Sunderland

1

Manchester United

2

• Mimo zwycięstwa i fantastycznego dziś Januzaja, postawa "Czerwonych Diabłów" nikogo nie zachwyciła. David Moyes ma twardy orzech do zgryzienia w kwestii poprawy gry swojego zespołu. Cóż, czasu na przemyślenia w najbliższym czasie nie zabraknie, gdyż czeka nas przerwa na mecze reprezentacji. Tymczasem Sunderland nie opuszcza ostatniego miejsca w tabeli Premier League, a za uwagę dziękuje Kacper Mironowicz.

• Koniec spotkania. Manchester United mimo wszystko zasłużenie pokonuje Sunderland po bramkach Adnana Januzaja.

• Już chyba nie zaatakuje Sunderland. Czas doliczony upłynął, aut dla MU pod polem karnym Westwooda.

• Nie było ręki. Rooney zagrywał piłkę udem.

• Niezła piłka Cattermole'a w pole karne i po interwencji Smallinga rzut rożny dla Sunderlandu! W szesnastce nawet Westwood, tymczasem wydawało się, że jeden z piłkarzy MU zagrywał piłkę ręką!

• Mimo że to "Czerwone Diabły" prowadzą, Sunderland nie ma już wielu sił na szarże ofensywne i gra toczy się głównie w środku pola.

• Aż pięć minut dolicza sędzia do drugiej połowy spotkania. Tymczasem realizator ukazuje niezwykle radosną twarz Januzaja na ławce rezerwowych gości. Ależ wejście smoka do podstawowego składu mistrzów Anglii notuje młodziutki Belg!

• Ależ przestrzelił van Persie! Holender pudłuje po świetnej akcji i podaniu Valencii. Napastnik United był sam na sam z Westwoodem i będąc w swojej normalnej dyspozycji z pewnością pokonałby Irlandczyka.

• Rooney zdobywa cenne sekundy dla swojego zespołu anonsując kontuzję kostki.

• Dodatkowe siły wstąpiły chyba w zespół gospodarzy. Teraz to podopieczni Kevina Balla są częściej przy piłce i wyraźnie mają chrapkę na bramkę wyrównującą. Akcje napędza głównie Giaccherini i wprowadzony na boisko dopiero w drugiej połowie Larsson.

• Smalling zmienia kontuzjowanego Rafaela.

• Larsson szarżował lewą flanką i było blisko, by jego centra dotarła do Altidore'a. Vidić częściowo odkupuje jednak swoje winy ofiarną interwencją.

• Niezmordowany Giaccherini jest dziś najlepszym piłkarzem gospodarzy. Jedyny ma jeszcze sporo sił i nieustannie nęka defensorów rywali swoimi rajdami.

• Niezła akcja Rafaela zakończona zbyt lekkim uderzeniem lewą nogą. Westwood bez problemu wyłapuje piłkę, jednak prawy obrońca United naciągnął chyba jakiś mięsień przy tym strzale. Być może Brazylijczyka zmieni zaraz Smalling.

• John O'Shea wycina równo z trawą rozpędzonego Welbecka.

• Nie wygląda na to, by Sunderland miał tu jeszcze odmienić losy spotkania. Za to goście po zapewnieniu sobie prowadzenia nie forsują tempa i zapewne chcieliby, by mecz już się zakończył.

• Colback bardzo brzydko powstrzymywany przez Rafaela.

• ...a Welbeck Januzaja. Gdyby mecz był rozgrywany na Old Trafford, Belg z pewnością zostałby nagrodzony przez kibiców standing ovation.

• Valencia zmienia Naniego...

• A w zespole gości lada chwila na boisku pojawią się Valencia i Welbeck.

• Connor Wickham zmienia Ki. Napastnik za pomocnika, co oznacza, że Ball zamierza powalczyć o zdobycz punktową.

• Rooney fantastycznie oswobadza się w polu karnym spod opieki O'Shea'a, ale uderzenie napastnika United mocno niecelne.

• Nazwisko Vidicia ląduje w notesie sędziego po brzydkim faulu na Jozym Altidorze.

• Ach, piękny zwód Rooneya w polu karnym gospodarzy. Anglik źle jednak dośrodkowuje do van Persiego.

• Zawodnicy "Czarnych Kotów" wyraźnie nie mają już sił na równorzędną walkę z mistrzami Anglii, który jednakże wciąż nie zachwycają (wyjątkiem oczywiście Januzaj).

• Ależ Januzaj ma dziś dzień konia. Coś niesamowitego - piłkarz, który do tej pory rozegrał w Premier League ledwie kilkadziesiąt minut, odmienia losy tego spotkania. Ciekawe, jak potoczą się losy tego chłopaka. Już był taki jeden, który miał podobne wejście do zespołu z Old Trafford. Zwał się Federico Macheda.

