2

Newcastle United

1

• Pozostawmy już jednak kibiców i piłkarzy Sunderlandu - oni mają dzisiaj swój dzień chwały! Rafał Majchrzak, dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje na portalu Ekstraklasa.net! Do usłyszenia!

• I TAK JEST - mamy koniec meczu!!! Sunderland wygrywa z Newcastle United 2:1! Gus Poyet triumfuje i wyciąga z ostatniej pozycji "Czarne Koty"! A wszystko zwieńczone piękną bramką Fabio Boriniego!

• Słaby strzał Cabaye'a - chyba kończą się argumenty drużynie Newcastle.

• Szaleństwo na trybunach Stadium of Light powoli się zaczyna... kibice już szykują się do rozpoczęcia wielkiego święta.

• Aż cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie... męczarnie przeżywa pewnie Gus Poyet.

• WESTWOOD BRONI! Zabiło teraz mocniej serce golkipera gospodarzy! Było blisko w tej sytuacji, aby "Sroki" wyrównały!

• Alan Pardew już miał Sunderland na widelcu - ale na razie musi obejść się smakiem. Póki co wprowadza też na murawę drugiego z braci Ameobi - Sammy'ego w miejsce mizernego Gouffrana.

• ALEEEEEŻ GOOOOOOL!!! 2:1 dla Sunderlandu! Fabio Borini! Cudowny gol po dłuższym rogu, ale też świetnie wyprowadzona akcja przez "Czarne Koty"! Cztery podania i strzał-marzenie!

• Nie opanował teraz tej piłki Fabio Borini, to zagranie do lewej strony boiska było za mocne. Zacznie Tim Krul.

• Uderzał groźnie Shola Ameobi - naprawdę Newcastle ma chęć na drugiego gola, który dałby im cenne zwycięstwo.

• Ograł teraz świetnie Sebastiana Larssona Davide Santon, ale jego strzał nie zagroził bramce Sunderlandu.

Tymczasem następna zmiana - schodzi jednak kontuzjowany Bardsley, wchodzi na boisko Celustka.

• W międzyczasie po jednej świetnej interwencji zaliczyli Tim Krul (wyciągnął piłkę z linii bramkowej) oraz Keiren Westwood.

Tymczasem jakiś uraz odniósł Phil Bardsley, ale po pomocy medyków powrócił na murawę.

• ...a ta druga wspomniana wymiana miała miejsce po stronie gospodarzy. Sung-Yueng Ki luzuje Cattermole'a.

• Kolejne dwie zmiany oglądamy na Stadium of Light - Remy schodzi, Shola Ameobi wchodzi na plac gry...

• Trochę teraz to trwało, kiedy śledziliśmy tylko bezczynne bieganie za piłką Gustavo Poyet dokonał pierwszej zmiany - Borini wchodzi za Johnsona.

• Podkręcony strzał Cabaye'a - dobry pomysł graczy Newcastle na rozegranie szybkiej akcji. Znowu postraszyli Westwooda... ale nie trafił.

• Wygląda na to, że ten gol obudził znowu zapał do gry w drużynie Gustavo Poyeta. Walczą teraz o ponowne wyjście na prowadzenie.

• I JEDNAK JEST! JEST ODPOWIEDŹ NEWCASTLE! Uderzał takim "centrostrzałem" Ben Arfa, ale zamknął jeszcze akcję Mathieu Debuchy! Sroki wracają do gry - 1:1!

• Spieszy się ze wznowieniem gry Tim Krul - Newcastle ciągle nie może odpowiedzieć na ten cios zadany im w 5. minucie przez Stevena Fletchera.

• Ścięty równo z trawą Altidore, ale sędzia puścił grę, jednak próbę strzału blokuje jeden z obrońców "Srok".

Już się podniósł z murawy napastnik "Czarnych Kotów".

• Niewidoczny jest w tym spotkaniu (które odbywa się notabene przy mocnym wietrze) Loic Remy. Jego obecność na boisku stałaby pod znakiem zapytania i nawet nie zostałaby zauważona, gdyby nie wpis w meczowym protokole.

• Gra nadal ostra i zawzięta. Sunderland walczy przecież o odbicie się od dna, ewentualne zwycięstwo pozwoliłoby wyprzedzić dziś Crystal Palace.

• Wzmacnia siłę ofensywną Alan Pardew - jedna z do niedawna gwiazd Newcastle, Papiss Cisse pojawia się na boisku w miejsce Mouusy Sissoko.

• Rozpoczynamy drugą połowę! Piłkarze już wrócili na murawę stadionu Sunderlandu!

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Oglądamy dobry mecz na Stadium of Light, pełen walki (w koncówce ucierpiał jeszcze Steven Fletcher), ale brakuje w nim większej liczby bramek! Zapraszam za kilkanaście minut na drugą połowę "Derbów Północy"!

• Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Cabaye wrzucał, Westwood przechwycił. Emocje związane z tym rzutem wolnym skończyły się, zanim się na dobre zaczęły.

• Mimo że takie pojedynki gwarantują dużo bramek, jednak nie obejrzeliśmy ich na razie zbyt dużo. Jeden gol to mimo wszystko za mało, jak na taki ambitny mecz, który też wyraźnie się teraz wyrównał.

• Rzut wolny dla Newcastle - uderzał groźnie z 30 metrów Hatem Ben Arfa, ale jego próba niecelna, piłka minęła bramkę z prawej strony.

• Wrzucał teraz z kolei z lewego skrzydła rozpędzony Adam Johnson - ale nie dotarł na czas Jozy Altidore, piłki nie sięgnął i zacznie od bramki Tim Krul.

