4

Norwich City

2

• Ja już dziękuję za uwagę. Zapraszam na kolejne relacje na Ekstraklasa.net. Do widzenia.

• Mecz bardzo przeciętny z arcyciekawą końcówką. Głupio stracone 2 bramki rozruszały ten mecz. Gospodarze dążyli do wyrównania musieli się otworzyć przez co nadziali się na kontrę i zeszli z boiska pokonani. Wcześniej na boisku istniała tylko jedna drużyna.

• Koniec meczu.

• Heroiczne próby gości nie przyniosły rezultatu i z kontrą popędzili gospodarze. Davis przebiegł od własnego pola karnego do drugiego i podał do Gallaghera. Ten w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad interweniującym Ruddym, który jeszcze zachaczył piłkę ręką i bardzo długo zmierzała ona do bramki. Piłka jednak przekroczyła linię bramkową, już z bramki wybił ją jeden z obrońców Norwich.

• GOOOOOOOL!!!!!!!! 4:2 DLA SOUTHAMPTON

• Jeszcze ostatnia zmiana w Southampton. Gallagher zmienia Rodrigueza.

• 5 minut dostali jeszcze goście na wyrównanie.

• Na bramkę Boruca z 16. metrów strzelał Howson, ale odbił jego uderzenie Polak. Jednak dobił jeszcze Snodgrass, który z ostrego konta pokonał reprezentanta Polski.

• GOOOOOOL!!!!!!!! SNODGRASS ZDOBYWA KONTAKTOWĄ BRAMKĘ

• Ward-Prowse na własnej połowie podawał do Fonte. Portugalczykowi zza pleców wybiegł Elmander, popędził na bramkę i pokonał Artura Boruca.

• GOOOOOL!!!!!! ELMANDER ZDOBYWA HONOROWĄ BRAMKĘ

• Głupia strata piłkarzy Norwich na własnej połowie. Davis przejął piłkę i podał do wbiegającego w pole karne Lamberta, który stanął oko w oko z bramkarzem, ale źle strzelił i trafił w nogę Ruddy'ego.

• Bardzo dobry strzał z dystansu Rodrigueza. Anglik trafia jednak w poprzeczkę.

• Z prawej strony Clyne podał do Lamberta. Ten był już w polu karnym i oddał piłkę do Guly'ego, który ładnie przedarł się przez obronę i zdołał oddać strzał, który obronił Ruddy. Odbita piłka wylądowała jednak pod nogami Lamberta, który wyłożył futbolówkę jak na tacy Rodriguezowi, a ten dopełnił formalności.

• GOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! RODRIGUEZ NA 3:0

• Dobre przepuszczenie piłki przez Schneiderlina. Piłka zmierzała do Guly'ego, ale uprzedzil go Lambert, który pojawił się znikąd w polu karnym i strzelił z pierwszej piłki, ale jego uderzenie niecelne.

• Rodriguez dobrze się przedzierał w pole karne, ale się poślizgnął i stracił piłkę.

• Wchodzi też Redmond w miejsce Pilkingtona.

• Na boisku pojawia się także Ricky van Wolfswinkel, który zmienił Johnsona.

• Roszady także w drużynie Norwich. Od razu potrójna zmiana. Najpierw Elmander za Hoopera.

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Guly zmienia Ramireza.

• Na własnej połowie, przy próbie wyprowadzania piłki faulowany Shaw. Przekroczył przepisy Snodgrass i otrzymał żółtą kartkę.

• Długie podanie od jednego z obrońców gospodarzy. Do piłki skakali Bennett i Rodriguez, ale przeszła ich piłka i trafiła do Lamberta. Ten wbiegł w pole karne, minął obrońcę i strzałem po ziemi, w krótki róg umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOL!!!!!!!! LAMBERT ZDOBYWA BRAMKĘ W DRUGIM KONTAKCIE Z PIŁKĄ

• Pierwsza zmiana w dzisiejszym meczu. Lambert zmienia Lallanę.

• Dośrodkowanie Ward-Prowse'a z rożnego na krótki słupek. Tam wzdłuż bramki, tyłem głowy uderzał Lallana, ale ta próba obok bramki.

• Hooper przepchał Lovrena pod polem karnym gospodarzy i z rzutu wolnego grę wznowi Artur Boruc.

• Atak pozycyjny gospodarzy. Ward-Prowse dobrze strzelał z daleka, ale jego uderzenie obronił Ruddy.

