Manchester United

1

Arsenal Londyn

0

• Koniec meczu! Manchester United ogrywa w wielkim hicie na Old Trafford Arsenal 1:0. Po pierwszej, przeciętnej jeśli weźmiemy sytuacje bramkowe połowie, drugą oglądało się już bardzo dobrze. Arsenal nie potrafił wykorzystać sytuacji, których sobie stworzył i przez to przegrał. Jego przewaga nad Czerwonymi Diabłami zmalała do pięciu punktów, a w czubie tabeli Premier League jest już tak ciasno, że trudno tam byłoby wcisnąć choćby zapałkę. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• To MUSIAŁ być gol na 1:1! Świetnie w pole dośrodkował Sagna, ale tuż przed bramką z piłką minęli się i Giroud i Bendtner. Jak oni mogli tego nie wykorzystać?

• Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie

• Arsenal próbuje zaatakować rywala, ale nic to w tej chwili nie przynosi.

• Mądrze w tej chwili grają gospodarze, utrzymują oni rywala daleko od własnego pola karnego.

• Ostatnia roszada w tym meczu. Fellaini wchodzi za Van Persiego.

• Strzał Vermaelena po wrzutce w pole karne, ale jednak niecelny.

• Bardzo dobra akcja Arsenalu, strzał Giroud i tylko rzut rożny. Gol dla gości wisi w powietrzu.

• Ostatnia zmiana Wengera. Gnabry za Artetę.

• Ależ setka Smallinga! Świetna wrzutka z rzutu wolnego w wykonaniu Van Persiego, a angielski obrońca nie trafia w idealnej sytuacji

• I teraz w ekipie gości Bendtner za Cazorle

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Giggs wchodzi za Kagawę.

• Dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Smallinga, ale kompletnie nieudane.

• Kieran Gibbs oddał strzał sprzed szesnastki, ale futbolówkę po nodze Van Persiego łapie goalkeeper rodem z Hiszpanii.

• Brzydki faul Rooney'a na Ramsey'u i żółta kartka dla tego pierwszego.

• Świetna sytuacja dla gospodarzy. Kagawa otrzymał futbolówkę w szesnastce, jednak miast oddać uderzenie, to próbował ją dogrywać i zepsuł tę akcję.

• Świetna piłka Sagni w pole karne, gospodarze wybijają na rzut rożny. Po chwili Kanonierzy źle go rozegrali i grę wznowi bramkarz.

• Valencia centruje w szesnastkę z prawej strony, ale radzą sobie defensorzy Wengera.

• Dobra piłka Ramsey'a w pole karne, ale tam nie poradził sobie Oezil i piłkę złapał bramkarz.

• Ogromne zamieszanie na wysokości pola karnego United, Arsenal nie dał rady jednak przebić się przez ścianę obrońców.

• Strzał Rooney'a sprzed szesnastki, kompletnie nieudany. Anglik chyba chciał lobować bramkarza drużyny gości, ale mu się to zupełnie nie udało.

• Starcie Jonesa i Wilshera w polu karnym gospodarzy i pan Olivier dyktuje rzut wolny dla Czerwonych Diabłów

• Cazorla w pole karne United z rzutu wolnego, wybija piłkę Wayne Rooney

• Przetrwali mistrzowie Anglii ten mały szturm Arsenalu i teraz gra nam się uspokoiła i wyrównała. Przy piłce na razie goście.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Jack Wilshere za Mathieu Flaminiego.

• To powinno być 2:0. Piłkę przed szesnastką otrzymał Rooney, ładnie zrobił sobie on miejsce i w idealnej sytuacji, nie trafił w bramkę.

• Strzał z dystansu w wykonaniu Giroud, ale spokojnie łapie piłkę De Gea.

• Blisko było gola wyrównującego. Oezil miał mnóstwo miejsca na wysokości pola karnego i oddał dobry, acz minimalnie niecelny strzał

• Centra Oezila z lewej flanki, wprost w ręce De Gei. Arbiter (niesłusznie) uznał, że Hiszpan złapał piłkę za linią końcową. Rzut rożny.

• Valencia dośrodkował w pole karne z lewej strony, ale nie sięgnął futbolówki Rooney.

• Piłkarze Davida Moyesa obecnie w mocnej defensywie. Nie są w stanie przenieść się z futbolówką pod bramkę rywala i może się to dla nich źle skończyć.

• Próba wbicia piłki w pole karne w wykonaniu Ramsey'a kompletnie jednak nieudana. Rzut rożny dla gości.

• Faul Giroud na Michaelu Carricku, niedaleko pola karnego gospodarzy.

• Arsenal jakby się rozkręca. Dwie niezłe okazje na samym początku tej połowy i to ten zespół ma teraz inicjatywę. Zobaczymy jak to się skończy.

• Thomas Vermaelen oddał strzał z rzutu wolnego, ale dość mocno się pomylił i grę wznowi David De Gea.

• Oezil zagrał piłkę w pole karne, ale tam strzał Ramsey'a zablokował jeden z defensorów United

• Arsenal wznawia od środka, rozpoczynamy drugą połowę.

• Tom Cleverley wchodzi na boisko za kontuzjowanego tuż przed przerwą Vidicia.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie oglądamy widowisko, w którym z pewnością dzieje się bardzo dużo, jednak niestety za mało jest sytuacji bramkowych. Oby po przerwie to drugie uległo po prawie. Spotkamy się za około kwadrans.

• Vidić zszedł do szatni. Trzymamy kciuki, aby wszystko skończyło się dobrze. Serb opuścił murawę o własnych siłach, ale z pewnością zostanie przewieziony do szpitala na badania.

