Arsenal Londyn

1

• Zapraszam jeszcze na pomeczową relacje, która będzie dostępna na naszym portalu za kilka chwil

• Dziękuję za uwagę i pozdrawiam serdecznie, Michał Rojek

• Typowy mecz do jednego błędy zakończony niewielkim zwycięstwem Arsenalu Londyn. Gospodarze - bez pomysłu na pokonanie Szczęsnego, chaotycznie próbowali kolejnymi centrami zagrozić bramce. Świetnie radząca sobie w powietrzu dwójka Koscielny-Mertesacker nie dała wątpliwości rywalom i nie dopuściła do groźnej sytuacji

• Na deser kilka statystyk:

• Sytuacje bramkowe 11:10
    • Celne uderzenia 3:5
    • Posiadanie piłki 47%-53%
  • A więc Arsenal wraca na pierwsze miejsce w tabeli! Szczęsny wykopał piłkę, a arbiter spotkania zakończył mecz

• Szczęsny wygrał pojedynek we własnym polu karnym z bramkarzem rywali i wypiąstkował na trzydziesty metr. Tam czekał Hatem Ben Arfa, ale uderzył bardzo niecelnie

• Jeszcze jeden rzut rożny. Znowu w pole karne wbiega Tim Krul!

• Jeszcze próbują gospodarze. Scenariusz ten sam - wrzutka, wrzutka, wrzutka. Defensywa gości jest na to przygotowana

• Kontra Arsenalu, a Tima Krula nie ma w bramce! Carl Jenkinson zdobył aut, ale nieświadomy braku bramkarza Newcastle nie wznowił gry. Bendtner jest wściekły na partnera!

• Rzut rożny dla Newcastle! W pole karne wszedł nawet Tim Krul. Piłkę otrzymał Coloccini, ale nie był w stanie skierować jej w kierunku bramki

• Aż cztery minuty doliczone do regulaminowych 90!

• Sprytnie piłkę wywalczył Flamini. Francuz nabił rywala i aut dla Arsenalu na wysokości pola karnego. Rozpoczęła się ostatnia minuta podstawowego czasu gry!

• Jedna centre goni drugą. Kilku zawodników Newcastle praktycznie nie opuszcza pola karnego Arsenalu, a pozostali próbują dogrywać piłki na ich głowy. Jak na razie - bezskutecznie

• Cabaye kolejne zagranie do Debuchego. Francuzi lubią grać ze sobą. Podanie zostało jednak przejęte przez Szczęsnego

• Bendtner zastępuje zmęczonego Oliviera Giroud. Tym samym, "Kanonierzy" o kolejnej bramce mogą już wyłącznie pomarzyć.

• Arsenal broni się całą jedenastką na własnej połowie. Wraca nawet Olivier Giroud

• Teraz złe wybicie Mertesackera, który po dośrodkowaniu podanie wprost pod nogi Ameobiego. Zawodnik Newcastle strzelił na bramkę, jednak bardzo lekko

• Kolejna centra Santona. W polu karnym piłka znalazła Ameobiego, ale Anglik nie był w stanie jej opanować. Obrońcy wybijają daleko

• Miękka wrzutka Santona z prawej strony wyczyszczona przez Jenkinsona

• Błąd Szczęsnego! Polak otrzymał piłkę w swoim polu karnym i kopnął wprost w Loic Remy'ego! Francuz dostał w głowę, a piłka poleciała w kierunku bramki. Na szczęście dla Polaka, o metr minęła słupek

• Ładna dwójkowa akcja Rosickiego i Giroud. Ostatecznie, "Kanonierzy" postanowili poczekać na partnerów

• Carl Jenkinson wchodzi za Theo Walcotta, czyli Arsenal będzie bronił wyniku

• Moussa Sissoko zastąpiony przez Haidarę

• Giroud ładnie przyjął piłkę na klatkę piersiową na dwudziestym metrze i sprytnie zagrał w kierunku Walcotta. Anglik nie doszedł do piłki, którą pewnie przechwycił Tim Krul

• Debuchy przewrócony w polu karnym. Sędzia nawet nie drgnął

• Niesamowite! Walcott otrzymał doskonałe podanie od Wilshere, przelobował Tima Krula! Swojego bramkarza dobrze asekurował Coloccini i wybił piłkę z linii bramkowej! Poprawił jeszcze Giroud, ale bardzo niecelnie!

