• Kilka statystyk:

• 6:5 w strzałach dla Manchesteru City,
    • więcej fauli gospodarzy - stosunek 10:9,
    • posiadanie piłki 52%-48% na korzyść "The Citizens"
  • Nie obyło się bez kontrowersji. Najpierw w 19 minucie sędzia niesłusznie dopatrzył się spalonego, a w samej końcówce wyraźnie faulowany przez Lescotta, w walce o piłkę po rzucie rożnym był Suarez. W 89 minucie, w przeciwieństwie do 89, arbiter nie użył gwizdka

• Rozpoczęło się doskonale dla "The Reds". Bramkę zdobył Coutinho i mogło się wydawać, że goście tego wyniku nie odpuszczą. Kilka minut później po rzucie rożnym wyrównał jednak Kompany, a w samej końcówce pierwszej części fatalny w skutkach błąd popełnił Mignolet i Negredo wyprowadził "The Citizens" na prowadzenie, które gospodarze zachowali do końca

• Koniec meczu! Manchester City ogrywa fenomenalny w tym sezonie Liverpoolu w hicie Premier League!

• Kolarov z autu na wysokości pola karnego Liverpoolu. Będzie grał na czas

• Johnson bardzo niecelnie zagrał w pole karne. Piłka zagrana wysoko nad głowami minęła wszystkich. Akcje zamykał Suarez, ale był na spalonym

• Na trybunach mocno poddenerwowany Sergio Aguero! Argentyńczyk obawia się wyniku

• Cztery minuty doliczone do regulaminowych dziewięćdziesięciu!

• Henderson z czterdziestego metra zagrał do wbiegającego przed Harta Suareza. Urugwajczyk za wysoko podniósł jednak nogę i sfaulował Anglika. Suarez obejrzał żółtą kartkę

• Teraz rzut rożny dla gości! Lescott lekko popychał i pociągał Suareza za koszulkę. "The Reds" oczekiwali rzutu karnego, ale sędzia nawet nie drgnął!

• Uderzenie Kolarova z miejsca, gdzie faulowany był Zabaleta trafiło wprost w "koszyk" Mignoleta

• a Javi Garcia wchodzi za Davida Silvę

• Rewanż Mosesa na Zabalecie. Tym razem to Nigeryjczyk ujrzał żółtą kartkę

• Yaya Toure wbiegł z piłką w pole karne, dobiegł do linii końcowej, wycofał na piąty metr, ale żaden z jego partnerów nie zdołał przeciąć lotu piłki! Navas zza pola karnego próbował jeszcze poprawić, ale został zablokowany

• do wejścia przygotowany Javi Garcia, a Manchester City mknie z kolejnym atakiem!

• Mocny strzał Suareza minął mur, minął również bramkę Harta. Bardzo niecelne uderzenie Urugwajczyka

• Suarez faulowany 25 metrów przed bramką! Do piłki podchodzi sam poszkodowany!

• Brendan Rodgers gra vabank. "The Reds" zdołają wyrównać?

• Iago Aspas w miejsce Lucasa Leivy, a więc napastnik w miejsce defensywnego pomocnika!

• Brzydki faul Zabalety na Mosesie. "Żółtko" dla Argentyńczyka

• Milner próbował przebić się przez trójkę rywali przed polem karnym Liverpoolu. Anglikowi sztuka ta się nie udała

• Edin Dżeko za strzelca drugiego gola dla gospodarzy - Alvaro Negredo

• Niespożyte siły Suareza! Zabawił się z Lescottem, biorąc Anglika kilkukrotnie "na zamach". Urugwajczyk mocno, po ziemi kopnął piłkę w kierunku swoich partnerów, ale Kompany wybił na aut

• Głęboka wrzutka Johnsona z okolic środka boiska. Hart bez żadnych problemów złapał futbolówkę

• Suarez na lewej stronie minął Kompanego i wystawił "setkę" Sterlingowi! Młody Anglik, nie potrafił na piątym metrze pokonać Harta! Uderzył wysoko, wysoko nad poprzeczką! To powinien być gol!

• Schodzi Nasri. Na boisku melduje się Milner

• Strzał piętą z piątego metra Hendersona broni Joe Hart. Angielski bramkarz Manchesteru jest dziś bezbłędny.

