Stoke City

1

Arsenal Londyn

0

• Jeden błąd Kościelnego sprawił, że w typowym meczu na remis Arsenal pozostaje z niczym. Słabi dzisiaj Kanonierzy tracą już do Chelsea cztery punkty i mogą stracić ligowe podium. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn!

• Koniec! Stoke City wygrywa z Arsenalem 1:0!

• Żółta kartka dla Croucha.

• Dzisiejsza porażka może kosztować Arsenal nawet ligowe podium. Jeśli Liverpool pokona dziś Southampton, a Manchester City zdobędzie co najmniej dwa punkty w swoich dwóch zaległych meczach, to Kanonierzy spadną na czwarte miejsce!

• Sanogo!!! Świetna szansa dla Francuza, który po podaniu Oxlade'a Chamberlaina odchylony posłał piłkę nad poprzeczką!

• Asmir Begović chwyta długą piłkę posłaną w jego pole karne.

• Cameron blokuje dośrodkowanie Gibbsa.

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania. Dużo, bo przerw nie było chyba tak wiele.

• Faul w ofensywie Croucha. Gospodarze grają już na czas, dla nich to doskonały wynik.

• Etherington zmienia Arnautovicia.

• Chamberlain dośrodkował piłkę spod linii końcowej do Giroud, ale Francuz został zablokowany.

• Arteta zablokowany przez jednego z rywali.

• Giroud faulowany przez Camerona tuż przed polem karnym Stoke. Szansa dla Arsenalu.

• Cazorla!!! Hiszpan uderza z kilkunastu metrów płasko na bramkę Stoke, ale nieznacznie się myli!

• Ostatnia zmiana w Arsenalu. Schodzi Wilshere, wchodzi Sanogo.

• Żółta kartka dla Marka Wilsona.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Jonathan Walters pokonuje Wojciecha Szczęsnego! 1:0 dla Stoke!

• Laurent Kościelny zagrywa ręką we własnym polu karnym! Rzut karny dla Stoke!

• W Arsenalu z kolei Oxlade-Chamberlain za Rosicky'ego.

• Stephen Ireland zmienia Charlie'ego Adama.

• Szczęsny teraz przedryblował z zimną krwią Croucha. Tymczasem Chelsea prowadzi z Fulham już 3:0, hattrick Schurrle.

• Charlie Adam starał się z połowy boiska zaskoczyć Wojciecha Szczęsnego, ale nie trafił w światło bramki.

• Składna akcja Stoke zakończona niedokładnym płaskim dośrodkowaniem Camerona.

• Druga bramka Schurrle i 2:0 dla Chelsea w meczu z Fulham. Arsenal teraz musi zdobyć gola, żeby nie stracić dystansu do The Blues.

• Znowu ucierpiał Olivier Giroud, tym razem w starciu bez piłki z Adamem. To mogła być nawet czerwona kartka dla Szkota.

• Ozil zmienia Podolskiego w Arsenalu.

• W ogromnym zamieszaniu w polu karnym Arsenalu uderza z kilku metrów Cameron, jednak Amerykanin nieznacznie się pomylił!

• Arnautović dośrodkował świetnie na głowę Croucha, ale strzał Anglika bardzo efektownie broni Szczęsny!

• Begović łapie jeszcze jedną centrę w wykonaniu Kanonierów.

• Faul w ofensywie Oliviera Giroud.

• Godzina gry za nami. Wyrównany mecz. Arsenal musi zrobić znacznie więcej niż do tej pory, aby zdobyć dziś trzy punkty.

• Begović pewnie łapie piłkę po centrze Gibbsa.

• Tymczasem na prowadzenie w meczu z Fulham wyszedł lider rozgrywek, Chelsea. Gol Andre Schurrle i 1:0 dla The Blues na Craven Cottage.

• Uraz mięśnia uda Jacka Wilshere'a. Anglik ma problem z bieganiem po boisku.

• Było groźne po rzucie wolnym dla Stoke. Crouch nie sięgnął do końca piłki swoją długą nogą i Wojciech Szczęsny musiał wypiąstkować piłkę z pola bramkowego.

• Żółta kartka dla Rosicky'ego za faul na Pietersie.

• Ekwilibrystyczna próba nożycami Croucha minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

• Begović chwyta piłkę po wrzutce Cazorli.

• Po centrze Sagni Shawcross wybija piłkę na rzut rożny.

• Cazorla zablokowany przed szesnastką Stoke. Arsenal kontynuuje atak.

• Szczęsny łapie dośrodkowanie Shawcrossa.

• I już strzał na bramkę Arsenalu. Słaba próba NZonziego trafiła jednak prosto w ręce Szczęsnego.

• Rozpoczynamy drugą połowę spotkania. Obie drużyny bez zmian.