• Rosicky uruchomił Bacarego Sagnę na prawej stronie. Francuz szukał dośrodkowaniem Giroud, ale defensywa stanęła na wysokości zadania

• Cabaye dośrodkował, piłka została wybita przed szesnastkę, skąd Davide Santon oddał strzał. Uderzenie było niecelne, aczkolwiek nieznacznie

• Teraz rzut rożny dla Newcastle United!

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne. Najwyżej do piłki wyskoczył Olivier Giroud i posłał ją obok Tima Krula. Francuz przełamuje swoją niechlubną serie meczów bez gola!

• GOOOOLLL!!! GIROUD!

• Tiote notuje kolejne przewinienie. Faulowany Cazorla. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej usilnie próbuje uzyskać żółty kartonik

• Ben Arfa już odnotował swoją obecność. Groźnie zaatakował nogi Gibbsa, czym spowodował faul

• Hatem Ben Arfa w miejsce Gouffrana

• Giroud nieczęsto otrzymuje piłki. Tym samym, musi się wracać na własną połowę. Francuz zdołał wyłuskać futbolówkę, którą Arsenal chwilę później stracił

• Do zmiany przygotowany jest Hatem Ben Arfa

• Ładne zagranie Cazorli do Giroud. Francuz ponownie próbował w swoim stylu odegrać na jeden kontakt do Walcotta, ale zrobił to za mocno. Anglik musiał gonić piłkę

• Po stracie Gibbsa, od bramki rozpocznie holenderski golkiper gospodarzy

• Wilshere w stylu Włodzimierza Smolarka walczył w narożnika boiska z dwójką rywali. Anglik wywalczył aut

• Matheu Flamini zdecydował się zaskoczył Tima Krula. Niefortunnie dla siebie, Francuz zaskoczył wyłącznie kibiców na trybunach, którzy musieli się kryć, by nie oberwać mocno kopniętą piłką

• Sporo podań "Kanonierów", ale gównie w szerz.

• Centra ... Tima Krula w pole karne gości. Defensorom Arsenalu udało się oddalić zagrożenie, a później przejąć piłkę

• Pomocnicy Arsenalu nieudolnie próbują przebrnąć przez zasieki obronne Newcastle. Piłka toczy się w okolicach linii środkowej

• Sagna znalazł się z piłką na prawej stronie boiska. Zdołał zacentrować, ale bardzo niecelnie, choć goście wciąż przy piłce

• Nieporozumienie w szeregach defensorów Arsenalu! Dośrodkowanie w pole karne, do piłki wybiegł Szczęsny. Piłka niefortunne spadła przed Polakiem. W ostatniej chwili obrona gości się otrząsnęła

• Z piłką w kierunku bramki pomknął Wilshere. Anglik był jednak w ataku osamotniony i stracił posiadanie na rzecz obrońców Newcastle. Teraz gospodarze są przy piłce

• Nieco zamieszania na St James'Park. Sędzia arbiter wskazał aut dla gości, a główny arbiter zadecydował, by przyznać piłkę Newcastle

• Sissoko próbował zacentrować w pole karne. Od bramki zacznie Szczęsny

• Złe zagranie Cabaye. Sytuacje na chwilę tylko wyjaśnił Per Mertesacker. Gospodarze wciąż przy piłce

• Oba zespoły bez zmian przystąpiły do kolejnych 45 minut

• Zawodnicy ponownie na boisku. Zaczynamy drugą część meczu!

• Jak na wydarzenia zareaguje Wenger? Podolski wejdzie na boisko? - czekam na opinie w komentarzach

• Mało porywcze pierwsze 45 minut zostało zrekompensowane przez dodatkowe dwie minuty. Arsenal może mówić o ogromnym szczęściu. Tylko dzięki Szczęsnemu i poprzeczce schodzą z boiska, nie przegrywając

• Niesamowita końcówka pierwszej części gry nie zmieniła wyniku. Arbiter zaprasza graczy do szatni!