• A teraz kontra Liverpoolu! Henderson zagrał do Suareza. Urugwajczyka uprzedził Lescott. Obrońca "The Citizens" podał jednak wprost pod nogi Johnsona, który mimo pustej bramki postanowił przyjmować, czym ułatwił interwencje Hartowi! Korner!

• Po dośrodkowaniu z narożnika boiska uderzał Negredo - prosto w golkipera gości!

• Kolarov oskrzydlił atak gospodarzy i zagrał do ... Vincenta Kompanego. Belg wywalczł rzut rożny!

• Moses w miejsce Coutinho - strzelca pierwszego gola

• Brzydki faul taktyczny Glena Johsona

• Błąd Sakho! Francuz źle przyjął piłkę, czym sprowokował dogodną sytuacje dla Manchesteru City! Swojego obrońce dobrze zaasekurował Mignolet, wyprzedzając w walce o piłkę Negredo!

• Rozgrzewa się Victor Moses. Nigeryjczyk jest prawie gotowy do wejścia na boisko

• Kilka ładnych podań na dwudziestym metrze przed bramką "The Reds". Nasri pokusił się na faul, ale został zablokowany. Ostatecznie sfaulowany został Sterling i rzut wolny dla gości

• Kompany zobaczył dobrze ustawionego Negredo. Zagrał długą piłkę do Hiszpana, ale podanie okazało się zbyt silne. Od bramki Mignolet

• Gospodarze zwalniają grę. Fernandinho, Silva i Toure wymieniają sporą liczbę podań w okolicach koła środkowego

• Centruje Zabaleta, piłka wybita przez obrońców, ale przechwytuje ją Toure. Kolejna wrzutka gospodarzy i znów górą defensorzy "The Reds"!

• Pytanie do Halski: o której akcji mówisz?

• Halski: Nie było spalanego...

• Negredo ponownie spróbował przelobować Mignoleta! Tym razem Hiszpan był na dwudziestym metrze, a bramkarz gospodarzy tylko na to czekał. Mignolet pewnie chwycił piłkę

• Świetna sztuczka techniczna Negredo. Hiszpan ograł na środku boiska dwójkę rywali, zagrał do boku do Navasa. Ten pomknął prawym skrzydłem do linii końcowej, ale dośrodkowanie było niskich lotów

• Skrtel znów przegrał pojedynek o piłkę z Vincentem Kompanym! Uderzenie Belga trafiło prosto w rękawice Harta. Swoją drogą, strzał był bardzo lekki.

• Atak się opłacił, bo Manchester City odzyskał piłkę, a Yaya Toure wywalczył korner!

• Wysoki pressing gospodarzy. Negredo, Silva, Nasri atakują już samych stoperów "The Reds"!

• Prostopadła piłka Toure do Navasa. Były zawodnik Barcelony zagrał za mocno

• Na wysokości pola karnego, z prawej strony boiska faulowany Suarez. Z rzutu wolnego dośrodkował Coutinho. Wrzutka zatrzymała się na pierwszym defensorze

• Ogromne zamieszanie pod bramką gospodarzy! Zagranie Sterlinga z głębi pola do świetnie wbiegającego na dziesiąty metr Hendersona. Najpierw jego kopnięcie sparował Hart, potem uderzył Suarez, następnie jeszcze Henderson. Akcja gości zakończona została przez sędziego, który dopatrzył się spalonego

• A teraz kolejny korner! Suarez strzelił z ostrego kąta. Hart sparował piłkę za linię boczną

• Johnson dostał nowe wytyczne od Brendan Rodgers bo kolejne wyjście prawego obrońcy Liverpoolu zakończyło się rzutem rożnym dla gości!

• Chyba pierwsze ofensywne wyjście Glena Johnsona zakończone wycofaniem do Hendersona. Anglik zewnętrzną częścią stopy uderzył jednak za wysoko

• Od samego początku City z szanuje piłkę, nie pozwalając gościom jej choćby powąchać

• A więc zaczynamy drugą połowę!

• Wracając jeszcze na chwilę do głosów na gracza meczu: Suarez jest dziś nie tylko egzekutorem, ale również głównym kreatorem gry. Rozgrywa piłkę niczym klasyczna "dziesiątka". Navas natomiast mocno szarpie na prawej stronie boiska, nękając Ally Cissokho oraz pozostałych obrońców gospodarzy kolejnymi dośrodkowaniami.

• Pytanie do Was: jaki scenariusz na drugą część meczu? Padną gole?

