1

Liverpool FC

3

• Za uwagę dziękuje Michał Jackowski. Spokojnego wieczoru !

• To był naprawdę dobry mecz. Sunderland robił co mógł, stworzył kilka sytuacji, ale natrafili na Liverpool z głodnym bramek Suarezem. Urugwajczyk po dwóch asystach Sturridge'a świetnie wszedł w sezon. Szkoda, że nad tym meczem zawisła kontrowersja w postaci gola zdobytego ręką właśnie przez Anglika.

• Koniec!!!

• Sturridge dał z siebie wszystko. Anglika łapią skurcze.

• Kibice Liverpoolu już wiedzą, że tego meczu nie przegrają. You"ll never walk alone rozbrzmiewa na Stadium of Light.

• Mignolet szybko rozpoczął grę, podał do Suareza, ten odegrał na drugie skrzydło do Sturridge'a. Anglik na lewej stronie minął dwóch graczy i spokojnie dograł do Urugwajczyka, który ze stoickim spokojem umieszcza futbolówkę między słupkami.

• SUAREZ !!! 3-1 Po meczu !

• Gospodarze bija głowa w mur. The Reds grają teraz bardzo pewnie w obronie !

• Kolejna zmiana w ekipie Sunderlandu. Chyba jednak zdecydowanie za późno. Mavrias za Larssona.

• Howard Webb się rozochocił i teraz pokazuję kartki na lewo i prawo. Teraz trafiło na Leivę.

• Faul taktyczny Colback'a.

• Kolo Toure chciał wziąć przykład z brata i kapitalnie uderzył z 17 metrów. Jednak Westwood po raz wtóry pokazał klasę.

• Tempo meczu zdecydowanie siadło. Wygląda na to, że Czarne Koty są już bardzo zmęczone. Może zamiast wody w bidonach, muszą wypić trochę mleka ?

• Również zmiana w ekipie gości. Aktywnego Mosesa, zastępuje Sterling.

• Pierwsza zmiana u gospodarzy. Bezbarwnego, poza jednym podaniem , Cattermole'a zmienił Celustka.

• Suarez dwa razy próbował zaskoczyć Westwooda. Najpierw strzał zablokowany, a później obok bramki.

• Henderson po raz kolejny ma kłopot z przyjęciem piłki. Anglik zawodzi po raz kolejny.

• Kevin Ball musi coś zmienić, bo jego zespół stracił rezon, a szansa na co najmniej remis jest całkiem realna.

• Moses strzela na bliższy słupek, ale Westwood jest czujny.

• The Reds uspokoili nieco grę. Dłużej utrzymują się przy piłce i oddalili ciężar gry od własnej bramki.

• Cios za cios, faul za faul, oko za oko. To nie jest mecz dla grzecznych chłopców !

• Giaccherini tym razem zapisał się w protokole żółtą kartką,

• Liverpool musi wziąć się do pracy, bo ten mecz sam się nie wygra !

• Gardner znowu był bliski strzelenia gola ! Mignolet z trudem paruję piłkę na róg !

• Ki Sung-Yueng strzelił z 25 metrów. Zasłonięty Mignolet wypluł piłkę przed siebie, a tam już czekał Włoch i ze spokojem umieścił piłkę w siatce. Zabrakło asekuracji w śród obrońców Liverpoolu !

• 2-1 ! Giaccherini ! Będzie się działo !

• Mecz nic nie stracił na jakości ! Teraz Adam Johnson z dystansu, tuż obok bramki The Reds.

• Suarez bardzo źle zagrał do boku. Henderson nie miał szans dojść do piłki, ale ostatecznie piłka ląduje na rzucie rożnym. Urugwajczyk w zamieszaniu mógł strzelić swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu !

• Obie ekipy bez zmian !

• Howard Webb sprawdził gotowość zawodników, a przede wszystkim bramkarzy i zaczynamy drugą część meczu. Miejmy nadzieję, że gracze nie spuszczą z tonu !

• Na Stadium of Light piłkarze postanowili od pierwszych minut dać nam wielkie widowisko ! Akcja toczy się od jednego pola karnego do drugiego. Szkoda trochę zawodników gospodarzy, gdyż zasłużyli na co najmniej jedną bramkę, Niestety Howard Webb znowu się nie popisał, kolejne powtórki są już jednoznaczne, ręka przy pierwszy golu była !

• Koniec pierwszej, jakże wspaniałej połowy. Nie można powiedzieć nic złego o grze zawodników !

• Po chwili Johnson tuż nad poprzeczką ! Sunderland znowu był bliski kontaktowego gola !

• Cattermole zabawił się w Xaviego. Zagrał tak wypieszczoną piłkę do Gardnera, że to musiał być gol, ale Mignolet odkupuje swoje poprzednie winy. FANTASTYCZNA INTERWENCJA !!!

• Drużyna Czarnych Kotów gra bardzo ambitnie i na pewno wynik 0-2 nie przesądza o sukcesie ekipy z Liverpoolu. Tu jeszcze mogą dziać się ciekawe rzeczy !