• POPRZECZKA! Rzut rożny Newcastle rozegrany na długi słupek. Najwyżej wyskoczył Debuchy i głową uderzył w przeciwną, do lotu piłki stronę. Strzał trafił w poprzeczkę, a obrońcy wybili ją daleko!

• Piłkę przed polem karnym stracił Koscielny. Otrzymał ją Sissoko i potężnie posłał ją w kierunku bramki Arsenalu, a Wojciech Szczęsny poszybował wysoko i uratował remis na St James'Park. Futbolówka leciała w samo okienko!

• SZCZĘSNY!! Cóż za interwencja Polaka!

• Dwie minuty zostały doliczone do regulaminowych 45!

• Chaos rządzi na boisku. Żaden z zespołów nie jest w stanie przedrzeć się w pole karne rywali. Tym razem to obrońcy Newcastle mają piłkę w środku boiska

• Tiote tym razem łokciem lekko potraktował Walcotta. Faulu nie było, ale młody Anglik odczuł rękę rywala na swojej twarzy

• Bardzo złe zagranie Cazorli. Piłka zatrzymała się na pierwszym obrońcy, poprawił Gibbs, futbolówkę na klatkę piersiową zgasił Mertesacker oddał strzał, ale zrobił to fatalnie

• Olivier Giroud, za faul na Tiote ujrzał żółtą kartkę

• Giroud trzyma się za kolano. Francuz sfaulował Tiote i prawdopodobnie nabawił się jakiegoś urazu. Mimo to, ani Bendtner, ani Podolski nie ruszyli na rozgrzewkę

• Na murawie leżą Cazorla, Tiote i ponownie Giroud. Potrzebni będą medycy.

• Strzał Giroud z trudnej pozycji nie mógł się udać. Bardzo niecelna próba Francuza

• Udany wykop Szczęsnego. Widać, że Polak ćwiczył wznawianie gry, które wcześniej mu nie wychodziło.

• Jeszcze jedno celne uderzenie Arsenalu. Cazorla w swoim stylu przełożył piłkę na lewą nogę, zakręcił po ziemi, ale Krul był na posterunku. Holender spisuje się dziś bez zarzutów

• Giroud wstał, a Arsenal kontynuuje grę

• Giroud leży na boisku. Francuz został potraktowany ostro przez Williamsona. Sędzia nie dopatrzył się faulu na Giroud

• Santon z lewej strony, wrzutka do Gouffrana. Francuz z trudem doszedł do piłki, dlatego strzał był lekki i nie sprawił kłopotów Szczęsnemu

• Jest pierwsze celne uderzenie! Rosicky, osiemnasty metr, ale prosto w Krula

• Po zagraniu ze stałego fragmentu, Debuchy z narożnika pola karnego doszedł do sytuacji strzeleckiej. Przyjął i oddał strzał w krótki słupek. Uderzenie - jak wszystkie dzisiaj - niecelne

• Loic Remy faulowany w okolicach linii środkowej. Wenger protestuje

• Wilshere! Anglik wziął sprawy w własne ... nogi i kopnął mocno na bramkę. Piłka o parę metrów przeleciała nad poprzeczką. Tim Krul nawet się nie ruszył

• Poprawił jeszcze Walcott, ale centra nie doszła do żadnego z partnerów

• Cazorla dośrodkował, a Tim Krul bez problemów wypiąstkował piłkę

• Do głosu doszedł Arsenal. Bacary Sagna po akcji Cazorli zdołał wywalczyć rzut rożny

• Vurnon Anita oddał strzał z dwudziestego metra. Piłka nie doleciała nawet do linii końcowej boiska, mijając słupek bramki o jakieś piętnaście metrów

• Gospodarze, drużyna która w ostatnich trzech spotkaniach wygrała trzy, a jeden zremisowała przejęła inicjatywę. Teraz Arsenal biega za piłką.