• Nie tylko w zdobytych golach prowadzą "The Citizens". Posiadanie piłki oraz liczba strzałów również na korzyść gospodarzy

• Trafienie Negredo i pechowa interwencja Mignoleta:

• W plebiscycie jak na razie prowadzą Suarez i Navas. Biorąc pod uwagę wydarzenia boiskowe - głosy oddane na nich były słuszne.

• Pełno emocji zaserwowano nam w pierwszej połowie. Oby druga część meczu była równie ciekawa!

• Bramka Negredo po asyście Navasa była ciosem do szatni. Mamy przerwę w hicie Premier League!

• Znów kontrą spróbowali "The Citizens". Po szybkiej wymianie piłek doskonale przed polem karnym znalazł się Negredo, który będąc sam na sam z bramkarzem, sprytnie chciał przelobować Mignoleta. Uderzył bardzo lekko, ale golkiper gości popełnił fatalny błąd i piłka przełamała mu rękawice! Gospodarze na czele!

• ALVARO NEGREDO!!! GOOOOOOOOOOOL!!! 2:1!!!

• Rozpoczęła się ostatnia minuta pierwszej połowy. Liverpool przy piłce

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego było jednak fatalne

• Gospodarze pozazdrościli akcji "The Reds". Ładna wymiana piłek w środku boiska pomiędzy Fernandinho i Silvą. Brazylijczyk uruchomił ostatecznie Negredo, ale Hiszpan znów przegrał pojedynek ze Skrtelem. Korner dla Manchesteru City

• Co za akcja! Co za obrona Harta! 5-6 podań przed polem karnym Manchesteru City. Suarez otrzymał piłkę na jedenastym metrze i sprytnie dograł do Coutinho. Ten będąc oko w oko z Hartem nie zdołał pokonać Anglika! Fenomenalna interwencja Harta!

• Masa kopaniny na połowie Liverpoolu. Ostatecznie - piłka dla gospodarzy

• A tu bramka Kompanego:

• Kolejna kontra gospodarzy. Tym razem z futbolówką zabrał się Nasri. Francuz oddał strzał, który był zbyt lekki i leciał wprost w Mignoleta.

• Yaya Toure doskonale zagrał w pole karne do Negrodo, ale Hiszpan przegrał walkę o piłkę z obrońcą

• Bramka Coutinho:

• Kolejna prostopadła piłka do Hendersona. Anglika w walce o piłkę uprzedził Hart

• Goście stracili piłkę. Navas pomknął na bramkę Liverpoolu, otrzymując świetne podanie od Davida Silvy. Wbiegł w pole karne, zrobił zamach, strzelił, ale wysoko nad bramką!

• Nie mamy dużo czasu, bo Suarez wywalczył korner dla "The Reds"

• Belg ponownie wygrał pojedynek główkowy z Martinem Skrtelem i pokonał Mignoleta oraz obrońce, który asekurował swojego golkipera na linii bramkowej!

• GOOOOOL!!! VINCENT KOMPANY!!!

• Francuz przelobował wszystkich graczy zgromadzonych w polu karnym. W narożniku pola karnego był Kolarov, który mocno uderzył w kierunku bramki. Został zablokowany i mamy rzut rożny dla gospodarzy!

• Lucas Leiva zagrał ręką na prawej stronie na wysokości pola karnego. Do piłki podchodzi Nasri!

• Rzut rożny nie przyniósł wyrównania, ale przy piłce nadal "The Citizens"

• W polu karnym Liverpoolu doskonale znalazł się Yaya Toure! Defensywny pomocnik Manchesteru minął rywala i oddał mocny strzał. Został jednak zablokowany, czym wywalczył rzut rożny

• Była to trzecia, identyczna piłka zagrana do Sterlinga, mimo to defensorzy City nie wyciągnęli z nich wniosków i zostali skarceni

• Idealne zagranie z głębi pola do Sterlinga. Anglik minął Harta, ale piłka wylądowała w ostrym kącie bramki. Na szczęście był tam Coutinho i pokonał golkipera rywali!

• GOOOOOOL!!! COUTINHO!!!

• Urugwajski snajper Liverpoolu robi dzisiaj za "dziesiątkę". Kolejne doskonałe podanie Suareza. Przed szansą stanął Henderson, ale futbolówka mu odskoczyła, czym ułatwił interwencje Lescottowi!