• Znowu kotłuje się w polu karnym "Czarnych Kotów". Piłkarze przepychają się bardzo ostro niczym ludzie w zatłoczonym autobusie... arbiter Lee Probert musiał interweniować.

• Dobra okazja Newcastle! Po rzucie rożnym uderzali najpierw raz, potem po zamieszaniu drugi raz, ale defensorzy Sunderlandu wybijają.

• Głupi i brzydki faul Cabaye'a na Colbacku - sędzia mógł zrobić tylko jedno i pokazał mu żółtą kartkę. Wcześniej pokazał mu, że to jego czwarte ostre wejście, więc bez kartonika się nie mogło obejść.

• Ostre starcie Larssona z Tiote - nie ma kartki dla żadnego z nich, mimo że chyba zasłużyli obaj. Szwed - za ten faul, a Tiote - za uderzenie rywala.

• Słaba wrzutka Santona, bramkarz Sunderlandu i jego obrońcy tylko odprowadzili piłkę wzrokiem.

• Tempo trochę siadło, teraz drużyny starają się szanować piłkę - nadal trochę lepszy jest Sunderland, a "Sroki" też powoli dochodzą do sytuacji bramkowych.

• Spóźnił się z wyjściem do główki Moussa Sissoko, Westwood atakowany przez niego - będzie rozpoczęcie gry przez Sunderland.

A na Stadium of Light zaczął padać deszcz...

• Ma ogromne pretensje do swoich graczy Alan Pardew - teraz Cabaye poinformowany o uwagach szkoleniowca Newcastle.

• Błyskawiczna kontra Sunderlandu - strzał z daleka, Krul broni, ale wypuszcza piłkę przed siebie, był blisko Altidore, jednakże nie udało mu się dobić celnie.

• Rzut wolny wykonywać będzie Yohan Cabaye... dobry strzał, z problemami łapie Keiren Westwood.

• I znowu blisko był Fletcher - dzisiaj w pojedynkach powietrznych jest prawie nie do zatrzymania! Ale tym razem jednak nie sięgnął piłki, a mogło być groźnie pod bramką Tima Krula...

• Atmosfera jest tak gęsta, że można ciąć ją nożem! Teraz od razu, gdy Cheick Tiote przytrzymał piłkę, od razu doskoczyło do niego trzej gracze Sunderlandu. Ależ mecz! Ależ walka i ambicja!

• Yohan Cabaye próbował strzelić po raz trzynasty w swoich występach w Premier League... ale jeszcze na to kolejne trafienie poczeka, bo piłka poleciała w trybuny.

• Motywacja Sunderlandu miała być ogromna - I JEST!

"Czarne Koty" świetnie rozpoczęli ten mecz, zaś Newcastle wydaje się zagubione jak dzieci we mgle.

• Dostał jeszcze żółtą kartkę za zdjęcie koszulki napastnik Sunderlandu i strzelec tego gola.

• Ależ teraz wściekły Fletcher na jednego z graczy Newcastle za to ostre wejście! Sędzia Lee Probert musiał uspokoić sytuację błyskawicznie... mogło dojść do rękoczynów.

• KAPITALNY POCZĄTEK SUNDERLANDU! Krótko rozegrany korner, wrzutka Johnsona i strzał głową Stevena Fletchera! Gol na 1:0! Czerwona latarnia prowadzi!

• Ależ dobrze to zrobił Sebastian Larsson! Zerwał się z prawego skrzydła, dobrze wrzucił, ale też świetnie interweniują obrońcy Newcastle.

• Obaj trenerzy przy liniach bocznych - mecz derbowy wznieca emocje i obaj panowie są tego przykładem.

• Niesamowita walka w środku pola, mało wolnych przestrzeni - i to już od pierwszych minut tak wygląda ten mecz!

• ROZPOCZĘLI! TYNE-WEAR DERBY JUŻ TRWAJĄ!

• Piłkarze są już na murawie - publiczność, mimo kłopotów z dyspozycją Sunderlandu dopisuje na Stadium Of Light.

• Natomiast Newcastle United - najbardziej francuski zespół na Wyspach Brytyjskich - cały czas gra bardzo nierówno. Jednak szansę stabilizacji przyniosły ostatnie dwa spotkania z Cardiff i Liverpoolem.

Tych pierwszych "Sroki" pokonały na wyjeździe 2:1, zaś grając na St. James' Park w osłabieniu od 40. minuty zremisowały 2:2 z ekipą The Reds.

• W ostatnim ligowym starciu między tymi drużynami Paolo di Canio, który już na Stadium of Light nie pracuje poprowadził "Czarne Koty" do prestiżowego zwycięstwa 3:0 nad ekipą Alana Pardew. Wtedy wydawało się, że Sunderland powraca na właściwe tory, jednak dzisiaj odczucia są tam zgoła odmienne.

• Sytuacja drużyny gospodarzy, czyli Sunderlandu jest przed tym spotkaniem więcej niż tragiczna - 1 punkt po 8 spotkaniach i ostatnia pozycja w tabeli elity angielskiej piłki. Z kolei Newcastle po raz kolejny spędza pierwszą część sezonu w środkowej części tabeli, bo zajmuje 10. miejsce z 11 oczkami.

• Dzień dobry! Przed nami "Tyne-wear derby", czyli derby północy w angielskiej Premier League! Sunderland kontra Newcastle United - ten mecz trzeba śledzić! Na relację LIVE za pośrednictwem portalu Ekstraklasa.net zaprasza Rafał Majchrzak!