Manchester United

1

Southampton FC

1

• Ten mecz pokazał, że Southampton to nie jest drużyna ogórków. Pokazali dużą klasę do końca wierząc w remis. United czeka jeszcze wiele pracy by być postrachem jak za czasów sir Alexa Fergusona. Za uwagę dziękuje- Michał Jackowski.

• Koniec !!!

• Da Silva odstawił kabaret w polu karnym. Przewrócił się i czekał na gwizdek. Na szczęście się nie doczekał.

• Lallana strzelał zbyt lekko.

• Jones z żółtą kartką.

• Kiedyś powiedzielibyśmy, że to Fergie-Time, ale Sir Alex jest dziś tylko na trybunach.

• Sędzia doliczył 5 minut. Kto przeważy szalę ?

• James Ward-Prowse dorzuca z rożnego, piłka wzdłuż linii, a tam czekał już Lovren, który wyprzedził obrońców.

• 1-1 !!! LOVREN !!!

• Przeciętnego Rooneya zmienił Smalling.

• Fonte ukarany kartką.

• Clyne ! Mocny strzał bocznego obrońcy Świętych. Hiszpan w bramce Manu musiał się sporo napocić.

• United kontroluję grę, ale prowadzą tylko jedną bramką. Każdy ich błąd może być brzemienny w skutkach.

• Guly do Prado na boisku. Brazylijczyk zastąpił Wanyamę.

• Osvaldo...Nie potrafi nawet dobrze przyjąć piłki w polu karnym.

• Moyes wie, że ten mecz jeszcze się nie rozstrzygnął. Welbeck wchodzi za Fellainiego.

• Schneiderlin minął pięciu rywali ! Podpalił się jednak tym za bardzo, gdyż sam strzał leciał w okolice chorągiewki.

• Osvaldo kpi sobie dziś ze swoich kolegów. Jego decyzje są iście podwórkowe.

• Lallana próbował szczęścia strzałem zza pola karnego. Musi szukać dalej !

• Ostatnie minuty to dużo chaosu na boisku.

• Zmiana również w szeregach United. Schodzi Nani wchodzi Giggs.

• Pochettino ryzykuje. Zdejmuje jednego defensywnego pomocnika, a na jego miejsce Ward-Prowse.

• BORUC!!! Kapitalnie broni strzał Januzaja. Młody piłkarz próbował zaskoczyć Polaka strzałem z 25 metrów

• Van Persie w poprzeczkę, po świetnie rozegranym rożnym.

• Manchester United - SouthamptonManchester United - Southampton

• Rooney pokonał Boruca. Spalony był tym razem ewidentny i sędzia stanął na wysokości zadania.

• Mamy kontrowersję. Davies faulował wychodzącego sam na sam Naniego. Gwizdek sędziego milczy. To chyba powinna być czerwień !

• Lambert na boisku. Wszedł za Rodrigueza, choć Osvaldo jest dużo słabszy.

• Wanyama zapisuję się w protokole. Jednak nie golem, a kartką.

• Januzaj ukarany kartką. Tylko sędzia wie za co.

• Boruc musi się cały czas sam rozgrzewać. Niewiele interwencji w pierwszej połowie i na razie w drugiej też nie musi się wykazywać.

• Bardzo ładna akcja Świętych. Kilka krótkich podań w okolicach pola karnego i tylko czujność obrońców w ostatniej fazie spowodowała, że de Gea nie miał pracy.

• Goście na pewnie nie pogodzili się z porażką. Piłka w ich posiadaniu.

• Obie ekipy bez zmian.

• Druga dawka emocji już przed nami !

• Jedna dobra sytuacja, to za mało by wygrywać z Manchesterem. Grają dwie naprawdę wyrównane ekipy, ale to gospodarze mają w swoich szeregach graczy, którzy po prostu wykorzystują swoje szanse.

• I na tym koniec emocji w pierwszej połowie.

• Prosto w mur,

• Wolny z 17 metrów, kąt dość ostry, ale to duża szansa dla Świętych.