• Słabe spotkanie na Britannia Stadium z przewagą gospodarzy, z której wynika głównie to, że Arsenal nie konstruuje groźnych akcji ofensywnych. Obie drużyny skutecznie się zneutralizowały i stąd niedziwne, że mamy bezbramkowy remis.

• Koniec pierwszej połowy. Stoke remisuje z Arsenalem 0:0.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Erik Pieters, który bardzo ostro potraktował Giroud.

• W odpowiedzi z 16 metrów groźnie strzela Cazorla, ale łapie piłkę Begović! Niezadowolony dobrze ustawiony Podolski, że nie dostał podania od Hiszpana. Ma rację Niemiec.

• Mocne uderzenie z dystansu Arnautovicia dobrze broni Szczęsny!

• Starcie w środku pola. Sędzia odgwizduje faul Giroud na Whelanie, ale na powtórkach widzimy, że to Irlandczyk nadepnął na nogę Francuza.

• Podolski dostał niezłe podanie od Artety w pole karne, ale przy próbie oddania strzału nie trafił czysto w piłkę i nie zagroził bramce Begovicia

• N'Zonzi dośrodkował w pole karne, odbita piłka spadła pod nogi Croucha, który z ostrego kąta uderzył niecelnie.

• Begović spokojnie interweniuje po strzale Oliviera Giroud.

• Walters złapany na spalonym.

• Gospodarze cały czas są stroną lepszą w tym meczu. Co więcej, lepszą również w statystyce posiadania piłki, co w meczach Arsenalu zdarza się bardzo rzadko.

• Kolejny korner dla Stoke po interwencji Artety.

• W odpowiedzi kontra Arsenalu, ale po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Giroud nie był w stanie oddać czystego strzału na bramke Begovicia.

• Dobre dośrodkowanie Adama na głowę Wilsona, ale jego zgranie nie przyniosło nic gospodarzom.

• Walters wywalczył korner dla Stoke.

• Arsene Wenger założył swoją charakterystyczną kurtkę. Na pewno ten mecz nie może rozpalać go do czerwoności z emocji.

• Cazorla łatwo poradził sobie z Whelanem, ale technicznie zza pola karnego przeniósł piłkę ponad poprzeczką.

• Wreszcie coś się zaczęło dziać! Dobra kontra Stoke, Arnautović dośrodkowuje idealnie na głowę Waltersa, który po koźle uderza minimalnie niecelnie!

• Rzut rożny dla Arsenalu.

• The Potters nie wystraszyli się Kanonierów, którzy na razie nie bardzo mogą sobie poradzić z nieźle grającymi gospodarzami.

• Ostra walka o inicjatywę w tym spotkaniu, na razie chyba nieco lepiej wychodzą z niej gospodarze.

• Na spalonym złapany Peter Crouch.

• Sporo walki w pierwszych minutach, ale brakuje póki co składnych akcji z obu stron.

• Co ciekawe, na razie inicjatywę próbują przejąć gospodarze, którzy częściej utrzymują się przy piłce.

• Zaczynamy mecz!

• Obie drużyny wychodzą już na murawę Britannia Stadium.

• W pierwszym spotkaniu między oboma zespołami, rozegranym na The Emirates, lepszy okazał się Arsenal, który zwyciężył 3:1. Tak wyglądało to spotkanie:

• Rezerwowi Stoke: Thomas Sorensen, Andy Wilkinson, Marc Muniesa, Wilson Palacios, Matthew Etherington, John Guidetti, Stephen Ireland.

• Rezerwowi Arsenalu: Łukasz Fabiański, Mathieu Flamini, Thomas Vermaelen, Alex Oxlade-Chamberlain, Serge Gnabry, Mesut Ozil, Yaya Sanogo.

• Obok prezentujemy wyjściowe składy obu drużyn! W bramce Arsenalu oczywiście zagra Wojciech Szczęsny.

• Teoretycznie zdecydowanym faworytem tego spotkania powinien być Arsenal. Jednakże, trzeba pamiętać, jak dobrze Stoke City radzi sobie z tuzami Premier League na własnym stadionie, gdzie przegrali tylko po niezwykle emocjonującym meczu z Liverpoolem 3:5. W innych spotkaniach The Potters pokonywali Chelsea 3:2, Manchester United 2:1 oraz remisowali z Manchesterem City oraz Evertonem.

• Arsenal jest aktualnym wiceliderem tabeli angielskiej Ekstraklasy. Kanonierzy w 27 meczach zgromadzili 59 punktów, o jeden punkt mniej od prowadzącej Chelsea. W znacznie gorszej sytuacji są piłkarze Stoke, którzy w tym sezonie muszą bardzo ciężko walczyć o utrzymanie. Podopieczni Marka Hughesa zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli, ale mają tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 28. kolejki angielskiej Premier League, w którym Stoke City zmierzy się z Arsenalem Londyn.