wyjeździe na Etihad, gdyż wygrał tam 4 z ostatnich 6 meczów.

• Witamy wszystkich. Weekend z zagraniczną piłką zaczynamy naprawdę mocnym uderzeniem. Spotkanie pomiędzy City a Evertonem zapowiada się bardzo smakowicie.