Southampton FC

1

Manchester City

1

• Ten rezultat cieszyć może zwłaszcza Arsenal Londyn. Kanonierzy w jutrzejszym meczu mogą tylko powiększyć przewagę nad rywalami w walce o triumf w Premier League.

• Strzelcy bramek (Osvaldo, Aguero) pogratulowali sobie meczu i zawodnicy w mieszanych nastrojach opuszczają plac gry

• I koniec meczu! Pochettino mocno rozczarowany rezultatem, bo to Southampton zaprezentowali się znacznie lepiej w dzisiejszym meczu.

• Mecz trwa nadal. W okolicach środka boiska faulował Aguero. Argentyńczyk, dostał za wybicie piłki po gwizdku, żółtą kartkę.

• Teraz próbuje Kolarov. Podobnie jak w przypadku Navasa - prosto w obrońców

• Navas dośrodkowuje w pole karne, ale gracze Mauricio Pchettino są dziś niesamowicie skoncentrowani.

• 4 minuty doliczone do podstawowych 90

• Reed w miejsce Stevena Davisa

• Faul Nasriego. Pan Taylor oszczędził jednak Francuza, nie dając mu drugiej kartki

• Ostatnia faza meczu. Wiele chaosu w poczynaniach obu zespołów. Najwyraźniej w grę wkradło się zmęczenie

• Okres lepszej gry gości. Na spalonym Aguero.

• Gazzaniga źle wybija piłkę po prostopadłym zagraniu gracza Manchesteru. Dżeko jednak nie był w stanie oddać strzału na bramkę. Doskonałą asekuracją popisali się partnerzy bramkarza "Świętych"

• Aguero najlepszy wśród "The Citizens". Strzał głową z czternastu metrów, napastnika Manchesteru, nie sprawił jednak problemów Gazzanidze. Argentyńczyk uderzył obok bramki

• Ramirez w miejsce Lallany. Dobre spotkanie kapitana Southampton

• Niebezpieczny drybling Kompanego we własnym polu karnym. Belg próbował minąć dwójkę rywali. Ostatecznie został sfaulowany

• Gospodarzem wychodzi dziś wszystko! Jay Rodriguez tym razem na spalonym

• Pierwszy strzał Edina Dżeko. Bośniak został jednak zablokowany

• Jay Rodriguez! Niewiele brakowało, a Anglik, po dośrodkowaniu swojego rodaka - Ward-Prowse strzeliłby bramkę. Sytuacja byłą trudna, jednak napastnikowi Świętych udało się oddać groźny strzał. Zabrakło kilku centymetrów!

• Ofensywna zmiana Pellegriniego. Edin Dżeko w miejsce Yaya Toure

• Pierwsza żółta kartka. Nieprzyjemny faul Samira Nasriego. Gospodarze mają piłkę na 35 metrze

• Strzelec bramki - Pablo Osvaldo opuszcza boisko. Włoch żegnany na stojąco przez kibiców gospodarzy. A na boisku - gwiazda drużyny - Rickie Lambert

• W końcu jakaś akcja dla gości. Długą piłką uruchomiony Aguero. Argentyńczyk podał do wybiegającego na obieg Kolarova, a ten, strzelił w boczną siatkę bramki gospodarzy.

• Błąd Fernandinho. Brazylijczyk gra dziś naprawdę słabo. Nieudanie przerzucił do Zabalety i od autu ze środka boiska zaczną gospodarze

• Ward-Prowse z rzutu wolnego z okolic linii bocznej boisko dośrodkował piłkę, ale napastnicy gospodarzy, byli chyba na spalonym. Rozpocznie Pantilimon.

• W przeciwieństwie do "Świętych", goście nie mają sposobu na stałe fragmenty. Obrońcy Southampton górą po raz kolejny

• Chorwat już na boisku, a City ma rzut rożny!

