Manchester City

6

Tottenham Hotspur

0

• Nie było nikogo, kto mógł przewidzieć taki rozwój wypadków. Bramka już w 13 sekundzie meczu ustawiła to spotkanie, a goście nie potrafili podnieść się po tym ciosie. stracili dziś aż 6 bramek, tyle ile do tej pory w całym sezonie. Świetne zawody rozegrali wszyscy ofensywni zawodnicy Citizens, ale szczególne brawa dla Aguero i Navasa. Zagrali perfekcyjne zawody. To tyle z tych zawodów, a ja już wszystkich zapraszam na pojedynek Cardiff - United. Czy gracze z czerwonej części Manchesteru również urządzą sobie wielkie strzelanie ? Zapraszam na relację w naszym portalu. Pozdrawiam- Michał Jackowski.

• Koniec !!! 6-0 !!! Jedni w niebie, drudzy w piekle !!!

• Kapitalne zagranie Milnera. Krosowe podanie na 70 metrów błąd Vertonghena i Navas wykorzystał sytuację sam na sam z Llorisem.

• 6-0 !!! Navas !!!

• Jeszcze indywidualna akcja Lennona, ale piłka wylądowała poza linią bramkową.

• Gracze City są litościwi, nie zależy im na dobijaniu przeciwnika za wszelką cenę.

• Posiadanie piłki nadal dla gości. 52 %- 48 %. Cóż nie jest to najważniejsza statystyka.

• Zwycięstwo w tym meczu przesunie Manchester na 4 miejsce w tabeli i będą mieli 6 punktów straty do Arsenalu. Tottenham spadnie na 9 miejsce. Dużo poniżej oczekiwań.

• Ojjojojojoj cóż za kiks Fernandinho ! Był 5 metrów od bramki Llorisa i nie trafił dobrze w piłkę!

• Adebayor pokazuje duże pokłady ambicji. Miał dobrą szansę na gola, nie wykorzystał jej, ale widać, że tylko jemu jeszcze chce się grać w tym meczu.

• Jeden z naszych czytelników słusznie zauważył, że obrona Tottenhamu była najlepszą w tym sezonie Premiership. Stracili do tego meczu tylko 6 goli, a w tym meczu aż 5.

• Nasri opuszcza boisko, a wchodzi Milner. Na tle kolegów nie był to olśniewający występ Francuza, ale na pewno nie można powiedzieć, że grał słabo.

• Sigurdsson z daleka, ale bramkarz gospodarzy pewnie łapie piłkę.

• Toure !!! Bardzo mocne uderzenie reprezentanta WKS z 16 metrów ! Minimalnie niecelnie !

• Z boiska wieje nudą. Wynik zrobił swoje. Zawodnicy oszczędzają siły na następne mecze.

• Owacja na stojąco dla Kuna Aguero. Szkoda jego sił, gdy wynik jest rozstrzygnięty. Wchodzi Javi Garcia.

• Howard Webb nie chce pomóc gościom w zdobyciu honorowego gola. Jeden z zawodników gości był faulowany na granicy pola karnego, ale gwizdek sędziego milczał.

• Navas w kolejnej kontrze, wspaniale hasają w ataku gracze The Citizens. Tym razem tylko korner.

• Goście znowu przejęli inicjatywę. Boję się, że skończy się to jak zawsze w tym meczu, czyli zabójczą kontrą gospodarzy.

• I równie bezbarwnego Paulinho zastąpił Dembele.

• Niewidocznego Soldado zmienił Sigurdsson.

• Adebayor mial pierwszą okazję do strzału, ale obrońcy Manchesteru zblokowali ten strzał.

• Konia z rzędem temu, kto przewidział, że w 57 minucie tego spotkania wynik będzie brzmiał jak wyrok dla gości. 5-0 ! Cuda-wianki !

• Fernandinho kapitalnie posłał prostopadłą piłkę do Hiszpana. Ten przyjęciem piłki zgubił obrońcę i strzałem w długi róg z 15 metrów pokonał Llorisa.

