Manchester United

4

Aston Villa

1

• To wszystko z mojej strony - dziękuję za śledzenie relacji LIVE i zapraszam na kolejną, relację - meczu Crystal Palace z Chelsea Londyn. O 18:30 czeka Was również hit kolejki, Arsenal przeciw Manchesterowi City.

• 4:1 - takim rezultatem kończy się spotkanie Manchesteru United z Aston Villa na Old Trafford. Pierwszy mecz 32. kolejki to przede wszystkim mocny początek gości, dobry występ Wayne'a Rooneya oraz multum straconych okazji Christiana Benteke.

• O tym jak niebezpieczny jest Januzaj przekonuje się Lowton - próba zablokowania młodego Belga kończy się kartką.

• Mamy czwarte trafienie Manchesteru United! Nieudany wślizg prawego obrońcy Aston Villi pozwala na rajd Januzaja i bardzo mocną wrzutę w pole karne, które mocnym uderzeniem egzekwuje Chicharito!

• Próba Clarka z 30 metrów przelatuje obok lewego słupka. Nie było w tym siły, celności i pomysłu.

• Crarkowi nie udaje się wślizg na Fellainim, sprowadzenie na ziemię pomocnika rywali ukarane zostaje żółtą kartką.

• Tonev próbował ukąsić bramkę de Gei, jednak jego strzał mija prawy słupek, tylko podnosząc ciśnienie rywalowi.

• Adnan Januzaj niecelnym, długim podaniem do Hernandeza psuje konstruowaną akcję zawodników z Old Trafford.

• Paul Lambert wprowadza drugiego zawodnika ze swojej ławki rezerwowych.

• Benteke znów stracił okazję na bramkę - duet stoperów zamiast kryć go sygnalizuje spalony, natomiast napastnik wślizgiem stara się sięgnąć długą piłkę. Niestety, bez powodzenia. To trzecia taka nieudana próba lidera ataku Aston Villi.

• Dwa rzuty rożne Aston Villi kończą się na niczym, jednak goście nie zamierzają odpuścić.

• Wayne Rooney zrobił już swoje - gol z główki a potem trafiony karny to wszystko, co napastnik Diabłów zrobi w tym meczu, zmienia go Javier "Chicharito" Hernandez.

• Dobra gra pod polem karnym gości, jednak sędzia odgwizduje spalonego Maty.

• Bardzo blisko był Wayne Rooney, napastnik zwiódł rywali na 10 metrze pola karnego, jednak nie potrafił pokonać Guzana i zdobyć hat-tricka.

• Żegnamy Shinjiego Kagawę, którego zmienia Adnan Januzaj. Japończyk w tym meczu zaliczył asystę oraz kluczowe podanie grając na lewym skrzydle, natomiast młody Belg odpoczywał kilka spotkań i ma szansę znów zachwycić.

• Trochę nerwowo było w polu karnym, Benteke obiegał Vidicia na krótkim dystansie, Serb się przewrócił i sprowadził na ziemię również rywala. Jeśli był faul, to bardzo dobrze rozegrany przez kapitana gospodarzy.

• Za nami parę minut bardziej na korzyść gości. Manchester mając zaliczkę dwóch trafień pozwolił sobie na nieco spokoju, a inicjatywę zyskała Aston Villa.

• Bertrandowi się nie udało czysto powalczyć i kończy się to żółtą kartką.

• Jest trzecia bramka United! Zamieszanie w jedenastce Guzana, Büttner głową podaje piłkę do Fellainiego, ten gubi futbolówkę, jednak lepiej z nią radzi sobie Mata, który strzałem przy lewym słupku zdobywa swoją pierwszą bramkę w trykocie Manchesteru!

• Benteke znów blisko! Belg wyskoczył do dośrodkowania bardzo wysoko, przeskoczył rywala i uderzył piłkę głową, niestety ponad bramką.

• Aston Villa długo konstruuje akcję wokół jedenastki Manchesteru United. Nie było pomysłu by ukąsić Diabły i te w końcu piłkę zabrały.

• Ależ kiks Benteke, niepojęte! Perfekcyjne wejście Belga za obrońców, przyjmuje na klatkę piłkę po czym... nie trafia w piłkę! A wystarczyło ją tylko uderzyć!

• I zaczynamy kolejne 45 minut spotkania na Old Trafford!

• Konieczna zmiana na boisku - schodzi Rafael, na prawą stronę przechodzi Jones a lukę w środku łata Carrick.

• 2:1 po pierwszej połowie - dwie bramki Wayne Rooneya, asysta i kluczowe podanie Kagawy - tyle ze strony gospodarzy. Wśród gości wykonawca świetnego wolnego - Ashley Westwood oraz sprawca rzutu karnego - Leandro Bacuna. Widzimy się za kwadrans!

• I pewniak Rooneya! Mocna piła na prawy słupek, co do centymetra mierzona na trafienie.

• Faul na Macie kończy się niestety żółtym kartonikiem dla Bacuny.

• Bardzo ładna długa piłka do Maty, nieco szczęścia i gdy Mata próbuje zatrzymać piłkę, Bacuna fauluje. Mamy jedenastkę dla United.