• Lovren leży na boisku. Chorwat ucierpiał w starciu z Fernandinho. Obrońca "Świętych" utykając opuszcza boisko. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie w stanie wrócić na boisko

• W końcu jakaś akcja Fernandinho. Brazylijczyk wbiegł z piłką w pole karne, ale Lovren i Fonte odczytali jego ruchy i wybili futbolówkę w aut

• Aguero wziął sprawy w swoje ręce. Argentyńczyk w asyście trójki rywali oddał strzał po długim rogu bramki Gazzanigi. Było groźnie, ale strzał Aguero obok bramki

• Ward-Prowse wykonuje kornery całkiem nieźle. Znów zacentrował do Jay Rodrigueza. Anglik znów mylił się nieznacznie. Pantilimon tylko odprowadził piłkę wzrokiem

• Lallana sprytnie przelobował czwórkę obrońców. Piłka trafiłą do Osvaldo, a ten został uprzedzony przez defensorów. Rzut rożny

• Posiadanie piłki: Southampton 56% - Manchester City 44%

• Od razu druga zmiana. Javi Garcia za Jamesa Milnera.

• Bezproduktywny w drugiej części Negredo schodzi z boiska. Pojawia się na nim Jesus Navas

• Manchester City ostatnim razem był tak bezradny w meczu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium. "Święci" dominują. Panie Pellegrini, chyba czas na zmiany!

• Strzały z dystansu! Na to liczą dziś gracze Southampton. Na razie uderzenia lecą prosto w Pantilimona. Tym razem, próbował Steven Davis.

• Kolejna próba Osvaldo. Choć przestrzelił mocno, to jednak był otoczony dwójką rywali. Były napastnik As Romy jest dziś bardzo aktywny.

• Kolejna groźna centra Luke Shawa. Lewy obrońca Southampton gra bardzo wysoko. Tym razem, dośrodkowanie minęło wszystkich i piłka poleciała w aut.

• Steven Davis opatrywany poza boiskiem. Skończy z plasterkiem pod okiem

• Gazzaniga wypiąstkował piłkę na "dwa razy", zażegnując zagrożenie

• Kontra Manchesteru City. Podopieczni Pellegriniego wywalczyli rzut rożny

• Rodriguez sam na sam z Pantilimonem! Rumun wypluł piłkę przed siebie, a Osvaldo fatalnie przestrzelił dobitkę. "Święci" powinni objąć prowadzenie!

• Yaya Toure strzelił z dwudziestego metra! Gazzaniga się nie ruszył, a piłka o niecałe pół metra minęła słupek bramki strzeżonej przez następce Boruca!

• Manchester City długo utrzymuje się przy piłce, mozolnie próbując przesunąć się pod bramkę Świętych. Udało się nawet oddać strzał. Uderzał Aguero. Gazzaniga sparował do boku

• Trochę kopaniny w środkowej części boiska

• "Dobrze że Boruc nie gra nie dziwie się po tej wpadce" - małe sprostowanie - Polak nie gra z uwagi na kontuzje.

Podzielacie opinie Matiego? Boruc nie poradziłby sobie?

• Davis zagrał prostopadle do Osvaldo, a Włoch ponownie był na spalonym

• Zaczynamy drugą, miejmy nadzieje równie emocjonującą połowę!

• Mauricio Pechettino ma w ręku jeszcze asa w rękawie w postaci Rickiego Laberta. Anglik dziś rozpoczął na ławce. Natomiast na zmiany w drużynie gości liczą zwłaszcza Dżeko i Navas.

• Posiadanie piłki nie zmieniło się od naszego ostatniego raportu. 61-39 na korzyść gospodarzy. Święci mięli również znacznie więcej strzałów. Oddali ich aż 10. Manchester City próbował sześciokrotnie.

• Po 45 minutach mamy remis. 1-1 po bramkach Aguero i Osvaldo

• Jeszcze przed przerwą The Citizens mógł rozradować Nasri. Jego mocny strzał z pola karnego, przeleciał delikatnie nad poprzeczką Gazzanigi.

• Wynik cieszy prowadzących w tabeli kibiców Arsenalu

• Bramka należała się Świętym bez dwóch zdań. Gospodarze są w gazie.