• 5-0 !!! Negredo !!!

• Gospodarze bawią się z graczami z Londynu. Kolejna szybka wymiana podań i tylko nie udanemu dośrodkowaniu Nasriego mogą zawdzięczać, że nie stracili kolejnego gola.

• Nasri w poprzeczkę ! Tottenham na kolanach !

• Kapitalna akcja Toure. Najpierw na środku boiska wymienił podania z Aguero, a potem przebiegł z piłką pół boiska i będąc sam na sam odegrał na pustaka do Argentyńczyka !

• Aguero !!! Nokaut !!! 4-0 !!!

• A wy jak widzicie ten mecz ? Komentujcie !

• W Manchesterze też jedna zmiana. Lescott za Nastasicia.

• Adebayor wchodzi, Holtby schodzi.

• Howard Webb gwiżdżę po raz pierwszy w drugiej połowie.

• Bardzo wątpliwe, żeby gracze z Londynu podnieśli się w tym meczu. Starać się o to będzie Adebayor, który wejdzie zaraz po przerwie.

• Dziwny to mecz, gdyż Tottenham jest przy piłce przez 60 % czasu gry. W strzałach jest 8-6 dla gospodarzy, ale w celnych strzałach, aż 6-1 dla The Citizens. W tym tkwi ten szczegół. To Manchester bardziej efektywnie wykorzystuje swoje szanse, a akcje gości po prostu są zbyt czytelne dla obrońców City. Do tego gospodarze mają pierwiastek geniuszu w swoim składzie, a właściwie dwa w postaci Jesusa Navasa i Sergio Aguero.

• Koniec pierwszej części gry ! Działo się !

• Walker żółtko za przeszkadzanie w rozpoczęci gry przez gospodarzy.

• Sędzia doliczył 2 minuty do pierwszej połowy.

• Toure bardzo brzydko sfaulował swojego rywala i tym razem całkowicie zasłużona żółta kartka.

• Goście są w wielkim szoku. Niby prowadzili grę, niby w niczym nie odstawali od Manchesteru, a wynik na tablicy jest dla nich zatrważający. 3-0, to jest chyba cios nie do odparcia.

• Świetne dośrodkowanie Jesusa Navasa wprost na nogę Kuna Aguero, który wcześniej wbiegł pomiędzy dwóch obrońców Spurs. Argentyńczyk lekko tylko zmienił tor lotu piłki i kibice The Citizens mogą się radować po raz trzeci.

• 3-0 !!! Aguero !!! Po meczu ?

• Niezbyt udany wślizg Vertonghena, ale żółta kartka to lekka przesada. Cóż Webb widział to nieco inaczej.

• Tottenham atakował i próbował strzelić wyrównującego gola, ale to gospodarze wykorzystali kolejną swoją kontrę.

• Po akcji Aguero, strzale i obronie Llorisa piłka znalazła się pod nogami Negredo. Strzał nożycami Hiszpana odbił się najpierw od Kaboula, a później od Sandro i piłka przekroczyła linię bramkową. Chyba trzeba jednak zaliczyć samobója Brazylijczyka.

• 2-0 !!! Samobój Sandro !!!

• posiadanie piłki 63 %-37% na korzyść gości. Dziwna to statystyka.

• Sandro wymiotował na boisku. Nieczęsty to obrazek na piłkarskich murawach, ale Brazylijczyk wrócił do gry.

• Zawahanie obrony gospodarzy próbował wykorzystać Vertonghen i w sprinterskim pojedynku z Demichelisem wywalczył rzut rożny. Korner nie przyniósł jednak żadnego efektu.

• Goście nie rezygnują i w krótkim odstępie czasu dwa razy strzelają na bramkę city. Jednak uderzenia Lameli i Soldado były niecelne.