• Uwagi trenerów chyba miały na celu uspokojenie graczy i danie sygnału, że przerwa już blisko i nie ma co ryzykować.

• Mamy przerwę w grze. Osvaldo cierpi po jednym z zagrań. Trenerzy wykorzystują ten czas na ostatnie uwagi przed przerwą.

• Schneiderlin przekonał się o szybkości Januzaja i musiał faulowac młodego gracza. Żołć.

• Właśnie zobaczyliśmy powtórkę gola i Rooney był na spalonym. Było to jednak tak minimalne, że można rozgrzeszyć sędziego.

• Goście szukają swojej szansy ! Lovren z 30 metrów, ale de Gea broni pewnie.

• Jak równy jest ten mecz świadczy statystyka. 50% do 50 % w posiadaniu. Jak wiemy jednak, nie to jest najważniejsze.

• Można powiedzieć, że niewykorzystane sytuacje okrutnie zemściły się na gościach. Osvaldo chwilę przed bramką miał obowiązek pokonać bramkarza United.

• Zaczyna się kanonada na bramkę Polaka. Rooney mocno w poprzeczkę.

• Artur Boruc wybronił sytuacje sam na sam z Rooney'em. Jednak przy dobitce Holendra był bezsilny. Gdzie byli obrońcy ?

• 1-0 !!! Robin

• Cóż za błąd Rooneya. Stracił piłkę tuż przed swoim polem karnym, ale Osvaldo pokpił sprawę.

• Błyskawiczna akcja Manu. Dwa podanie wystarczyły, aby van Persie stanął w oko w oko z Borucem. Sędzia jednak słusznie wskazuję spalonego.

• Niestety, poza niezłym początkiem piłkarze nas za bardzo nie rozpieszczają.

• Osvaldo próbował zabawić się w Messiego. Choć mam wątpliwości, czy nawet Argentyńczyk w takim tłoku wygrałby z obrońcami.

• Januzaj nie tylko imponuję w ofensywie. Przed chwilą pokazał się udanie w defensywnie.

• Mecz jest wyrównany, choć gospodarze starają się narzucić swój styl gry.

• Po chwili Holender pierwszy raz sprawdził Boruca. Mocny strzał z 7 metrów, ale wprost w Polaka.

• Dla takich strzałów ogląda się mecze. Z ostrego kąta Robin van Persie uderzył zewnętrzną częścią lewej stopy i próbował przelobować Boruca. Jednak strzał nad poprzeczką.

• Jay Rodriguez miał pierwszą dobrą szansę na gola w tym meczu. Davis po indywidualnej akcji, ładnie dorzucił do Rodrigueza, ale ten głową niecelnie.

• Pressing Świętych jest imponujący. Na razie są silni jak skała !

• Na razie Boruc bezrobotny. Myślimy jednak, że Czerwone Diabły jednak parę razy go zatrudnią.

• Śmiało rozpoczęli goście. Czy już nikt nie ma respektu przed Manchesterem ?

• Mike Jones rozpoczął ten pojedynek. Niech się dzieje !

• Na ławce Świętych Rickie Lambert, który spisuję sie od pewnego czasu znacznie słabiej.

• W składzie gospodarzy znajduję się Januzaj. Wszyscy zastanawiali się, czy Moyes będzie stawiał na tego gracza regularnie. Przerwa na reprezentację, to był czas w którym ten młody chłopak mógł nieco odsapnąć od zamieszania w okół jego osoby i nie było przeciwwskazań, aby dziś wystąpił.

• We wtorek na Wembley miało dojść do starcia Rooney vs Boruc. Dziś miał być rewanż. Jednak kontuzja (?) Artura sprawiła, że do pierwszego pojedynku dojdzie dopiero dziś.

• Hej ! Za parę minut zaczniemy relację z kolejnego meczu ligi angielskiej. Kto by pomyślał, że to Southampton będzie wyżej w tabeli przed meczem ? Ba, pozostaną oni wyżej nad Manu nawet po tym spotkaniu, gdyż mają 4 punkty przewagi nad Czerwonymi Diabłami,