Newcastle United

0

Sunderland

3

• Koniec spotkania. To był nokaut. Sunderland, podobnie jak w ubiegłym roku, 3:0 wygrywa na wyjeździe z Newcastle i wybija się coraz bardziej ze strefy spadkowej. Progres tej drużyny pod wodzą Gusa Poyeta jest wręcz imponujący. Z mojej strony to już wszystko, zapraszam na pozostałe relacje na żywo w naszym portalu. Za uwagę serdecznie dziękuję, Damian Wiśniewski.

• Trzy minuta dolicza sędzia do drugiej połowy.

• Strzał Sylvaina Marveaux sprzed szesnastki, ale tak dobry, jak cały występ jego drużyny w tym meczu.

• Żółta kartka dla Dummetta za brzydki faul na Bardsley'u

• Dośrodkowanie z lewej strony w szesnastkę Mannone, ale Włoch spokojnie złapał piłkę.

• To już jest koniec szans Srok na uzyskanie jakichkolwiek punktów w tym meczu. Piłkarze Pardew zwyczajnie dziś nie są w stanie zagrozić Sunderlandowi.

• Gooooooooooooooooooooool! 3:0 dla Sunderlandu! Jack Colback! Borini dograł do Colbacka idealną piłkę, a ten świetnie wykończył akcję!

• Strzał Larssona z powietrza, jednak zupełnie nieudany.

• I pierwsza zmiana gości. Larsson wchodzi za Adama Johnsona.

• Ostatnia zmiana u gospodarzy. Schodzi Anita, wchodzi Marveaux

• Ależ się dzieje na St. James Park. Teraz Altidore wyszedł sam na sam z Krulem, ale pogubił się w dryblingu i z akcji nic nie wyszło.

• Dwie świetne okazje dla gospodarzy! Najpierw Ameobi nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a następnie Borini wybijał piłkę z linii bramkowej!

• Kolejny strzał de Jonga sprzed szesnastki, ale był on za słaby i nie sprawił kłopotów bramkarzowi.

• Ki przymierzył teraz z dystansu, ale pomylił się i to dość bardzo.

• Adam Johnson! Angielski pomocnik przeprowadził świetną indywidualną akcję i trafił w słupek!

• Ależ okazja dla Newcastle! Po rzucie rożnym, Shola Ameobi znalazł się w idealnej sytuacji, ale nie trafił w bramkę!

• Schodzi Davide Santon, wchodzi Dummett.

• Tiotee! Ależ strzał z dystansu piłkarza Newcastle z dystansu, potężna bomba! Świetnie poradził sobie jednak Mannone.

• Tiote dośrodkował przed chwilą z lewej strony i mimo niemałego zamieszania, piłka tylko wyszła na rzut rożny.

• Strzał Colbacka sprzed pola karnego, niecelny.

• Cheick Tiote przymierzył sprzed pola karnego, ale zbyt lekko i nie sprawił kłopotów bramkarzowi.

• Kolejne powtórki z tego zamieszania w polu karnym gości pokazują, że Bridcutt faulował nie tylko de Jonga, ale po chwili również Ameobiego! Podwójny błąd Dowda i jego asystenta.

• Johnson! Bardzo dobrze Anglik przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką.

• Ależ zamieszanie w polu karnym Mannone! Po dośrodkowaniu z prawej strony, w szesnastce padł Luuk de Jong Newcastle, ale Phil Dowd pozostaje niewzruszony. Jak jednak pokazała powtórka, arbiter popełnił błąd.

• De Jong postanowił uderzyć sprzed szesnastki, ale trafił tylko wprost w bramkarza.

• Adam Johnson dośrodkował teraz z lewej strony, jednak piłka nie odnalazła żadnego z kolegów polu karnym.

• Z tym dwudziestym metrem, to nie trafiłem, bo tu bliżej było do trzydziestego. Tak, czy siak, strzał Ameobiego z rzutu wolnego nieudany.

• Rzut wolny dla Newcastle na wysokości około 20 metra. Może być groźnie.

• I od razu zmiana. Luuk De Jong zadebiutuje, zmieniając Sammy'ego Ameobi.

• Phil Dowd daje sygnał, wznawiamy grę.

• I mamy koniec pierwszej połowy. Jak na razie zasłużenie prowadzą goście z Sunderlandu i jeśli Alan Pardew nie zmotywuje dobrze swoich piłkarzy w przerwie, to ciężko będzie o jakiekolwiek punkty dla Srok.

• Dwie minuty doliczył sędzia do pierwszej połowy.

• I znów Shola Ameobi. Tym razem huknął on z dystansu, ale pomylił się okrutnie.

• Strzał Sholi Ameobi'ego sprzed pola karnego, ale Vito Mannone (choć z problemami) obronił to uderzenie.

• Niezły strzał Alonso sprzed pola karnego, piłka została jednak wybita z szesnastki gospodarzy.

