0

Liverpool FC

3

• Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuję, Damian Wiśniewski

• Może ze statystyk tego nie widać, ale goście byli dzisiaj lepsi. Gdybyśmy podliczyli czyste sytuacje bramkowe, to tych na pewno więcej mieliby piłkarze Liverpoolu

• Statystki meczu:

• Posiadanie piłki 53% do 47% dla Man United
    • Strzały 11 (1) do 7 (4) dla Man United
    • Rzuty rożne 3 do 2 dla Man United
    • Faule 10 do 9 dla Man United
  • Liverpool zdecydowanie i zasłużenie pokonał dzisiaj Manchester United. The Reds potwierdzają mistrzowskie aspiracje, a United już żegnają się z marzeniami o grze w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów

• Koniec spotkania, Liverpool nokautuje Manchester United!

• Gooooooooooool! Suarez, 3:0!

• De Gea!! Ależ interwencja po strzale Suareza!

• Van Persi! Kapitalnie do Holendra podał Rooney, ale on znów trafił tylko w boczną siatkę, ale też po raz kolejny był na spalonym

• Teraz Sturridge padł w polu karnym gospodarzy i był faulowany. Ale tym razem arbiter jedenastki nie podyktował. Paradoks

• Wróćmy jednak do gry. Teraz przy piłce goście i nie wyglądają oni na takich, którzy zaraz mieliby stracić trzy gole. Dwóch też nie, nawet jednego

• W powtórkach widać jednak było, że Sturridge absolutnie nie był faulowany! Błędna decyzja o karnym, błędna decyzja u wyrzuceniu Vidicia!

• Słupek! Nie ma gola!

• I czerwona (druga żółta) kartka dla Vidicia!

• Żółta kartka dla Vidicia

• Teraz spokojnie piłkę rozgrywają goście.

• Piłka po strzale Van Persiego wpadła w boczną siatkę, jednak nawet gdyby Holender trafił do bramki, to gol i tak nie zostałby uznany. W momencie podania od kolegi był na spalonym

• Fellaini jak z armaty huknął sprzed szesnastki, jednak ten strzał był o tyle mocny, co i niecelny

• Brzydko, bardzo brzydko faulował Flanagan Rafaela, ale arbiter nie zdecydował się na pokazanie drugiej żółtej kartki Anglikowi.

• Rooney oddał przed chwilą strzał na bramkę, jednak został zablokowany

• Inicjatywa jest teraz po stronie gospodarzy, ale niewiele z tego wynika

• A teraz Rooney faulował Hendersona przed szesnastką gości

• Kolejna nieudana akcja Suareza, tym razem piłkę przed szesnastką zabrał mu Rafael

• Godzina meczu za nami, United przegrywają 0:2. Moyes zdecyduje się na jakąś zmianę?

• Zaatakował przed chwilą Suarez, wpadł w pole karne, ale potknął się i stracił piłkę

• Tutaj możecie zobaczyć drugie trafienie Gerrarda

• Agger ucierpiał w jakimś starciu, ma podbite oko. Będzie zmiana?

• Ależ zaczął tę drugą połowę Liverpool, koszmar przeżywają piłkarze Manchesteru United. Trzeba jednak powiedzieć, że na własne życzenie

• I gooooooooooooooooool! Gerrard po raz drugi!

• Drugi rzut karny dla Liverpoolu. Jones fauluje Allena!

• Fauli po 6
  • Nie jest to na pewno mecz z wieloma sytuacjami bramkowymi, jednak nie mamy na co narzekać. Mecz jest wartki, dzieje się naprawdę sporo i możemy być pewni, że po przerwie padną kolejne gole

• Manchester United - LiverpoolManchester United - Liverpool

• I mamy koniec pierwszej połowy, po której Liverpool prowadzi z Manchesterem United 1:0

• Januzaj oddał teraz strzał, ale zupełnie on mu nie wyszedł

• Rooney! Ależ bombę posłał na bramkę Liverpoolu Anglik, jednak kapitalnie interweniował Mignolet!

• Saurez próbował teraz przelobować z dystansu De Geę, ale zupełnie mu to nie wyszło/

• Van Persie! Strzelał Holender po podaniu Rafaela, ale został zablokowany. Tylko rzut rożny

• Teraz przewagę mają gospodarze. Zobaczymy, co z tego wyniknie

• Dobrze teraz w pole karne zagrał jeden z piłkarzy gospodarzy, ale tam na spalonym był Van Persie

• I żółtą kartkę otrzymał kapitan Liverpoolu

• Gerrard zderzył się z Fellainim i polała się krew z łuku brwiowego Belga.

• Goooooooooooooooool! Steven Gerrard wykorzystał jedenastkę! 1:0 dla Liverpoolu!

• Rzut karny dla Liverpoolu! Ręką zagrał Rafael!

• A teraz żółta kartka dla Rafaela za faul na Gerrardzie

• Teraz znów to zrobił, ale faulem, za który dostał żółtą kartkę

• Flanagan zatrzymał przed chwilą Januzaja na prawej stronie.