• Cissokho zacentrował w pole karne Harta. Zabrakło adresata

• Navas równie pożyteczny co w ataku, jest również na własnej połowie. Tym razem Hiszpan wygarnął piłkę Cissokho.

• Arbiter popełnia kolejny błąd. Tym razem nie dopatrzył się faulu Kompanego na Suarezie w środkowej strefie boiska

• Znów cudownie zagrał Suarez! Uruchomił Sterlinga, który wybiegł sam na sam z Hartem!! Sędzia dopatrzył się spalonego! Powtórki wyjaśniają, że arbiter był w błędzie!

• Technika nie jest obca Negredo! Hiszpan sprytnie, piętą uderzył w kierunku bramki gości po dośrodkowaniu Kolarova. Na nieszczęście dla fanów "The Citizens" - bardzo niecelnie.

• Rzut wolny na 30 metrze przed bramką Harta. Do ustawionej piłki podszedł Suarez, ale uderzył wprost w golkipera gospodarzy!

• Suarez doskonale uruchomił Sterlinga, który wyprzedził Lescotta i był w dogodnej sytuacji. Angielski obrońca wślizgiem odebrał jednak piłkę

• Prawa strona "The Citizens" bardziej aktywna od lewej. Dwójka Navas-Zabaleta raz za razem nęka obrońców. Tym rzem jednak nie udało się zacentrować w pole karne

• Nie taki wysoki Suarez wygrał pojedynek główkowy z Kompanym. Urugwajczyk nie zdołał skierować futbolówki w światło bramki

• Ally Cissokho pomknął lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Kolarov wybił na rzut rożny

• Ładna wymiana piłki na 25 metrze przed bramką Mignoleta. Negredo piętą wyłożył piłkę do Yaya Toure, ale strzał reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej był niecelny.

• Manchester City przeważa jak na razie na boisku

• Kompany! Belg najwyżej wyskoczył do dośrodkowania z rzutu rożnego. Defensor City mylił się znacznie i piłka o ponad metr minęła słupek bramki Mignoleta

• Strata Liverpoolu. Silva zagrał do prawej strony, do aktywnego Navasa, ten przedłużył do Zabalety. Mocno bita przez Argentyńczyka piłka została jednak wybita przez defensorów.

• Coutinho w okolicach środka boiska został ostatecznie sfaulowany przez Yaya Toure.

• Pressing Manchesteru City spowodował, że Mignolet musiał wybić piłkę daleko, ale ta trafiła do Suareza. Goście atakują

• Dośrodkowanie z lewej strony minęło Negredo, a Navas sprytnie próbował pokonać Mignoleta strzałem w długi róg. Belg jedynie patrzył na piłkę

• Navas głową i słupek!!!

• "The Citizens" zbliżyli się do bramki. Nasri oddał strzał, ale został zablokowany!

• Kompany do Toure, ten do Fernandinho, który wycofuje do Lescotta. Gospodarze stale w posiadaniu futbolówki

• Strzał Coutinho z dystansu, ale bardzo, bardzo niecelnie.

• Gospodarze stale przy piłce. Teraz ładnie prawą stroną popędził Jesus Navas. Najpierw piętą podał do Kolarova, a potem próba dośrodkowania padła łupem Mignoleta

• Pytanie czy Luis Suarez zdobędzie bramkę jest zbyt łatwe? W takim razie ile goli Urugwajczyk strzeli w dzisiejszy wieczór?

• City przy piłce, zaczynamy!

• Kibic: City 1:2 Liverpool Navas - Suarez x2

• a Brendan Rodgers ustawił "The Reds" w systemie 4-3-3

• 4-2-3-1 z wysuniętym Negredo. Takim ustawieniem zagra Manchester City

• Zawodnicy stoją już w tunelu

• Pantilimon, Clichy, Boyata, Garcia, Milner, Dżeko, Nastasić to rezerwowi Manchesteru City, a na ławce w Liverpoolu: Jones, Toure, Agger, Alberto, Aspas, Moses, Smith.

• Jak będzie w hicie tej kolejki? Piszcie w komentarzach! Dopisujcie również ewentualnych strzelców

• Manchester United męczył się z Hull City by ostatecznie wygrać 3:2: Live Hull City - Manchester United Arsenal również nie bez problemów ograł West Ham United 3:1: Live West Ham United - Arsenal Londyn