• Loic Remi wyprzedził Sagnę, popędził do linii końcowej boiska i zagrał na długi słupek. Tam jego partner z zespołu zdołał wygłówkować, ale Szczęsny był tam gdzie trzeba i złapał futbolówkę!

• "Sroki" po nędznym początku zaczęli śmiało poczynać sobie na boisku. Wyglądają coraz lepiej

• Moussa Sissoko popędził prawą stroną, minął rywala i posłał piłkę w pole karne Arsenalu. Nie było tam nikogo, a akcje zakończył Sagna

• Cabaye! Francuz posiadający silne uderzenie tym razem przesadził. Wysoko nad bramką, po uderzeniu z trzydziestego metra

• Jeszcze jedna szansa na kontrę Arsenalu. Przy piłce Olivier Giroud. Francuz jednak ją stracił na dwudziestym metrze.

• Kopia akcji sprzed kilku sekund. Znów Cabaye zagrał do Debuchego. Tym razem Gibbsa asekurował Koscielny, który wywalczył piłkę.

• Co za podanie! Cabaye przerzucił do Debuchy z własnej połowy. Gibbs usnął, i gdyby tylko Debuchy dobrze przyjął piłkę, byłyby sam na sam z Wojciechem Szczęsnym

• Tim Krul daleki wykop - kolejna strata Newcastle

• Okazja do udanej kontry - Walcott przejął piłkę, przekazał ją do Giroud. Anglik pobiegł na obieg i został przewrócony. Napastnik Arsenalu zagrał na wolne pole do Walcotta, który już leżał na boisku. Sędzia nie zareagował!

• Kolejne uderzenie Arsenalu Londyn. Tym razem próbował Rosicky. Uderzenie ponownie zablokowane

• "Kanonierzy" w swoim żywiole. Długo utrzymują się przy piłce. Aktywny Rosicky i zwłaszcza Gibbs, który nie opuszcza trzydziestego metra przed bramką Tima Krula

• Gospodarze zamknięci w hokejowym zamku! Gibbs trzykrotnie dorzucał piłkę w pole karne, ale defensorzy "Srok" udanie oddalali grę ze swojej szesnastki

• Trochę przypadkowo w polu karnym z piłką znalazł się Wilshere. Przyjął futbolówkę, oddał strzał, ale został zablokowany

• Tylko na chwilę, bo Arsenal znów przy piłce

• Kieran Gibbs pomknął lewą stroną. Anglik wycofał do Cazorli, który szybko uruchomił Walcotta. Niski skrzydłowy nie był w stanie jednak wygrać górnego pojedynku i obrońcy wyjaśnili sytuacje

• Tim Krul źle wyprowadził piłkę, przejął ją Rosicky, zagrał do Giroud, ten w swoim stylu odegrał na jeden kontakt do Czecha, ale Rosicky nie był w stanie przedrzć się przez defensywę gospodarzy

• Gracze Arsenalu po raz pierwszy kopnęli piłki i rozpoczynamy!

• W poprzednim sezonie Arsenal dwukrotnie wygrał pojedynek z Newcastle. 1:0 na St James'Park i 7:3 na Emirates Stadium. Jak będzie dziś? Typujcie wyniki

• Obok nich "Sroki", których wyprowadza Coloccini

• A zawodnicy już w tunelu. Per Mertesacker, za nim Szczęsny, a potem reszta zawodników z wracającym po lekkim urazie Koscielnym włącznie

• Paul Merson - były zawodnik Arsenalu Londyn w rozmowie z SkySports powiedział, że ten mecz dla "Kanonierów" będzie bardzo ciężki. Podkreślił również, że Arsenal po porażce z City (3:6), wracają na właściwe tory o czym świadczy wygrana z West Ham i remis z Chelsea.

• Arsenal z Wilsherem, Walcottem i Podolskim, ale bez Ramseya przystąpi do dzisiejszego spotkania. Czy "Kanonierom" uda się wrócić na fotel lidera? Jak zagrają "Sroki"? - piszcie w komentarzach