Manchester City

4

Newcastle United

0

• Manchester City wygrywa z Newcastle 4:0 i wskakuje od razu na fotel lidera. Lepszego debiutu w nowych barwach nie mógł wymarzyć sobie Manuel Pellegrini. Jego zespół oprócz tego, że zwyciężył to jeszcze pokazał przy tym kawał dobrego futbolu i nie zmieni tego nawet fakt, iż całą drugą połowę grali z przewagą jednego zawodnika. Za wspólnie spędzony czas dziękuję. Mariusz Lesiak

• Sędzia jest bezlitosny i doliczył do drugiej połowy trzy minuty.

• Niestety sędzia "okradł" Negredo ze swojego debiutanckiego trafienia. SPALONEGO NIE BYŁO!

• Negredo! A jednak nie, sędzia podnosi chorągiewkę!

• Agresywny pressing drużyny City jest dziś wręcz wyborny. Brakowało tego w poprzedniej kampanii.

• Wielkie brawa powitały Hiszpana na Etihad Stadium, który dziś debiutuje w PL.

• Ostatnia zmiana w ekipie Manchesteru. Na murawie pojawia się Negredo, który zmieni Silvę.

• Kolejna próba Dzeko, jednak po raz kolejny bezskutecznie.

• Na tą chwilę Manchester City jest liderem Premier League.

• Narsi dobija "Sroki"! 4:0! Zawahał się Debuchy i Francuz bezlitośnie to wykorzystał.

• Próba generalna przed startem sezonu dla Manchesteru City nie była udana. W stolicy Finlandii,Helsinkach, City przegrało 3:1 z Arsenalem.

• Niestety złe prognozy dość szybko się sprawdziły. Kompany będzie musiał opuścić boisko. W jego miejsce Javi Garcia.

• Na murawie leży Kompany. To może być coś poważnego.

• Kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego zakończone strzałem. Dzeko jednak po raz kolejny niecelnie.

• Ostatnia zmiana w ekipie "Srok". Ameobi zmieni Ben Arfę.

• Genialna interwencja Krul'a po strzale Dzeko zza pola karnego.

• Pierwsza zmiana w City. Wchodzi Nasri, a zmieni dobrze grającego dziś Aguero.

• Pusta bramka Newcastle, ale dośrodkowanie Clichy'ego nie znalazło adresata. Bardzo źle mogła się zakończyć "wycieczka" poza pole karne Krul'a

• Clichy! Ależ okazja. Fantastyczne wycofanie Navas'a, ale strzał Francuza z 14 metrów nie trafił do bramki.

• To może być pogrom. City nie odpuszcza, a Newcastle cały czas zdezorientowane i bez pomysłu.

• I mamy trzeciego gola! Fantastyczne uderzenie z rzutu wolnego Yaya Toure! Tym razem bez szans Tim Krul.

• Aguero do Dzeko, ten jednak z 5 metrów nie pokonał Krul'a. Holender wyciągnął się jak długi i obronił strzał.

• Piłkarze są już gotowi. Gospodarze zaczynają drugie 45 minut!

• Koniec pierwszej połowy spotkania. Zasłużone prowadzenie ekipy z Etihad Stadium.

• Druga zmiana jeszcze przed przerwą w ekipie Newcastle. Schodzi Gouffran za niego Dummett.

• Manchester City - Newcastle United

• Taylor wyrzucony z boiska! Sędzia nie wahał się ani sekundy!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej części spotkania.

• Dobra centra Aguero, wprost na głowę Dzeko, ale Bośniak minimalnie chybił.

• Wymuszona zmiana w ekipie gości. Na placu gry, za kontuzjowanego Gutierrez'a, pojawi się Anita.

• Nieodpowiedzialne zachowanie Yanga-Mbiwy, który ostro zaatakował Navasa. Sędzia jednak zlitował się nad piłkarzem Newcastle. Jednak z czystym sumieniem mógł wyrzucić piłkarza gości z boiska.