• Włoch bez większych problemów zabawił się z CZWÓRKĄ rywali. Kompany został całkowicie ośmieszony. Osvaldo, mierzonym lobem z rogu pola karnego pokonał Pantilimona. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki!

• GOOOOOL !!! CUDOWNA BRAMKA OSVALDO!!!!!! 1-1!!!!!!

• Pablo Zabaleta zagrał ręką na dwudziestym piątym metrze. Sędzia jednak nie użył gwizdka, mimo prostestów graczy Southampton

• Pellegrini zasugerował Pantilimonowi, by szanował czas. Szkoleniowiec The Citizens boi się stracić przewagę w samej końcówce pierwszej części meczu.

• A teraz kolejny strzał z dystansu Ward-Prowse. Podobnie jak Jack Corke - prosto w golkipera gości.

• Wysoko usposobiony Luke Shawn pięknie zacentrował do Ward-Prowse. Pantilimon delikatnie przysnął, a Anglik uderzył tuż obok słupka! To powinno być wyrównanie!

• Aguero próbował pokonać Gazzanigę sprzed pola karnego. Jego uderzenie było jednak zbyt lekkie i bramkarz Świętych bez problemów chwycił piłkę.

• The Citizens zamknięci w hokejowym zamku. Southampton raz za razem nęka defensywę City. Gospodarze mięli nawet dwa kornery, lecz Pantilimon znów był górą.

• Lallana otrzymał idealną piłkę z prawego skrzydła. Źle ją jednak przyjął i defensywa gości zdołała wybić piłkę. Anglik był na delikatnym spalonym, czego nie dostrzegł arbiter.

• Doskonały przerzut Yaya Toure do wbiegającego w pole karne Pablo Zabalety. Argentyńczyk wycofał do swojego rodaka. Aguero, będąc bez opieki na dziesiątym metrze przestrzelił nad bramką! Jak to nie wpadło - zastanawia się Zabaleta.

• Jack Cork mocno uderzył na bramkę Manchesteru z około dwudziestu trzech metrów. Pantilimon z trudem, na dwa razy łapie piłki. Pellegrini wygląda na zafrasowanego

• Luke Shaw idealnie zagrał w pole karne do Osvaldo. Włoch na dwunastym metrze nie trafił w piłkę. Mogło być groźnie!

• Dobry okres gry Southampton. Święci ze spokojem wymieniają piłkę na połowie rywali. Defensywa gości nie dopuszcza jednak do żadnego zagrożenia.

• Osvaldo świetnie przyjął piłkę na trzynastym metrze i oddał strzał na bramkę. Włoch był na spalonym, tak więc nawet gdyby pokonał golkipera gości, gol nie zostałby uznany

• Ward-Prowse dośrodkował prosto w koszyk Pantilimona.

• Poszkodowany próbował pokonać Pantilimona, ale trafił w głowy w murze, dlatego mamy kolejny już korner gospodarzy.

• Efektowna akcja lewym skrzydłem Luke Shawa. Anglik stracił piłkę, która trafiła do Ward-Prowse, a ten wywalczył rzut wolny na około 25 metrze.

• A teraz korner gospodarzy. Ward-Prowse doskonale zacentrował na jedenasty metr do Rodrigueza. Anglik uderzył obok bramki

• Szybko wyprowadzona kontra Southampton. Jay Rodriguez oko w oko z Kompanym. Belg bez problemów poradził sobie z graczem gospodarzy. Kompany jest w tym sezonie w świetnej formie.

• Znamy posiadanie piłki obu zespołów. Southampton - 61%, Manchester City - 39%

• Kolejna już centra Nasriego. I tym razem nie udało się stworzyć jakiegokolwiek zagrożenia.

• Negredo brzydko sfaulowany przez Lovrena. Obrońca gospodarzy nie uzyskał jeszcze żółtej kartki

• Ten korner już znacznie lepszy, udało się dograć do partnera, ale piłka po uderzenie przeleciała obok bramki

• City idzie za ciosem! Nasri dośrodkowuje na głowę Negredo. Rzut rożny!