• Oba zespoły wychodzą z szatni bez zmian.

• Druga połowa rozpoczęta.

• Jak na Premier League to bardzo spokojne te pierwsze 45 minut. Southampton szybko strzelił bramkę, potem miał jeszcze kilka dobrych sytuacji, ale po pierwszym kwadransie emocje praktycznie się skończyły. Być może w szatni piłkarze się obudzą i po przerwie wyjdą bardziej zmobilizowani. Na drugą połowę zapraszam już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy.

• 2 minuty doliczone do pierwszej części.

• Powtórki pokazały jednak, że Pilkington uderzył piłkę ręką i został ukarany żółtą kartką.

• Teraz dobra akcja gości. Dośrodkował Hooper, i ładnie wbiegł w pole karne Pilkington, który głową skierował piłkę tuż nad bramką.

• Snodgrass dośrodkował z wolnego, ale piłka przeleciała całe pole karne i wyszła poza boisko. Nikt nie zamknął tej akcji.

• Piłkarze gospodarzy czekają już chyba na gwizdek kończący pierwszą połowę. Grają na utrzymanie, zaczęli też częściej faulować, jednak wszystkie te przewinienia w środkowej strefie boiska.

• Żółta kartka dla Davisa za bezpardonowe wejście wślizgiem w narożniku boiska pod własną bramką.

• Teraz dużo miejsca zostawili gościom obrońcy "Świętych". Efektem tego strzał Hoopera, ale obok bramki Boruca.

• Małe zamieszanie na boisku. Kilku piłkarzy wdało się w dyskusję, ale szybko zażegnał sytuację sędzia.

• Southampton cofnięty, wymienia piłkę na własnej połowie i długimi podaniami szuka napastników.

• W ostatnich minutach mecz stracił tempo. Gospodarze trochę się cofnęli, nie atakują już z takim impetem jak na początku spotkania, a Norwich jak na razie nie potrafi przedżeć się przez obronę "Świętych".

• Z ok. 18. metrów, mierzył Ramirez, ale strzelił obok bramki, choć niewiele się pomylił.

• Podanie w pole karne. Dobrze przyjął Davis, podniósł sobie piłkę i z woleja uderzał na bramkę Ruddy'ego. Ten strzał jednak niecelny.

• Długie podanie do Rodrigueza, ten dobrze przyjął klatką i ładnie zabrał się w pole karne. Jednak do końca za napastnikiem Southampton biegł Yobo i w końcu wybił mu piłkę.

• Starcie Johnsona z jednym z piłkarzy Southampton. Leży na boisku zawodnik gości.

• Southampton z wolnego. Po dośrodkowaniu z lewej strony na krótki słupek, piłkę głową przedłużył Rodriguez, ale nikt nie zamknął akcji i piłka opuściła boisko.

• Ładna kombinacyjna akcja gospodarzy. Piękne prostopadłe podanie między obrońców, do którego w idealnym momencie wybiegł Schneiderlin i nie dał się złapać na spalonym. Francuz w sytuacji sam na sam pewnie pokonał Ruddy'ego.

• GOOOOOOL!!!!!!!!!!! 1:0 DLA SOUTHAMPTON

• Kolejna akcja "Świętych". Podanie po ziemii w pole karne do Lallany. Ten strzelał z pierwszej piłki, ale jego uderzenie zablokowane.

• Pierwsza akcja gospodarzy. Z rzutu wolnego głową strzelał Ramirez, ale uderzył tuż nad poprzeczką.

• Rozpoczęcie spotkania.

• Drużyna Artura Boruca wygrała ostatni ligowy mecz na własnym stadionie 11 stycznia. Wtedy to "Święci" pokonali West Bromwich Albion 1:0, po bramce Lallany.

• Rezerwowi Norwich: Bunn, Martin, Bassong, Hoolahan, Redmond, Elmander, van Wolfswinkel

• Rezerwowi Southampton: Gazzaniga, Guly, Yoshida, Lambert, Chambers, Hooiveld, Gallagher

• Southampton w tym sezonie spisuje się całkiem przyzwoicie. Zajmuje 9. miejsce w tabeli, mając 42 punkty na swoim koncie. Z kolei Norwich jest 15., bowiem zgromadziło do tej pory 29 oczek.

• Dzień dobry. Dziś, w 30. kolejce Premier League Southampton podejmuje Norwich. Michał Przybycień. Zapraszam.