• Ji Dong-Won zmienia Johnsona. Nie wróżę tej zmianie poprawy gry "Czarnych Kotów"

• Nani wrzuca w pole karne, interwneniuje defensywa Sunderlandu, ale któryś z gospodarzy wybił piłkę zbyt krótko. Po lewej stronie pola karnego czeka już Januzaj i z powietrza pokonuje Westwooda fantastycznym uderzeniem!

• CO ZA STRZAŁ JANUZAJA! DRUGA BRAMKA 18-LATKA!!! GOL, GOL!

• Jakby ożywiły się nieco ataki United po strzeleniu bramki wyrównującej. A może po prostu gospodarze opadli z sił?

• Evra znów bardzo ładnie w pole karne, tym razem płasko, a z półobrotu strzela van Persie. Uderzenie w sam środek bramki, radzi sobie z nim Kieran Westwood.

• Strzelec bramki, Gardner, ustępuje miejsca Sebastianowi Larssonowi.

• W międzyczasie żółtą kartkę obejrzał Gardner, ukarany za zagranie piłki ręką pod polem karnym gości.

• Ależ akcja młodego Belga! Skrzydłowy rozrzuca grę na skrzydło do Evry, Francuz wrzuca dokładnie w pole karne, a Januzaj znajduje się tam, gdzie powinien i przystawia nogę, niezwykle precyzyjnie kierując piłkę w dolny róg bramki Westwooda, który nawet nie rusza się z miejsca.

• BRAMKA!!! JANUZAJ!

• Adam Johnson fantastycznie radzi sobie dziś na lewym skrzydle, raz po raz ośmieszając Rafaela. Możemy tylko się cieszyć, że Roy Hodgson nie powołał piłkarza Sunderlandu do reprezentacji na spotkanie z Polską.

• Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Wciąż anemicznie atakują goście, a Sunderland nie dopuszcza do groźnych sytuacji podbramkowych. Jak dlugo jeszcze będą jeszcze w stanie skutecznie opierać się mistrzom Anglii podopieczni Kevina Balla?

• Aplauz na Stadium of Light po fantastycznej interwencji Cattermole'a w walce z Rooneyem przy linii bocznej.

• Januzaj ukarany za próbę wymuszenia rzutu karnego. Żenujące.

• Rooney wbija się w defensywę gospodarzy, a piłka szczęśliwie trafia do Naniego. Portugalczyk oddaje jednak groteskowy strzał wewnętrzną częścią stopy, który po koźle łapie do "koszyczka" Westwood.

• Goście rozpoczęli drugą część gry. United o dziwo bez zmian personalnych.

• Piłkarze powrócili już na plac gry. Lada chwila rozpoczęcie drugiej połowy.

• Sunderland sensacyjnie prowadzi z Manchesterem United na Stadium of Light po ładnym strzale Gardnera. Gra gości - łagodnie mówiąc - nie zachwyca. Błąd za błędem w defensywie i mało efektywna postawa w akcjach zaczepnych to dziś chleb powszedni jeśli chodzi o mistrzów Anglii. Ciemne chmury zbierają się nad Davidem Moyesem...

• Koniec pierwszej części gry.

• Ależ walczy dziś Giaccherini! Wszędzie filigranowego Włocha pełno, zarówno z przodu jak i z tyłu.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej części gry.

• Ależ skiksował Giaccherini! Znakomita akcja Johnsona na lewej stronie, Anglik kładzie na ziemię Jonesa i Vidicia i wycofuje piłkę na dziesiąty metr do Giaccheriniego. Włoch strzela Panu Bogu w okno w naprawdę dobrej sytuacji.

• Michael Carrick, zwykle bardzo pożyteczny zawodnik, zdaje się dziś tylko zwalniać akcje swojego zespołu.

• Rooney ukarany żółtą kartką po brzydkim faulu taktycznym na Gardnerze.

• Nani strzela z prawej strony pola karnego, pięknie interweniuje Westwood.

• Roberge daje sobie odebrać piłkę van Persiemu, ale Holender wraz z Januzajem nie skorzystali z okazji do stworzenia zagrożenia.

• W polu karnym Sunderlandu było groźnie po kiksie Johna O'Shea, ale ostatecznie Celustka zażegnał zagrożenie wybijając piłkę spod nóg Rooneya.

• Rooney nieźle dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale świetnie spisują się jak na razie stoperzy gospodarzy. Czerwona latarnia ligi gra dziś z zaangażowaniem godnym finału mundialu.

• ALEŻ OKAZJA SUNDERLANDU! Po festiwalu śmiesznych błędów ze strony obrońców Manchesteru i dośrodkowaniu Johnsona fantastycznie uderzał głową mierzący 167 cm Giaccherini! Trzeba jednak oddać cesarzowi co cesarskie - de Gea interweniował wybornie.

• Bardzo pewnie broni dziś goliper Sunderlandu Westwood, walcząc zapewne z łatką najgorszego bramkarza w lidze.

• Bardzo nudny teraz fragment spotkania. Goście przy piłce, ale gospodarze mądrze się bronią i co jakiś czas próbują wyprowadzać kontry. Nieskutecznie.