• Kolarov z lewej strony boiska, tuż przy linii końcowej wycofał piłkę na jedenasty metr, a tam z dziecinną łatwością, Argentyńczyk zmienił kierunek lotu i pokonał bezradnego Gazzanigę

• GOOOOOOL AGUEEEROOOO!!!!!! 1-0

• Dośrodkowanie Lallany ze środka boiska, Osvaldo nie był w stanie opanować trudnej do przyjęcia piłki.

• City miało rzut rożny, jednak dośrodkowanie padło łupem defensywy Southampton. Dobijał jeszcze Fernandinho - prosto w rywali.

• Alvaro Negrodo w sytuacji sam na sam z Gazzanigą! Rewelacyjne zgranie Aguero, jednak Hiszpan fatalnie przyjął piłkę i zastępujący Boruca golkiper, z łatwością chwycił futbolówkę

• Już pierwsze słowne starcie piłkarzy. Futbolówkę w okolicach środka boiska stracił Nasri. Rywale zdobyli aut, z czym Francuz nie chciał się zgodzić. Ostatecznie do większego konfliktu nie doszło

• Negredo doskonale zagrał do Millnera, który gdyby minął ostatniego defensora gospodarzy, byłby sam na sam z bramkarzem rywali. Anglika uprzedził obrońca i zagrożenie minęło

• Jak na razie sporo gry w środku pola. Żadnej z drużyn nie udało się choćby zbliżyć do bramki rywali. Przy piłce gospodarze.

• Sędzią spotkania jest Antony Taylor

• A więc już zaczynamy. Sędzia użył gwizdka, a napastnicy Southampton rozpoczęli mecz. Uda się równie szybko co z Chelsea strzelić pierwszego gola? Zobaczymy!

• Jak myślicie, czy Borucowi po kontuzji uda się zatrzymać numer "1" w bramce reprezentacji Polski? Ostatnio w doskonałej formie jest Wojciech Szczęsny - golkiper Arsenalu Londyn. Piszcie w komentarzach

• O Polaku było głośno nie tylko na Wyspach z uwagi na wpuszczone klopsy. Najpierw w spotkaniu ze Stoke, Polaka przelobował bramkarz przeciwnej drużyny. W meczu z Arsenalem Boruc wdał się w niepotrzebny drybling z Giroud i stracił równie bezsensownego gola.

• Artur Boruc w feralnym meczu doznał złamania dłoni, która wyklucza go z gry na około sześć

• W dzisiejszym spotkaniu na boisku nie zobaczymy reprezentanta Polski - Artura Boruca. Gracz Southampton nabawił się kontuzji w spotkaniu przeciw Chelsea, przegranym przez "Świętych" 1-3. Poniżej link do skrótu meczu (od 2:15 pechowa interwencja Boruca):

• Aż cztery zmiany w Southampton. Mauricio Pochettino zrezygnował z gry Clyne'a, Yoshidy, Wanyamy oraz Rickie Lamberta

• Manuel Pellegrini - trener Manchesteru City dokonał w składzie dwóch korekt. Alvaro Negredo zastąpi Dżeko, a za Navasa zagra dziś Millner

• W odmiennych humorach do meczu przystępują "The Citizens", którzy triumfowali w ostatnich trzech spotkaniach. Aż 6-0 z Tottenhamem, następnie 3-0 ze Swansea, a w ostatniej rundzie 3-2 z West Bromwich Albion.

• "Święci" po doskonałym początku, zdają się wracać na ich odpowiednie miejsce, bowiem ich ostatnie trzy mecze, to same niepowodzenia. W 12 kolejce porażka 0-2 z Arsenalem Londyn, potem 1-3 z Chealsea, by w ostatniej kolejce ulec 2-3 Aston Villi.

• Za 30 minut rozpocznie się mecz 15 kolejki pomiędzy Southampton, a Manchesterem City.