• Bardzo niepewnie broni dziś Mignolet. Belg czuje chyba tremę, grając na swoich starych śmieciach.

• Kolejny rzut wolny z bliskiej odległości dla Sunderlandu. Tym razem Gardner z 18 metrów, ale piłka została zblokowana.

• Piękna indywidualna akcja Sturridge'a na prawej stronie. Idealnie wyłożył piłkę do Suareza i ten musiał już tylko dobić do pustej bramki.

• 2-0 !!!! Suarez !

• Kolejna kontrowersja. Mignolet gubi futbolówkę w polu karnym i otrzymuję podanie od swojego kolegi. To musiał być rzut wolny pośredni !

• Kolejne powtórki nie dają jednoznacznej odpowiedzi, czy bramka padła prawidłowo. Nawet jeśli była ręka, to można rozgrzeszyć Webba.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego Gerrarda i Sturridge pakuję głową piłkę do siatki...Właśnie głową ? Wilece kontrowersyjna sytuacja, gdyż powtórki sugerują, że Anglik zabawił się w Maradone i Furtoka...

• GOOOLLLL !!!! 1-0 dla The Reds ! Sturridge !

• Tym razem Moses tuż nad bramką. Zebrał odbitą piłkę w polu karnym, ale nie potrafił tego wykorzystać.

• Fantastyczny strzał Larssona z wolnego. Posłał piłkę z 25 metrów wprost w poprzeczkę

• Mecz przeniósł się do środkowej części murawy i nieco się uspokoił.

• Dzisiaj nikt nie odpuszcza, ale zawodnikom obu ekip brakuję ostatniego podania. Wydaję się, że do czasu.

• Na szczęście dla kibiców Liverpoolu, Urugwajczyk może grać dalej.

• Suarez z wielkim grymasem na twarzy leży na murawie, czyżby szybka zmiana ?

• Ależ to jest szybkie spotkanie. Prawdziwie angielska piłka !

• Emanuele Giaccherini wykazuję wielką ochotę do gry. Reprezentant Włoch będzie dziś groźny.

• Bardzo mocne uderzenie Gerrarda, piłka leciała tuż nad ziemią i Westwood z wielkim trudem broni. Do odbitej piłki doszedł Skrtel i posłał piłkę do siatki, ale był spalony.

• To będzie ogromna szansa dla The Reds. Rzut wolny z 18 metrów po faulu na Sturridge'u.

• To będzie świetny mecz, akcja za akcją od pierwszych sekund !

• Bardzo szybki mecz. Teraz Sunderland miał szansę po rzucie wolnym tuż przy linii końcowej boiska, ale jednak źle rozegrali tę akcję.

• Suarez po raz pierwszy ! Ładna indywidualna akcja, strzał zza pola karnego i piłka minimalnie mija okienko bramki !

• Sunderland gra dziś w koszulkach w biało-czerwone pasy, więc Liverpool musi grać w swoich rezerwowych kostiumach. Są naprawdę okropne.

• Howard Webb dał sygnał do rozpoczęcia meczu !

• Przed meczem zostanie uhonorowana osoba związana z oboma klubami w bardzo zamierzchłych czasach. Tom Watson poprowadził the Reds do ich pierwszego tytułu w historii, w 1901 roku. Na Merseyside przybył po trzech ligowych tryumfach z Sunderlandem. Na pólnocy Anglii wygrywał w latach 1892-1895.

• Kevin Ball, tymczasowy menedżer ekipy Sunderlandu walczy dziś o to, żeby przymiotnik tymczasowy zniknął z przed jego nazwiska. Po wygraniu meczu w pucharze ligi jest blisko zdobycia stanowiska na stałe. Wygrana w dzisiejszym meczu na pewno mu to ułatwi.

• Smaczkiem tego spotkania będzie również występ w ekipie The Reds- Simona Mignoleta. Belg zagra dziś przeciwko swoim były kolegom.

• Główną wadą gości jest bardzo słaba skuteczność. Jedynie 5 bramek w 5 meczach. Lekiem na całe zło ma być powrót do składu Suareza. Wydawało się, że Urugwajczyk opuści Liverpool, ale został i teraz wraca po 10 meczach pauzy, za wstydliwe zachowanie z poprzedniego sezonu.

• Liverpool nieźle zaczął sezon, ale ostatnia porażka u siebie z Southampton nieco zachwiała pewnością siebie graczy z Anfield Road.

• Ekscentryczny Włoch zapłacił posadą za bardzo słaby początek ekipy z północnej części Anglii. Mimo kilku ciekawych transferów i kilkunastu milionów funtów wydanych na nowych zawodników, Sunderland bardzo zawodzi.

• Już za chwilę na Stadium of Light zacznie się mecz pełen podtekstów. Przede wszystkim będzie to powrót na ligowe boiska, po długiej karze Luisa Suareza. Na ławce Sunderlandu zabraknie natomiast zwolnionego Paolo di Canio.