• Nani chyba najaktywniejszy w zespole gości. Portugalczyk robi dużo wiatru na prawym skrzydle, ale z jego usilnych starań niewiele wynika.

• Bardzo słabo prezentują się jak na razie piłkarze United. Gubi się w prostych sytuacjach nawet van Persie.

• Nie po raz pierwszy próbuje z dystansu Januzaj, ale tym razem jego płaskie uderzenie łatwo łapie Westwood.

• Świetna okazję miał Nani po znakomitym dośrodkowaniu Evry! Portugalczyk wybiegł zza pleców obrońcow i uderzył z woleja z dziesiątego metra. Pomylił się o włos!

• Strzał Giaccheriniego trafia w mur.

• Będzie rzut wolny dla Sunderlandu z bardzo niebezpiecznej odległości. Vidić ordynarnie kosi Altidore'a.

• Januzaj nieźle z Evrą pod linią boczną, ale Francuz na spalonym po podaniu "w uliczkę" Belga. A mogło być groźnie, w polu karnym idealnie ustawiony był Rooney,

• Cudowna dwójkowa akcja piłkarzy Sunderlandu zakończona zablokowanym dośrodkowaniem Celustki.

• Z wrzutką van Persiego poradzili sobie obrońcy, a zaraz potem udało im się także zablokować strzał Januzaja.

• Rzut rożny dla United po indywidualnej akcji Naniego.

• Z bardzo groźną kontrą wychodził po kolejnym kiksie Jonesa Gardner, ale młody Anglik rozpaczliwym, acz perfekcyjnym wślizgiem wybija piłkę spod nóg rywala w polu karnym.

• Ruszyli teraz do ataku podrażnieni goście. Dla nich trzecia ligowa porażka z rzędu, w dodatku z czerwoną latarnią BPL, byłaby katastrofą.

• Nani bardzo ładnie uderza z dystansu, ale piłka minimalnie mija bramkę Westwooda!

• Koszmarne, fatalne błędy indywidualne Vidicia i Jonesa sprawiają, że Sunderland sensacyjnie prowadzi z Manchesterem United. Giaccherini ładnie poradził sobie z Evrą na prawej stronie, dośrodkował płasko, a tam skiksowali wymienieni stoperzy. Skorzystał z tego Gardner, mocnym uderzeniem po długim rogu pokonując de Geę.

• GOL DLA SUNDERLANDU!!! CRAIG GARDNER!

• Czy Januzaj okaże się zbawieniem na problemy Moyesa ze skrzydłowymi? Young, Valencia i Nani od dłuższego czasu są w kiepskiej formie.

• Początek pod dyktando Sunderlandu, gospodarze starają się rozpracować defensywę rywali atakiem pozycyjnym.

• Rozpoczęli.

• Co ciekawe nawet na ławce MU nie zmieścił się podstawowy piłkarz tego zespołu u progu sezonu 2013/14 - Ashley Young. Trudno jednak było nie zauważyć, że skrzydłowy prezenrował się zazwyczaj bardzo słabo.

• Zawodnicy Sunderlandu w swoich tradycyjnych strojach - koszulka w biało-czerwone pasy, czarne spodenki oraz getry. Goście w t-shirtach w granatowo-białą kratę, reszta na biało.

• Piłkarze obu zespołów już na boisku. Kapitanem Sunderlandu jest John O'Shea - wieloletni piłkarz Manchesteru United.

• Warto zauważyć, że dziś po raz pierwszy w karierze w podstawowym składzie "Czerwonych Diabłów" znalazł się młody i piekielnie utalentowany Belg Adnan Januzaj. Jestem bardzo ciekawy, co pokaże dziś ten zaledwie 18-letni skrzydłowy.

• Na ławce gospodarzy zasiądą: Mannone, Cabral, Larsson, Wickham, Cuellar, Dong-Won i Borini. Wśród rezerwowych MU znaleźli się: Lindegaard, Giggs, Smalling, Hernandez, Welbeck, Valencia oraz Kagawa.

• Oba zespoły mają dziś sporo do udowodnienia. Sunderland przystępuje do spotkania z samego dna tabeli, z dorobkiem zaledwie jednego punktu, w dodatku bez świeżo zwolnionego menedżera, Paolo di Canio. Manchester United, mistrz kraju, przed tą kolejką zajmował zaś dopiero 12. miejsce w lidze, a tydzień temu uległ sensacyjnie na Old Trafford WBA 1:2. Co bardziej porywczy kibice już po kilku miesiącach pracy mają dość Davida Moyesa. Jednym słowem - obie ekipy jak tlenu potrzebują dziś punktów.

• Zapraszamy na relację live ze spotkania 7. kolejki angielskiej Premier League, w którym zmierzą się zespoły Sunderlandu i Manchesteru United. Relację przeprowadzi dla Was Kacper Mironowicz.