• Jozy Altidore wpadł z piłką w pole karne, oddał strzał, ale nie sprawił nim najmniejszych kłopotów Krulowi.

• Troszkę wyrównał nam się teraz ten mecz. Dużo mamy teraz walki w środku pola, sporo fauli i można się spodziewać kolejnych żółtych kartoników.

• Marcos Alonso bardzo dobrze dośrodkował teraz z lewej strony boiska, ale późniejszy strzał głową Adama Johnsona był już niecelny.

• Żółta kartka dla Davide Santona za faul na Johnsonie.

• Santon uderzył przed chwilą sprzed szesnastki, ale po rykoszecie futbolówka wyszła tylko na rzut rożny.

• Teraz Sroki troszkę przycisnęły swojego rywala, jednak nie wynikło z tego absolutnie nic. Za dużo chaosu oglądamy w poczynaniach podopiecznych Alana Pardew.

• Sunderland jest w tej chwili w uderzeniu i jeśli Newcastle się nie obudzi, to Czarne Koty mogą dalej strzelać gole.

• Gooooooooooooooool! 2:0 dla gości! Najpierw Jack Colback uderzył na bramkę, ale ten strzał obronił jeszcze Krul, jednak z dobitką Johnsona nie mógł sobie poradzić.

• Rzut karny był podyktowany oczywiście jak najbardziej prawidłowo. Anita powalił w polu karnym Bardsley'a i arbiter nie miał innego wyjścia, niż wskazać na wapno.

• Żółta kartka dla Boriniego

• Gooooooooooooooooool! Fabiooooo Boooorinii! Włoch bez problemu wykorzystuję jedenastkę.

• Rzut karny dla Sunderlandu!

• Phil Bardsley przymierzył przed chwilą z rzutu wolnego, ale i on nie potrafił nawet trafić w światło bramki.

• I kolejny strzał na bramkę włoskiego bramkarza, ale tym razem mocno niecelny.

• Davide Santon uderzył z rzutu wolnego, ale wprost w ręce Mannone.

• Żółta kartka dla Johna O'Shea, za zagranie piłki ręką.

• Bardzo dobrze przed chwilą dośrodkował z rzutu rożnego Ki, jednak piłka minęła wszystkich w szesnastce Newcastle.

• Początek tego meczu wyraźnie lepiej wygląda w wykonaniu podopiecznych Gustavo Poyeta. Newcastle może i dłużej utrzymuje się przy piłce, jednak nie potrafi zrobić z niej takiego użytku jak Sunderland.

• I znów blisko gola dla gości! Kolejny raz bardzo dobrą piłkę zagrał Adam Johnson i centymetrów zabrakło, by Borini ją przejął i strzelił gola.

• Było bardzo groźnie pod bramką Krula! Adam Johnson kapitalnie dośrodkował z rzutu wolnego, a polu karnym nieznacznie głową przestrzelił Alonso!

• Oczywiście z tym dubletem się pomyliłem. Sunderland ma szansę na pierwszą od 1923 roku serię trzech wygranych z rzędu w lidze z Newcastle, nie na dublet.

• I mieliśmy przed chwilą pierwszy strzał na bramkę. Debuchy jednak dość wyraźnie się pomylił.

• Phil Dowd dał znak, zaczęli gospodarze.

• Piłkarze już są na boisku, czekamy na wielkie granie!

• Czarne Koty mają szanse na pierwszy od 1923 roku dublet, w starciach z Newcastle. Żeby udało im się go zdobyć trzeba "tylko" wygrać na wyjeździe.

• Ławka rezerwowych Newcastle: Elliot, Dummett, Haidara, Yanga-Mbiwa, Marveaux, Armstrong, de Jong

• Ławka rezerwowych Sunderlandu: Larsson, Gardner, Wickham, Giaccherini, Vergini, Scocco, Ustari.

• Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki, jakie wybrali obaj trenerzy. Sędzią tego pojedynku będzie pan Phil Dowd.

• W pierwszym w tym sezonie meczu między tymi drużynami, na Stadium Of Light 2:1 zwyciężyli gospodarze. Bramki strzelali wtedy Fletcher i Borini dla Czarnych Kotów oraz Debuchy dla Srok.

• Newcastle w tym sezonie niewątpliwie spisuje się lepiej, niż jego dzisiejszy przeciwnik. Ósme miejsce w ligowej tabeli, przy tym, że Sunderland dopiero co wygrzebał się ze strefy spadkowej. Jednak zwykło się mówić, że derby rządzą się swoimi prawami, więc tutaj nic nie jest pewne.

• Witamy! Już tylko nieco ponad pół godziny zostało do rozpoczęcia Tyne–Wear Derby, czyli pojedynku pomiędzy Newcastle United, a Sunderlandem. Na relację live z tego wydarzenia gorąco zapraszam, Damian Wiśniewski.