• Kolejna kontuzja. Tym razem to Vidić zderzył się z jednym z piłkarzy i leży na boisku. Bardzo nieciekawie teraz to wygląda.

• A ja muszę zweryfikować moją opinię co do starcia Rooney'a z obrońcą w polu karnym, sprzed paru minut, jak pokazały powtórki Anglik był jednak faulowany.

• Teraz to Jones ucierpiał, a za brzydki faul na nim żółty kartkonik obejrzał Mathieu Flamini

• Żółta kartka dla Phila Jonesa. To właśnie on zaatakował polskiego bramkarza i spowodował jego kontuzje. Na szczęście jednak Szczesny już jest gotów do gry.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Szczęsnego i Polak chyba niefortunnie z kimś się zderzył i leży teraz na boisku.

• Rooney pada w pole karne, ale była to wyraźna próba wymuszenia rzutu karnego i arbiter słusznie nie użył gwizdka.

• Dośrodkowanie Valencii w pole karne, ale piłka zagrana za plecy kolegów i przejęli ją piłkarze Arsene'a Wengera

• Ramsey dośrodkował z prawej flanki, futbolówka spadła na głowę Giroud, ale strzał Francuza był niecelny i przeleciała ona nad poprzeczką.

• Arsenal absolutnie bez pomysłu. Niewidoczny jest jak na razie Mesut Oezil i sprawia to, że Kanonierzy nie istnieją w ofensywie.

• Dośrodkowanie w pole karne United z rzutu rożnego, wybijają jednak piłkę obrońcy.

• Faulu dopuścił się Sagna na Evrze i ten pierwszy otrzymuje żółtą kartkę. Jak najbardziej zasłużenie.

• Gospodarze doszli do tego, do czego dążyli. Mają prowadzenie i teraz spokojnie mogą pograć sobie z kontry

• Gooooool! 1:0 dla United! Wayne Rooney dośrodkował świetną piłkę w pole karne z narożnika, a tam głową kapitalnie uderzył Van Persie i Holender daje prowadzenie swojej ekipie.

• W końcu zrobiło się troszkę ciekawiej pod bramką Szczęsnego. Rooney w pole karne, Vermaelen wybija na rzut rożny

• Kolejne nieudane próby ataku z obu stron. Za dużo chaosu, niedokładności.

• Nie można powiedzieć, żebyśmy byli świadkami wielkiego widowiska. Gra toczy się dość szybko, jednak niestety w ogóle nie przekłada się to na sytuacje podbramkowe. Oby już za chwilę się to skończyło.

• Dośrodkowanie Rooney'a z lewej strony, dobrze jednak futbolówkę wybija Vermaelen. Arsenal jednak natychmiast traci piłkę i znów jest ona w posiadaniu Czerwonych Diabłów.

• Kolejna szarża Jonesa, ale angielski pomocnik po raz kolejny jak od ściany odbił się od obrońcy Arsenalu.

• Pierwszy kwadrans to książkowe badanie się nawzajem. Obie ekipy na razie nie przeprowadziły jeszcze ani jednej akcji, po której można byłoby powiedzieć, iż było blisko gola.

• Antonio Valencia mógł wyjść na czystą pozycję, ale Michael Olivier odgwizdał faul Van Persiego na Vermaelenie

• Teraz to goście dłużej utrzymują się przy futbolówce, ale efekt jest podobny do tego, jaki widzieliśmy w przypadku United, czyli... brak efektu.

• Indywidualna próba Wayne'a Rooney'a, ale jego akcje lewą stroną zatrzymał Bacary Sagna

• Kolejna akcja Czerwonych Diabłów, dośrodkowanie Evry z lewej strony, za słabe jednak i futbolówka w rękach bramkarza gości.

• Strzał Rooney'a sprzed pola karnego, spokojnie jednak łapie piłkę Wojtek Szczęsny.

• Szarża Pihla Jonesa środkiem boiska, zatrzymał go jednak Koscielny, tuż przed bramką Arsenalu.

• Arsenal wyraźnie nastawiony tylko na grę z kontry. Cofnięci, czekają na jakiś błąd rywala, aby samemu mogli wyjść z jakimś szybkim atakiem.

• Przewagę jak na razie mają gospodarze. To oni dłużej utrzymują się przy piłce, lepiej ją rozgrywają, jednak ja dotąd nic z tego nie wynikło

• Faul Giroud na Jonhym Evansie.

• Pierwsza sytuacja dla piłkarzy Davida Moyesa, Robin Van Persie dośrodkował z rzutu rożnego, piłkę wybili jednak obrońcy gości.

• Andrzej Twarowski za mikrofonem w canal+ i mamy słynne "Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!" Pierwszy gwizdek w meczu, zaczynają gospodarze.

• Tradycyjnie dzisiaj, mecz poprzedza minuta ciszy poświęcona weteranom wojennym.

• Piłkarze już wychodzą na boisko, czekamy na wielkie emocje!

• A w Arsenalu ławkę grzeją następujący piłkarze: Fabianski, Wilshere, Monreal, Bendtner, Jenkinson, Gnabry, Hayden

• Po lewej stronie tradycyjnie możecie zobaczyć wyjściowe składy obu ekip. Na ławce rezerwowych United znaleźli się: Lindegaard, Giggs, Chicharito, Nani, Cleverley, Fellaini, Januzaj...

• Witamy! Już za chwilkę, za chwileczkę startujemy z wielkim hitem w angielskiej Premier League, Manchester United kontra Arsenal Londyn. Na relację live zapraszam, Damian Wiśniewski.