• Joe Allen uderzył mocno na bramkę, jednak wprost w De Geę

• Kolejne nieudane dośrodkowanie, tym razem Stevena Gerrarda

• Teraz United starali się przeprowadzić akcję na bramkę Liverpoolu, ale niewiele z tego wyszło

• Sterling dośrodkował przed chwilą z prawej strony, ale piłkę z szesnastki wybił Juan Mata

• A teraz Rooney świetnie zaatakował lewą stroną, jednak ostatecznie poradzili sobie obrońcy The Reds

• Świetnie teraz w polu karnym De Gei z piłką obrócił się Sturridge, jednak brakło mu już chyba sił na dobry strzał, bo nie zagroził w ogóle bramce.

• Liverpool starał się teraz przeprowadzić atak pozycyjny, ale nic z tego nie wyszło.

• Rafael dośrodkował teraz z prawej strony, ale nieskutecznie.

• Dużo chaosu mamy teraz na boisku, ani jedni ani drudzy nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce.

• Dośrodkowanie Rooney'a z prawej strony, ale piłka wyszła na aut

• Przewagę na początku meczu ma Liverpool, gospodarze ewidentnie nastawieni na grę z kontry.

• Glen Johnson zszedł z piłką do środka, ale oddał słaby strzał i nie zagroził De Gei

• Na boisku leży teraz Phil Jones. Ucierpiał przy starciu z Gerrardem

• Suarez przedarł się teraz w pole karne rywala, ale wywalczył tylko rzut rożny

• Niepewnie wygląda gra United jak na razie. Teraz piłkę w środku stracił Rooney.

• Sturridge! Kapitalną piłkę zagrał Henderson, ale Sturridge przestrzelił z niezłej pozycji!

• Wysoko od początku wyszli goście, na połowie rywala starają się odebrać mu piłkę

• I wystartowali, Bitwa o Anglię rozpoczęta!

• Piłkarze wychodzą już na boisko, czekamy na wielkie emocje!

• David Moyes już niedługo będzie musiał przygotować zespół na rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów, ale dzisiaj nie kalkuluje i wystawia najsilniejszą jedenastkę. Podobnie zresztą jak Brendan Rodgers, co zapowiada nam naprawdę fantastyczne widowisko. A już chwilę potem na White Hart Lane Tottenham podejmie Arsenal, będziemy więc światkami derbów północnego Londynu. Super Sunday w Premier League.

• Dzisiaj zagrają dwa najlepsze zespoły w historii angielskiej piłki. Najwięcej tytułów mistrzowskich mają dzisiejsi gospodarze, zdobyli ich 20. Liverpool tylko o dwa mniej, za to ma pięć Pucharów Europy, a Man United trzy.

• A tutaj możecie zobaczyć jedyne trafienie z ostatniego ligowego spotkania tych ekip.

• W poprzedniej rundzie Liverpool wygrał u siebie z United 1:0. Było to piąte ligowe zwycięstwo z rzędu i co ciekawe, teraz The Reds znów mogą wygrać piąty kolejny mecz z drużyną z Old Trafford.

• Jeśli ktoś wątpi w to, że dzisiaj padną bramki to niech przekona go jeden fakt. W ostatnich 27 starciach między tymi drużynami padły tylko dwa remisy. Kiedy ostatni raz na Old Trafford? W marcu 2000 roku, więc 14 lat temu!

• Wayne Rooney trafiając do siatki w ostatnim pojedynku z West Bromem stał się pierwszym w historii piłkarzem, który w pięciu sezonach Premier League zaliczył dwucyfrową liczbę asyst i goli. W całej swojej karierze zdobytych bramek i kluczowych podań ma łącznie 252

• Gdy spojrzymy na tabelę, ostatnie wyniki (Liverpool nie przegrał już dziewięciu meczów ligowych z rzędu, siedem z nich wygrywając), to faworyta nietrudno odgadnąć. Ale może tym razem zadziała słynna magia derbów i gospodarze sprawią nam wszystkim niespodziankę?

• Liverpool w ostatnich dziesięciu latach na Old Trafford wygrywał tylko raz. Miało to miejsce w 2009 roku i The Reds ograli swojego rywala 4:1

• My w zapowiedzi postawiliśmy na Liverpool, a kogo Wy obstawiacie?

• Bez wątpienia, pojedynki między Manchesterem United, a Liverpoolem są jednymi z najważniejszymi w Anglii. Składa się na to wiele czynników, ale chyba najważniejszym jest fakt, iż przez lata jedni i drudzy rywalizowali ze sobą o tytuł mistrzowski.

• I Manchester United: Lindegaard, Ferdinand, Cleverley, Kagawa, Valencia, Young, Welbeck

• Mamy już wyjściowe składy i już dorzucamy do nich ławki rezerwowych. Liverpool: Jones, Sakho, Cissokho, Lucas, Coutinho, Moses, Aspas

• Już niedługo po lewej stronie pojawią się wyjściowe jedenastki obu drużyn, a ja tymczasem zachęcam do zapoznania się z zapowiedzią tego pojedynku. Można ją znaleźć w tym miejscu.

• Witamy! Gotowi na wielkie, przeogromne piłkarskie emocje? Już za godzinę na Old Trafford wybiegną drużyny Manchesteru United i Liverpoolu, a na relację live z tego wydarzenia zapraszam gorąco, Damian Wiśniewski.