• Manchester na chwilę zamknięty w swoim polu karnym, inicjatywę odzyskują przyjezdni.

• Szybki atak Manchesteru - ładną akcję dwójkową rozegrali Mata z Kagawą, niestety w polu karnym już było za gęsto by utrzymać piłkę.

• Wrzutka na Benteke, wszyscy skaczą zgodnie w górę ale nikt do piłki nie dociera.

• Ale jest błąd Vidicia, który pod pressingiem zostaje nabity w swoim narożniku, co skutkuje kornerem.

• Wymiany piłek na boisku - raz gospodarze, raz goście, wszystko w ramach niemalże staropolskiej gościnności i serdeczności. Czyli jest przyjemnie, ale bez fajerwerków.

• Mata do Kagawy za obrońców, jednak zbyt nisko, bo Ci jednak piłkę strącają.

• Ron Vlaar zalicza bardzo ważną interwencję, powstrzymując Rooneya na linii 16. metra.

• Bardzo oryginalne wykonanie rzutu wolnego z ok. 40 metrów przez Villians - podanie na środek pola, a potem bardzo długie podanie fałszem, ale na aut bramkowy.

• Oskrzydlająca akcja gości - piłka krążyła od Weimanna do Albrightona, jednak nic z tego nie wynikło.

• Mocna wrzutka na Vidicia i chociaż piłkę wybija poza boisko Clark, to sędzia rożnego nie dyktuje.

• Faul na Kagawie na lewym skrzydle i będzie wrzutka już z wysokości pola karnego AVL.

• Diabły walczą w okolicach pola karnego Guzana, jednak obrońcy dobrze interweniują.

• Büttner walczył o swoje w polu karnym rywala, jednak przy okazji faulował.

• Kolejna próba Rooneya sprzed pola karnego, ale udaje się zblokować piłkę. Rozkręcają się gospodarze.

• 1:1! Ależ dobra akcja Shinjiego Kagawy, który przeczekał wbiegających kolegów by posłać piłkę na głowę dalej ustawionego Rooneya. Ten bez problemów zmienia główkę na wyrównanie.

• Kolejna wrzutka Younga, jednak i tym razem bliżej rąk Guzana niż nóg Rooneya.

• Próba Manchesteru United - wrzutka Younga trafia prosto w ręce Guzana.

• Puszczają nerwy Buttnerowi - Holender po wślizgu rzuca się z pretensjami ku rywalowi, a to nie podoba się sędziemu.

• WESTWOOD! Piękne wykonanie rzutu wolnego przez Aston Villę - mur nie wyskoczył a piłka spokojnie wpadła do siatki!

• Rafael fauluje tuż przed jedenastką i nie ma wątpliwości sędzia.

• I wrzutka nieudana.

• Ciasno na prawym skrzydle AVL i pada faulowany przez Agbonlahora Rafael.

• Rzut wolny dla AVL, jednak dośrodkowanie Westwooda wyczyszczone przez obronę.

• Też słyszycie to dziwne "brzęczenie w tle"? To właśnie samolot z banerem, a koszt takiego przelotu to £800. Warto było?

• Dobra próba przedarcia się w pole karne Manchesteru, jednak wślizgiem akcję przerywa Jones.

• Jak zapowiadali, tak się stało - nad stadionem przeleciał samolot z napisem "Moyes Out".

• Rozpoczynamy spotkanie na Old Trafford!

• Wayne Rooney miał udział w 47,9% bramek Manchesteru United w tym sezonie - to więcej niż jakikolwiek inny zawodnik EPL.

• Znamy składy oraz ławki rezerwowe obu zespołów:

United: Amos, Giggs, Chicharito, Carrick, Nani, Welbeck, Januzaj. AVL: Steer, Sylla, Holt, Tonev, Bennett, Robinson, Lowton.

• Christianowi Benteke udało się w tym sezonie 5 razy znaleźć drogę do bramki po uderzeniu piłki głową. Czy w meczu przeciwko United zdobędzie swoją 11. bramką w tym sezonie?

• "Nikt nie chciał być następcą Fergusona. Teraz każdy chce być następcą Moyesa." - powiedział Ruud Gullit, holenderska legenda piłki nożnej. Według niego szkocki trener zasługuje na szansę i możliwość wzmocnienia teamu podczas letniego okna transferowego.

• Czerwone Diabły obiły słupek aż 16 razy w tym sezonie. Większego pecha ma tylko Liverpool, trafiając w niego 23 razy.

• Przeciwko swojej byłej drużynie zagra dziś Ashley Young. Angielski skrzydłowy daleko za sobą ma występy na tak dobrym poziomie, dzięki któremu zainteresowało się nim United, jednak dziś zapowiada walkę o "odbicie się" po ostatnim derbowym blamażu.

• Na 45 minut przed pierwszym gwizdkiem witam w relacji LIVE ze spotkania, w którym Manchester United będzie starał się zatrzeć chociaż część śladów wtorkowej porażki, natomiast Aston Villa za cel postawiła sobie pobicie kolejnego rekordu Moyesa.