• Indywidualna akcja Aquero, w pełnym biegu minął 3 graczy, w tym Sandro, który go faulował, ale Argentyńczyk utrzymał się na nogach. Po tym jak piłka wyszła na róg Brazylijczyk ukarany został żółtą kartką.

• Rzut wolny dla gości z ok 25 metrów. Zawodnicy gości bardzo długo namawiali si, jak to wykonać i jak to zwykle bywa w takich sytuacjach, strzał Vertonghena nie zaskoczył Pantilimona.

• Ostatnie 3 minuty dały nam nieco wytchnienia, ale to jest naprawdę świetny, szybki mecz !

• A teraz dużo bardziej dynamiczna akcja w polu karnym Spurs i również kontrowersja. Jednak powtórki wyraźnie pokazały nam, że Sandro czysto wybił piłkę spod nóg Aguero !

• Manchester miał szczęście. Howard Webb nie zauważył kontaktu w polu karnym między Toure i Paulinho. Brazylijczyk delikatnym kontaktem został wytrącony z rytmu biegu. To mógł być karny dla gości.

• Gospodarze czują krew ! Starają się dobić przeciwnika !

• Aguero pozazdrościł Navasowi ! Zagrał na klepkę z Negredo i wyszedł sam na sam. Tak jak wcześniej Hiszpan próbował lobować, ale w nieco łatwiejszej sytuacji przegrał pojedynek z Llorisem !

• Lamela mógł szybko odrobić straty. Dośrodkowanie Walkera, ale były gracz Ajaxu strzelił za lekko i Demichelis wybił piłkę zmierzającą do bramki.

• Jeśli goście mieli jakiś plan na ten mecz, to już w pierwszej minucie poszedł w...krzaki. Tottenham musi szybko się otrząsnąć.

• Co za fantastyczny start gospodarzy !!! Najpierw Lloris źle podał piłkę do swojego obrońcy, przejął ją Aguero, ale Francuz sparował jego strzał do boku. Tam jednak czekał już Jesus Navas i kapitalnym, technicznym strzałem przelobował bramkarza Tottenhamu. Gol palce lizać !!

• GOOOOOOOLLLLLLLL 1-0 !!! Navas !!!! 13 sekunda !!!

• Rozbrzmiał już hymn gospodarzy i sędzia Howard Webb zaordynował początek meczu !

• Na ławce Spurs jest między innymi Adebayor, były piłkarz gospodarzy. To dopiero drugi taki przypadek w tym sezonie.

• W ostatnim spotkaniu tych zespołów Tottenham wygrał w Londynie 3-1 , ale 3 ostatnie potyczki u siebie Manchester wygrywał dość pewnie. Co cieszy to fakt, iż mecze tych drużyn to gwarancja wielu goli !

• Ten mecz to będzie też okazja do spotkania starych kumpli i rywali z ligi hiszpańskiej. Alvaro Negredo i Roberto Soldado w tym sezonie zamienili słoneczną Hiszpanię na deszczową Anglię. Obaj mają po 4 bramki w tych rozgrywkach, ale lepsze wrażenie pozostawia po sobie napastnik The Citizens. Czy bezpośredni pojedynek zmieni postrzeganie tych dwóch graczy ?

• Obie ekipy tuż przed przerwą reprezentacyjną poniosły porażki w stosunku 1-0. Pogromcami City był Sunderland, natomiast Spurs przegrali mecz z Newcastle.

• W tabeli o punkcik lepsi są goście z Londynu i z 20 oczkami zajmują 7 miejsce w tabeli. Gospodarze są na miejscu 9 i tracą również 9 punktów do lidera- Arsenalu. Tabela w lidze angielskiej jest jednak bardzo spłaszczona i zwycięstwo któregokolwiek klubu przesunie ten zespół do strefy Ligi Mistrzów.

• Witamy wszystkich ! Już za 20 minut rozpocznie się szlagierowo zapowiadający się mecz w lidze angielskiej ! Manchester City podejmuje na własnych śmieciach Tottenham ! Na relację zaprasza Michał Jackowski.