• Sędzia znowu sięga do kieszonki. Tym razem za niesportowe zachowanie ukarany Debuchy.

• Ben Arfa po raz kolejny próbuje zaskoczyć Harta, znowu nieskutecznie.

• Świetne dośrodkowanie Navasa, ale o milimetry minął się z piłką Dzeko.

• Kolejna kartka, zrobił nam się brzydki mecz! Tym razem ukarany nią za złośliwy faul Sissoko.

• Obaj zawodnicy zostali ukarani "żółtkiem" za przepychanki między sobą.

• Yanga-Mbiwa również ukarany przez Andre Marriner'a.

• Zółta kartka dla napastnika Manchesteru.

• Andre Marriner ma dość łatwe spotkanie do prowadzenia. Gra jest dość płynna.

• Wracając do poprzedniej myśli. Ostatni raz na wyjeździe "Sroki" ograły City w 2001 roku. Spotkanie rozegrano na starym obiekcie Manchesteru - Maine Road.

• Aguero! 2:0! Strata Cisse, dwa podania i Hiszpan już był w polu karnym. Argentyńczyk mierzonym strzałem pokonał golkipera gości.

• Dzeko, zaskakujący strzał, ale minimalnie koło bramki.

• Newcastle jeszcze nigdy nie wygrało na Etihad Stadium.

• Zabaleta fauluje. Rzut wolny dla Newcastle z narożnika pola karnego.

• Manchester

• Kombinacyjna akcja City, pięknie pograli z pierwszej piłki, ostatecznie futbolówka trafiła do Toure, który wbiegł z nią w pole karne, ale trącony stracił równowagę. Sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

• Piłka w siatce Harta, ale Gouffran na spalonym!

• Odgryźć próbowało się Newcastle, ale w porę z bramki wyszedł Hart! Dobra komunikacja w ekipie "Obywateli".

• Mamy pierwszego gola na Etihad Stadium! Piłkę do siatki głową skierował Silva.

• Be Arfa postraszył Harta, ale jego strzał minął bramkę.

• Z prawej strony Zabaleta, wykłada piłkę do Dzeko, który strzela z pierwszej piłki, ale fantastycznie broni Król

• Pierwszy gwizdek rozbrzmiał już na Etihad Stadium. Od środka zaczynają goście.

• Ostatnie mecze Manchesteru City z Newcastle:

30.03.2013, City - Newcastle, 4-0 15.12.2012, Newcastle - City 1-3 06.05.2012, Newcastle - City 0-2 19.11.2011, City - Newcastle, 3-1 26.12.2010, Newcastle - City, 1-3

• Kibice gości również mają się z czego cieszyć. Newcastle odrzuciło ofertę Arsenalu za Cabaye'a. Podobno "Kanonierzy" oferowali za Francuza 10 milionów funtów.

• Dobra wiadomość dla kibiców City napływa z Manchesteru. Pablo Zabaleta podpisał nowy kontrakt. Argentyńczyk związał się z klubem z Eastlands do 2017 roku.

• Ostatni raz Newcastle wygrało z "Obywatelami" w 2005 roku. Wtedy to na St.James Park "Sroki" wygrały z City 1-0.

• Oba zespoły zmierzyły się ze sobą 67 razy. 36 spotkań wygrał Manchester, 12 meczów wygrało Newcastle,a w 19 padał wynik remisowy.

• Zapraszam serdecznie do zapoznania się z zapowiedzią tego meczu

• Ławka Newcastle: Rob Elliot, Paul Dummett, Vurnon Anita, Sylvain Marveaux, Gabriel Obertan, Sammy Ameobi, Shola Ameobi

• Ławka City: Costel Pantilimon, Aleksandar Kolarov, Javi Garcia, Jack Rodwell, James Milner, Samir Nasri, Alvaro Negredo

• Manchester, Etihad Stadium, ostatni mecz pierwszej kolejki Premier League, w którym Manchester City z nowym trenerem na ławce podejmować będzie Newcastle United.